ForumKategoria: GiełdyGiełda – urząd skarbowy i podatki
Łukasz zapytał 3 lata temu

Witam. Mam do Was kilka pytań, pierw przedstawię w skrócie swoją sytuację. Posiadam x pieniędzy (poniżej 75000zł) w kryptowalucie. Wiem, że jest ona opodatkowa 19% podatku dochodowego przy spieniężeniu jej. Jestem jeszcze nieletni i posiadam ją na koncie pełnoletniego znajomego. I tu moje pytania 1) Od jakiej wypłacanej kwoty jest szansa, że US się mna zainteresuje? 2) Jeśli chciałbym zapłacić podatek jako 17 latek, tak jakby za znajomego który mi to wypłaca i od razu przelewa pozniej na moje konto konto bankowe, to da się tak? ? 3) W razie nie zapłacenia podatku przy sumie załóżmy 8000PLN jak wygląda postępowanie US? Czytałem gdzieś, że przy takich ilościach jest to po prostu wezwanie do zapłaty tych 19% + mała kara (ok 500zł), czy to prawda? Czy wyglada to zancznie gorzej? ? Dziękuje i czekam na odpowiedz !

4 odpowiedzi
satoshimakamoto odpowiedział 3 lata temu

Najlepiej by było gdybyś się wybrał do jakiegoś radcy podatkowego, bo prawdopodobnie możecie to zrobić na zasadzie darowizny. Nie ma co oszczędzać 200zł za poradę przy takiej kasie 😉
Podatek wyjdzie bodajże ok. 800zł + 7% wartości darowizny.
Tutaj więcej info: https://www.infor.pl/prawo/darowizny/podatek-od-darowizn/80286,Jaka-jest-wysokosc-podatku-od-darowizn.html
 
 

Saturnny odpowiedział 1 rok temu

Chcę się dowiedzieć, czy w dzisiejszych czasach brokerzy, którym można zaufać? Od jakiegoś czasu staram się znaleźć dobrego brokera, któremu można zaufać, ale jedyne, co udało mi się znaleźć, to barclay stone polska . Wszędzie piszą, że ten broker jest naprawdę dobry i chciałbym się dowiedzieć od facetów, którzy nie są pierwszy dzień w świecie inwestycji, czy warto zaufać temu brokerowi?

Max Bob odpowiedział 1 rok temu

text test sms

Kero odpowiedział 5 miesięcy temu

Nie wiem, jak możesz teraz dobrze zarabiać pieniądze, jeśli nie używasz nowoczesnej aplikacji do handlu na birei. To naprawdę warte uwagi i pomoże Ci zarobić. Dlatego radzę korzystać z tego programu MetaTrader 4 https://www.robomarkets.pl/forex-trading/platforms/metatrader4-mt4/ jest to prosta i przejrzysta aplikacja, w której wszystko jest bardzo niezawodne. Jest to wymagane dla tych, którzy handlują akcjami.

Twoja odpowiedź

20 + 13 =