ForumKategoria: OgólneKto posiada najwięcej bitcoinów?
kahuuula zapytał 4 lata temu

Ciekawi mnie kto posiada największą ilość Bitcoinów? Są może jakieś statystyki na ten temat?

3 odpowiedzi
BB odpowiedział 4 lata temu

Trudno powiedzieć, kto posiada najwięcej bitcoinów. Portfele bitcoinowe są praktycznie anonimowe i nie można jednoznacznie stwierdzić kto za którym stoi. Jedynym sposobem skojarzenia adresu Bitcoin z konkretną osobą jest podanie adresu przez tę osobę. Nawet jeśli wiesz, że dany adres należy do określonej osoby, nie oznacza to, że wszystkie jego BTC znajdują się pod tym samym adresem. Często jest tak, że portfele tworzą nowe adresy w celu zachowania anonimowości ;-). Jedynie to można przeglądnąć blockchain i stwierdzić który adres posiada najwięcej BTC. Nie skojarzysz go niestety z osobą lub firmą 🙁

Kryptowaluty Kran odpowiedział 2 lata temu

Portfele krypto są anonimowe i jest to dużo więcej niż na kranikach kryptowalut, gdzie ludzie mają grosze 😀 Nie sądzę, by osoba która ma dużo krypto obnosiłaby się z tym, bo stałaby się ofiarą ataków od osób, które chciałby posiąść jej majątek.

kyoshima odpowiedział 2 lata temu

Nie wiem nic o bitcoinach i kto jest właścicielem większości. Musiałbym zapytać o to mojego kolegę z fx Ildar Sharipov . Oboje handlujemy za pośrednictwem brokera instafoex, ale on jest bardziej doświadczony niż ja.

Twoja odpowiedź

17 + 4 =