Rozpoczęcie przygody na rynku kryptowalut może na początku budzić niemałe wątpliwości. Użytkownicy ze statusem „beginner” zauważają pewne trudności, lecz nic bardziej mylnego! Wystarczy chęć wdrożenia się w schematy działania poszczególnych platform, na których jesteś w stanie kupić m.in. kryptowalutę Stellar, która konsekwentnie rewolucjonizuje branżę. Stellar jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Oparta na technologii blockchain, stanowi otwarty protokół, który powstał w celu wymiany wartości. Dzięki tokenom Lumens (XLM) łączy systemy płatności, banki i społeczność, umożliwiając rzetelny i niezawodny transfer multiwalutowy przy bardzo niskim koszcie.

Co więcej, Stellar to sieć, w której zjawisko inflacji niemalże nie istnieje – w skali roku utrzymuje się na poziomie 1%. Motywem stworzenia kryptowaluty Stellar był przede wszystkim sprzeciw wobec postępującego ubóstwa oraz zwiększenie dostępu do usług finansowych w krajach, gdzie znaczna część obywateli nie posiada kont bankowych. Stellar Development Foundation bierze pełną odpowiedzialność za dystrybucję tokenów Lumens.

 

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

9 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker
19 Nowi użytkownicy dzisiaj

Ocena

za € 1000 you get
0.0239BTC
Zalety
  • Handel kryptowalutami i CFD na kryptowaluty
  • Licencjonowany broker z ochroną depozytu
  • Zintegrowany portfel
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPaypalPrzelew SEPASkrillSofort
19 Nowi użytkownicy dzisiaj
za €1000 you get
0.0239 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ocena

za € 1000 you get
0.0240BTC
Zalety
  • Duży wybór kontraktów CFD
  • Możliwość testowania platformy na koncie demo
  • Gwarantowany STOP LOSS
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPaypalPrzelew SEPASkrillSofort
za €1000 you get
0.0240 BTC

CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76,4% inwestorów detalicznych traci fundusze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ocena

za € 1000 you get
0.0240BTC
Zalety
  • W pełni regulowany broker
  • Liczne wyróżnienia i nagrody
  • Ponad 200 instrumentów finansowych
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Dla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPaypalPrzelew SEPASkrillSofort
za €1000 you get
0.0240 BTC

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.

 

 

Co to jest Stellar?

 

 (XLM) – Krótka Historia

laptop stół pokój giełda notowania kryptowalut

Zanim przejdziemy do sedna, kilka słów o tym, kto stoi za kreacją XLM i jak wygląda finansowa wizytówka tej kryptowaluty. Jed McCaleb i Joyce Kim to duet, który w 2014 roku wprowadził na rynek XLM.

Platforma blackchainowa pozwala na dokonywanie transakcji z natychmiastowym potwierdzeniem, zbiórki funduszy czy emisję tokenów. Wysokość opłat jest satysfakcjonująca, ponieważ bliska… zeru. Stellar Lumens pokrywa prowizje transakcji online i nie działa na algorytmach Proof of Work jak np. w przypadku bitcoinów.

Serwery obsługujące Stellar Core to główne elementy sieci, co umożliwia integrację podmiotów finansowych. Stellar doskonale radzi sobie także z mikropłatnościami.

Dlaczego? Otóż sukces w tym obszarze zawdzięcza się implementacji protokołu Stellar Consensus Protocol, tworzącemu sieć, w której zaufanie do użytkowników sieci, decentralizacja czy konsensus między serwerami będzie odbywać się co parę sekund. Tego rodzaju komunikacja między użytkownikami dzieje się cały czas.

Kryptowaluta pozwala na płatności w dowolnej walucie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. How cool is that, huh? Podstawą działania sieci jest wypuszczanie aktywów, czyli tworzenie kredytów przez użytkowników, którzy mają bardzo wysoki priorytet.

Ponadto Stellar daje alternatywę tworzenia inteligentnych kontraktów, rachunków powierniczych czy wypuszczania własnego Initial Coin Offering (ICO), czyli pierwotnej wyprzedaży tokenów/kryptowalut (to oferta skierowana przede wszystkim do potencjalnych inwestorów, otrzymujących tokeny po uruchomieniu konkretnej sieci).

 

 

Specyfikacja Kryptowaluty Stellar

 

Fundamentem sieci jest Stellar Core, który weryfikuje przepływ transakcji między użytkownikami przy pomocy Stellar Consensus Protocol.  Każdy element protokołu jest w stanie ustalić liczbę głosów reprezentujących akceptację konkretnego głosowania. Sieć z rdzeniem Stellar Core jest częścią Stellar Network.

Połączenie z docelową siecią, aby móc dokonywać transakcji następuje przez API Horizon, czyli serwer Restfull, co umożliwia użytkownikom dokonywanie operacji z poziomu swojego konta. Protokół HTTP pozwala na podłączenie przez internet dzięki bardzo prostym narzędziom developerskim SDK Stellar w kilku językach, m.in. JavaScript, Java czy Go. Użytkownik decyduje o tworzeniu aktywów w takiej postaci, jaką uważa za słuszną (ICO, dolary, etc.) przy pomocy właściwego kodu.

Identyfikacja klienta w sieci składa się z weryfikacji podstawowych danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, daty urodzenia i miejsca zamieszkania. Transakcja jest podpisywana przez osobę, która uruchamia transfer, w następstwie czego odpowiedni algorytm w kryptograficzny sposób potwierdza tożsamość użytkownika i jego upoważnienia do wykonywania tego rodzaju transakcji.

Kryptowaluta Stellar realizuje systemy połączonych rozwiązań płatniczych, a token stanowi trzon we wszystkich transakcjach przeprowadzanych w sieci. Prywatność wszystkich transakcji zapewnia specjalnie dedykowany klucz lub Lightning Network, jeśli ten wariant jest dostępny w przypadku konkretnej instytucji finansowej i możliwości systemowych danej komórki.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Ostrzeżenie
Pamiętaj, że obrót kryptowalutami mimo wysokiej stopy zwrotu związany jest z ryzykiem. Kursy kryptowalut zmieniają się stosunkowo dynamicznie, co przekłada się na brak możliwości ich przewidzenia. Nie zalecamy inwestowania całego posiadanego kapitału. 

 

Najlepsze Platformy do Zakupu Stellar

 

Zarówno tokenami cyfrowymi, jak i kryptowalutami handluje się online. Waluty wirtualne, nie wykluczając XLM, można nabywać i sprzedawać na platformach nazywanych giełdami kryptowalutowymi, np. Binance. Ponadto popularne kryptowaluty dostępne są dla użytkowników za pośrednictwem e-kantorów typu Coinbase czy automatów kryptowalutowych.

W przypadku kantorów warto zwrócić uwagę na kurs i nierzadko wysokie opłaty transakcyjne. W sieci użytkownik może działać na wielu giełdach, z czego każda z nich wspiera inne kryptowaluty.

Do najpopularniejszych platform, które umożliwiają zakup Stellar Lumens należą eToro, 24/7 Cryptocurrencies czy Binance. Zazwyczaj na giełdach przyjmowane są dolary i euro, dzięki którym możesz kupić konkretne kryptowaluty, a w konsekwencji wymieniać je później na te mniej znane.

Zanim jednak staniesz się aktywnym użytkownikiem na rynku krypto, Twoim obowiązkiem jest stworzenie wirtualnego portfela, do którego trafi Stellar Lumens. Dlaczego? To pozwoli uniknąć wszelkich nieporozumień i sytuacji, w których mógłbyś stracić kryptowalutę, zostawiając ją wyłącznie na giełdzie. Jeżeli chciałbyś zabezpieczyć środki jeszcze lepiej, przeczytaj naszą recenzję Ledger Nano S,a następnie przetestuj go sam!

 

etoro białe litery

eToro

To jedna z wiodących platform inwestycji społecznościowych w skali międzynarodowej. Etoro znajduje się w czołówce tego rodzaju inicjatyw finansowych na świecie. Pozwala użytkownikom odkrywać zdywersyfikowany rynek kryptowalut – kupować i sprzedawać aktywa.

Wystarczy zbudować solidny portfel oparty na kryptowalutach i w trybie natychmiastowym realizować zlecenia rynkowe. Wśród kryptowalut dostępnych na platformie znajduje się m.in. Stellar Lumens.

Krok 1: Rejestracja

Rejestracja dla nowych użytkowników na platformie eToro jest całkowicie darmowa. Co więcej, bezpłatne jest także konto demo, które pozwoli Ci odnaleźć się na giełdzie. Wypełnienie formularza jest obligatoryjne, aby móc zacząć działać

Wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer kontaktowy. Następnie utwórz silne hasło dostępu do swojego konta. Po zarejestrowaniu się na platformie konieczna jest weryfikacja nowego konta. W tym celu kliknij w link potwierdzający, który otrzymasz na e-skrzynkę pocztową.

Krok 2: Depozyt

Pomyślna rejestracja to nie wszystko. Po jej zakończeniu musisz obowiązkowo zdeponować środki na swoim koncie, aby stało się w 100% aktywne. Rekomendowaną kwotą jest co najmniej 225 EUR. Dla początkującego użytkownika tego rodzaju inwestycja jest wystarczająca.

Jeśli poczujesz się pewniej jako aktywny użytkownik eToro, możesz swobodnie rozbudowywać swoje konto. Zanim wpłacisz depozyt, konieczne jest wybranie metody płatności – na platformie dostępne są różne warianty. Wybierz taki sposób, który jest dla Ciebie najbardziej komfortowy, uzupełnij potrzebne dane i dokonaj wpłaty.

Krok 3: Zakup Stellar

Jeśli zasilenie swojego konta masz już za sobą, najwyższa pora na kryptozakupy. Stellar jest na wyciągnięcie ręki. eToro jest naprawdę bardzo intuicyjną platformą i kupno kryptowalut nie powinno sprawić Ci problemów. Kliknij w „Rynki handlowe” po lewej stronie na paltformie i znajdź „Kryptowaluty”.

Sekcja „Kryptowaluty” zawiera pełną listę dostępnych na eToro kryptowalut, które możesz nabyć. Wybierz Stellar i kliknij w opcję „Handluj”. Dzięki temu utworzysz nowy rachunek. Zapoznaj się z warunkami umowy – po ich akceptacji kliknij ponownie w „Otwórz handel” i rozpocznij swoją przygodę ze Stellar Lumens.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

24/7 Cryptocurrencies pojawiła się na rynku kryptowalut całkiem niedawno. To innowacyjna platforma, która pozwala użytkownikom na zakup, sprzedaż i inwestycję w kryptowaluty. W systemie dostępne są różne aktywa – wśród nich znajdziesz również Stellar.

Jedną z zalet 24/7 Cryptocurrencies jest całkowita kalibracja z wieloma systemami operacyjnymi. Ponadto możesz obsługiwać swoje konto z poziomu aplikacji mobilnej. Z platformy mogą korzystać użytkownicy na całym świecie.

Co więcej, 24/7 Cryptocurrencies jest bardzo intuicyjna. Gwarantuje stały monitoring rynku i automatyzację wielu procesów handlowych. Na bieżąco gromadzi informacje i informuje traderów o działaniach w obrębie platformy. Zdecydowana większość sesji przeprowadzonych na 24/7 Cryptocurrencies zakończyła się powodzeniem.

Szybkość i wydajność platformy wpływa na konkretne zyski użytkowników. System 24/7 Cryptocurrencies jest zoptymalizowany na tyle, iż pozwala na wykorzystywanie potencjału platformy użytkownikom nie tylko początkującym, ale i zaawansowanym.

Krok 1: Rejestracja

Aby pomyślnie przejść przez proces rejestracji na platformie, wejdź na stronę 24/7 Cryptocurrencies i przejdź do formularza. Wprowadź swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz utwórz silne hasło. Rozwiń menu i wybierz swój kraj zamieszkania, następnie kliknij „Uzyskaj dostęp teraz”. Tuż po wypełnieniu danych osobowych system przypisze Ci brokera.

Krok 2: Depozyt

Jeśli założyłeś już konto na platformie 24/7 Cryptocurrencies, pora na zdeponowanie właściwych środków w celu dokonywania transakcji. Polecamy rozpoczęcie działań od kwoty co najmniej 225 EUR. Wszystko zależy od brokerów, którzy mają prawo ustalać indywidualne warunki i stawiać różne wymagania użytkownikom. Przygotuj się na spersonalizowaną kwotę depozytu.

Krok 3: Zakup Stellar

Masz dwa warianty – jeśli jesteś doświadczonym handlowcem, możesz obsługiwać platformę ręcznie. Jeśli dopiero zaczynasz, postaw na automat. Znajdź kryptowalutę Stellar na liście, wybierz kwotę inwestycji i zdecyduj o liczbie sygnałów, które będziesz otrzymywać codziennie z systemu.

Załóż Konto

Giełda Binance

Binance

Binance działa na Malcie i jest znaną na rynku spółką giełdową. Możesz kupić kryptowalutę Stellar za pomocą bazowej kryptowaluty lub karty kredytowej. Jeżeli jesteś już posiadaczem Bitcoinów, możesz złożyć depozyt w Binance i w szybki oraz prosty sposób kupić Stellar.

Krok 1: Rejestracja

Utwórz konto handlowe na Binance. Na stronie głównej przejdź do odpowiedniej sekcji i kliknij „Zarejestruj się”. W formularzu podaj konkretne dane, adres e-mail oraz silne hasło. Następnie potwierdź aktywację, klikając w link, który otrzymasz w e-mailu od Binance.

Krok 2: Depozyt

Konieczne jest złożenie depozytu na Binance. Znajdź kartę „Fundusze”, rozwiń i wybierz „Depozyt”. Wybierz konkretną kryptowalutę, którą chcesz wpłacić na konto, a Binance automatycznie utworzy dla Ciebie portfel.

Pamiętaj, aby wysyłać coiny zawsze na dedykowany adres kryptowaluty, tj. Stellar do adresu Stellar, inaczej stracisz walutę!

Krok 3: Zakup Stellar

Depozyt wpłacony? Świetnie. Pora na zakupy Stellar. Na przycisku „Wymiana” rozwiń menu i wybierz tryb „Podstawowy”. Wpisz w wyszukiwarce XLM. Otrzymasz wykres cen w stosunku do innych kryptowalut. Aby kupić Stellar, przewiń w dół stronę i kliknij „Kup XLM”.

Po wpłacie depozytu na konto Binance możesz już zakupić kryptowalutę. Wykorzystaj pasek nawigacyjny po lewej stronie i najedź wskaźnikiem myszy na przycisk „Wymiana”.

Wybierz z menu rozwijanego tryb „Podstawowy” (wymiana zaawansowana służy do bardziej złożonych typów zamówień). Po kliknięciu powinieneś zobaczyć mnóstwo otwartych kart i wykresów. W wyszukiwarce po prawej stronie wpisz XLM. Transakcje realizowane są w trybie natychmiastowym. Po zakończeniu transakcji, sprawdź saldo na swoim koncie.

Załóż Konto

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

 

1. Czym Stellar różni się od Bitcoina?
Stellar nazywany jest przez ekspertów „udoskonalonym Bitcoinem”. Umożliwia przesyłanie pieniędzy w różnych walutach oraz konwersję środków – zarówno walut fiat, jak i kryptowalut. Ponadto Stellar wykorzystuje się do budowania inteligentnych kontraktów.
2. Czy mogę zarobić na kryptowalucie Stellar?
Stellar regularnie przynosi dobre zyski traderom, a tendencja wciąż jest wzrostowa. Całkowita wartość kryptowaluty wynosi na ten moment prawie 1.5 mld dolarów. Aktualna cena Stellara to 0,06 USD.
3.Czy Stellar zdaje egzamin jako inwestycja długoterminowa?
W międzynarodowej klasyfikacji jako dobrze rokująca kryptowaluta, Stellar zbiera wysokie noty. Specjaliści podkreślają, że warto rozważyć długoterminową inwestycję w Stellar.
Ola