ForumKategoria: OgólneHandel kryptowalutą
Księgowa zapytał 5 lat temu

Jeśli prowadzimy działalność i chcemy handlować kryptowalutą to czy muszę dodać odpowiedni PKD i jaki? Czy sprzedaż kryptowalut jest opodatkowana podatkiem VAT czy możemy korzystać ze zwolnienia? Czy są już jakieś akty prawne regulujące taki handel?

2 odpowiedzi
JackDaniels_987 odpowiedział 4 lata temu

Podpinam się poniekąd pod powyższy wpis.
Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek nad założeniem spółki zagranicą, aby móc zoptymalizować ewentualny podatek od obrotu kryptowalutą? Skoro polski Minister Finansów chce opodatkować obrót kryptowalutą z użyciem skali progresywnej (nie dając nawet możliwości rozliczania się stałą stawką 19%) to chyba bez problemu można znaleźć odpowiednią jurysdykcję zagraniczną, aby płacić niższe podatki. Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat profesjonalnych firm konsultingowych, które mogłyby odpowiednio doradzić w tym zakresie?
Pozdrawiam

KryptoMat odpowiedział 4 lata temu

Jack daniels,
Tak, można znaleźć taką jurysdykcje, ja postawiłem na Estonię. W Estonii już od jakiegoś czasu handel kryptowalutami jest uregulowany prawnie, dodatkowo prowadzenie w Estonii spółki OU wiąże się z brakiem podatku (CIT) od tej spółki – możesz obracać na giełdach krypto w nieskończoność a podatku i tak spółka nie zapłaci, dodatkowo Ty, jako udziałowiec takiej spółki nie musisz płacić podatku (PIT) i te wszystkie korzyści są w 100% legalne w prawie podatkowym i estońskim i polskim. Nigdy bym na to nie wpadł gdyby nie jeden ze świetnych doradców, który mi takie rozwiązanie polecił, jeśli będziecie mieli jakieś pytania techniczne to najlepiej jest się z Nim skontaktować, ponieważ nie bierze opłat za poradę w tej kwestii a dopiero za działanie, podaję maila:
[email protected]

Twoja odpowiedź

19 + 8 =