Od początku bieżącego roku Ripple jest trzecią co wielkości kryptowalutą na świecie. Platforma powstała z inicjatywy firmy Ripple Labs.

Obecnie zapewnia infrastrukturę, którą posługują się instytucje finansowe na całym świecie. Dostępne usługi pozwalają użytkownikom na korzystanie z tanich i niemal natychmiastowych transakcji.

Biorąc pod uwagę system rozrachunku brutto, sieć walutową oraz sieć przekazu, trudno się dziwić, że coraz więcej osób inwestuje w Ripple. W tym artykule dowiesz się jak i gdzie kupić tą walutę.

 

Co to jest Ripple?

 

kryptowaluta ripple w dłoni

Głównym celem Ripple jest zastąpienie tradycyjnych płatności, które często obejmują powolne, drogie transakcje z dużym wskaźnikiem niepowodzeń.

Od momentu powstania waluty, Ripple Labs współpracuje z dużymi firmami, które aktywnie korzystają z sieci XRP. Należą do nich Santander, American Express czy MoneyGram.

W ostatnim czasie XRP znacznie zwiększa swoje notowania. Mimo bessy w 2018 roku, wartość Ripple wciąż rośnie i przyciąga nowych inwestorów. Entuzjaści uważają, że obecnie jest to jedna z najlepszych dostępnych opcji. XRP jest powszechnie akceptowaną przez giełdy i brokerów monetą.

 

 

Jak stworzyć portfel Ripple?

 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup Ripple, będziesz potrzebować dedykowanego portfela. W tym celu polecamy Ci skorzystanie ze sprawdzonej usługi Binance.

To portfel, który posłuży Ci do obsługi wielu walut cyfrowych, nie tylko Ripple. Dużą zaletą tego oprogramowania jest przyjazny interfejs oraz obsługa wielu systemów operacyjnych (w tym Mac, Windows oraz Linux). Jeśli chcesz skorzystać z Binance, wejdź na stronę główną usługi i pobierz oprogramowanie.

 

Jak kupić Ripple w 5 minut?

 1. Zarejestruj się na platformie Binance
 2. Zweryfikuj swoje konto poprzez wysłanie odpowiednich dokumentów
 3. Zaloguj się na platformie i wpłać depozyt
 4. Wybierz walutę XRP oraz liczbę monet
 5. Dokonaj zakupu

 

Załóż Konto

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Ostrzeżenie
Pamiętaj, że obrót kryptowalutami mimo wysokiej stopy zwrotu związany jest z ryzykiem. Kursy kryptowalut zmieniają się stosunkowo dynamicznie, co przekłada się na brak możliwości ich przewidzenia. Nie zalecamy inwestowania całego posiadanego kapitału. Więcej o Ripple wallet znajdziesz tutaj.

 

Jak kupić Ripple na polecanych przez nas platformach?

 

Sprawdzenie wszystkich platform, gdzie można zakupić Ripple jest pracochłonne i wymaga wiele czasu. Dlatego postanowiliśmy dokonać tej analizy za Ciebie. Dzięki nam dowiesz się, gdzie najlepiej zdobyć Ripple oraz jak zrobić to krok po kroku. Jeśli natomiast wolałbyś zacząć od zakupu Bitcoina, zobacz specjalny artykuł o zakupie kryptowaluty.

binance logo

24/7 Crypto Currencies

Binance powstało w 2017 roku i w krótkim czasie stało się największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu handlu. W ofercie platformy znajdziesz ponad 500 różnych monet cyfrowych, zaawansowane narzędzia analizy rynków, a także mnóstwo dodatkowych funkcji oraz usług Web3.

Co więcej, Binance wyróżnia się jednymi z najniższych opłat handlowych na rynku. Prowizja od transakcji wynosi tylko 0,1% (maker/taker).

Zalety Binance:

 • ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • niskie opłaty transakcyjne (0,1%);
 • wiele dodatkowych funkcji i usług.

Wady Binance:

 • komplikacje regulacyjne w kilku krajach;
 • platforma handlowa mało przystępna dla początkujących.

Rejestracja

Rejestracja na Binance przebiega szybko i intuicyjnie. Wejdź na stronę główną giełdy i kliknij przycisk “Zarejestruj się”, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

Uwierzytelnianie 2FA

Giełda Binance dba o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego zachęca ich do korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest to funkcja, która podczas logowania wymaga podania 2 kodów dostępu (wysyłanych np. SMS-em i na aplikację autoryzacyjną). W ten sposób chroni twoje konto przed nieupoważnionym dostępem.

Depozyt

Binance umożliwia zasilenie rachunku zarówno kryptowalutami, jak i walutami fiat. Aby to zrobić, kliknij przycisk “Wpłać” w prawym górnym rogu, a następnie wybierz interesującą cię opcję i metodę przelewu.

Kupno

W przypadku Binance masz dwie możliwości zakupu kryptowalut. Możesz wykorzystać do tego środki, które uprzednio wpłacisz na rachunek giełdowy, albo skorzystać z opcji bezpośredniego kupna za pomocą intuicyjnego widżetu. W drugim przypadku wystarczy wybrać zakładkę “Kup kryptowaluty” i postępować zgodnie z instrukcjami.

Załóż Konto

 

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

Giełda 24/7 Crypto Currencies powstała w 2017 roku i szybko stała jedną z najpopularniejszych światowych platform. Giełda oferuje 4 podstawowe waluty z odpowiednimi parami handlowymi. Giełda nie zezwala na depozyty, wypłaty, ani transakcje w walutach fiat.

Zalety 24/7 Crypto Currencies:

 • szybka rejestracja,
 • brak potrzeby weryfikacji konta,
 • podstawowy i zaawansowany widok transakcji.

Wady 24/7 Crypto Currencies:

 • po podwyższeniu limitów konta konieczna weryfikacja,
 • konieczne założenie bezpiecznego portfela Ripple. 

Rejestracja

Aby zarejestrować się na 24/7 Crypto Currencies, wystarczy wejść na stronę główną giełdy i wybrać odpowiednią opcję. Wypełnij dane nie zapominając o adresie e-mail i silnym haśle. Zaakceptuj warunki i poczekaj na maila potwierdzającego rejestrację. 

Uwierzytelnienie 2FA

Inwestorzy, którzy kupują XRP na 24/7 Crypto Currencies, na początek otrzymują walutę na swoje konto na platformie.

W społeczności kryptowalutowej można trafić na oszustów wyłudzający hasła, dlatego musisz odpowiednio się zabezpieczyć. Na tym etapie zalecamy Ci włączenie uwierzytelnienia 2FA. Ta opcja sprawi, że dostęp do Twojego konta będzie wymagał podania dodatkowego kodu. Jeśli chcesz ustawić to zabezpieczenie, możesz wysłać wiadomość tekstową lub skorzystać z Google Authenticator.

Depozyt

Opcja depozytu jest dostępna w zakładce “fundusze”. Najłatwiej wpłacić od razu jedną z czterech podstawowych walut obsługiwanych przez 24/7 Crypto Currencies. Dzięki temu możesz szybko przejść do zakupu XRP.

Kupno

Kiedy Twoje środki dotarły już na konto, możesz przejść do zakładki “wymiana”. Wybierz odpowiednią parę handlową XRP. Na stronie konwertora XRP zobaczysz wykresy z aktualnymi i historycznymi cenami Ripple. Możesz wybierać spośród trzech różnych opcji zamówienia: limit, rynek oraz stop-limit.

 

Załóż Konto

 

logo portalu do kupna i sprzedaży kryptowalut

Changelly

Changelly to giełda, która pozwala na niemal natychmiastową wymianę trwającą do 30 minut. Platforma posiada przyjazny interfejs i obsługuje wiele walut cyfrowych. Jednak w przypadku użytkowników korzystających z kart kredytowych platforma nalicza dość wysokie opłaty.

Zalety Changelly :

 • platforma przyjazna również dla początkujących,
 • giełda obsługuje wiele monet,
 • niemal natychmiastowe transakcje bez wpłaty depozytu.

Wady Changelly:

 • potrzebny bezpieczny portfel Ripple,
 • wysokie opłaty dla użytkowników kart.

Rejestracja

Opcja “zarejestruj się” znajduje się w górnym prawym rogu witryny Changelly. W formularzu musisz podać standardowe dane. Zaraz po ukończeniu otrzymasz maila potwierdzającego rejestrację. 

Uwierzytelnienie 2FA

Tak jak w przypadku Binance, tutaj również będziesz korzystać z portfela online. Dlatego potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu przejdź do karty 2FA na Twoim koncie.

Kupno

Nie potrzebujesz wpłacać depozytu na konto Changelly, dlatego od razu możesz rozpocząć handel. Wybierz z listy walutę, której chcesz użyć do kupna Ripple  oraz określ liczbę monet. Podążaj za kolejnymi krokami, aby sfinalizować zakup.

 

Załóż Konto

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Nasz werdykt

Możesz kupić Ripple na każdej z powyższych giełd, jednak nasza analiza pokazała, że najlepszą platformą do zakupu Ripple jest Binance. Zdecydowały o tym następujące zalety:

 • zaawansowana platforma transakcyjna forex,
 • broker regulowany przez CySec oraz FCA,
 • zaawansowane technologie,
 • najlepszy serwis obsługi klienta,
 • zaawansowane systemy zabezpieczeń. 

 

 

Jakie są różnice pomiędzy kupnem a tradingiem Ripple?

 

Jeśli jesteś początkującym inwestorem zainteresowanym walutą Ripple, koniecznie poznaj kluczowe różnice pomiędzy kupnem, a inwestowaniem w tą walutę.

Kupno:

 • jesteś właścicielem monet Ripple, możesz zarządzać nimi w dowolny sposób,
 • nabywasz monety na długi okres (zazwyczaj minimum 2 lata),
 • możesz korzystać z Ripple, tak jak z innych walut fiat (np. jako płatności online lub za zakupy w sklepie).

Trading:

 • trading XRP opiera się na kontraktach CFD,
 • nie stajesz się rzeczywistym właścicielem Ripple,
 • korzystasz z krótkoterminowych pozycji,
 • podejmujesz wyższe ryzyko, ponieważ kupujesz kontrakty z marżą.

 

 

Jak inwestować w Ripple przy użyciu automatycznego robota?

 

Jeśli zamiast zakupu Ripple zdecydujesz się na handel, polecamy wybór jednego z automatycznych robotów.

Ręczna obsługa transakcji wymaga dużo czasu i pracy, ale także sporej wiedzy i doświadczenia. Aplikacje kryptograficzne, które opierają się na zaawansowanych algorytmach, podejmują najlepsze decyzje inwestycyjne za Ciebie.

Robot zaoszczędzi Twój cenny czas, a oprócz tego wyszuka najlepsze okazje do handlu zanim zrobią to inni inwestorzy. Oprogramowanie działa w pełni automatycznie, jedyne co musisz zrobić to wprowadzić własne ustawienia i monitorować wyniki pracy robota.

 

Alternatywne metody kupna Ripple

 

 1. Karta kredytowa lub debetowa

Zakup Ripple za pomocą karty jest bardzo wygodną opcją. Zasilenie konta zajmie Ci kilka minut. Z drugiej strony musisz nastawić się na większe opłaty niż w przypadku innych metod. Jeśli masz zamiar handlować Ripple za pośrednictwem CFD, możesz wybrać platformę Binance, gdzie depozyty są całkowicie bezpieczne. 

 1. PayPal

PayPal to popularna metoda płatności internetowej, z której korzystają setki milionów użytkowników. Szybkie i wygodne transfery są dodatkowo bezpieczne (PayPal wprowadził surowe zasady dla usług oraz produktów, z którymi współpracuje). Niestety nie kupisz Ripple bezpośrednio tą metodą. Możesz jednak znaleźć brokera, który akceptuje PayPal i oferuje transakcje XRP. W ten sposób dokonasz wymiany w sposób pośredni. 

 1. Bitcoin

Nie ma sensu wymieniać Bitcoinów na walutę fiat, jeśli planujesz zakup Ripple. Lepiej zrobić to bezpośrednio i uniknąć dodatkowych opłat za transakcje. Możesz zrobić to np. za pośrednictwem platformy Binance. Po zarejestrowaniu się, przejdź do opcji depozytów i wybierz BTC na liście walut. W ten sposób wyślesz monety na swoje konto giełdowe. Po dotarciu wpłaty na konto pozostaje Ci wybranie pary handlowej BTC/XRP oraz liczby monet, którą chcesz wymienić. 

 

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

 

Czym różni się Bitcoin od Ripple?

Chociaż w obu przypadkach mamy do czynienia z kryptowalutą, to Ripple znacznie różni się od najpopularniejszej waluty cyfrotwej na świecie.

Bitcoin powstał w 2009 roku z inicjatywy Satoshi Nakamoto. Celem projektu było stworzenie elektronicznego systemu płatności peer-to-peer, gdzie wszyscy użytkownicy będą mogli przesyłać między sobą środki bez ograniczeń geograficznych.

Sieć obsługiwana przez technologię blockchain nie posiada nad sobą organu centralnego. Bitcoina obsługują miliony komputerów z całego świata. Sieć blockchain jest bezpieczna, a BTC wykorzystuje algorytm Proof of Work. Podaż waluty wynosi 21 milionów, a potwierdzenia w sieci zajmują średnio 10 minut.

W przypadku Ripple mamy możliwość wykonywania przelewów pieniężnych, rozliczeń płatności oraz wymianę walut. Główni klienci to banki oraz usługi płatnicze. Celem Ripple od początku była minimalizacja kosztów oraz natychmiastowe transakcje w obszarze przelewów transgenicznych. W przypadku Ripple transakcje są szybsze i tańsze, a oprócz tego bezpieczniejsze i bardziej przejrzyste od tradycyjnych metod płatności.

W odróżnieniu od Bitcoina, Ripple ma za sobą firmę, która zarządza zarówno walutą, jak i siecią. Ripple Labs wydobyło dużą część monet, a obecnie posiada ich około 60%.

W jaki sposób mogę kupić Ripple anonimowo?
Najlepsza metoda na anonimowe zdobycie waluty, jest zakup Ripple lokalnie. Można również skorzystać z usług pośrednika, który połączy Cię ze sprzedawcą bitcoinów. Po zakupie BTC skorzystaj z platformy, gdzie nie ma wymogu weryfikacji konta i wymień monety na XRP.
Czy mogę kupić Ripple na Coinbase?
Niestety nie kupisz tej kryptowaluty na platformie Coinbase. Giełda nie wspiera tej monety. Są jednak przesłanki mówiące, że Coinbase doda Ripple do swojej oferty.
Czy mogę kupić Ripple za gotówkę?
Tak, możesz kupić Ripple bezpośrednio w dedykowanych bankomatach. Możesz również zrobić to za pośrednictwem Localbitcoins. Wybierz sprzedawcę BTC, z którym się spotkasz i dokonaj zakupu. Następnie wyślij monety na giełdę i przekonwertuj je na XRP.
Który z portfeli Ripple jest najbezpieczniejszy?
Najbezpieczniejsze portfele dla Ripple to bez wątpienia opcje sprzętowe umożliwiające przechowywanie offline. Ledger Nano S oraz Trezor pozwolą Ci na przechowywanie Ripple oraz innych popularnych walut cyfrowych. Jeśli chcesz wybrać inny typ portfela, polecamy Binance lub 24/7 Cryptocurrencies.
Która platforma umożliwi mi dostęp do wykresów cenowych Ripple?
Wykresy cenowe Ripple znajdziesz na platformach giełdowych oraz brokerskich. Prawie wszystkie miejsca, gdzie można kupić Ripple, dadzą Ci dostęp do wykresów cen.
Co determinuje cenę waluty Ripple?
Wartość krytpowalut, w tym Ripple, jest zależna od podaży i popytu. Jeśli przybędzie osób zainteresowanych tym aktywem, to kurs Ripple prawdopodobnie wzrośnie. Pośrednio na wartość waluty mogą wpływać wydarzenia i wiadomości związane z XRP.