ripple-czas-pieniądz-zegarek-mężczyzna-biznesman Ripple (XRP) to innowacyjna sieć blockchain. Wprowadziła zmiany w przekazie środków jaki znamy między innymi z typowych operacji bankowych. Rozwiązanie to przyjęły instytucje takie jak PNC, Santander oraz Royal Bank of Canada. Możesz kojarzyć je również z funkcjonowaniem Western Union albo MoneyGram.

Rozwiązania przyjęte przez Ripple z pewnością można określić jako rewolucyjne. Do tego, że warto posiadać te monety nie trzeba długo przekonywać.

W porównaniu do najbardziej znanej kryptowaluty – Bitcoina, Ripple stanowi niewielką część giełd, chociaż sytuacja powoli się odmienia. Wielu handlarzy pozostaje przy BTC, mimo że inne kryptowaluty również generują potężne zyski.

Tym nad czym warto się zastanowić jest odpowiedni portfel do ich przechowywania. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 najlepszych, abyś mógł zaoszczędzić czas i przeznaczyć go np. na wykonanie pierwszych inwestycji z Ripple.

 

 

Najlepszy portfel ripple: ranking

 

Czym jest Portfel Ripple?

Ripple jako waluta elektroniczna wymaga odpowiedniego przechowywania. Środki pozostawione bez odpowiedniego nadzoru np. na giełdzie będą łatwym łupem dla hakerów. Na co dzień walutę fiducjarną trzymasz w dobrze schowanej portmonetce lub na koncie bankowym. Podobnie powinieneś postępować z kryptowalutami.

Odpowiednio dobrany portfel pozwoli Ci zapewnić bezpieczeństwo monet. Przy jego pomocy będziesz gromadzić, przesyłać, otrzymywać, wydawać oraz inwestować zakupione XRP.

Podobnie jak inne kryptowaluty, Ripple korzysta z własnej technologii blockchain do zabezpieczenia oraz rejestrowania transakcji. Ze względu na jej ograniczenia, ale też zasady bezpieczeństwa sieć uniemożliwia przesyłanie XRP na adres inny, niż XRP. Nie przekażesz z jego pomocą własnych danych osobom trzecim, ani nie wypłacisz monet w banku (możliwe tylko w specjalnych Bitcoin ATM).

 

Załóż Konto

 

 

Jak działa Portfel XRP?

Portfel Ripple pozwala zarządzać kluczami prywatnymi, które wiążą ilość posiadanych monet bezpośrednio z konkretnym użytkownikiem. Bez tych kodów nie miałbyś możliwości kupić, sprzedać ani handlować jakąkolwiek kryptowalutą. 

To, kto jest właścicielem cybermonet zależy od posiadania kluczy prywatnych. Warto o tym pamiętać i zabezpieczyć je, zanim w ich posiadanie wejdzie np. jakiś oszust lub haker. Kody należy odpowiednio przechowywać, aby ich również nie zgubić. Z pewnością nie byłbyś zbyt szczęśliwy, gdyby zginął Ci klucz za który wydałeś 225 EUR

 

Śledzenie kluczy zapisanych w postaci alfanumerycznej jest bardzo niewygodne. Właśnie dlatego przygotowano oprogramowanie, które same zadba o Twoje Ripple. Dodatkowym atutem jest intuicyjny interface, umożliwiający realizowanie operacji kryptowalutą.

 

portfel pieniądze kryptowaluta ripple wallet sprzętowy biurko

 

Ze względu na specyfikację możemy mówić o trzech podstawowych typach portmonetek. Niektóre z nich dostępne są wyłącznie online, do wykorzystywania na komputerze, inne przygotowane również w wersji mobilnej. Do przechowywania większej ilości środków najlepiej wykorzystać tzw. portfele sprzętowe, działające bez dostępu do sieci. Tryb offline portfela sprawia, że shakowanie go jest wręcz niemożliwe.

Portfele Ripple udostępniane są przez niektóre giełdy kryptowalut. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się do krótkotrwałego przechowywania monet. Twoje Ripple trafią do portfela zaraz po transakcji, abyś mógł je ponownie zainwestować, sprzedać lub przesłać na inny adres. Aby zapoznać się z bitcoin wallets dla innych krypto przeczytaj artykuł.

 

Załóż Konto

 

Ostrzeżenie

Pamiętaj! Pozostawienie środków na giełdzie przez dłuższy czas naraża Cię na ich utratę. Platformy wymiany nieustannie padają ofiarą ataków hakerskich, a odzyskanie środków niejednokrotnie graniczy z cudem. Załóż portfel, dzięki któremu nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo swoich środków.

 

Gdzie założyć Portfel Ripple?

Binance
binance logo biało żółte

Witryna pozwala na handel różnymi kryptowalutami m.in. Ripple. Po wykonaniu transakcji środki są automatycznie przekazywane do portfela, który odpowiada walucie zakupionych monet.

Po procesie rejestracji przelej minimalny depozyt (225 EUR) przejdź bezpośrednio do zakładki Fundusze -> Salda. Tutaj przechowywane są wszystkie Twoje portfele. Kiedy wypełnisz wybrany z nich monetami, portfel automatycznie pojawi się na górze listy. Dzięki temu będziesz mógł dysponować monetami bez żadnych trudności.

 

Załóż Konto

 

IQ Option
iq option fioletowe tło pomarańczowo białe logo system platformy laptop

Ripple możesz bezpiecznie zakupić na platformie IQ Option. Witryna jest licencjonowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Wykorzystuje zaawansowane protokoły bezpieczeństwa oraz szyfrowanie SSL, aby zapewnić dane oraz środki użytkowników.

Po zakupie waluty na IQ Option zostanie przeniesiona bezpośrednio do portfela My Wallet zsynchronizowanego ze stroną. Jeżeli chcesz, możesz przelać środki do innego, wybranego przez Ciebie portfela.

 

Załóż Konto

Portfel Exodus
logo exodus wallet

Exodus jest oprogramowaniem dostępnym na komputery i laptopy. Konfiguracja portfela jest tak prosta, że poradzi z nią sobie nawet początkujący trader. W ciągu kilku minut zyskasz dostęp do platformy, na której bezpiecznie przechowywać możesz Ripple i wiele innych kryptowalut.

Plik instalacyjny jest dostępny na stronie exodus.io. Wybierz odpowiednią wersję programu dla Twojego systemu operacyjnego. Po instalacji wybierz opcję „portfel” umieszczoną po lewej stronie, a następnie „portfel XRP”. Teraz możesz przekazać swoje środki do portfela oraz nimi zarządzać.

 

Załóż Konto

Portfel Infinito
portfel infinitio logo niebiesko grantowe

Infinito wallet reklamuje się jako uniwersalny portfel do obsługi kryptowalut. Zasługuje na uwagę zwłaszcza, jeżeli korzystasz z więcej, niż jednej cyberwaluty. Interface platformy jest intuicyjny, a przy tym atrakcyjny wizualnie.

Aby pobrać aplikację, wejdź na stronę internetową i wybierz wersję programu odpowiednią dla Twojego urządzenia. Zainstaluj aplikację na komputerze lub smartfonie, a następnie uruchom. Portfel Ripple jest jednym z domyślnie uruchomionych w Infinito. Otwórz go, aby poznać adres, pod który możesz przesyłać swoje monety oraz zarządzać nimi.

 

Załóż Konto

 

Najlepszy Portfel Ripple na Urządzenia Mobilne

AppleAndroid

apple-logo-srebrne-dół-logo-ripple-cień

Portfel na telefon pozwala na codzienny dostęp do zakupionych XRP. Dlatego powinieneś postawić na rozwiązanie wygodne w obsłudze, takie jak Coinbase. Przy pomocy aplikacji mobilnej przeprowadzisz transakcje Ripple, kiedy tylko będzie to konieczne.

Aplikację możesz pobrać bezpośrednio ze sklepu App Store (lub Sklepu Play, jest kompatybilna również z systemem Android). Instalacja oraz konfiguracja portfela zajmie Ci dosłownie chwilę.

Coinbase pozwala przechowywać kryptowaluty przez dłuższy okres, jednak jeżeli zależy Ci na przechowywaniu dużych sald, rozważ zakup portfela sprzętowego.

android-ripple-system-mobilny-zielone-logo

Najpopularniejszym portfelem na urządzenia z Androidem jest Jaxx. Możesz również użyć kompatybilnej z nim aplikacji Coinbase. Każdy portfel ma nieco inny zestaw funkcji, w związku z czym zachęcamy do sprawdzenia obydwóch i wyrobienia własnej opinii na ich temat.   

Jaxx obsługuje Ripple i wiele innych kryptowalut. Oferuje handel pomiędzy portfelami wszystkich walut, które są w nim dostępne. Ogromną zaletą jest wygoda korzystania z aplikacji oraz jej intuicyjność. Na aplikację nie będą narzekać również traderzy z większym doświadczeniem. Dostępne w niej funkcje z pewnością zaspokoją ich oczekiwania.

 

5 Zasad Bezpiecznego Korzystania z Portfeli Kryptowalut

  •         Zachowuj klucze dla siebie (fakt ich posiadania decyduje, kto jest rzeczywistym właścicielem kryptowaluty);
  •         Chroń swoje hasła;
  •         Nie pozostawiaj dużych sald na giełdzie przez dłuższy okres (tu lepiej sprawdzą się portfele offline);
  •         Nie przelewaj środków do pierwszego lepszego portfela (przed podjęciem decyzji zapoznaj się z opiniami użytkowników na jego temat);
  •         Portfele online (mobilne i w wersji na komputer) to rozwiązanie służące do codziennego dysponowania środkami. Nie przelewaj na nie wszystkich posiadanych środków.

 

Załóż Konto

 

 

 

Podsumowanie

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno byłoby przewidzieć obecną popularność rynku kryptowalut, a tym bardziej liczbę dostępnych portfeli do ich przechowywania. Zwłaszcza początkujący inwestorzy Ripple mogą mieć nie lada problem z wyborem tego właściwego.

Mamy nadzieję, że udało się nam zasygnalizować Ci różne dostępne opcje, ale też kryteria, według których powinieneś dokonać wyboru. Pięć portfeli, które wskazaliśmy w artykule to rozwiązania bezpieczne, sprawdzone i wygodne.

Jeżeli w trakcie poszukiwań tego właściwego natrafisz na inne, równie ciekawe koniecznie daj nam znać!

Chętnie przetestujemy inne platformy, aby niebawem podzielić się własnymi odczuciami z innymi inwestorami. Zanim przelejesz środki na jakąkolwiek platformę, zachęcamy do przejrzenia jej recenzji na niezależnych forach, takich jak BitcoinTalk i Reddit. Wiele opinii po naszych własnych testach zamieściliśmy na stronie internetowej, być może dzięki nim znajdziesz portfel dla siebie.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

1. Czy mogę przechowywać wszystkie kryptowaluty w jednym portfelu?

Niektóre portfele, takie jak Jaxx i Exodus, obsługują dziesiątki, a nawet setki kryptowalut. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które inwestują w wiele kryptowalut. Korzystając z nich możesz przechowywać wszystkie monety w jednym portfelu.

2. Czy mogę wysłać moje Ripple na adres Bitcoin lub Ethereum?

Nigdy nie wysyłaj monet na adres inny, niż powinieneś. Praktycznie każda taka sytuacja prowadzi do utraty środków. Ripple przelewaj na adres Ripple, Bitcoin na Bitcoin itp.

Zdarzają się co prawda indywidualne przypadki (np. tokeny ERC20 utworzone przy pomocy Ethereum można wysyłać na adresy Ethereum), jednak je poznasz wraz ze wzrostem zaawansowania w handlu. W pozostałych przypadkach przekazuj monety wyłącznie na prawidłowe adresy.

3. Jaki jest najlepszy sposób na bezpieczne przechowywanie dużej sumy kryptowalut?

Duże saldo najlepiej umieścić w portfelu sprzętowym. Urządzenie nie ma stałego dostępu do internetu przez co praktycznie wcale nie jest narażone na ataki hakerów.

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel sprzętowy, możesz skorzystać z papierowego (kluczy spisanych lub wydrukowanych na kartce). Te jednak bardzo łatwo zgubić lub zniszczyć co również prowadzi do utraty środków.

Jeżeli myślisz o inwestowaniu i przechowywaniu wyższych kwot, zapoznaj się z naszą recenzją Ledger Nano S. Być może właśnie to będzie rozwiązanie, którego szukasz.

4. Czy za pomocą portfela mogę wymienić Ripple na walutę FIAT?

Niektóre portfele, takie jak Coinbase, umożliwiają wymianę XRP na walutę FIAT. Obecnie jest niestety niewiele platform, które pozwalają na zlecenie podobnych transakcji. Większość platform wymiany pozwala na przewalutowania pomiędzy różnymi kryptowalutami.