Tron to zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain.

Portfele Tron obecnie zajmują 12. miejsce na wykresach kryptowalut i w rankingu portalu CoinMarketCap, pod względem kapitalizacji rynkowej. 

Wielu badaczy rynku uważa, że w krótkim czasie Tron stanie się najbardziej popularnym portfelem kryptowalutowym.

 

 

Najlepszy portfel tron: ranking

Co to jest Portfel Tron i TRX?

tron

 

Portfel Tron to forma projektu typu open source, który zajmuje się tworzeniem własnych portfeli. To oznacza, że programiści mogą przesyłać własne wersje Portfela Tron i udostępniać je społeczności. Dostępne są różne rodzaje portfeli, z których każdy ma specjalne funkcje.

Platforma ma na celu stworzenie darmowego i zdecentralizowanego Internetu (nazywanego Internetem 3.0). Ma on zapewniać nieograniczony dostęp do treści rozrywkowych.

W sieci docelowo mają znajdować się filmy, muzyka, gry i wszelkie treści związane z szeroko pojętą rozrywką. Tron zapewnia przede wszystkim środek wymiany wartości, jakim jest token Tronix (TRX). TXR ma służyć do natychmiastowych i darmowych płatności za usługi w sieci TRON.

Aby korzystać z usług będziesz potrzebował portfela Tron. Jest to cyfrowy portfel do przechowywania kryptowaluty TRX, w którym możesz bezpiecznie przechowywać cyfrowe monety. Sprawdź, jaki najlepiej wybrać!

 

Załóż Konto

 

 

Jak używać Portfela Tron?

 

Portfele Kryptowalutowe służą do:
 • Wysyłania kryptowalut (np. Tronix)
 • Otrzymywania kryptowalut
 • Handlu
 • Płacenia
 • Wypłat kryptowalut z bankomatu
Portfeli kryptowalutowych nie używa się do:
 • Wysyłania kryptowaluty na adresy, które nie należą do tej samej sieci (wysyłanie TRX na adres portfela, który nie obsługuje tej waluty)
 • Przekazywania informacji o użytkownikach osobom trzecim
 • Wypłat lub dostępu do konta przez tradycyjne banki (dostęp wyłącznie przez bankomaty kryptowalutowe)

 

Załóż Konto

 

 

Jak założyć Portfel Tron w 5 Minut?

okx rejestracja konta Krok 1: Rejestracja

 

Korzystając z OKX otworzysz portfel TRX całkowicie za darmo.

Kliknij przycisk “Zarejestruj się” i wypełnij formularz. Podaj swoje podstawowe dane osobowe i adres e-mail. Strona sprawnie przeprowadzi cię przez proces rejestracji. 

 

Krok 2: Weryfikacja

 

W zależności od zaawansowania zabezpieczeń, proces weryfikacji będzie wyglądał inaczej. Czasem wystarczy potwierdzenie adresem e-mail. Niektóre platformy (w tym OKX) wymagają przesłania skanu dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. 

Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo swoich danych – są chronione zgodnie z polityką prywatności

Weryfikacja poprzez okazanie skanu dokumentu nie jest konieczna, jeśli chcesz wyłącznie kupować Tronix, bez sprzedawania. 

Krok 3: Wpłata środków

 

W zależności od portfela możesz go zasilić różnymi metodami płatności. Stawiaj więc na te, które oferują ich najwięcej. Na OKX za pomocą karty kredytowej lub zwykłego przelewu.

Minimalna kwota depozytu to 10 USD. Depozyt to suma którą zasilasz swój portfel, a potem dowolnie nią operujesz. Tronix możesz wydawać, przelewać i sprzedawać tak, jak tradycyjne waluty.

 

Krok 4: Zakup Tronix

Możesz to zrobić dopiero po zaksięgowaniu wpłaconych przez ciebie środków. W wyszukiwarkę na górze strony wpisz “Tronix”. Po znalezieniu kryptowaluty kliknij przycisk “Kup”  żeby otworzyć zlecenie. 

Po zalogowaniu się do konta w twoim portfelu pojawią się zakupione środki, w zakładce “Portfolio”.

 

Krok 5: Przechowywanie Tronix

 

Pobierz aplikację Tron na urządzenie, z którego chcesz korzystać. Może nim być komputer, smartfon czy tablet. Dzięki temu portfel OKX znajdzie się na twoim urządzeniu i będziesz miał zawsze dostęp do posiadanych środków.  

Pamiętaj, aby nie wysyłać kryptowaluty na adres innej. Grozi to nieodwracalną utratą środków. Transakcje odbywają się wyłącznie pomiędzy portfelami tej samej kryptowaluty

 

Załóż Konto

 

 

Jak kupić Tronix?

 

Jak już wspominaliśmy, Tron cieszy się rosnącą popularnością. Zwiększa się też ilość platform, za pośrednictwem których możesz zaopatrzyć się w te monety, np. platforma OKX. Witryna umożliwia dokonanie zakupu bez większych formalności

Aby zacząć handlować, zarejestruj się. Podaj imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon. W kolejnych krokach utworzysz własne hasło do logowania, a także potwierdzisz tożsamość poprzez uwierzytelnienie linkiem. Będzie wysłany na twojego maila.

Pamiętaj, Twoje hasło powinno być silne. Najlepiej użyć kombinacji wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków  specjalnych. Nie używaj tego samego hasła do wielu kont!

Pierwsze transakcje możesz przeprowadzić bez inwestowania realnych środków, przy pomocy platformy w wersji demo. Po rejestracji, wpłać na stronę depozyt początkowy. Zalecamy ograniczenie się do kwoty 225 €. Wraz ze wzrostem doświadczenia w tradingu możesz go oczywiście zwiększać. 

Kiedy będziesz gotowy, wybierz opcję “rynki handlowe”, a następnie “kryptowaluty”. Znajdź kryptowalutę i naciśnij przycisk “handluj”. Gotowe, monety już należą do Ciebie. Dzięki funkcji handlu społecznościowego możesz powtarzać kroki bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Załóż Konto

 

 

Zalety Portfela Tron

srebrna moneta trx

 • aktywnie działające forum

W przypadku portfeli Tron nie jest oferowana pomoc obsługi klienta. Zamiast niej, użytkownicy mają dostęp do prężnie działającego forum. To innowacyjne rozwiązanie ma na celu rozwój platformy poprzez bezpośrednie działania jego użytkowników.

 • wysoka jakość zabezpieczeń

Portfele kryptowalutowe są narażone na ataki hakerów i utratę inwestycji. Dlatego bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową. Portfele Tron obsługiwane przez odpowiednie platformy są na to przygotowane i tworzą kopie zapasowe danych.

 • udział w rozwijaniu platformy

Portfele Tron są platformami typu open sources. Dzięki temu każdy użytkownik może wnieść do nich coś od siebie. 

W sieci Tron transakcje są zatwierdzane i dodawane do nowych bloków przez 27 delegatów, tzw. Super Reprezentantów. Są oni wybierani w proporcjonalnych wyborach przez posiadaczy tokenów TRX. Moc głosu każdego inwestora jest zależna od liczby posiadanych przez niego tokenów.

Dodatkowym atutem, jaki oferuje np. OKX, jest handel społecznościowy. Dzięki niemu mniej doświadczeni użytkownicy mogą podpatrywać i kopiować taktyki inwestorów z większym doświadczeniem. 

 • łatwość obsługi

Platforma Tron jest tworzona przez samych użytkowników, a także bardzo intuicyjna. Z tego samego powodu w sekcjach często zadawanych pytań można natknąć się na praktyczne i użyteczne zagadnienia.

 • zerowe koszty

Platformy typu open sources są darmowe. Portfel Tron otworzysz całkowicie bezpłatnie. Nie będziesz też zaskakiwany nieoczekiwanymi opłatami podczas użytkowania portfela.

 

Załóż Konto

 

 

Który Portfel Tron wybrać?

 

Dla polskich użytkowników rynek oferuje wiele dobrych portfeli Tron. Redakcja Kryptoportalu wyróżniła portal OKX, ze względu na jego zalety:

 • dostępność wielu kryptowalut 

W OKX trafisz na bardzo popularne i bezpieczne tokeny. Nie oznacza to jednak, że nie można na nich zarobić. Wystarczy, że odpowiednio wykorzystasz zmiany notowań. Pracować możesz m.in. na Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, Ripple i oczywiście Tronix. 

 • intuicyjny interface 

Obsługa platformy nie powinna sprawić trudności nawet początkującym inwestorom. Dużo możliwości spekulacji i inwestycji, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Płynna zmiana rynków, możliwość dokonywania wpłat i wypłat w dowolnym momencie to tylko kilka spośród zalet OKX. 

 • handel społecznościowy 

Dzięki temu rozwiązaniu początkujący inwestorzy mogą nauczyć się inwestowania od bardziej doświadczonych klientów. Również ci mogą poznawać nowe strategie inwestycyjne poprzez kopiowanie ruchów innych graczy. 

Dodatkowo najpopularniejsze metody są nagradzane. Jeżeli inni będą powtarzać Twoje ruchy, otrzymasz 2% prowizji od zysków traderów, którzy z niej skorzystali.

 • różne metody płatności 

Aby dotrzeć do jak największej liczby inwestorów, OKX udostępnia zróżnicowane sposoby finalizowania transakcji. W zależności od Twoich preferencji możesz skorzystać z takich metod płatności jak: przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, Skrill, PayPal, Neteller, Moneygram, czy Western Union.

 

Załóż Konto

 

 

Jaki Portfel Tron wybrać na Smartfona?
[Aplikacja Mobilna]

 

aplikacja mobilna eToro

Każdemu użytkownikowi portfeli bitcoin na dostępie do własnych inwestycji w każdym momencie. Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi (smartfonami, laptopami) nie jest więc bez znaczenia.

 

Redakcja Kryptoportalu wyróżniła OKX jako portal z najlepszą aplikacją mobilną. Użytkownicy cenią sobie jej kompatybilność i intuicyjność. Za atut podają też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Z aplikacji możesz korzystać wszędzie tam, gdzie twoje urządzenie ma dostęp do internetu. Aplikacja OKX działa szybko i rzadko zdarza się jej “zawiesić”. Jednocześnie oferuje bardzo intuicyjny interfejs. Z opinii w internecie wynika również, że jest to obecnie jeden z najlepiej zabezpieczonych przed atakami hakerów produktów na rynku.

Co więcej, aplikacja portfela Tron od OKX ma dostęp bezpośrednio do giełdy. Aplikacja wykorzystuje zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, a także standardowe szyfrowanie branżowe, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy użytkownikom. Zainwestowane środki są przechowywane tylko w renomowanych bankach. 

Portal i aplikacja OKX działają w ramach regulacji Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, co stanowi dodatkową warstwę ochronną dla Twoich kryptowalut.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez OKX należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

 

Dlaczego Tron zablokował miliardy tokenów?
Tron zablokował dokładnie 33 miliardy tokenów TRX jako środek bezpieczeństwa dla sieci. Tokeny są zabezpieczeniem, czynnikiem stabilizującym na wypadek naruszenia sieci.
Jaka jest różnica między portfelem TRX a portfelem sprzętowym?
Podstawowa różnica jest w dostępności online i offline.

Do portfeli oprogramowania można uzyskać dostęp tylko online, natomiast do portfeli sprzętowych także bez połączenia z Internetem. Długoterminowe przechowywanie waluty staje się coraz bezpieczniejsze w portfelach online. Sprzęt i portfele papierowe, które do tej pory przodowały, nie są niezastąpione.

Portfele programowe wprowadzają coraz więcej nowych rozwiązań technicznych, które zapewniają większe bezpieczeństwo przed atakami hakerów. Renomowani dostawcy oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i szybką komunikację.

Kim są “Super Reprezentanci” Tron?
Są to księgowi w sieci odpowiedzialni za weryfikację danych transakcji i tworzenie bloków.
Czy do każdego portfela Tron mogę podłączyć kartę kredytową?
Nie, tylko nieliczne portfele oferują taką możliwość płatności, jednym z nich jest OKX.
Jak działają wybory tron i jak można wziąć w nich udział? Czy to korzystne dla posiadaczy TRX?
Wybory odbywają się w celu wybrania 27 super przedstawicieli, którzy będą odpowiedzialni za regularne utrzymanie sieci TRON.

Dzięki ich udziałowi użytkownicy nie tylko przyczyniają się do rozwoju sieci i społeczności, ale także mogą sami otrzymywać nagrody. Ponieważ proces ma się dopiero uruchomić, użytkownicy mogą najpierw wziąć udział w symulacji online wyborów w sieci testnet.

Więcej informacji na temat procesu wyborczego można znaleźć w oficjalnych przewodnikach.