ForumKategoria: OgólnePierwsze kroki
Piotr zapytał 4 lata temu

Witam wszystkich zainteresowanych tematem,chcę zacząć przygodę z kryptowalutami jestem kompletnie zielony w tej dziedzinie,czy ktoś może polecić dobrą metodę wejścia w ten interesujący świat.

5 odpowiedzi
KryptoPortal.pl Personel odpowiedział 4 lata temu

Cześć. Na początek proponuje zagłębić się w takie rzeczy jak:

  • czym są kryptowaluty i do czego służą,
  • przyjrzeć się każdej z nich (na początek proponuje poczytać o Bitcoinie, Ethereum, Ripple, Monero, DASH, IOTA, LISK, Litecoin)
  • dowiedzieć się, jakie istnieją giełdy kryptowalut (więcej tutaj: https://www.kryptoportal.pl/gieldy/polskie-gieldy-kryptowalut/)
  • dowiedzieć się w jaki sposób przechowuje się krypotowaluty

Kryptowaluty to dosyć rozległy temat, także trzeba trochę poczytać i dać sobie czasu na naukę i zorientowanie się w temacie. Dodatkowo jest wiele przydatnych kanałów w serwisie YouTube. M.in.:
https://www.youtube.com/user/szanow (Szczepan Bentyn) – szczególnie polecamy 😉
https://www.youtube.com/channel/UCQpBmjL9kJ768fty4tbqa6Q (Phil Konieczny)
W skrócie wygląda to tak:
Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą. Aby inwestować w kryptowaluty, musimy je zakupić lub wykopać (dla zwykłego Kowalskiego kopanie może się okazać nieopłacalne, dlatego polecamy zakup). Aby kupić kryptowaluty musimy się zarejestrować na giełdzie, lub kupić je w kantorze. Zakup krypto na giełdzie jest bardziej opłacalne, aniżeli w kantorach, jednak kantory są szybsze i prostsze w obsłudze (oraz droższe od giełd, ponieważ naliczane są prowizje i opłaty za przelewy). Na początek polecam zarejestrować się na Polskiej giełdzie BitBay.net, ponieważ jest ona stosunkowo prosta w obsłudze i można kupować kryptowaluty za złotówki. Następnie zasilamy rachunek giełdowy (zakładka Portfele -> Wpłaty) wysyłając przelew bankowy. Jak środki się zaksięgują, będą one dostępne na platformie i będzie można zacząć handel.
Na BitBay kupisz takie kryptowaluty jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, LISK, DASH, GameCredits. Po zakupie kryptowalut należy je przelać na swój portfel, który może być aplikacją na telefon (np. Coinomi lub Jaxx), komputer (np. Exodus), specjalnym urządzeniem fizycznym (najbezpieczniejsza opcja)
Notowania kryptowalut sprawdzisz na http://kryptonotowania.pl/ lub https://coinmarketcap.com/
 

Paweł odpowiedział 4 lata temu

Cześć Piotrze,
Na samym początku oczywiście polecam Ci to samo, co zostało wspomniane powyżej. Musisz zrobić własny research i dopiero gdy będziesz wiedział w co chcesz zainwestować, to zrób to świadomie 😉

JackDaniels_987 odpowiedział 4 lata temu

Witajcie!
Przyznam otwarcie, iż dopiero zaczynam swoją przygodę z bitcoinami. Póki co jest to dla mnie „czarna magia”, ale próbuję dowiedzieć się jak najwięcej we własnym zakresie. Najważniejsze wydaje się zdobycie solidnej wiedzy z zakresu prawa, podatków i finansów. Czy możecie wskazać jakieś profesjonalne podmioty, które już świadczą doradztwo w tym zakresie? Im więcej czytam tym bardziej mam wrażenie, iż są to sprawy w dużej mierze „uznaniowe” i mało uregulowane, a temat jest poważny i warto byłoby zaczerpnąć wiedzy specjalistów.
Pozdrawiam

alberto odpowiedział 2 lata temu

Polecam również Freewallet do przechowywania kryptowalut

Agery odpowiedział 2 lata temu

Myślę, że najlepszym sposobem na to jest otwarcie konta demo.Są one całkowicie bezpłatne i na dobre można zrozumieć minimum podstaw. InstaForex autorstwa Ildara Sharipova jest dobrą opcją – mają wersję demo na swojej stronie internetowej.

Twoja odpowiedź

19 + 18 =