Każdy kto słyszał o inteligentnych kontraktach w sektorze blockchain, prawdopodobnie zna wielką trójkę: Ethereum, EOS oraz Tron. Wskazane projekty odpowiadają za obsługę infrastruktury najczęściej używanych inteligentnych kontraktów, czyli cyfrowych umów pomiędzy różnymi podmiotami. 

EOS jest znany również dzięki przeprowadzeniu ICO, które trwało prawie rok i pozwoliło na zebranie ponad 4 miliardów EUR. To najwyższa kwota zgromadzona do tej pory. Może stanowić inspirację dla firm, które chcą gromadzić środki za pomocą technologii blockchain oraz ram.

Platforma EOS posiada również kryptowalutę o tej samej nazwie, która utrzymuje się w TOP 10 światowych walut cyfrowych. W tym przewodniku podpowiemy Ci jak i gdzie kupić monety EOS.

 

 

Jak kupić EOS w 5 minut?

 

Jeśli zależy Ci na czasie, poniżej podajemy sposób na kupno waluty EOS w ciągu 5 minut:

 1. Zarejestruj się na Binance.
 2. Prześlij wymagane dokumenty i zweryfikuj konto.
 3. Zasil konto (zalecamy wpłatę minimalną: 225 EUR).
 4. Znajdź parę EOS z walutą, którą zdeponowałeś.
 5. Wpisz ilość monet, które chcesz kupić.
 6. Zaakceptuj transakcję!

 

Co to jest EOS?

 

klucze osobiste przechowywanie kryptowaluty portfel

EOS to zarówno protokół blockchain, kryptowaluta oraz uogólniona jednostka, która zapewnia usługi finansowe związane z inwestycjami. EOS powstał dzięki firmie Block.one opartej o system blockchain, wspieranej przez słynnego inwestora Petera Thiela.

Aby zrozumieć jak działa EOS, musisz poświęcić najpierw czas na zrozumienie Bitcoina. Najpopularniejsza waluta cyfrowa świata ma problem z tzw. skalowalnością.

Im więcej użytkowników wejdzie do systemu Bitcoin, tym bardziej przepełniona staje się sieć. W konsekwencji jest coraz wolniejsza i droższa. Block.one szybko dostrzegł ten problem i postanowił go zwalczyć tworząc protokół EOS.

Kryptowaluty często podlegają krytyce ze względu na opłaty transakcyjne pobierane w czasie ich wysyłania i odbierania. EOS zniósł te opłaty, co niestety przyczyniło się do wzrostu cen kryptowalut. Działanie EOS opiera się na modelu DPoS. To zmodyfikowana wersja tradycyjnego algorytmu proof of stake.

W blockchainie EOS im więcej waluty posiadasz, tym więcej zasobów sieci możesz wykorzystać. EOS utrzymuje wysoką przepustowość i daje możliwość przetwarzania tysięcy transakcji w ciągu kilku sekund. Platforma zapewnia również interaktywną społeczność, z której korzystają programiści i koderzy z całego świata.

To jedna z niewielu opcji, która pozwala na dołączenie zestawu programistycznego C++.

 

 

Jak kupić EOS w Polsce?

 

eos EOS w Polsce kupisz za pośrednictwem giełdy lub w kantorze. Niestety waluta nie jest dostępna na polskich giełdach, ale to nie problem. Z łatwością dostaniesz monety na czterech giełdach zagranicznych, które opisaliśmy powyżej.

Ze swojej strony szczególnie polecamy Binance, które działają w języku polskim. Zakup EOS na tych platformach nie powinien sprawić problemów nawet osobom początkującym.

 

Załóż Konto

 

Ostrzeżenie
Uwaga! Zautomatyzowane transakcje handlowe zazwyczaj wiążą się z podwyższonym ryzykiem. Równolegle do jego wzrostu, zwiększa się wartość potencjalnego zysku. Powinieneś się jednak zastanowić, czy będzie wart środków, które potencjalnie możesz stracić, a dopiero później jak kupić bitcoin cash, gdzie kupić oraz w jakiej ilości.

Najlepsze platformy do zakupu EOS

logo-giełdy-binance-czarno-pomarańczowe-napis-nazwa-giełdy

Binance

Binance to jedna z lepszych opcji na szybki i bezpieczny zakup EOS. Giełda utrzymuje najbardziej płynne pary handlowe i daje duże szanse na uzyskanie waluty w najlepszej cenie. 

Plusy:

 • szybka i łatwa rejestracja,
 • brak potrzeby weryfikowania konta,
 • liczne aktywa obsługiwane w walutach bazowych.

Minusy:

 • jeśli podwyższysz limity musisz przejść przez weryfikację,
 • potrzebujesz portfela EOS.
Czytaj więcej...

Kupowanie EOS krok po kroku

Rejestracja

Jeśli chcesz zarejestrować się na Binance, wejdź na stronę główną, podaj podstawowe dane oraz hasło. Na skrzynkę mailową otrzymasz link potwierdzający rejestrację. Jeśli nie zamierzasz przeprowadzać transakcji o znacznej wartości, nie musisz przechodzić dalszej weryfikacji.

Z naszej strony zalecamy Ci włączenie uwierzytelnienia 2FA, aby zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo. 

Depozyt

Jedną z zalet Binance jest duży wybór metod wpłat. Najtańsza metoda to wybór waluty Bitcoin. Obok kart kredytowych to również najszybszy sposób. 

Kupno

Pasek nawigacyjny posiada kartę „wymiana” – w tym miejscu wybierz opcję podstawową. W pasku wyszukiwania wpisz „EOS” i wybierz parę EOS/BTC. Następnie znajdź sekcję „kup” i wybierz odpowiedni typ zlecenia. Opcja „rynek” jest najszybsza i najłatwiejsza. Kiedy ukaże się karta rynku wprowadź wartość EOS, którą chcesz kupić.

Załóż Konto

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

zielone tło zera jedynki mężczyzna skupienie laptop

 

Kupowanie EOS krok po kroku

Rejestracja

Proces rejestracji w Binance jest przyjazny dla użytkownika. Podaj swój email i hasło do systemu, a następnie w wiadomości otrzymasz dane do logowania. 

Weryfikacja

Binance wymaga podania danych osobowych w celu weryfikacji. Proces trwa kilka dni, jednak jest konieczny, aby zapewnić bezpieczną przestrzeń do handlu. Zanim przejdziesz przez ten etap możesz otworzyć konto demo, które pomoże Ci zadecydować, czy chcesz podjąć współpracę z Binance.

Depozyt

Binance  wyróżnia się spośród innych platform dzięki wyborze metod płatności:

 • PayPal,
 • karta kredytowa lub debetowa,
 • przelew bankowy,
 • Neteller.

Kupno

Spośród dostępnych opcji handlowych wybierz rynek kryptowalut. Wyszukaj walutę EOS w aplikacji i wybierz opcję „kup”.[/mks_toggle]

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

[/vc_cta]

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

24/7 Cryptocurrencies to platforma, która dąży do usprawnienia handlu pomiędzy użytkownikami. Jej działanie opiera się na zaawansowanym systemie, który pozwala również na automatyczny handel

Plusy:

 • szeroka gama zasobów cyfrowych,
 • platforma mobilna pozwala na handel na Androidzie i iOS,
 • kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi,
 • intuicyjna platforma.

Minusy:

 • platforma nie jest jeszcze uregulowana,
 • stosunkowo nowa firma w branży.
Czytaj więcej...

Kupowanie EOS krok po kroku

Rejestracja

Aby zarejestrować się na platformie odwiedź stronę  i podaj swoje podstawowe dane. Wybierz kraj zamieszkania i kliknij opcję „uzyskaj dostęp teraz”. System przekieruje Cię na stronę, gdzie należy podać pozostałe informacje. Po wypełnieniu formularza, system automatycznie przydziela Ci brokera.

Depozyt

Na tym etapie musisz zdeponować środki. W większości przypadków minimalna wpłata wynosi 225 EUR, jednak ta kwota może się różnic w zależności od brokera. W pasku rozwijanym wybierz opcję „EOS” i dokonaj zakupu.

Załóż Konto

crypto rocket logo

Crypto Rocket

CryptoRocket to jedna z platform posiadających szeroką ofertę, w tym kryptowalutę EOS. To miejsce przyjazne dla inwestorów, które udostępnia szereg porad i informuje o możliwym ryzyku. Świetnie sprawdza się dla początkujących i doświadczonych inwestorów.

Plusy:

 • dostęp do 30 par kryptowalut,
 • dostęp do MT4 oraz WebTrader,
 • przyjazny interfejs,
 • minimalny depozyt 10 USD.

Minusy:

 • ograniczone metody depozytu,
 • brak portfela.
Czytaj więcej...

Kupowanie EOS krok po kroku

Rejestracja

Wejdź na główną witrynę i wybierz opcję „zarejestruj się”. Zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego formularza, co zajmie Ci około 2 minut.

Otwarcie konta

Po zarejestrowaniu zalecamy otworzenie konta demo, które pozwoli Ci zrozumieć jak działa platforma. Po przetestowaniu tej usługi możesz uruchomić konto rzeczywiste. 

Depozyt

Aby otworzyć konto rzeczywiste, musisz uiścić depozyt. Wpłata 9 EUR pozwoli Ci uzyskać dostęp do przestrzeni handlowej. Możesz dokonać płatności za pomocą karty kredytowej, debetowej lub waluty Bitcoin. Następnie wybierasz kwotę i uzupełnij szczegóły, aby sfinalizować transakcję. 

Kupno

Na tym etapie masz już dostęp do platformy handlowej. Poszukaj EOS na liście aktywów i zadecyduj ile waluty chcesz kupić.

Załóż Konto

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Jakie są różnice pomiędzy kupnem a handlem walutą EOS?

 

Kupno:

 1. Jesteś właścicielem walut EOS, możesz ją sprzedać lub przenieść w dowolny sposób.
 2. Opcja długoterminowa – kupujesz na miesiące i lata.
 3. Możesz używać EOS tak jak tradycyjnych walut FIAT.
 4. Możesz wykorzystać EOS do rozwoju inteligentnych kontraktów.

Handel:

 1. Jeśli handlujesz EOS za pośrednictwem kontraktów CFD, nie stajesz się właścicielem waluty.
 2. Handel EOS zazwyczaj wiąże się z krótszym czasem ekspozycji.
 3. Masz do czynienia z krótkoterminowymi pozycjami.
 4. Ponosisz większe ryzyko, ponieważ kupujesz kontrakty z marżą.

 

 

Jak handlować EOS przy użyciu automatycznego robota?

 

Jeśli rozważasz handel walutą EOS, proponujemy Ci skorzystanie z jednego z automatycznych robotów np. Bitcoin Future – opinie o tym kryptobocie są dość zgodne i warto się nim zainteresować. To rozwiązanie wykonuje najlepsze działania inwestycyjne w oparciu o ustawione wcześniej parametry.

Wiele z aplikacji pomoże Ci w osiągnięciu dużych zysków dzięki inwestowaniu w EOS. Pamiętaj jednak, aby staranie wybrać odpowiedniego robota (przykładowe recenzje znajdziesz na naszej stronie). Jest wielu oszustów na rynku, którzy chcą wyłudzić Twoje dane i pieniądze, dlatego warto się zabezpieczyć

 

Załóż Konto

 

 

Alternatywne metody zakupu waluty EOS

 

 1. Karta kredytowa / debetowa

To najbardziej optymalny sposób na kupno waluty EOS. Możesz to zrobić bezpośrednio na platformie Binance. Wystarczy odszukać sekcję, gdzie można podłączyć kartę kredytową.

Przejdź do „funduszy” i wybierz opcję „kup za pomocą karty kredytowej”. Następnie wyświetli Ci się ekran, gdzie musisz podać dane z karty kredytowej. System daje do wyboru dwie opcje: zakup bezpośredni lub zakup sparowanego z EOS składnika, a następnie zamiana na EOS.

 1. PayPal

PayPal to jeden z najwygodniejszych sposobów na zakup EOS. Taką opcję umożliwia m.in. platforma Binance. Jeśli masz już konto na tej giełdzie wybierz metodę płatności PayPal z menu rozwijanego, podaj kwotę oraz wybierz opcję „zapłać”. Po zasileniu konta utwórz zamówienie kupna dla EOS.

 1. Bitcoin

Aby kupić EOS płacąc bitocoinami, musisz znaleźć platformę, która obsługuje parę handlową EOS/BTC. Jeśli masz już konto w takim miejscu, zdeponuj bitcoiny i wymień je na monety EOS. Płynny i łatwy sposób na taki zakup zapewnia giełda Binance

 

 

Jak stworzyć portfel EOS?

 

Kupując walutę EOS na giełdzie, środki automatycznie trafiają do Twojego portfela online. Możesz dowolnie wpłacać i wypłacać z niego pieniądze.

Ze względu na ataki hakerskie radzimy, aby trzymać na takich portfelach środki przeznaczone na bieżące transakcje. Resztę funduszy na bieżąco wypłacaj i trzymaj w bezpiecznym portfelu offline. Zawsze zanim zdecydujesz się na dany portfel, upewnij się, czy wybrałeś legalne rozwiązanie.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

 

1. Czy EOS jest legalny?
EOS nie jest uważany za nielegalną technologię lub platformę w globalnej skali finansowej. Pamiętaj jednak, aby kupować walutę zawsze z pewnego źródła.
2. Czy EOS może być długoterminową inwestycją?
EOS w 2018 roku osiągnął lepsze wyniki, niż większość kryptowalut. Jeśli bierzesz pod uwagę EOS w swoich inwestycjach, zastanów się, czy godzisz się na dużą zmienność. Cena waluty przeszła duże wahania w ciągu zeszłego i obecnego roku, jednak z pewnością posiada duży potencjał.
3. Czym różni się EOS od Ethereum?
Zarówno EOS, jak i Ethereum umożliwiają tworzenie inteligentnych kontraktów, posiadają podobne koncepcje i mechanizmy. Jednak obie opcje są różne. Główna zaleta Ethereum to poziomy decentralizacji, gdzie żaden podmiot nie może kontrolować całej sieci. EOS jest bardziej scentralizowany, ale za to posiada dużą przepustowość transakcji i działa bez opłat.
4. Jakie możliwości daje EOS?
EOS to kryptowaluta, którą możesz wysyłać i odbierać, a także rozliczać w każdym miejscu na świecie, bez opłat transakcyjnych. Ta opcja pozwala na przetwarzanie płatności z bardzo dużą szybkością. EOS to także platforma programistyczna, która pozwala na opracowywanie zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych umów na podstawie wcześniej ustalonych parametrów.

EOS ma również potencjał, aby służyć jako kręgosłup do systemów pamięci masowej.