IOTA-fioletowe-tło-białe-logo-napis IOTA jest nowym spojrzeniem na technologię blockchain. 

Technologia ta rezygnuje z liniowego układu na rzecz wielowymiarowej plątaniny transakcji. Dzięki temu praca portfeli jest szybsza i więcej osób może z nich korzystać.

Nazwa IOTA pochodzi od angielskiego “Internet of Things”, czyli “Internet rzeczy”, co często skraca się jako “IoT”. IOTA to także kryptowaluta (MIOTA). Coraz więcej codziennych czynności załatwiamy w trybie online. Dlatego inwestorzy kryptowalut słusznie postrzegają IOTA jako szansę na duży zysk.

 

 

Najlepszy portfel IOTA: ranking

 

Co to jest Portfel IOTA?

IOTA to waluta cyfrowa. Oznacza to, że można jej używać tak, jak fizycznych pieniędzy, z tą różnicą, że zamiast w skórzanym portfelu musi być przechowywana w specjalnym portfelu IOTA. Dzięki temu pozostaje bezpieczny i dostępny tylko dla jego właścicieli. Oprogramowanie pełniące tę funkcję nazywa się stąd „portfelem”. 

Portfele IOTA są bezpłatne, a także pozwalają łączyć różnego rodzaju urządzenia na całym świecie, w celu przetwarzania pieniędzy i danych. Obecnie dostępnych jest wiele portfeli służących do przechowywania tej waluty. Portfel IOTA może działać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.

 

Portfele IOTA Online

Zastanawiasz się, jak cyber monety są powiązane z ich właścicielami? Odbywa się to za pomocą tajnych kodów zwanych „kluczami prywatnymi”. Po otrzymaniu nowych monet IOTA wraz z transakcją otrzymujesz klucze prywatne. Klucze te oznaczają dla sieci, że jako właściciel masz prawo do posiadania monet. Kluczami prywatnymi zarządza się online w portfelu. Możesz kontrolować swój portfel, gdzie i kiedy chcesz.

Istnieją także portfele giełdowe do krótkoterminowego przechowywania waluty. Nie są one jednak w pełni bezpieczne. Giełdy często stają się łatwym celem dla hakerów.

Najlepszym wyborem, który łączy ze sobą wygodę korzystania i bezpieczeństwo twoich krypto aktywów będzie odpowiednio dobrany portfel online.

 

Najlepsze Portfele IOTA

Jeśli interesują cię również najlepszy portfel bitcoin zajrzyj do naszego artykułu na ten temat. Poniżej ranking najlepszych portfeli dla altcoinów IOTA.

Crypto Rocket
crypto rocket logo

 • możliwość wpłacania Bitcoina

Portfel Crypto Rocket możesz zasilić jedynie kartą kredytową/debetową, nie ma możliwości przelewu przez Neteller czy PayPal. Możesz za to zainwestować tu posiadane Bitcoiny.

 • łatwość przelewania środków

Nie jest to nic trudnego. Ze sprawiającymi czasem trudności inwestycjami Bitcoina w portfel IOTA pomoże ci zawsze obsługa klienta.

 • intuicyjność interfejsu

Przejrzyście zorganizowany i przemyślany układ interfejsu Crypto Rocket usprawnia dokonywanie operacji walutą IOTA

 • szybkość logowania

Zalogujesz się bez żadnych problemów w dowolnym momencie. Przeciążenia zdarzają się bardzo rzadko ze względu na usprawnienie technologii blockchain.

 

Załóż Konto

 

Markets.com

czarne tło kula ziemska kolorowa biały napis markets.com

 • doświadczona obsługa klienta

Dostępna w każdej chwili i doświadczona grupa osób pomoże ci w obsłudze czy założeniu portfela IOTA. Wiele odpowiedzi na pytania możesz też znaleźć w dostępnych online materiałach portfela Markets.com

 • wszystkie dostępne metody płatności

Możesz przesłać swoje środki na wszystkie sposoby. Nie zapominaj jednak, że żadnego cyber portfela nie zasilisz fizyczną gotówką.

 • wysokie bezpieczeństwo

Portfel Markets.com funkcjonuje od wielu lat, co dodaje mu wiarygodności. Przelane środki są skutecznie chronione przed atakami hakerów.

 • szybkość dokonywania transakcji

Sprzedawanie i kupowanie IOTA w Markets.com jest bardzo intuicyjne. Nie sprawi problemu nawet początkującemu posiadaczowi portfela.

 

Załóż Konto 

 

Różnice pomiędzy Tradingiem a Inwestowaniem Kryptowaluty IOTA

Warto zacząć od podstawowej różnicy między tymi pojęciami. Inwestowanie jest lokowaniem pewnych kwot, zwykle dużych, na określony czas. Trading to natomiast aktywność oparta na spekulacjach, a czasem na szczęściu. Czym więc dokładnie różni się trading od inwestowania?

 • Czas Inwestycji

Inwestycji dokonuje się najczęściej długoterminowo, aby zyski wzrosły do maksymalnej możliwej wysokości. Trading natomiast jest tymczasowy. To krótka, szybka operacja, która zyski lub straty przynosi od razu.

 • Ryzyko

Inwestycje kojarzą się z czymś solidnym i pewnym. Tak jest także z inwestycjami kryptowalut – ryzyko jest niskie. Grozi ci jedynie brak zysku.
Z tradingiem wiąże się już większe ryzyko – możesz stracić zainwestowane pieniądze albo też zarobić znacznie więcej niż wydałeś.

 • Wysiłek i Własny Wkład

Trading daje możliwość zarobku tylko w przypadku dokonywania częstych transakcji kupna i sprzedaży. Inwestor musi każdego dnia szukać okazji i spędzać dużo czasu na przeliczaniu najbardziej korzystnych kursów. Inwestycja to bierny zarobek – kwota jest budowana równomiernie przez określony czas bez pracy inwestora.

 • Zyski

Na pierwszy rzut oka trading jest w stanie wygenerować dużo większy zysk w krótszym czasie. To prawda, jednak w przypadku mniej doświadczonych inwestorów wkład własny i poświęcony czas są nierównomierne do zysku – trading się wtedy nie opłaca. Inwestycja natomiast nie wymaga dużej wiedzy. 

Jednak razem z malejącym ryzykiem zmniejsza się też możliwość zysku.

 

Załóż Konto

 

Jak kupić IOTA?

IOTA cieszy się coraz większą popularnością. Proporcjonalnie do jej wzrostu, zwiększa się ilość platform, za pośrednictwem których możesz zaopatrzyć się w te monety, np. OKX. Witryna umożliwia dokonanie zakupu bez większych formalności.

Aby kupić kryptowalutę, zarejestruj się; Podaj imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon. W kolejnych krokach utworzysz własne hasło do logowania, a także potwierdzisz tożsamość poprzez uwierzytelnienie linkiem, wysłanym na Twojego maila. Pierwsze transakcje możesz przeprowadzić bez inwestowania jakichkolwiek środków, przy pomocy wersji demo platformy.

Po rejestracji, wpłać na stronę depozyt początkowy (zalecamy ograniczenie się do kwoty 225 EUR, wraz ze wzrostem doświadczenia w tradingu możesz go oczywiście zwiększać). Kiedy będziesz gotowy, wybierz opcję „rynki handlowe”, a następnie „kryptowaluty”. Znajdź „IOTA” oraz przycisk „handluj”. Gotowe! Monety już należą do Ciebie.

Prawdziwe operacje nie powinny sprawić problemów również początkującym inwestorom. Dzięki funkcji handlu społecznościowego możesz powtarzać kroki bardziej doświadczonych użytkowników. Brzmi interesująco? Jeżeli tak, przeczytaj naszą recenzję platformy i już dzisiaj zakup pierwsze IOTA.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez OKX należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

Jak założyć Portfel IOTA? portfel iota wizualizacja czarno niebieski logo środek

Portfel IOTA można założyć bez wychodzenia z domu w trzech krokach. Wystarczy dostęp do internetu. Bez obaw, wszystkie z opisanych portfeli korzystają z szyfrowania SSL, które zapewnia duże bezpieczeństwo dla całego procesu.

W dodatku nie trwa dłużej niż 15 minut.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, znaczna część portfeli oferuje wsparcie obsługi klienta. Można się do niej zwrócić z problemami albo pytaniami. Z pewnością rozwieje też wątpliwości, co do bezpieczeństwa.

 • Załóż Konto

Żeby założyć portfel IOTA wystarczy stworzyć konto na wybranym portfelu online. Będziesz musiał podać swoje dane osobowe, adres e-mail i utworzyć hasło.

Po późniejszym zalogowaniu się na utworzone konto będziesz miał od razu dostęp do swoich środków w intuicyjnej zakładce.

Możesz mieć kilka kont, założyć kilka portfeli i zainwestować w różne waluty. Dzięki temu wybierzesz to, co najbardziej ci odpowiada i z czego chcesz korzystać długoterminowo.

Pamiętaj, że Twoje hasło powinno być silne! Najlepiej użyć kombinacji wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków  specjalnych. Nie używaj tego samego hasła do wielu kont. Dzięki temu twoje środki będą zabezpieczone przed atakami hakerów.

 • Potwierdź Adres E-mail

Po podaniu kilku podstawowych informacji osobowych będziesz musiał potwierdzić swój adres e-mail. Po weryfikacji możesz się zalogować i już korzystać ze swojego konta. 

Nie musisz obawiać się o spam. Proponowane przez nas portfele szanują prywatność użytkowników i nie używają ich danych (e-maila czy numeru telefonu) w celach marketingowo-reklamowych.

 • Kupuj i handluj IOTA

Aby móc przelać kryptowalutę do twojego portfela musisz być jej posiadaczem. W odróżnieniu od tradingu, zakup waluty powoduje, że stajesz się jej właścicielem.

Zakupioną kryptowalutę możesz wydawać, przelewać i sprzedawać tak, jak zwyczajne waluty.

IOTA można kupić, tak jak inne kryptowaluty, na kilka sposobów. Możesz prowadzić transakcję “ręcznie”, do czego potrzebujesz dogłębnej wiedzy i analizy aktualnej sytuacji na rynku. Często zysk z kupna/sprzedaży może zmienić się w ciągu zaledwie kilku sekund.

Dlatego coraz bardziej popularne są roboty, które obsługują giełdę za ciebie. Często osoby, które nigdy nie używały tego typu oprogramowania oceniają je z góry negatywnie, czy nawet posądzają o fałszywość.

Prawda jest jednak taka, że wybierając sprawdzone witryny – przykładowo Bitcoin Billionaire, oszustwo nie ma miejsca, bo takie aplikacje działają w pełni uczciwie.

W niektórych portfelach możesz operować kilkoma kryptowalutami jednocześnie. Warto jednak to przeanalizować i być może założyć oddzielne portfele do różnych kryptowalut.  

Pamiętaj też, aby nie wysyłać IOTA na adres spoza IOTA. Transakcje odbywają się wyłącznie pomiędzy portfelami tej samej kryptowaluty. Co więcej, nie udostępniaj swoich danych osobom trzecim, a gotówkę wypłacaj tylko z bankomatów kryptowalutowych.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez OKX należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

1. Czy mogę wysyłać IOTA na adres portfela innej kryptowaluty?

W żadnym wypadku nie należy tego robić. Przelew waluty z przypisanego dla niej portfela na inny portfel spowoduje wyłącznie utratę tych środków.

Wyjątkiem mogą być portfele obsługujące kilka kryptowalut. Trzeba jednak mieć stuprocentową pewność, że twój też ma taką możliwość. Należy mimo wszystko trzymać się reguły, że podobny adres wysyłamy do adresu podobnego.

2. Jaki jest najbardziej bezpieczny sposób na przechowywanie kryptowalut?

Tak jak pisaliśmy wyżej, dobrym rozwiązaniem jest portfel online.

Masz do niego dostęp w każdej chwili, wystarczy mieć połączenie z Internetem. Dzięki temu możesz w każdej chwili kontrolować i operować swoją inwestycją.

Podwyższony poziom bezpieczeństwa nowej technologii blockchain jest dodatkowo wspierany zasadami użytkowania portfela. Znaczna większość z nich gwarantuje zwrot przelanych środków w razie ataku hakera. Utrata kryptowalut z portfeli online zdarza się jednak bardzo rzadko.

Przechowywanie kryptowalut w portfelu online jest też przede wszystkim darmowe. Portfele sprzętowe i oprogramowania są dużym wydatkiem, który wcale nie musi się zwrócić.

Dla przeciętnego użytkownika najwygodniejszy i najbezpieczniejszy jest zatem portfel, do którego mogą mieć wgląd w każdej chwili, z każdego urządzenia.

3. Czy można przechowywać wszystkie waluty w jednym portfelu?

W przeważającej części tak. Istnieje wiele uniwersalnych portfeli wielowalutowych, których można użyć do przechowywania wszystkich głównych kryptowalut.

Dużo zależy od tego, do czego używa się portfela. Jeśli handlujesz nowymi kryptowalutami, prawdopodobnie będziesz potrzebować wielu portfeli.

4. Jak można zapobiegać atakom hakerów, aby środki w portfelu były bezpieczne?

Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest analiza środków bezpieczeństwa każdej waluty i portfela. Sprawdź czy portfele mają określone zasady zwrotu pieniędzy w przypadku ataków hakerskich lub skontaktuj się z obsługą.

5. Jaka jest różnica między portfelem IOTA a portfelami sprzętowymi?

Podstawowa różnica jest w dostępności online i offline. Do portfeli oprogramowania można uzyskać dostęp tylko online, natomiast do portfeli sprzętowych także bez połączenia z Internetem.

Długoterminowe przechowywanie waluty staje się jednak coraz bezpieczniejsze w portfelach online. Sprzęt i portfele papierowe, które do tej pory przodowały, nie są niezastąpione. Portfele programowe wprowadzają coraz więcej nowych rozwiązań technicznych (jak ulepszony blockchain zaproponowany przez IOTA), które zapewniają większe bezpieczeństwo przed atakami hakerów.