ethereum dolary amerykańskie portfel karta graficzna Obecnie Ethereum to jedna z kryptowalut, która budzi najwięcej emocji wśród inwestorów. Ethereum powstało w oparciu o technologię bitcoina. Kryptowaluta oferuje jednak o wiele więcej możliwości.

Programowalne kontrakty (ang. smart contracts), zdecentralizowane przetwarzanie, autonomiczne organizacje, czy Krypto Kotki to tylko niektóre z cech, dzięki którym Ethereum wyróżnia się na tle konkurencji.

Wielu wyjadaczy w handlu Bitcoinem przeniosło się z tych względów na Ethereum.

Oprócz udogodnień, które niesie ETH, głównym powodem tego zjawiska jest to, że jego starsza alternatywa często staje się celem oszustów.

Aby używać Ethereum, będzie ci potrzebny portfel Ethereum. Ethereum wallet to oprogramowanie, które pozwoli ci na bezpieczny dostęp do twoich wirtualnych monet.

Na rynku istnieje wiele opcji portfeli, na których przechowasz Ethereum. Z artykułu dowiesz się, czym są portfele Ethereum i które produkty na rynku są najbardziej godne uwagi. Na koniec podpowiemy też, na co zwrócić uwagę przy wyborze portfela dopasowanego do twoich potrzeb.

 

 

Jak założyć portfel Ethereum w 5 min?

 • Załóż konto na Binance
 • Wybierz opcję “Wpłać depozyt”, aby wybrać formę płatności
 • Wpłać sumę początkową (zalecamy 250 €)
 • Gdy płatność zostanie zaksięgowana, kliknij “Podgląd”
 • Wybierz opcję “Zakup”, aby rozpocząć handel
 • Zaloguj się na swoje konto
 • Od teraz Ethereum powinno pojawić się w twoim “Portfolio”

 

(i)

Więcej o portfelach Ethereum przeczytasz poniżej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak kupić Ethereum lub inne kryptowaluty, z pomocą przyjdzie ci ten przewodnik.

 

Załóż Konto

 

 

Najlepszy portfel ethereum

portfel eth symbol graficzny szary ikoniczny

Co to jest Ethereum Wallet?

Ethereum to cyfrowa waluta. Jak każdy inny rodzaj wirtualnych danych, czy nawet papierowych pieniędzy – monety Ethereum muszą być gdzieś przechowywane.

Z myślą o przechowywaniu i bezpieczeństwie Ethereum powstały “cyfrowe portfele”. Warto zaznaczyć, że portfele różnią się od platform handlowych i botów tradingowych, jak np. Bitcoin Code, czy Bitcoin Rush. Służą one do handlu, a nie do przechowywania kryptowalut.

Każdy szanujący się posiadacz Ethereum, przechowuje walutę w cyfrowym portfelu. Portfel pozwala na lepszą kontrolę swoich środków.

 

 

Portfele kryptowalutowe służą do:

 • Wysyłania kryptowalut
 • Otrzymywania kryptowalut
 • Handlu
 • Płacenia
 • Wypłat kryptowalut z bankomatu
Portfeli kryptowalutowych NIE używa się do:
 • Wysyłania ETH na adresy, które nie należą do sieci ETH
 • Przekazywania informacji o użytkownikach osobom trzecim (nie zalecamy tego typu praktyk)
 • Wypłat lub dostępu do konta przez tradycyjne banki (dostęp wyłącznie przez bankomaty bitcoin)

 

 

ethereum-wizualizacja-kryptomoneta Każda transakcja kryptowalutowa korzysta z technologii blockchain. Wszystkie kupione przez ciebie Ethereum posiadają komplet “prywatnych kluczy”. Klucz prywatny to tajny kod, który przypisuje dane coiny, jako osobistą własność.

Ethereum nie mogą być przesłane, ani odebrane bez wcześniejszego podania klucza. Klucze prywatne to długie, alfanumeryczne ciągi znaków. Ich kompleksowość z pewnością nie ułatwia użytkownikom ich zapamiętywania. Tu z pomocą przychodzi nowoczesne oprogramowanie – Ethereum wallet przechowuje klucze za nas.

Gdy wysyłasz monety Ethereum do swojego portfela, portfel zapisuje wszystkie powiązane z nimi klucze. Dzięki temu zyskujesz ogląd wszystkich swoich Ethereum w jednym miejscu i możesz z nich korzystać w dowolny sposób.

Portfele Ethereum można przechowywać na komputerze lub smartfonie. Tak zwane portfele Ethereum online pozwalają na stały dostęp do twoich coinów.

Na rynku znajdziemy również portfele Ethereum typu offline w postaci małych urządzeń, nie podłączonych do internetu. Portfele Ethereum offline to najlepsze zabezpieczenie przed cyfrową kradzieżą i atakami hakerów.

Co ciekawe, portfele Ethereum są również połączone z giełdami kryptowalutowymi, jak np. Binance. Tego typu portfele służą przechowywaniu Ethereum tymczasowo osobom, które dopiero je kupiły. Jednocześnie są dobrą opcją dla traderów, którzy aktywnie handlują swoimi kryptowalutami na giełdzie.

Własny portfel to najbezpieczniejsza forma przechowywania cennych walut cyfrowych. W celu zachowania maksymalnej ostrożności, najlepiej zaopatrzyć się w portfel offline dla swoich Ethereum.

 

Załóż Konto

 

Nasza redakcja czuje się więc zobowiązana, w trosce o czytelników, wnikliwie testować najbardziej popularne oprogramowanie do handlu kryptowalutą. Mimo że w przypadku znanego Bitcoin Trader, oszustwo było zaledwie fałszywą plotką to jednak ciągle powstają programy, które jawnie okłamują swoich użytkowników. Zawsze więc prosimy o rozwagę i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań.

 

 

Jak otworzyć Portfel Ethereum?

binance

1. Rejestracja

Z portfela Binance możesz korzystać za darmo. W celu założenia konta otwórz stronę Binance i kliknij przycisk “Zarejestruj się”. Następnie wypełnij i prześlij formularz ze swoimi podstawowymi danymi.

2. Weryfikacja

Platforma Binance wymaga potwierdzenia danych osobowych. W tym celu musisz przesłać skan swojego dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy.

3. Wpłata środków

Portfel możesz zasilić za pomocą karty kredytowej lub zwykłego przelewu.

Interfejs portfela jest bardzo intuicyjny. Miminalna kwota depozytu to 10 USD.

4. Zakup Ethereum

Po zaksięgowaniu środków na koncie portfela możesz już kupić Ethereum. W tym celu musisz utworzyć w portfelu Binance zlecenie zakupu Ethereum.

W wyszukiwarkę na górze strony wpisz “Ethereum” – dzięki temu wyświetlą się dostępne pary walutowe. Wybierz opcję “Kup”, aby otworzyć zlecenie.

5. Przechowywanie Ethereum

Pobierz aplikację Ethereum na swój pulpit lub 

smartfona. Dzięki temu portfel Binance znajdzie się na twoim urządzeniu i będziesz mógł mieć stały dostęp do przechowywanych kryptowalut.

 

Załóż Konto

 

Binance
Binance to jedna z najbardziej popularnych platform na rynku. Jeśli planujesz operować Ethereum, zapewne prędzej czy później zarejestrujesz się na Binance. Poniżej instruujemy, jak założyć konto na Binance i użyć portfela giełdowego Ethereum.

binance e-mail hasło nazwa użytkownika dane do uzupełnienia żółty napis logo giełdy kryptowalut białe tło Krok 1. Rejestracja

Przejdź przez łatwy proces rejestracji na Binance.com. Podaj swój adres email i utwórz unikalne, trudne do odgadnięcia hasło.

Potwierdź rejestrację, klikając w link aktywacyjny w mailu, który przyjdzie do ciebie od Binance.

Link przeniesie cię do twojego nowego konta na Binance.com. Tutaj uzupełnij wszystkie brakujące informacje o sobie. Dzięki temu odblokujesz pełną wersję platformy.

Teraz możesz już handlować Ethereum i korzystać z portfela giełdowego Binance dla Ethereum.

WAŻNE: Na Binance nie ma możliwości zakupu Ethereum walutą FIAT (np. EUR/PLN)

 

Krok 2. Przejdź do “Stanu Konta”

Na tej podstronie masz podgląd wszystkich portfeli, które należą do twojego konta. Za każdym razem, gdy kupujesz kryptowaluty na Binance, twoje zlecenie trafi do jednego z tych portfeli.

Aby wysłać Ethereum do portfela Ethereum, kliknij przycisk “Depozyt”. Ta opcja pozwoli ci również wymienić Ethereum na inne aktywa.

 

lista portfeli dostępnych binance giełda kryptowalut widok użytkownika

 

Załóż Konto

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Coinbase
Coinbase to platforma, która przyjmuje płatności w walucie FIAT. Pozwala na zakup Ethereum za pomocą karty kredytowej, debetowej oraz tradycyjnego przelewu.

okno logowania dane osobowe założenie konta białe tło niebieska ramka

Krok 1. Rejestracja na Coinbase

Zarejestruj się po konto “Indywidualne” na Coinbase.com.

Podaj swoje dane, adres email oraz wybierz trudne hasło.

Odbierz email z linkiem aktywacyjnym od Coinbase.

Link przeniesie cię na twoje nowe konto użytkownika na Coinbase.com.

 

Krok 2: Znajdź swój portfel Ethereum online

Kliknij w opcję “Portfele”, aby zobaczyć swój portfel Ethereum (razem z portfelami innych alt coinów, dostępnych na Coinbase).

Wyświetli się ekran, jak ten na załączonym zdjęciu.

Teraz możesz już wybrać Ethereum na nowy adres portfela. Wszystkie Ethereum, które kupisz za pośrednictwem Coinbase, również będą tu przechowywane, dopóki nie przeniesiesz ich do portfela Ethereum typu offline.

 

portfel okno wymiany kryptowaluta biało niebieska grafika

 

Załóż Konto

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

 

Najlepszy Portfel Ethereum w Polsce

Dla polskich użytkowników istnieje wiele dobrych portfeli Ethereum, jednak opcją najbardziej polecaną przez redakcję Kryptoportalu jest Binance.

Portfel Binance może być wykorzystywany do przechowywania, wysyłania oraz odbierania Ethereum, a także Bitcoinów, Litecoinów, czy np. Bitcoin Cash.

Binance to zaufana platforma i portfel Ethereum online. Firma działa zgodnie z polskim i międzynarodowym prawem. Istnieje na rynku od 2006 roku, co zapewnia jej wiarygodność i przewagę nad pojawiającymi się, jak “grzyby po deszczu” krypto startupami.

Ze względu na długoletnią renomę, rzetelną obsługę klienta i rzesze zadowolonych użytkowników, Binance plasuje się na szczycie naszego rankingu. Platforma jest jednocześnie najbardziej polecanym przez nas portfelem dla polskich posiadaczy Ethereum.

 

Załóż Konto

 

 

binance formularz kontaktowy Najlepszy Portfel Ethereum na Smartfona
[Aplikacja Mobilna]

Być może aplikacje mobile portfeli kryptowalutowych Ethereum nie należą do najbardziej bezpiecznych opcji przechowywania wirtualnych monet.

Niezaprzeczalnie są jednak jednymi z najbardziej wygodnych z punktu widzenia użytkownika. Nasz wybór najlepszego portfela Ethereum online na smartfona raczej cię nie zaskoczy. W tej kategorii redakcja Kryptoportalu również wytypowała portfel Binance.

Z aplikacji możesz korzystać wszędzie tam, gdzie twoje urządzenie ma dostęp do internetu. Aplikacja Binance działa szybko i rzadko zdarza się jej “zawiesić”.

Jednocześnie oferuje bardzo intuicyjny interfejs. Z opinii w internecie wynika również, że jest to obecnie jeden z najlepiej zabezpieczonych przed atakami hakerów produktów na rynku. Aplikację Binance możesz pobrać pod tym linkiem.

Jak widzisz, na rynku istnieje wiele portfeli Ethereum. Zanim dokonasz wyboru, postaw przede wszystkim na zabezpieczenia i użyteczność portfela. Kieruj się jedynie recenzjami rzetelnych portali i niezależnymi komentarzami z forów. Zabezpiecz swoje hasła i klucze prywatne, a twoje Ethereum będą bezpieczne.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Czy mogę przechowywać wszystkie moje kryptowaluty w jednym portfelu?
Tak! Portfele Ethereum, jak np. Binance pozwalają na przechowywanie różnego typu kryptowalut. Tokeny ERC20 możesz swobodnie przesyłać na adres Ethereum, jednak jest to wyjątek. Nigdy nie mieszaj adresów portfeli. Bitcoiny wysyłaj tylko na adresy portfeli Bitcoin, tak samo jak Ethereum wyłącznie na adresy portfeli Ethereum.
Jaki sposób przechowywania Ethereum jest najbardziej bezpieczny?
Zimny wallet jest tutaj najbardziej pewną opcją. Oznacza to, że portfel nie jest podłączony do internetu. Portfel Ethereum offline to np. nie podłączony do internetu dysk. Portfele (offline) sprzętowe to również np. Ledger Nano S. Najbardziej tradycyjne, bezpłatne i jednocześnie bezpieczne rozwiązanie to portfel papierowy.
Czy mogę wymienić Ethereum na waluty FIAT w moim portfelu?
Istnieje kilka opcji, które oferują wymianę Ethereum na FIAT wewnątrz portfela. Należy do nich m.in. Binance.
Czy do mojego portfela Ethereum mogę podłączyć kartę kredytową?
Tylko nieliczne portfele Ethereum posiadają tę opcję. Należy do nich np. Binance.