Portfel Trezor – alternatywy

Czym jest Bitcoin?

bitcoin moneta bańka mydlana otwarta dłoń błękitne tło

Bitcoin jest pierwszą, a zarazem najpopularniejszą kryptowalutą. Powstała w 2009 roku dzięki Satoshi Nakamoto i niechybnie podbiła światowy rynek. Ta tajemnicza waluta wzbudziła zainteresowanie milionów osób z całego globu, dzięki czemu osiągnęła niewyobrażalny sukces.

Dlaczego tajemnicza? Otóż wspomniany Satoshi Nakamoto fizycznie nie istnieje jako ściśle określona osoba, a stanowi wyłącznie pseudonim, lub ewentualnie kryptonim grupy specjalistów, którym przypisuje się autorstwo projektu.

Co prawda dziennikarskie śledztwo, które zakończyło się w 2015 roku, jako autora wskazało australijskiego biznesmena Craiga Stevene Wrighta, który chcąc zakończyć istą burzę rozpętaną wokół jego osoby przyznał się do stworzenia Bitcoina, lecz wiarę w to pokłada bardzo wąska grupa osób.

Finalnie dzieło to pozostaje anonimowe i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, kto za nim stoi. Waluta ta stała się ogólnoświatowym fenomenem, którego rządy wielu krajów (chociażby Tajlandii) zabroniły używać. Występuje wiele spekulacji związanych z powodami wprowadzenia restrykcji, lecz najbardziej prawdopodobną jest myśl, że dygnitarze w obawie przed brakiem możliwości opodatkowania anonimowej waluty stracą istotne wpływy do budżetu, a ponadto obywatele ograniczą korzystanie z oficjalnej waluty danego państwa.

Na szczęście w Polsce Bitcoin jest w pełni legalny. Faktem jest, że litera prawa nie zrodziła dokładnych przepisów dotyczących kryptowalut, lecz jej prawowitość założyć możemy chociażby na podstawie interpelacji nr 6655 Ministerstwa Rozwoju i Finansów. Ponadto grudniu 2016 roku trafił on do Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług.

 

Załóż Konto

 

 

Jakie Możliwości daje Bitcoin?

 

Można snuć miliony dywagacji na temat Bitcoina, lub miliony dzięki niemu zarabiać. Jeżeli dokonał tego dwunastolatek to sądzę, że każda osoba jest w stanie walutę tę przeobrazić w istną żyłę złota. Mowa tutaj o Eriku Finmanie, który w 2011 roku, dwa lata po wprowadzeniu BTC na rynek, zainwestował w niego 1000 dolarów, które otrzymał w prezencie od swojej babci.

Pieniądze w jej koncepcji miały służyć edukacji wnuka, lecz to genialne dziecko czyniąc odpowiednie działania na giełdzie z pewnością już nigdy nie będzie potrzebowało nauki szkolnej. I dokładnie z tym aspektem wiązała się jego propozycja, którą złożył rodzicom trzy lata później. Mianowicie zaproponował, że sprzeda on część swoich Bitcoinów za kwotę stu tysięcy dolarów, rzuci szkołę i otworzy firmę, a jeżeli do osiemnastego roku życia zostanie milionerem to nie będą oni zmuszali go do wznowienia nauki.

Ku jego zaskoczeniu przystali na tę propozycję, a ku ich zaskoczeniu do 18 roku życia Erik posiadał 1,7 miliona dolarów. Jest to jeden z dziesiątek tysięcy przykładów ludzi, którzy dzięki intuicji związanej z inwestowaniem w kryptowaluty dziś nie muszą przejmować się o dzień jutrzejszy. Jednak ta konkretna historia najmocniej działa na wyobraźnie.

 

Załóż Konto

 

 

Jak kupić i Bezpiecznie Przechowywać Kryptowalutę?

 

Wiele osób sądzi, że wystarczy wybrać „jakąś” giełdę, kupić w niej BTC i przelać je do „jakiegoś” portfela. Byłoby to zupełną prawdą, gdyby słowo „jakiś” zamienić na „rzetelny”. Koniec końców sam proces zakupu i przechowania wspomnianej waluty nie jest trudny, należy tylko spośród tysięcy występujących na rynku firm oferujących pożądane przez nas usługi wybrać tą, która poszczycić się może zaufaniem klientów. Może i brzmi to jak realizacja programu misji kosmicznej, lecz finalnie jest to bardzo proste.

 

bitcoin wsuwany kieszeń jeansy dłoń trzyma monetę

 

Nie tylko pośród organizmów żywych, ale i również mówiąc o wirtualnej walucie funkcjonuje Prawo Darwina. Słabe ogniwa zawsze wypadają z rozgrywki, a pozostają silni przywódcy. Tym sposobem spektrum tysięcy ofert pomniejsza się do dziesiątek, z których najlepsze wybrać można na podstawie opinii znalezionych w internecie, a następnie z własnych doświadczeń.

Nie warto mocniej zagłębiać się w sam temat giełd BTC, ponieważ niewiele można o nich powiedzieć, prócz tego, że warto sprawdzić, czy są zarejestrowane, ilu klientów posiadają oraz jakiej wysokości odprowadzają prowizję. Warto natomiast rozwinąć temat samych portfeli, bowiem nie każdy z nich można bez zastrzeżeń przyrównywać do innego.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: fizycznie różnią się one miejscem, gdzie waluta będzie przetrzymywana. Jest to kolejna brzmiąca surrealistycznie rzecz, ponieważ nadal mowa o walucie wirtualnej, lecz tak, jak w poprzednim przypadku nie mówimy tu o niczym skomplikowanym. Chodzi o to, że portfele BTC dzielą się na te online, do których dostęp uzyskujemy za pośrednictwem Internetu oraz stacjonarne, czyli sprzętowe.

 

Załóż Konto

 

 

Czym są Portfele Sprzętowe?

 

litecoin bitcoin ethereum zabezpieczone zniszczone urządzenie sprężynka antena

Są to fizyczne urządzenia wyposażone w moduł USB, dzięki którym można przechowywać walutę w trybie offline. Wpływa to na znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, bowiem wiąże się to z ucięciem drogi hackerom, których nasze pieniądze mogą stać się obiektem pożądania.

Co więcej, portfele te odporne są również na różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Transakcji przy tego typu rozwiązaniu dokonuje się za pomocą prostych aplikacji.Wiele osób obawia się zainwestowania w portfel sprzętowy ze względu na możliwość jego zgubienia, jednak i tym nie należy się przejmować.

Wyobraźmy sobie bramę, którą otwiera tylko jeden klucz na świecie, a przypadkiem znajduje się on w naszej kieszeni. Dokładnie taką samą sytuację zastajemy w przypadku portfeli sprzętowych. Generują one klucz, który-jeżeli nikomu go nie przekażemy-pozostaje jedynie w naszych rękach. Dzięki tej technologii utracone pieniądze odzyskać można za pomocą zewnętrznych aplikacji, jak chociażby Electrum.

 

 

Który Portfel Sprzętowy wybrać?

najlepszy portfell offline sprzętowy przechowywanie kryptowaluty

 

Według wspomnianej wcześniej selekcji, którą opracował Darwin, przy życiu pozostają jedynie najsilniejsze osobniki. Życie w tym przypadku jest metaforą dla rynku portfeli sprzętowych,w wyniku czego wybór portfela, odpowiedniego dla nas ogranicza się do maksymalnie 10 modeli.

Wśród nich znajduje się lider, którym jest firma Trezor. Portfel bitcoin tej marki zyskał ogromną popularność, co jest potwierdzeniem ich jakości oraz funkcjonalności.

Do niekwestionowanych zalet większości modeli Trezora zaliczyć można bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość konfiguracji za pomocą telefonu, intuicyjny interfejs, nowatorski design, multi-walutowość, kompaktowość, wygodny moduł USB, przejrzysty wyświetlacz oraz możliwość stworzenia kopii zapasowej.

Ponadto jego cena przy uwzględnieniu wszystkich tych zalet jest niezwykle niska.

 

Załóż Konto

 

 

Portfele Online

możliwy zysk wykres platforma eToro

 

Internetowe portfele BTC nie stanowią tak skomplikowanego rozwiązania jak ich stacjonarni kuzyni, jednak są dużo bardziej wygodne. Zawsze powstają przy okazji otworzenia konta na wybranej giełdzie kryptowalut, a ponadto można również otworzyć portfel niezależny w wybranym serwisie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dokonując przemyślanej selekcji podobnie jak w przypadku portfelów sprzętowych nie trzeba obawiać się o ataki hackerów, czy złośliwe oprogramowanie.

W tej kwestii wybór odpowiedniej opcji staje się trudniejszy, niżeli w kwestii portfela stacjonarnego, jednak przy pomocy Internetu można odnaleźć w pełni bezpieczny wariant, z którego każdy użytkownik będzie zadowolony.

 

 

Jaki Portfel Online wybrać?

aplikacja mobilna eToro

 

I w tym wypadku odpowiedź okazuje się być równie prosta: OKX. Na rynku funkcjonuje on już 12 lat, przez które zgromadził 6 000 000 użytkowników pochodzących z 140 państw. Co więcej, od niedawna, bo od roku 2018 ukazała się również polska wersja językowa tej platformy. Dzięki OKX mamy możliwość obserwacji działań innych traderów, dzięki czemu nasze działania na giełdzie staną się jeszcze bardziej skuteczne.

Występuje wersja strony dostosowana do innych urządzeń, niżeli wyłącznie komputery a jej interfejs jest niezwykle przejrzysty. Wybór tej opcji jest korzystny również ze względu na łatwość obsługi oraz możliwość handlu nie tylko kryptowalutami, ale również surowcami, czy akcjami spółek. Co więcej witryna ta została skonstruowana w ten sposób, że nabyć można na niej nawet ułamkowe części akcji.

 

Załóż Konto

 

 

Porównanie. Wady i Zalety Portfeli Kryptowalutowych

 

A więc na którą opcję się zdecydować? Decyzja okazać się może trudna. Zazwyczaj zależy ona od indywidualnych potrzeb. Każdy z rodzajów portfela posiada swoje wady i zalety, na które warto zwrócić uwagę.

 

Portfel Stacjonarny

Wady:

-Najczęściej do korzystania z niego niezbędny jest komputer;

-Zasilany jest energią elektryczną, a więc w każdej chwili może się rozładować;

-Na tę opcję przeznaczyć trzeba dodatkowe pieniądze;

-Nietrudnym jest jego zgubienie.

 

Zalety:

-Stuprocentowa ochrona przeciwko hackerom oraz złośliwemu oprogramowaniu;

-Funkcjonalność;

-Przejrzyste oprogramowanie;

-Działa bez użycia sieci.

Portfel Online

Wady:

-W przypadku złego wyboru występuje możliwość ataku hackerskiego;

-Działa wyłącznie przy użyciu sieci.

 

Zalety:

-Prosty w obsłudze;

-Portfele te najczęściej są zupełnie darmowe;

-Możliwość korzystania z poziomu tabletów, czy też telefonów komórkowych;

-Jeśli użytkownik chce wymienić BTC na inną walutę-odbywa się to natychmiastowo;

-Wybór odpowiedniego portfela jest gwarantem bezpieczeństwa.

 

 

Biorąc pod uwagę to, co jest dla nas ważne, na podstawie wyżej wymienionych wad i zalet obu rodzajów portfela z pewnością wybrać można najodpowiedniejsze rozwiązanie. Pozostaje jednak kwestia wyboru danego podmiotu, lub producenta, któremu zaufamy.

 

Załóż Konto

 

 

Podsumowanie

 

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej informacje dotyczące różnego rodzaju portfeli kryptowalut można stwierdzić (operując na przykładach konkretnych marek), że opcja online jest dużo bardziej korzystna, ponieważ portfel sprzętowy w zestawieniu z portfelem internetowym zdaje się szczycić ograniczonymi możliwościami. W portfelu online prócz kryptowalut występuje również obrót akcjami oraz surowcami.

Można również dzięki niemu pozyskać wiedzę od doświadczonych inwestorów. Oczywiście można postawić tezę, że portfel online jest ograniczone przez konieczność korzystania z sieci, jednak jest ona zupełnie bezpodstawna, ponieważ mowa tu o walucie wirtualnej, z której bez wykorzystania Internetu i tak nie jesteśmy w stanie w żadnym stopniu korzystać.

Ponadto żyjemy w czasach, kiedy dostęp do sieci jest praktycznie nieograniczony.  Argumentem sprzyjającym portfelom offline może okazać się aspekt bezpieczeństwa, lecz i w tym przypadku kontrargument jest niezwykle wymowny: właściciele OKX korzystają z zaawansowanych technologicznie rozwiązań, dzięki którym szansa na skuteczny atak hackerów jest niemożliwy.

Potwierdza to chociażby sama liczba użytkowników, którzy z pewnością korzystaliby z innego serwisu, jeżeli ten okazałby się niewystarczająco zabezpieczony. Co więcej w przypadku portfela online nie występuje możliwość jego zgubienia, a utracone hasło odzyskać można w przeciągu najwyżej paru minut za pomocą weryfikacji telefonicznej, lub mailowej. Z pewnością jednak jeśli chodzi o portfele online najrozsądniejszym będzie wybranie platformy OKX , a mówiąc o portfelach sprzętowych-warto wybrać te spot szyldu Trezor.

 

Załóż Konto