Kryptowaluty biją się o pozycję w świecie cyfrowej technologii. Jest jedna, która wyróżnia się szczególnie, dzięki gwałtownemu wzrostowi i ekspansji. To ta z fundacji Tron, znana jako “Tronix”.

Kupno Tronu, umożliwia operowanie kryptowalutą w ramach platformy, przesyłanie i odbiór kryptowaluty w krótkich interwałach, a także przeprowadzanie inwestycji. Kupno Tronu nie powinno sprawić problemów również początkującym w temacie blockchain i kryptowalut.

Stworzyliśmy ten poradnik, abyś mógł jak najszybciej i bezproblemowo przejść przez zakup Tronu po raz pierwszy. Zanim zaczniesz inwestować, zajrzyj na platformy do zakupu kryptowaluty i przejrzyj informację o opłatach. Wtedy zdecydujesz czy Ci się ta transakcja opłaca, czy nie.

 

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

4 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0502BTC
Zalety
 • Szeroki wybór kryptoaktywów;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPrzelew SEPA
za €1000 Dostaniesz
0.0502 BTC

Inwestycje w kryptowaluty są obarczone wysokim ryzykiem. Użytkownicy są odpowiedzialni za wybór projektu, w który inwestują.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0507BTC
Zalety
 • Handel kryptowalutami i CFD na kryptowaluty
 • Licencjonowany broker z ochroną depozytu
 • Zintegrowany portfel
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0507 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0505BTC
Zalety
 • W pełni regulowany broker
 • Liczne wyróżnienia i nagrody
 • Ponad 200 instrumentów finansowych
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Dla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0505 BTC

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0506BTC
Zalety
 • Nutzerfreundliche Plattform
 • 0% Provisionen
 • Einzahlung ab 20€
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0506 BTC

CFDs sind komplexe Instrumente, die aufgrund von Hebelwirkung ein hohes Risiko des schnellen Geldverlustes darstellen. 72.6% der Kleinanleger-Konten machen Verluste beim Handel von CFDs mit diesem Anbieter.

 

 

Co to jest Tron?

 

tron

Tron jest zdecentralizowaną platformą powstałą w oparciu o technologię blockchain.
Celem jej utworzenia było zapewnienie dostępu do treści rozrywkowych w ramach zdecentralizowanego Internetu 3.0. Tron łączy twórców z odbiorcami za pośrednictwem prywatnego i całkowicie darmowego ekosystemu blokchain.

Platforma nie podlega żadnym kontrolom zewnętrznym i cenzurze. W założeniach sieć Tron ma udostępniać użytkownikom filmy, gry, muzykę oraz inne rozrywkowe treści zupełnie za darmo. Tron posiada przy tym własny środek wymiany wartości.

Jest nim kryptowaluta Tronix, określana również jako TRX lub po prostu Tron. Docelowo ma służyć do realizacji szybkich bezpłatnych płatności za realizację usług w sieci.

Ekosystem Tron umożliwia programowanie aplikacji zdecentralizowanych oraz smart kontaktów w ramach własnego blockchainu. Celem twórców jest ciągłe zwiększanie wygody użytkowania platformy poprzez zapewnienie jej pełnej skalowalności. Takie rozwiązanie pozwoli na wykonywanie nawet dwóch tysięcy transakcji w ciągu sekundy.

Pomysłodawcą oraz autorem projektu Tronix jest niejaki Justin Sun. Twórca ma na swoim koncie chińską aplikację PEIWO do prowadzenia rozmów, z której korzysta obecnie aż 10 mln użytkowników.

Od czerwca Justin Sun jest również właścicielem platformy p2p BitTorrent. W przyszłości zostanie ona prawdopodobnie zintegrowana z ekosystemem Tron.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Najlepsze Platformy do Zakupu Tron

 

Tron posiada oficjalny portfel wieloplatformowy o nazwie Tron Wallet. Można z niego korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej w formie Web Walletu, wtyczki do Chrome, aplikacji mobilnej Android/iOS oraz oprogramowania na system operacyjny Windows.

Obecnie Tron przeszedł na własną sieć bloków. Nie jest więc kompatybilny z portfelami sprzętowymi oraz portfelami obsługującymi Ethereum.

Krytowalutę TRX nabyć można na rożnych giełdach kryptowalutowych. Wystarczy zasilić konto na którejś z nich i dokonać zakupu. Istnieje też możliwość skorzystania z usług kantorów i automatów kryptowalutowych.

Nie jest to jednak rozwiązanie polecane. Sam proces zakupu nie sprawia żadnych problemów, jednak w kantorach i automatach obowiązują zwykle wyższe opłaty i gorsze kursy.

1. eToro

etoro białe litery

Platforma handlu społecznościowego eToro należy do największych tego typu inicjatyw na całym świecie. Wśród kryptowalut wprowadzonych na jej notowania od niedawna znajduje się również Tron. Obecnie to właśnie eToro jest wiodącym dostawcą TRX.

 

Czytaj więcej...

Kupowanie TRX krok po kroku

Krok 1: Rejestracja

Rejestracja w eToro jest bezpłatna. Darmowe jest również konto demo, dzięki któremu możesz potrenować obsługę platformy. Aby się zarejestrować wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej. Należy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail oraz telefon.

Na kolejnym etapie musisz utworzyć hasło. Po rejestracji pozostaje jedynie zweryfikowanie utworzonego konta. W tym celu kliknij link w e-mailu z potwierdzeniem.

Krok 2: Depozyt

Po zakończeniu rejestracji zdeponuj środki na koncie. W ten sposób stanie się ono w pełni aktywne. Zalecamy zacząć od minimalnej wpłaty 250 EUR. Na początek taka inwestycja w zupełności wystarczy.

Z czasem możesz pokusić się o rozbudowę swojego konta. Przed dokonaniem depozytu musisz wybrać metodę płatności. Platforma Toro oferuje kilka opcji. Wybierz preferowane rozwiązanie, uzupełnij swoje dane i dokonaj wpłaty.

Krok 3: Zakup Tron

Po zasileniu konta nadszedł czas na zakup kryptowaluty Tron. Platforma eToro jest bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy kliknąć „Rynki handlowe” po lewej stronie i odnaleźć u góry „Kryptowaluty”.

W tej sekcji zobaczysz pełną listę kryptowalut obsługiwanych przez eToro. Wybierz Tron i kliknij opcję „Handluj”. Utworzony zostanie nowy rachunek. Po zapoznaniu się z warunkami umowy po prostu wybierz opcję „Otwórz handel”.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

2. 24/7 Crypto Currencies

247crypto logo bitcoin

24/7 Cryptocurrencies to stosunkowo nowa platforma handlowa. Za jej pośrednictwem możesz kupować, sprzedawać i inwestować w kryptowaluty. System ten obsługuje szeroką gamę zasobów cyfrowych. Należy do nich również kryptowaluta Tron.

System 24/7 Cryptocurrencies jest w pełni kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi. Może być również obsługiwany z poziomu aplikacji mobilnej 24/7 Cryptocurrencies App. Platforma dostępna jest na całym świecie.

24/7 Cryptocurrencies monitoruje rynek i automatyzuje większość procesów handlowych. Na podstawie zebranych informacji wysyła sygnały do handlowców oraz informuje ich o swoich działaniach. Większość przeprowadzonych do tej pory sesji zakończyła się wygraną. Platforma obsługuje zarówno w pełni zautomatyzowane, jak i półautomatyczne transakcje.

Aplikacja 24/7 Cryptocurrencies wykorzystuje zaawansowane algorytmy analityczne. Oferuje bardzo szybkie przetwarzanie operacji handlowych na rynku kryptograficznym. Może wykonywać wiele małych transakcji w ciągu dnia.

Za sprawą swojej szybkości oraz wydajności przynosi znaczące zyski. 24/7 Cryptocurrencies to jednocześnie wyjątkowo przejrzyste narzędzie. Dane liczbowe są ściśle kontrolowane i zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym.

24/7 Cryptocurrencies to system optymalnie przystosowany do potrzeb użytkowników na różnym poziomie zaawansowania. Eksperci doceniają platformę za dużą kontrolę nad przeprowadzanymi transakcjami. Nowicjusze mogą natomiast skorzystać z niezbędnej pomocy. Platforma sprawdzi się zarówno w formie usługi sygnalizacyjnej, jak i robota handlowego.

Czytaj więcej...

Kupowanie TRX krok po kroku

Krok 1: Rejestracja

Na początek musisz odwiedzić stronę 24/7 Cryptocurrencies i zarejestrować się na platformie. W formularzu należy wprowadzić imię i nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Z rozwijanego menu wybierz kraj zamieszkania i kliknij przycisk „Uzyskaj dostęp teraz”. Po uzupełnieniu danych osobowych system automatycznie przypisuje do użytkownika brokera.

Krok 2: Depozyt

Po założeniu konta w 24/7 Cryptocurrencies musisz zdeponować środki. W większości przypadków musisz zacząć od kwoty co najmniej 250 EUR. Każdy z brokerów może jednak ustalać swoje własne warunki i wymagania. Kwota depozytu może się zatem nieco różnić.

Krok 3: Zakup Tron

24/7 Cryptocurrencies oferuje dwa tryby handlu. Doświadczeni traderzy mogą zdecydować się na obsługę ręczną. Początkującym inwestorom polecany jest natomiast zautomatyzowany system.

W tym celu wystarczy wybrać wariant automatycznego handlu. W tym trybie możesz wybrać kwotę inwestycji na każdą transakcję oraz zdecydować o liczbie sygnałów odbieranych dziennie z systemu. Kryptowalutę Tron wystarczy znaleźć na liście.

Załóż Konto

3. Binance

binance logo giełdy bitcoin

 

Binance jest spółką giełdową działającą na Malcie. Umożliwia zakup TRX za pomocą karty kredytowej lub bazowej kryptowaluty. Transakcja odbywa się szybko i nie wymaga szczególnego przygotowania.

Jeśli posiadasz już Bitcoiny z innego źródła możesz natychmiast złożyć depozyt w Binance i użyć go do zakupu Tron. Proces ten jest dość prosty i nie wymaga używania żadnej karty kredytowej.

Czytaj więcej...

Kupowanie TRX krok po kroku

Krok 1: Rejestracja

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy z Binance jest utworzenie konta handlowego. W tym celu musisz przejść do strony głównej witryny i znaleźć odpowiednią sekcję. Kliknij przycisk „Zarejestruj się” i wypełnij formularz.

Należy prawidłowo wprowadzić adres e-mail oraz podać bezpieczne hasło. Po zakończeniu rejestracji zostaniesz poproszony o jej potwierdzenie. W tym celu kliknij link w e-mailu przesłanym przez Binance. Twoje konto zostanie zweryfikowane.

Krok 2: Depozyt

Kolejnym krokiem jest zdeponowanie środków oraz pozyskanie kryptowaluty sparowanej z Tron. Początkującym szczególnie polecane są Bitcoin, Ethereum, lub Tether. Depozyt złożyć można na dwa sposoby. Jednym z nich jest bezpośrednia wpłata z unikalnego portfela Binance lub zakup kryptowaluty sparowanej z Tron przy użyciu karty kredytowej.

Aby kupić Tron, przejdź do paska nawigacji konta na Binance i najedź kursorem na „Fundusze”. Z menu rozwijanego wybierz „Depozyty”. Pojawi się strona z listą różnych kryptowalut do wpłat i wypłat. Skorzystaj z wyszukiwarki na tej samej stronie i znajdź „Bitcoin”. Następnie kliknij przycisk „Depozyt” po prawej stronie listy.

Adres wpłaty dla utworzonego portfela Binance może sprawiać wrażenie przypadkowego ciąg liter i cyfr. Naciśnij „Kopiuj adres” i przejdź do miejsca w którym obecnie posiadasz Bitcoiny – może to być np. inna giełda, własny portfel wewnętrzny czy portfel sprzętowy. Więcej informacji o portfelach kryptowalutowych znajdziesz TUTAJ.

Przejdź do sekcji „Wyślij”. Interfejs poprosi Cię o wklejenie adresu portfela skopiowanego z Binance. Wprowadź w polu wejściowym ilość Bitcoinów i ponownie naciśnij „Wyślij”. Po potwierdzeniu saldo zostanie zaktualizowane.

Krok 3: Zakup Tron

Po wpłacie depozytu na konto Binance możesz już zakupić kryptowalutę Tron. Wykorzystaj pasek nawigacyjny po lewej stronie i najedź wskaźnikiem myszy na przycisk „Wymiana”.

Wybierz z menu rozwijanego tryb „Podstawowy” (wymiana zaawansowana służy do bardziej złożonych typów zamówień). Po kliknięciu powinieneś zobaczyć mnóstwo otwartych kart i wykresów. W wyszukiwarce po prawej stronie wpisz TRX.

Po kliknięciu odnalezionej pozycji nastąpi załadowanie wykresu cen Tron w stosunku do Bitcoin. Teraz można już kupić TRX z rynków kryptowalutowych dostarczonych przez Binance. Aby to zrobić wystarczy po prostu przewinąć w dół nową stronę i znaleźć przycisk „Kup TRX”. Najlepiej złożyć zamówienie rynkowe, które jest realizowane po najbardziej atrakcyjnej cenie.

Na tym etapie musisz jedynie określić ilość nabywanej kryptowaluty Tron. Możesz skorzystać z dołączonego narzędzia do obliczeń kosztów transakcji .Dostępny jest tez przycisk 100%. Dzięki niemu wszystkie posiadane Bitcoiny od razu przeznaczyć możesz na zakup TRX.

Po ustaleniu ilości Tron kliknij „Kup TRX” i poczekaj na realizację zamówienia. Zwykle finalizowana jest natychmiast. Po zakończeniu i przetworzeniu transakcji sprawdź swoje nowe saldo Tron. Kupiona ilość TRX powinna znajdować się na koncie w Binance.

Załóż Konto

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

1. Czym Tron różni się od Bitcoina?
Tron i Bitcoin to kryptowaluty działające na blockchainie. Ich struktura technologiczna oraz podstawowy cel funkcjonowania są jednak zupełnie inne. Bitcoin jest zdecentralizowaną formą płatności dla użytkowników na całym świecie.

Tron umożliwia natomiast tworzenie i wykorzystanie zdecentralizowanych aplikacji W porównaniu do TRX Bitcoin posiada niższą przepustowość transakcji na sekundę. W praktyce Tron okazuje się być znacznie szybszym systemem.

Bitcoin jest natomiast prawdopodobnie bardziej zdecentralizowany niż Tron. Obie kryptowaluty mają swoje potencjalnie pozytywne oraz negatywne cechy.

2. Czy Tron pozwoli mi się wzbogacić?
W ciągu ostatnich kilku lat Tron stał się bardzo dochodowy. Stało się to na skutek niemal niewiarygodnego wzrostu cen. Kryptowaluta Tronix podrożała z 0,01 USD do ponad 0,27 USD w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Był to jeden z najszybszych (chociaż krótkotrwałych) wzrostów cen aktywów w historii rynku kryptowalut. Obecnie TRX wciąż przynosi spore zyski inwestorom.

3. Czy Tron sprawdzi się jako inwestycja długoterminowa?
Tron jest interesujący ze względu na swój długoterminowy model inwestycyjny. Nie przypomina on typowego planu działania, ustalanego na zaledwie kilka miesięcy lub lat do przodu.

Tron opracowywany jest z myślą o inwestycji na całe dekady. Powinien zatem zwrócić szczególną uwagę traderów zainteresowanych zyskiem długoterminowym

4. Czy Tron jest legalny w moim miejscu zamieszkania?
Przepisy dotyczące technologii blockchain poszczególnych krajów stale się zmieniają. Najlepiej u wiarygodnych źródeł sprawdzić dostępność kryptowaluty Tron w danym regionie. W większości państw jest ona obecnie legalna. Kryptowalutą TRX można handlować także w Polsce.