Binance jest największą pod względem generowanego wolumenu giełdą kryptowalutową na świecie.

W marcu 2018 r. przeniosła swoją siedzibę na Maltę, a z jej usług korzystają miliony użytkowników z całego świata.

 

 

Co to jest Binance?

 

binance logo giełdy bitcoin Binance istnieje od września 2017 roku. Giełda w kilka miesięcy skoczyła na najwyższą półkę, wraz z takimi konkurentami jak Bittrex i Poloniex. Jej założycielem jest Changpeng Zhao, posiadający ogromne doświadczenie i sukcesy związane ze światem kryptowalut.

Pomimo młodego wieku, platforma działa prężnie i ciągle się rozwija. Obecnie dla platformy Binance pracuje od 250 do 500 osób. Rozwój jest niezwykle szybki, ponieważ obecnie znajduje się aż 120 par handlowych z Bitcoinem, 100 z Ethereum i 75 z BNB. Dzięki temu trading wysokich kwot może być bardziej ekonomiczny przy niskich prowizjach Binance.

Co więcej firma ma siedzibę na Malcie – to oznacza, że musi przestrzegać zasad Unii Europejskiej.

 

Załóż Konto

 

Jak rozpocząć handel na Binance?

Rejestracja

binance e-mail hasło nazwa użytkownika dane do uzupełnienia żółty napis logo giełdy kryptowalut białe tło Otwarcie konta w Binance jest łatwe i odbywa się w kilka minut . Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swoje dane. Podaj imię, nazwisko oraz adres e-mail w formularzu logowania na stronie początkowej. 

Możesz to zrobić

  • przez adres e-mail bezpośrednio na stronie brokera
  • za pomocą konta Google lub Facebooka

Utwórz silne hasło- musi składać się z co najmniej 8 znaków, wliczając w to wielkie litery i przynajmniej jedną cyfrę. Zapoznaj się z regulaminem platformy. 

Weryfikacja

Po kliknięciu na przycisk “Stwórz konto”, na podany przez Ciebie w formularzu adres e-mail otrzymasz wiadomość z linkiem autoryzującym rejestrację. Aby dokończyć rejestrację musisz kliknąć w ten link.

Link znajduje się pod przyciskiem “Verify E-mail”. Możesz skopiować go i ręcznie wkleić najeżdżając kursorem myszy na przycisk i kopiując link. Możesz także kliknąć bezpośrednio na przycisk, aby od razu otworzyć link.

Po weryfikacji danych możesz rozpocząć handel.

Wpłata depozytu

binance opinie Aby zasilić konto musisz się na nie zalogować. Następnie kliknij przycisk “Portfel” i znajdź “Wpłaty”. Podaj skróconą lub pełną nazwę kryptowaluty/tokenu, którą chcesz wpłacić na swoje konto.

Po wyszukaniu kryptowaluty skopiuj adres do jej wpłaty. Następnie wklej go do portfela lub w interfejs innej giełdy, z której będziesz wpłacać środki na Binance.

Gdy dokonujesz wpłaty, zawsze zwracaj uwagę na adresy kryptowalut. Posługuj się przykładem Bitcoina-  na adres BTC wpłacaj tylko BTC. Jeśli wyślesz środki w postaci złej kryptowaluty pod adres innej kryptowaluty czy tokenu, bezpowrotnie stracisz do nich dostęp.

Przy dokonywaniu wpłat zawsze upewnij się, czy wpisane lub skopiowane przez Ciebie dane są poprawne i kompletne. Przed dokonaniem pierwszej wpłaty staraj się wykonać testowy transfer na niewielką kwotę, jeśli to możliwe. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko pójdzie dobrze.

Po zatwierdzeniu wpłaty na platformie/portfelu z którego korzystasz, możesz przejść do sekcji “Portfel”, a następnie “Historia wpłat i wypłat”. Z tego miejsca sprawdzisz status swojej wpłaty oraz jej ID. Kiedy transakcja zostanie potwierdzona, kredyt znajdziesz na swoim koncie Binance.

Handel

Najpierw musisz zalogować się na swoje konto. Aby zobaczyć dostępne pary handlowe kliknij przycisk “Rynki” w menu głównym. Po przekierowaniu zobaczysz listę wszystkich par handlowych dostępnych na Binance. 

Z pewnością łatwiej będzie się posłużyć przykładem. Załóżmy, że chcesz kupić BNB po aktualnej cenie w parze z Bitcoinem. Z listy rynków wybierz “Rynki BTC” i w pole wyszukiwarki wpisz BNB. Aby rozpocząć proces kupna BNB kliknij w dowolnym miejscu wiersza pary BNB/BTC.

Aby kupić kryptowalutę po aktualnej cenie przejdź do formularza wystawiania zlecenia kupna. Aktualną cenę znajdziesz w sekcji “Aktualna cena”. W formularzu musisz podać cenę, za którą chcesz kupić kryptowalutę. Nie musisz wpisywać wartości ręcznie. Aby przekopiować cenę możesz kliknąć na dane zlecenie z sekcji z ceną. 

Po wybraniu ceny uzupełnij pole zawierające żądaną przez ciebie ilość kryptowaluty. Jeżeli wszystko się zgadza kliknij na przycisk “Kup”. Gotowe!

Pamiętaj, że kursy kryptowalut mogą zmieniać się bardzo szybko. Domyślna kwota w polu “Aktualna cena” jest wartością pobraną zaraz po załadowaniu się strony.

lista portfeli dostępnych binance giełda kryptowalut widok użytkownika

Załóż Konto

Wypłata środków

Po zalogowaniu się na konto wybierz z menu w prawym górnym rogu strony opcję “Portfel” a następnie “Wypłaty”. Tak jak przy wpłacie środków – znajdź konkretną kryptowalutę. 

Aby rozpocząć proces wypłaty musisz skopiować/przepisać adres do wpłaty kryptowaluty z platformy/portfela z którego korzystasz. Następnie wklej go do pierwszego pola w formularzu wypłaty środków na Binance. Podaj ilość kryptowaluty, które chcesz wypłacić z konta. 

W formularzu zobaczysz jaka ilość ostatecznie dotrze na wskazany przez Ciebie adres, po odjęciu prowizji za wypłatę. Szczegóły transakcji znajdziesz w “Historii wpłat i wypłat”.

 

Zalety Binance

✔️ Prostota i szybkość dokonywania transakcji

Ogromny wolumen generowany przez giełdę sprawia, że handlując na Binance niemal zawsze znajdziemy drugą stronę do przeprowadzenia transakcji. Dzięki wysokiej płynności handlu, giełda znacząco ułatwia handel na mniej popularnych tokenach. Giełda kryptowalutowa chwali się również certyfikowanym algorytmem łączącym dwie strony transakcji. Binance może przetworzyć 1,4 mln zleceń na sekundę.

✔️ Obsługa ponad 170 kryptowalut

Największe i najbardziej znane kryptowaluty, które obsługuje Binance to Binance Coin, Bitcoin, Cash ABC, Ripple, Dash, Ethereum, MIOTA, Stellar Lumens, Zcash czy NEO

✔️ Brak ukrytych kosztów

Założenie portfela na Binance jest całkowicie darmowe. Nie płacisz również za przechowywanie kryptowaluty. W przypadku handlu wymagana jest niewielka opłata, czyli 0,1% kwoty zakupu/sprzedaży. Płatność na adres zewnętrzny zależy natomiast od kryptowaluty.

Na stronie głównej Binance znajduje się dokładny przegląd wysokości obecnych opłat. Jesteś więc poinformowany o wszystkich kosztach związanych użytkowaniem strony. Dodatkową zaletą są opłaty. Jeśli w ogóle są, to wyjątkowo niskie.

✔️ Obszerna sekcja FAQ

Za pośrednictwem strony internetowej możesz wyszukać zakładkę “Kontakt”. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na stronę z pytaniami od użytkowników. Tutaj znajdziesz obszerną sekcję FAQ, czyli często zadawanych pytań i odpowiedzi. Dzięki nim możesz szybko uzyskać potrzebne informacje.

✔️ Wysoki poziom bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Binance. Platforma korzysta z szyfrowania SSL. Korzystając z usług uczciwie działających serwisu nie musisz obawiać się oszustwa i kradzieży. Firma posługuje się wiodącymi w branży protokołami bezpieczeństwa.

✔️ Wielojęzyczne wsparcie

Binance wyszło naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów i udziela oficjalnej pomocy na forum.bitcoin.pl. Otrzymasz tam pomoc w języku polskim. 

Z oficjalnego profilu Binance – Binance_Angels wysyłane są wiadomości na temat ważnych aktualizacji, odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania giełdy, prowizji, wypłat, czy pomoc w przypadku problemów z dostępem do konta bądź zagubienia kluczy 2FA.

Co więcej usługi Binance są dostępne w 17 różnych językach.

Załóż Konto

 

 

Wady Binance

❌ Brak możliwości wymiany euro na kryptowaluty

Giełda nie przyjmuje wpłat w postaci walut fiducjarnych (euro, złoty, dolar, jen). Żeby kupić kryptowalutę musisz zamienić euro na Tether, Ethereum lub na Bitcoin, a także na Monetę Binance – własną kryptowalutę Binance.

To konieczność, która może wydawać się uciążliwa. Łatwo się jednak do tego przyzwyczaić, ponieważ tak samo jest w przypadku większości innych giełd.

❌ Kontakt z obsługą za pomocą formularza

Doradcy z działu obsługi klienta są dostępni dla użytkowników 24h na dobę. Możesz się jednak z nimi kontaktować wyłącznie za pomocą formularza. Z tego powodu uzyskanie odpowiedzi często wymaga więcej czasu. 

Wadę nadrabia natomiast bogata sekcja FAQ, dzięki której prawdopodobnie nie będziesz musiał już kontaktować się z pracownikiem Binance.

 

 

Jak działa obsługa klienta Binance?

Wsparcie przez e-mail

Binance ma dużą sekcję FAQ na support.binance.com. Tematy najczęściej poruszane to “jak wpłacić środki” lub “jak dokonać pierwszej wymiany”.
Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z Binance poprzez pocztą elektroniczną, klikając pole “Prześlij żądanie”.

Binance Academy

Tutaj użytkownicy Binance dowiadują się o handlu, zarządzaniu ryzykiem, bezpieczeństwie i innych ważnych kwestiach. Możesz dowiedzieć się, jak wpłacać lub wypłacać pieniądze i handlować.

Znajdziesz też wiele tutoriali dla bardziej zaawansowanych traderów, między innymi: jak działa technologia blockchain i mechanizmy konsensusowe przetwarzające Twoje transakcje kryptowalutowe.

Media społecznościowe

Możesz dołączyć do dużych grup na mediach społecznościowych firmy Binance. Szukaj Binance na serwisach Telegram, Medium, Instagram, Facebook, Twitter, Weibo, Steemit i Reddit.

 

Aplikacja mobilna Binance

Binance oferuje aplikację uwierzytelnianą dwuskładnikowo. Współpracuje w tym przedsięwzięciu z największą firmą na świecie – Google.

Poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe konto klienta jest dodatkowo chronione

Potrzebujesz do zalogowania się tylko smartfona lub laptopa podłączonego do konta Google. CO zrobić, aby aktywować tę dodatkową kopię zapasową?

  1. Kliknij pole dwuskładnikowego uwierzytelniania w obszarze logowania. 
  2. Podczas zakładania konta Binance wprowadź nazwę użytkownika, hasło i własny kod QR. Poza zwykłymi danymi uwierzytelniającymi będziesz musiał podać specjalny kod QR. Skąd go wziąć? Zostanie wysłany bezpośrednio na Twojego smartfona. 
  3. Co dalej zrobić z kodem QR? Możesz go zeskanować, jeśli masz do tego aplikację. Jeśli nie, możesz wprowadzić ręcznie 16-cyfrowy klucz z kodu. Gotowe!

Aplikacja posiada liczne funkcje handlowe, takie jak codzienne rekomendacje analityków, trendy i wydarzenia traderów oraz prosty w obsłudze handel. Dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu jest też bezpieczniejsza. Dzięki temu zajmuje miejsce wśród najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych mobilnych aplikacji tradingowych.

Załóż Konto

 

Bezpieczeństwo korzystania z Binance

Prawdopodobnie nie ma brokera ani giełdy, na której dostępnych jest więcej walut cyfrowych niż na Binance. Obecnie istnieje około 170 kryptowalut, które można kupić, sprzedać lub wymienić.

Bezpieczeństwo jest zatem bardzo ważne. Nie musisz się obawiać nieuczciwych działań ze strony tak dużej platformy – Binance jest licencjonowany. Firma ma siedzibę na Malcie, która jest częścią Unii Europejskiej. Oznacza to, że Binance musi przestrzegać jej dyrektyw. Jeśli chciałbyś poznać inne giełdy kryptowalutowe, które polecamy, zajrzyj do podlinkowanego artykułu.

Ponadto platforma została zmieniona przez wielu programistów, aby oferta była jak najbardziej dostosowana do potrzeb użytkowników.

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy powinienem wybrać regulowaną giełdę kryptowalut?
Handlowiec narażony jest na wyższe ryzyko podczas handlu na nieuregulowanej giełdzie. Jeśli stracisz pieniądze w wyniku oszustwa na takiej giełdzie trudniej będzie szukać odszkodowania przez roszczenie prawne lub ubezpieczeniowe.

Giełda Binance jest regulowana prawem Unii Europejskiej co oznacza, że w przypadku utraty pieniędzy użytkownik ma zagwarantowane odszkodowanie.

Jak długo mogę korzystać z ćwiczeń tradingu na koncie demo?
Z wersji próbnej konta możesz korzystać tak długo jak potrzebujesz. Limitu czasu nie ma. W Kiedy już będziesz gotowy, możesz decyzję o zmianie konta na realne (rzeczywiste lub VIP). Możesz to zrobić w każdej chwili.
Czy Binance daje nagrody za polecenie platformy znajomym?
Tak! Nagrodą może być stała opłata za polecenie lub procent od przyszłych przychodów z działalności handlowej Twoich znajomych. Przekaż znajomym swój link polecający, kod polecający lub kod QR.

Otrzymasz 20% przychodów od opłat związanych z ich działalnością handlową. Bonus zostanie automatycznie wpłacony do Twojego portfela. Możesz też uzyskać 40% od opłat twoich znajomych, którzy mają na swoich rachunkach więcej niż 500 BNB.

Co to jest zdecentralizowana wymiana?
Zdecentralizowana giełda nie wykorzystuje pośrednika. Użytkownicy handlują bezpośrednio między sobą. Ryzyko kradzieży pieniędzy i danych inwestora jest mniejsze.
Co to jest scentralizowana wymiana?
Scentralizowana giełda przyjmuje i przechowuje depozyty użytkowników. Większość giełd przeprowadza również weryfikację tożsamości w celu zachowania zgodności z zasadami “Know Your Consument” (KYC). Jako repozytorium pieniędzy klientów i osobistych danych, wymiany wiążą się z większym ryzykiem cyberhakowania.
Czy Binance to dobry wybór?
Binance jest doskonałym wyborem. Udostępnia bardzo dużo par handlowych i oferuje niskie prowizje. Użytkownicy nie muszą martwić się o swoje konta i znajdujące się na nich środki, ponieważ zostały one zabezpieczone za pomocą popularnego systemu 2FA.

Obserwując stały rozwój platformy można przewidywać, że w niedługim czasie zyska jeszcze większą popularność.