Bitcoiny są walutą cyfrową, jednak również w przestrzeni elektronicznej powinny być odpowiednio przechowywane. Podobnie jak złotówki, obowiązujące na terenie Polski, możesz mieć wydawać, kupować czy sprzedawać. Warto zadbać o dobry portfel, który posłuży Ci przez dłuższy czas.

Portfel BTC działa analogicznie do skórzanej portmonetki, w której trzymasz banknoty i monety, czy rachunku pozwalającego na zlecanie transakcji bezgotówkowych. Każdy właściciel kryptowaluty powinien skorzystać z oprogramowania, dbającego o bezpieczeństwo jego środków.

 

 

Najlepszy portfel bitcoin: ranking

 

Jak założyć wallet na Binance w 5 min

1. Zarejestruj się na Binance

 

binance formularz kontaktowy

Aby założyć konto na Binance podaj swoje dane, numer telefonu i czekaj na potwierdzenie rejestracji.

2. Wpłać depozyt

Po rejestracji możesz dokonać pierwszej wpłaty, by aktywować wszystkie funkcje konta.

 

Załóż Konto

3. Zacznij trading

 

Przed pierwszą wpłatą możesz sprawdzić konto demo. Po wpłacie wszystko jest gotowe do handlu.

 

 

Zalety korzystania z bitcoin wallet

portfel btc

  • odpowiednie oprogramowanie typu bitcoin wallet pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo środków
  • szybkość realizowania transakcji dzięki intuicyjnemu interfejsowi
  • blockchain portfel połączone z giełdą umożliwiają handel kryptowalutą oraz jej równoczesne przechowywanie
  • portfel bitcoin online pomoże ci dokonać transakcji w dowolnym miejscu i czasie
  • niektóre portfele umożliwiają gromadzenie wielu kryptowalut na jednej platformie

 

Załóż Konto

 

 

Co to jest Portfel Bitcoin?

Portfel bitcoin po polsku, a po angielsku „bitcoin wallet” umożliwia nie tylko śledzenie salda bitcoinów, ale również ich wysyłkę, „wydawanie” i odbieranie. Niektóre z programów pozwalają dodatkowo na handel oraz wycofanie środków w dowolnym momencie.

Uwaga! Każda kryptowaluta ma własną technologię do przesyłania i przechowywania informacji o transakcjach elektronicznych. Ze względu na to z portfeli nie prześlesz BTC na inne adresy, ani nie udostępnisz danych osobowych osobom trzecim (niezalecane ze względów bezpieczeństwa).

Bitcoin jako waluta elektroniczna nie może być również wypłacony w oddziale banku (usługa możliwa wyłącznie w bitcoinmacie).

Zakup kryptowaluty przez konkretnego użytkownika możliwy jest poprzez dostęp do klucza prywatnego. Pod tą nazwą nie kryje się nic innego, jak tajne kody, które łączą określone saldo bitcoinów z wybraną osobą. Portfel kryptowalut śledzi przynależne do Ciebie klucze, aby wskazać ile obecnie środków posiadasz oraz pozwolić Ci je wykorzystać.

Pionierem portfela bitcoin był Bitcoin Core wypuszczony przez sieć Bitcoin. Oprogramowanie obsługuje pełny blockchain Bitcoin, jest niczym innym jak cyfrowym portfelem do przechowywania i przeprowadzania transakcji w tej walucie.

Utrudnieniem jest wkład, który musi wnieść każdy użytkownik, aby skorzystać z portfela. Dodatkowo dużo mówi się ostatnio o włamaniach do Bitcoin Core, które nie zachęcają do platformy.

 

bitcoins

 

Najlepszy portfel Bitcoin – porównanie

W zależności od osobistych preferencji możesz skorzystać z różnego typu portfeli. Dostępne są zarówno aplikacje obsługiwane przez urządzenia mobilne i komputery, jak i wiele portfeli sprzętowych, których wykorzystanie będzie uzasadnione przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

Poniżej wyjaśnimy krótko podstawowe różnice pomiędzy nimi oraz podpowiemy, który wallet będzie najlepszy dla Ciebie (czyli best bitcoin wallet na rynku).

Gorący Portfel Online (ang. bitcoin wallet online)

Gorący Portfel
Portfele do kryptowalut dzielą się na dwa podstawowe rodzaje ze wzlędu na połączenie z siecią. Pierwszy z nich określa się mianem ciepłych lub gorących, ponieważ umożliwia bieżące zadysponowanie dopiero co nabytych środków lub ich odsprzedanie. Nie nadają się jednak, aby przechowywać w nich więcej bitcoinów, niż te do codziennego użytku.

Portfele do Wymiany

Portfel do Wymiany
Dostępny wyłącznie w wersji online, pozwala bezpiecznie kupić kryptowalutę, a następnie wykonać przy jej pomocy kolejne transakcje. Przypominamy jednak, że przechowywanie bitcoin na giełdach przez długi czas nie jest dobrym pomysłem.

Portfele btc tego typu nieustannie padają ofiarą hakerów, co naraża cię na utratę zgromadzonych środków. Ich reputację psują również masowe wolumeny handlowe.

Portfele Software

Portfele Software
Aplikacje komputerowe i mobilne są bardziej bezpieczne, niż portfele kryptowalutowe umożliwiające wymianę. Umożliwiają dysponowanie środkami online z dowolnego miejsca na świecie. Są bardzo wygodne, ponieważ dostęp do swoich bitcoin możesz mieć tak naprawdę w każdym momencie.

Ze względu na połączenie z siecią nie są tak pewne jak portfele sprzętowe. Aby uniknąć strat, zapewniaj na nich środki niezbędne do zlecania najbardziej podstawowych operacji. W skórzanym portfelu również nie przechowujesz wszystkich oszczędności życia. Dlaczego? Aby czuć się bezpiecznie.

Zimne portfele – (ang. offline bitcoin wallet)

Zimne Portfele
Rozwiązaniem znanym wszystkim zaawansowanym inwestorom jest tzw. portfel sprzętowy , jakim jest np. Trezor wallet. Najprościej rzecz ujmując to fizyczne urządzenie, zaprojektowane do długotrwałego przechowywania kryptowalut. Ze względu na brak połączenia z siecią nie da się ich zhakować (pod warunkiem, że będziesz je bezpiecznie użytkować).

Klucze bitcoin przechowywane na urządzeniach hardware są zabezpieczone elektroniczne. Mimo, że standardowe transakcje są zlecane za pośrednictwem smartfona lub komputera, wymagają dodatkowej autoryzacji za pomocą wygenerowanego przez wallet podpisu.

Aby z niego skorzystać, portfel sprzętowy należy kupić a następnie połączyć z urządzeniem przez USB, NFC lub Bluetooth. W zależności od modelu możesz sterować nim poprzez przyciski na obudowie lub dotykowy ekran. Co ważne, wallet nie ogranicza się wyłącznie do bitcoin – przy jego pomocy możesz gromadzić również inne waluty. Obecnie jednym ze sprzedających się najlepiej na świecie jest Ledger Nano S.

Portfele sprzętowe występują w wielu różnych rodzajach. Do najprostszych w użytkowaniu należy papierowy portfel bitcoin. W tym przypadku dane nie są przechowywane elektronicznie, więc nie ma możliwości ich niewłaściwego wykorzystania.

Bardziej prawdopodobna jest natomiast utrata, jeżeli jesteś typem bałaganiarza.

Tylko osoby znające klucz, będą mogły uzyskać informację o aktualnej wartości salda bitcoin. W zależności od tego, jaki portfel jest wykorzystywany, kody mogą być generowane jako kombinacja cyfr i liter lub QR gotowy do zeskanowania.

Po stronie użytkownika leży dbałość o prawidłowe przechowywanie dokumentu.

 

 

Podobieństwa i Różnice

  1. Bezpieczeństwo – bezsprzecznie najpewniejszym typem bitcoin wallet jest forma sprzętowa. Nawet przy realizacji transakcji podczas połączenia online, zostanie ona dodatkowo zweryfikowana, co obniża ryzyko utraty środków.Portale i aplikacje non stop aktywne w sieci są znacznie bardziej podatne na ataki hakerów oraz wahania związane z masowością wolumenów handlowych.
  2. Komfort użytkowaniu – tutaj zdecydowany prym wiodą aplikacje oraz portale w wersji mobilnej. Gwarantują dostęp z każdego miejsca na świecie oraz bez względu na porę dnia. Są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcesz przeprowadzić szybką transakcję, a portfela hardware nie masz przy sobie.
  3. Koszty – aby zakupić bitcoin wallet w formie urządzenia musisz zapłacić (wspomniany wcześniej Ledger Nano S kosztuje około 270-350 zł). Aplikacje mobilne i portale są zazwyczaj darmowe, jedyne opłaty w większości przypadków to prowizja pobierana przez banki za realizację przelewów (przy zakupie kryptowaluty.
  4. Łatwość obsługi – portfel bitcoin powinien być możliwie jak najbardziej przystępny dla użytkownika. Pod tym kątem najgorzej wypada jego wersja papierowa (ze względu na proces generowania klucza). Najprostsze są oczywiście przystosowane do codziennego użytku platformy online.
  5. Informacje o kluczu – w przypadku portfela online dostęp do danych klucza ma również osoba zarządzająca nim, co rodzi ryzyko nieuprawnionego udostępnienia informacji osobom trzecim. Przed przelewem bitcoin warto zwrócić uwagę na reputację wybranej strony.

 

Załóż Konto

Zarówno portfel papierowy, jak i wallet hardware wygenerują klucz, do którego tylko ty będziesz miał dostęp. Biorąc pod uwagę wady i zalety każdego z rozwiązań, najlepszym wyborem będzie połączenie dwóch.

Redakcja Kryptoportal zachęca do skorzystania z portalu, dostępnego w wersji internetowej i mobilnej (do zlecania bieżących płatności przy stosunkowo niskim depozycie) oraz wallet hardware, jeżeli myślisz o dokonywaniu inwestycji na wyższe kwoty.

Dzięki temu rozwiązaniu zapewnisz bezpieczeństwo swoich środków pomiędzy transakcjami oraz będziesz mógł wygodnie operować swoimi bitcoin!

Top 5 Najlepszych Portfeli

Jeżeli udało nam się przekonać Cię do powyższej praktyki, nie pozostanie nic innego jak zastanowić się nad tym, który portfel bitcoin założyć.

W odniesieniu do sprzętu, zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonego i polecanego przez wielu ekspertów Ledger Nano S. Portfel ma formę kompaktową i umożliwia przechowywanie równocześnie kilku różnych walut – nie tylko bitcoin!

Pozwól, że poświęcimy mu kolejny artykuł, w którym dokładniej przybliżymy sposób jego funkcjonowania.

Tymczasem przejdźmy do wskazania pięciu najpopularniejszych kryptoportfeli, o których powinien wiedzieć każdy inwestor bitcoin i innych cyberwalut. Ze względu na ostatnie włamania, na liście pominięto platformę Bitcoin Core, która była pierwszym tego typu walletem.

Na Kryptoportalu znajdziesz też artykuły o najlepszych portfelach dla altcoinów:

 

247crypto logo bitcoin

24/7CryptoCurrencies

Rozwiń szczegóły portfela 24/7CryptoCurrencies

Przy pomocy platformy możesz z łatwością kupować, sprzedawać i inwestować w kryptowaluty. Powiązana z nią aplikacja 24/7 Crypto Currencies App pozwala użytkownikom dokonywać transakcji z każdego miejsca na świecie. Co ważne, obsługuje zarówno urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Giełda monitoruje rynek i automatyzuje większość czynności powiązanych z inwestycjami. Na podstawie zebranych informacji, wykonuje ruchy, o których na bieżąco informuje traderów. Według wyliczeń aż 89% transakcji tygodniowo to wygrane. Z portfela skorzystać mogą osoby na różnych poziomach zaawansowania.

Załóż Konto

 

granatowe logo giełdy coinbase białe litery

Coinbase

Rozwiń szczegóły portfela Coinbase

Wallet umożliwiający wymianę bitcoin, ethereum i litecoin; To doskonałe miejsce dla początkujących inwestorów – założenie go jest tak proste jak utworzenie konta na Facebooku.

Rachunek możesz zasilić poprzez przelew bankowy lub podanie danych karty płatniczej. Portfel pozwala zarządzać kryptowalutą również przez apkę na smartfonie.

Obecnie z usług giełdy korzysta ponad 13 milionów użytkowników. System platformy przypomina bardziej handel z brokerem, niż inne rynki kryptowalut, ponieważ monety kupujesz bezpośrednio od Coinbase. W zamian za to firma obciążyć cię może opłatą za deponowanie i wypłatę bitcoin.

Załóż Konto

 

logo exodus wallet

Exodus

Rozwiń szczegóły portfela Exodus

Platforma, która jest jedną z najnowszych na rynku lecz mimo to utrzymuje się na szczytach rankingu popularności (również wśród użytkowników z Polski). Interface użytkownika gwarantuje łatwość obsługi, a przy tym jest po prostu przyjemny dla oka.

Exodus jest przykładem portfela bitcoin, który obsługuje też inne kryptowaluty i w dodatku nie wymaga zaawansowania technicznego – marzenie!

Jedną z nielicznych wad są opłaty związane z jego użytkowaniem. Twórcy tłumaczą je udostępnieniem wielu kryptowalut (około stu najpopularniejszych) oraz bardzo krótkim czasem realizacji transakcji. Klucz prywatny użytkownika przechowywany jest bezpośrednio na komputerze, co czyni portal bezpieczniejszym, niż np. giełdy.

Załóż Konto

 


Blockchain.info

Rozwiń szczegóły portfela Blockchain.info

Jako ostatni chcielibyśmy wymienić dla odmiany jeden z najstarszych portfeli kryptograficznych. Wallet od wielu lat cieszy się dobrą renomą wśród inwestorów bitcoin. Jednym z najważniejszych atutów portalu jest obsługa klienta, której pracownicy pomagają rozwiązywać wszelkie trudności.

Obsługa portalu nie sprawia większych problemów. Pozwala na równoczesne gromadzenie i wymianę środków, przez co cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów (a także jest punktem naszego artykułu).

Ze względu brak prawnych regulacji (m.in. brak odniesienia do systemu prawnego Polski i UE) oraz podatność na ataki, radzimy użytkownikom, aby zachowali ostrożność.

Załóż Konto

 

Polski Portfel Bitcoin


4coins

Rozwiń szczegóły: polski portfel bitcoin

Jeśli interesuje cię, aby twoimi kryptowalutami opiekowała się polska firma – sprawdź portfel 4coins. Uchodzi on za najbezpieczniejszy blockchain bitcoin wallet w Polsce. Przy pomocy 4coins możesz odbierać wpłaty i wysyłać bitcoiny (oraz Bitcoin Cash) na dowolny bitcoin wallet adress z każdego zakątka świata.

Załóż Konto

 

Sprawdzone Portfele na Urządzenia Mobilne

Należy wspomnieć, że mobilne portfele bitcoin nie należą do najbezpieczniejszych. Możliwość dokonywania transakcji przy pomocy bitcoin w każdej chwili i miejscu jest jednak przede wszystkim wygodna. Nasz wybór padł zatem na aplikację, która zapewni przede wszystkim komfort użytkowania.

 

 

Apple

Kompatybilna z systemem iOS jest między innymi wspomniany powyżej portfel Coinbase. Do codziennego wykorzystywania powinien wystarczyć również Blockchain.info (pamiętaj o przesyłaniu do niego stosunkowo niewielkiej ilości bitcoin).

 

wallet bitcoin apple

 

 

. android

Android

Spośród dostępnych na systemie Googla portfeli zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Jaxx. Funkcjonowanie walleta nie wiąże się być może z tak licznymi regulacjami jak w przypadku Coinbase, zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa i komfort niezbędny do codziennego użytku aplikacji. Interface pozwala wdrożyć się w bitcoin trading również początkującym inwestorom

 

Decydując się na wallet, koniecznie przeczytaj opinie innych użytkowników. Informacja o zaletach i wadach każdego z rozwiązań pomoże Ci określić, czy jest godny uwagi, czy też nie.

 

Załóż Konto

 

 

Najlepszy Portfel Bitcoin 2024

 

Dla każdego inwestora bitcoin najważniejsze powinno być bezpieczeństwo zarobionych środków. Mimo, iż portfele online nie są najbezpieczniejszą opcją, nasza redakcja dołożyła wszelkich starań, aby znaleźć ten najbliższy ideałowi. Tworząc ranking bitcoin online wallet 2024, jednogłośnie na pierwszym miejscu umieścilibyśmy aplikację Binance.

Portfel wykorzystuje zaawansowane protokoły, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich środków. Wykorzystuje m.in. rozporządzenia takich instytucji finansowych jak CySec, FCA i ASIC.

Średnia ocen użytkowników Androida wynosi 4,2. Nic zresztą dziwnego interface jest na tyle intuicyjny, że jego obsługa nie powinna sprawić problemów początującym inwestorom bitcoin, ani osobom nie znającym angielskiego.

Binance

binance logo

Binance Web3 Wallet to niepowierniczy portfel kryptowalutowy zintegrowany z aplikacją Binance, który powstał z myślą o wzmocnieniu pozycji użytkowników w świecie DeFi. Umożliwia bezpieczne zarządzanie kryptowalutami, wymianę tokenów, generowanie zysków i interakcję z blockchainem.

Tworzenie portfela w aplikacji Binance jest proste i bezproblemowe. Co więcej, integracja z Binance Bridge ułatwia wymianę tokenów, a funkcje zwiększające bezpieczeństwo chronią przed błędnymi adresami i złośliwymi kontraktami.

Warto także zwrócić uwagę na unikalne zabezpieczenie, które generuje trzy niezależne fragmenty klucza. Możesz je przechowywać osobno, a do otwarcia portfela potrzebujesz przynajmniej dwóch. Dzięki temu zachowujesz pełną kontrolę nad swoimi środkami.

Dostępna jest także całodobowa obsługa klienta, zapewniająca płynność doświadczenia i kompleksowe wsparcie.

 

Załóż Konto

 

Jak szybko otworzyć Portfel na Binance?

Rejestracja na platformie Binance odbywa się na oficjalnej stronie internetowej. Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut.

Zanim przystąpimy do rejestracji powinniśmy przygotować swoje dane osobowe, aktualny numer telefonu i wybrać hasło, które będzie chronić nasze konto. Jeżeli jesteśmy gotowi, zabieramy się za założenie własnego konta tradingowego.

Krok 1. Rejestracja

Wchodzimy na oficjalną witrynę Binance i wypełniamy formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie głównej.

Zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail i hasła do systemu Binance.

Następny krokiem jest potwierdzenie rejestracji przez kliknięcie w link aktywacyjny, który otrzymamy na wybrany adres e-mail, który podaliśmy w formularzu.

Możemy również połączyć istniejące konto na Facebooku lub Google, aby łatwiej się logować.

Krok 2. Weryfikacja

Po rejestracji będziemy musieli uzupełnić bardziej szczegółowy formularz, który będzie wymagał podania dokładnych danych osobowych, w tym adresu zamieszkania.

Potwierdzenie tych danych może zająć nawet kilka dni. Do tego czasu możemy inwestować maksymalnie 250 euro. Dopiero po pełnej weryfikacji możemy wpłacać większe sumy oraz wypłacać to, co do tej pory udało nam się zyskać.

Krok 3. Wpłata depozytu

Gdy będziemy już gotowi do prawdziwego handlu, nadejdzie czas na dokonanie pierwszej wpłaty.

Depozyt może zostać wpłacony za pomocą kont PayPal, Wire Transfer, Netteler lub jednej z wielu popularnych kart kredytowych.

 

metody wpłaty depozytu karty płatnicze transakcje internetowe przelewy paypal

Krok 4. Rozpoczęcie handlu

 

Jeżeli zaznajomiliśmy się już z kontem demo i wszystkimi możliwościami tej platformy tradingowej, możemy zaczynać prawdziwy handel. W głównym ekranie aplikacji możemy zobaczyć wszystkie dostępne rynki, na których możesz lokować swoje aktywa.

Jeżeli chcesz, możesz kontrolować każdy detal swoich transkacji. Jeżeli jednak wolisz wygodę i oszczędność czasu, możesz skorzystać z wielu zintegrowanych z platformą narzędzi. Dzięki nim twoja praca będzie ograniczona do minimum, a efekty zmaksymalizowane.

 

Możesz personalizować ustawienia dla każdej transkacji z osobna. Z drugiej strony możesz przyjąć bardziej otwartą taktykę, inwestując na wielu rykach jednocześnie. Wszystko zależy od twojego podejścia i przyjętej przez ciebie strategii.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ

Czy mogę przechowywać wszystkie kryptowaluty w jednym portfelu?
Tak. Jeśli wybierzesz portfel taki jak Jaxx of Exodus, przekonasz się, że obsługiwana jest większość kryptowalut. Do przesyłania każdej monety wygenerowany zostanie inny adres (pamiętaj, aby nigdy nie wysyłać cyberwaluty na niewłaściwy). Każda waluta będzie obsługiwana w tym samym portfelu.
Czy mogę wysyłać bitcoin na adres portfela Ripple lub Ethereum?
Absolutnie nie! Spowoduje to wyłącznie utratę środków, dlatego nigdy nie wysyłaj monet na adres innej kryptowaluty! Wyjątkiem jest możliwość przesyłania niektórych tokenów ERC2O (stworzonych przy użyciu Etherneum) na adres Etherneum, czego dowiesz się na wyższym stopniu zaawansowania. Trzymaj się zasady, że wysyłana kryptowaluta musi odpowiadać adresowi. Bitcoin przesyłasz na adres bitcoin itd.
Jaki jest najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie moich kryptowalut?
Najlepszym sposobem bezpiecznego przechowywania bitcoin, czy innych kryptowalut jest użycie portfela sprzętowego lub innego „zimnego” (offline). Nawet portfel papierowy jest bezpieczniejszy niż wallet na platformie, działający na komputerze podłączonym do Internetu. Ten drugi jest narażony na ataki hakerów. Do urządzenia bez połączenia z internetem nie można włamać.
Czy w portfelu mogę przewalutować bitcoiny na FIAT?
W niektórych portfelach, takich jak Coinbase, możesz handlować walutą fiducjarną za Bitcoin. Portfel tego typu musi posiadać specjalne licencje oraz dodatkowe regulacje. Funkcjonalność ta jest dostępna tylko na wybranych platformach.
Czy mogę połączyć kartę kredytową z portfelem bitcoin?
Wallet Coinbase, ale też inne posiadające odpowiednie regulacje, umożliwiają dokonanie płatności za bitcoin kartą kredytową. Funkcjonalności nie posiada większość portfeli oprogramowania i sprzętu.