ForumKategoria: GiełdyGiełda – urząd skarbowy i podatki
Łukasz zapytał 3 lata temu

Witam. Mam do Was kilka pytań, pierw przedstawię w skrócie swoją sytuację. Posiadam x pieniędzy (poniżej 75000zł) w kryptowalucie. Wiem, że jest ona opodatkowa 19% podatku dochodowego przy spieniężeniu jej. Jestem jeszcze nieletni i posiadam ją na koncie pełnoletniego znajomego. I tu moje pytania 1) Od jakiej wypłacanej kwoty jest szansa, że US się mna zainteresuje? 2) Jeśli chciałbym zapłacić podatek jako 17 latek, tak jakby za znajomego który mi to wypłaca i od razu przelewa pozniej na moje konto konto bankowe, to da się tak? ? 3) W razie nie zapłacenia podatku przy sumie załóżmy 8000PLN jak wygląda postępowanie US? Czytałem gdzieś, że przy takich ilościach jest to po prostu wezwanie do zapłaty tych 19% + mała kara (ok 500zł), czy to prawda? Czy wyglada to zancznie gorzej? ? Dziękuje i czekam na odpowiedz !

4 odpowiedzi
satoshimakamoto odpowiedział 3 lata temu

Najlepiej by było gdybyś się wybrał do jakiegoś radcy podatkowego, bo prawdopodobnie możecie to zrobić na zasadzie darowizny. Nie ma co oszczędzać 200zł za poradę przy takiej kasie 😉
Podatek wyjdzie bodajże ok. 800zł + 7% wartości darowizny.
Tutaj więcej info: https://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80286,Jaka-jest-wysokosc-podatku-od-darowizn.html
 
 

Saturnny odpowiedział 2 lata temu

Chcę się dowiedzieć, czy w dzisiejszych czasach brokerzy, którym można zaufać? Od jakiegoś czasu staram się znaleźć dobrego brokera, któremu można zaufać, ale jedyne, co udało mi się znaleźć, to barclay stone polska . Wszędzie piszą, że ten broker jest naprawdę dobry i chciałbym się dowiedzieć od facetów, którzy nie są pierwszy dzień w świecie inwestycji, czy warto zaufać temu brokerowi?

Max Bob odpowiedział 2 lata temu

text test sms

Kero odpowiedział 10 miesięcy temu

Nie wiem, jak możesz teraz dobrze zarabiać pieniądze, jeśli nie używasz nowoczesnej aplikacji do handlu na birei. To naprawdę warte uwagi i pomoże Ci zarobić. Dlatego radzę korzystać z tego programu MetaTrader 4 https://www.robomarkets.pl/forex-trading/platforms/metatrader4-mt4/ jest to prosta i przejrzysta aplikacja, w której wszystko jest bardzo niezawodne. Jest to wymagane dla tych, którzy handlują akcjami.

Twoja odpowiedź

12 + 5 =