eos logo fioletowe tło Początek głównej sieci EOS oficjalnie zaznaczył odłam kryptowaluty od Ethereum. Tym samym EOS stał się niezależnie funkcjonującą walutą.

Pomimo że rozłam nastąpił niedawno, cena EOS plasuje się w pierwszej dziesiątce pod względem wartości rynkowej.

Jeśli należysz do grona szczęśliwych posiadaczy EOS, kontynuuj czytanie. W artykule podpowiadamy, który portfel EOS najlepiej sprosta twoim oczekiwaniom.

Zanim przejdziesz do dalszej części poradnika, warto żebyś sprawdził najpierw obecną cenę EOS.

Oferta portfeli kryptowalutowych, w których można przechowywać kilka rodzajów kryptowalut jednocześnie jest bogata.
Nie wszystkie portfele obsługują jednak EOS. Tak samo jak nie wszystkie z nich są łatwe w obsłudze i posiadają odpowiednie zabezpieczenia.

Z poniższego przewodnika dowiesz się, które oprogramowanie zapewnia wszystkie z wymienionych.

 

 

Najlepszy portfel EOS: ranking

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

2 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker

Ocena

za € 100000 Dostaniesz
5.0239BTC
Zalety
 • Szeroki wybór kryptoaktywów;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPrzelew SEPA
za €100000 Dostaniesz
5.0239 BTC

Inwestycje w kryptowaluty są obarczone wysokim ryzykiem. Użytkownicy są odpowiedzialni za wybór projektu, w który inwestują.

Ocena

za € 100000 Dostaniesz
5.0737BTC
Zalety
 • Handel kryptowalutami i CFD na kryptowaluty
 • Licencjonowany broker z ochroną depozytu
 • Zintegrowany portfel
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €100000 Dostaniesz
5.0737 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Szybki Przewodnik: Jak założyć Portfel EOS w 5 min?

 1. Załóż konto na eToro
 2. Wciśnij “Depozyt”, aby wybrać formę płatności
 3. Po zaksięgowaniu wpłaty, kliknij “Podgląd”
 4. Aby rozpocząć zlecenie, kliknij przycisk “Kup”
 5. Zaloguj się na swoje konto na urządzeniu
 6. EOS pojawi się w twoim portfolio

 

(i)

Z myślą o naszych czytelnikach w artykule załączyliśmy sekcję, która porównuje najlepsze dostępne portfele EOS. Jeśli jednak chciałbyś dowiedzieć się szczegółów na temat zakupu EOS, sprawdź podlinkowany przewodnik.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

 

moneta eos kryptowaluta

Co to jest Portfel EOS?

EOS to przyjazna użytkownikom, zdecentralizowana platforma blockchain, typu “open-source”. Platforma oferuje przede wszystkim możliwość projektowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps), dostępną dla każdego użytkownika.

Programowanie dApps to główny cel platformy EOS. Jednak jej funkcjonalność obejmuje również programowanie zdecentralizowanych przedsiębiorstw, czy opcje nawiązywania kontraktów smart.

Twórcą platformy EOS jest Dan Larimer, programista i wizjoner, który zaprojektował również Steem i Bitshares. Od swojego powstania EOS funkcjonowała, jako wersja Ethereum. Wraz z przedstawieniem głównej sieci, EOS na dobre oddzieliło się od Ethereum.

Od tej pory EOS sukcesywnie rozwija się w celu stworzenia kompletnego systemu operacyjnego dla zdecentralizowanych aplikacji. Stąd na platformie znajdziemy m.in. chmurę online do przechowywania danych, serwer z hostingiem oraz opcję uwierzytelniania.

 

Każdy posiadacz EOS używa cyfrowego portfela, żeby kontrolować stan swoich środków. Krypto portfele służą do:

 • Wysyłania kryptowalut
 • Otrzymywania ich
 • Handlu
 • Wypłaty kryptowalut

 

Każda EOS i kryptowaluta używa technologii blockchain do przeprowadzania transakcji.

Niestety portfele bitcoin:

 • Nie wysyłają EOS na adresy innych kryptowalut
 • Nie udostępniają informacji o użytkownikach osobom trzecim
 • Nie wypłacają i nie mają dostępu do środków przechowywanych w tradycyjnych bankachPlatforma zaproponowała design, który pozwala na pionowe i poziome skalowanie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps). Tak samo jak Ethereum, celem EOS jest wzmocnienie pozycji ekonomii opartej na blockchain.

 

Jeśli interesują cię inwestycje w kryptowalutę EOS, w pierwszej kolejności powinieneś znaleźć najbardziej odpowiedni portfel EOS. Portfel EOS pozwoli ci w bezpieczny sposób przechowywać, kupować oraz sprzedawać kryptowalutę.

 

Redakcja Kryptoportalu uznała bezpieczeństwo twoich środków za kwestię priorytetową. Dlatego w artykule znajdziesz plusy i minusy rozwiązań dostępnych na rynku, które uznaliśmy za najbardziej warte uwagi.

 

Załóż Konto

 

Najlepsze Portfele EOS

etoro wallet logo zielone białe tło

eToro

eToro to przede wszystkim platforma tradingowa, która oferuje użytkownikom bogaty wachlarz aktywów. W ofercie eToro znajdziesz również portfel, który akceptuje kryptowalutę EOS. Portfel EOS od eToro pozwala na przechowywanie, sprzedaż i kupno waluty w czasie rzeczywistym.

 

eToro oferuje również aplikację mobilną, która pozwala na łatwy dostęp do twoich środków, jednak wyłącznie właścicielowi konta. Zabezpieczenia w aplikacji portfela eToro oceniane są, jako jedne z najlepszych na rynku.

 

Masz wątpliwości? Rozwieje je nasza recenzja eToro.

 

Jak otworzyć portfel EOS na eToro?

załóż konto formularz rejestracyjny wymiana eToro

Krok 1: Rejestracja

 

Założenie konta na eToro jest dziecinnie proste. Na eToro nie musisz płacić zarówno za korzystanie z giełdy, jak i z portfela kryptowalutowego. W celu rozpoczęcia, wejdź na stronę eToro i znajdź przycisk “Zarejestruj się”.

Następnie podaj swoje dane osobowe lub wybierz szybką rejestrację przy pomocy konta Google lub Facebook.

 

Krok 2: Weryfikacja danych osobowych

 

uzupełnienie danych adresowych okno platformy weryfikacja tożsamości inwestora

eToro przechodzi regularne kontrole zgodności ze standardami KYL (Know Your Customer) i AML (Anti Money Laundering). Funkcjonowanie wg wymienionych regulacji zapewnia klientom bezpieczeństwo ich środków. Takie same zasady obowiązują również banki na całym świecie.

Zgodnie z wymogami KYL i AML, eToro wymaga od każdego z użytkowników potwierdzenia tożsamości. Dlatego konieczne jest przesłanie do eToro skanu/zdjęcia aktualnego dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy klienta.

Weryfikacja twoich danych osobowych nie powinna zająć dłużej, niż 24h. eToro prosi o dokumenty tylko, gdy sprzedajesz kryptowaluty za ich pośrednictwem. W przypadku przechowywania i kupna EOS – potwierdzenie tożsamości nie jest wymagane.

 

Krok 3: Wpłata Środków

 

eToro jako jedna z niewielu tego typu platform akceptuje wpłaty w tradycyjnej walucie. Możesz tu swobodnie operować złotówkami, dolarami, czy euro. eToro akceptuje przelew tradycyjny, karty debetowe i kredytowe, a także PayPal i Skrill.

 

Na początek zalecamy wpłatę depozytu minimalnego w kwocie 180 EUR.

 

Krok 4: Jak kupić EOS na eToro?

eToro platforma zakupu kryptowalut interface użytkownika wygląd strony możliwość dokonania transakcji

 

Po zaksięgowaniu środków na koncie eToro, możesz już kupić EOS za pomocą portfela online.

W wyszukiwarkę na szczycie strony wpisz “EOS”. Otwórz zlecenie zakupu EOS, klikając przycisk “Otwórz Zlecenie”.

 

Krok 5: Przechowywanie EOS

 

Na koniec możesz pobrać aplikację eToro na smartfona. Dzięki temu stan środków na twoim portfelu EOS, czy portfelach innych kryptowalut będzie zawsze pod ręką.

 

Załóż Konto

 

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Jaki Portfel EOS jest Najlepszy dla Inwestorów z Polski?

W naszym przewodniku polecamy giełdę eToro jako najlepszą opcję inwestycyjną. eToro oferuje najwyższy poziom usług od 2002 roku – firma jest faworytem w naszym zestawieniu portfeli EOS online, także dla użytkowników z Polski.

To idealny wybór dla każdego, kto chce kupić taniej i sprzedać drożej. Na eToro możesz również spróbować handlu z dźwignią z wykorzystaniem EOS. Tutaj eToro również okaże się jednym z najlepszych wyborów.

Jednocześnie na eToro bez problemu wymienimy każdą walutę na Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether i inne wirtualne monety.

iq option platforma wymiany logo czarno biało pomarańczowe

IQ Option

 

IQ Option to popularna platforma tradingowa, która oferuje swoim użytkowników wybór aktywów. IQ Option powstało w 2013 roku i od tego czasu firma rozszerza swoją działalność na rynki kolejnych krajów. IQ option posiada obecnie około 20 milionów użytkowników.

 

IQ Option ma w ofercie Bitcoina i większość popularnych alt coinów. Znajdziesz tu również kryptowalutę EOS i przypisany do niej portfel online.

 

Jak założyć konto na IQ Option?

Krok 1: Wybierz kwotę depozytu

 

Na start wybierz EOS z rozwijanej listy dostępnych krypto aktywów. Następnie wpisz kwotę, jaką chciałbyś zainwestować. Program podpowie ci, ile EOS możesz kupić po aktualnym kursie kryptowaluty

. okno wyboru ilości zakupionych jednostek kryptowaluty

 

Krok 2: Rejestracja Konta

 

Kolejny krok to założenie konta. W tym celu podaj swój adres email i hasło lub połącz platformę ze swoim kontem Gmail lub Facebookiem.

Rejestracja w systemie IQ Option tworzy jednocześnie portfel kryptowalutowy. Znajdziesz go w zakładce: “My Wallet”. Tutaj znajdziesz kupione przez siebie EOS.

okno logowania dane użytkownika możliwość połączenia platformy iq option google facebook

Dodatkowy plus to łatwa w obsłudze aplikacja na pulpit lub smartfona.

 

Krok 3: Zakup EOS

 

Tuż po założeniu konta możesz przystąpić do zakupów.

Dla posiadaczy istniejącego konta – wszystkie powyższe kroki nie obowiązują. Wystarczy z miejsca przejść do “My Wallet”, gdzie wybierasz EOS z listy dostępnych kryptowalut.

uzupełnienie danych karty okno systemowe finalizacja płatności

Następnie wpisujesz kwotę, jaką chcesz wymienić. Tym samym EOS znajdzie się na koncie twojego portfela w mgnieniu oka.

 

Załóż Konto

 

 

Różnice między Portfelami Giełdowymi, Sprzętowymi i Typu Software

Wszystkie portfele kryptowalutowe mają to samo przeznaczenie. Różnią jednak się ich typy. Zależnie od potrzeb użytkownika, portfele EOS mogą występować w formie portfeli giełdowych, sprzętowych i software. Poniżej przybliżamy plusy i minusy każdego z rozwiązań.

portfel eth symbol graficzny szary ikoniczny

 

Portfele Giełdowe

Portfele giełdowe to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla krypto traderów, którzy przechowują kryptowaluty, tuż po ich zakupie. Portfele giełdowe przechowują twoje EOS online, co wydaje się najmniej bezpiecznym z dostępnych rozwiązań. Niekoniecznie musi tak być. Pomimo, że niektórzy użytkownicy preferują portfele sprzętowe, redakcja Kryptoportalu zaleca trzymanie EOS w tego typu portfelu jedynie tymczasowo. Zawsze warto jednocześnie zainteresować się jednym z pozostałych rozwiązań.

Polecane przez redakcję:

 

portfel-sprzetowy-fotografia-przypomina-pendrive Portfele Sprzętowe

Jeśli bezpieczeństwo to dla ciebie warunek nr 1 przy wyborze portfela, portfel EOS offline okazę się najlepszym rozwiązaniem. Portfele sprzętowe (z ang. Hardware wallets) to przenośne urządzenia, które nie mają połączenia z internetem. Portfele EOS offline są mniej narażone na ataki hakerów. Aby uzyskać dostęp do swoich kryptowalut, musisz podłączyć urządzenie do PC lub smartfona i podać dane do logowania.

Polecane przez redakcję:

 

aplikacja mobilna eToro Portfele Software

Portfele typu software mają przewagę nad portfelami giełdowymi, gdyż przechowują dane w pamięci PC lub smartfona, zamiast online. Nadal oferują jednak słabsze zabezpieczenia, niż portfele sprzętowe. Dlatego do długotrwałego przechowywania kryptowalut polecamy zakup portfela typu hardware.

Polecane przez redakcję:

 • Jaxx
 • Coinomi

 

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

 

Jak najbezpieczniej przechowam swoje aktywa EOS?
Bezpieczeństwo twoich kryptowalut zależy w dużej mierze od portfela, jaki używasz. Zadbaj o silne hasła i dbaj o aktualizację oprogramowania. Korzystaj jedynie z zaufanych dostawców, jak np. eToro
Co wziąć pod uwagę przy wyborze portfela EOS?

 • Silne zabezpieczenia np. Identyfikacja 2FA
 • Kontrola kluczy prywatnych przez użytkownika
 • Sprawna obsługa klienta
 • Regulacje światowych agencji (KYL, AML)

Support głównej sieci EOS

Czy mogę kopać EOS?
Niestety, EOS nie da isę kopać.
Co to jest papierowy portfel EOS?
Jest to tzw. zimna metoda przechowywania. Zimny portfel nigdy nie ma połączenie z internetem. Zwłaszcza w przypadku portfela papierowego – dane zapisane są na papierze. Nie ma tu możliwości kradzieży online. Warto jednak uważać na kradzież w realnym świecie. Dlatego dobrze trzymać dane zapisane na wszelki wypadek w kilku miejscach.
Co to jest ZEOS?
ZEOS to narzędzie wykorzystywane do zakładania kont EOS. Redakcja Kryptoportalu nie może jednak ręczyć za wiarygodność ZEOS. Przed użyciem programu, zalecamy dokładny research.