Stellar (XLM) znajduje się na liście 10 najlepszych kryptowalut używanych w międzynarodowych transakcjach i inwestycjach. Do kupna, przechowywania i sprzedawania XLM potrzebujesz jednak odpowiedniego portfela.

 

 

Najlepszy portfel stellar

 

Co to jest portfel Stellar?

logo kryptowaluty xlm To rozbudowana platforma o rozproszonej sieci blockchain. Ma własną walutę o nazwie Stellar Lumen lub po prostu – Lumen. Nazwa platformy pochodzi od angielskiego przymiotnika „gwiezdny”, zaś sama kryptowaluta otrzymała nazwę od podstawowej jednostki miary strumienia świetlnego – lumenu.

Lumen jest zarządzany przez korporację non-profit, która zajmuje się kryptowalutami. Dzięki temu finansowe usługi Stellar są niedrogie i dostępne dla każdego.

Stellar zapewnia wydajną sieć płatniczą. Pozwala na dokonywanie transakcji z natychmiastowym potwierdzeniem i niemal zerowymi opłatami. Doświadczeni inwestorzy zakładają wzrost ceny XLM w ciągu zaledwie paru miesięcy. Dlatego warto zainwestować w tę walutę już dziś.

 

 

Jaki portfel Stellar wybrać?

Stellar jest obecnie bardzo popularną kryptowalutą. W obiegu rynkowym znajduje się około
19 mln Lumenów. Z powodu dużej ilości XLM coraz więcej portfeli obsługuje tę kryptowalutę. Nowi użytkownicy stają więc przed dylematem – który wybrać?

Możesz wybrać portfel Stellar online. Są bezpłatne, a także pozwalają łączyć różnego rodzaju urządzenia na całym świecie, w celu przetwarzania pieniędzy i danych. Obecnie dostępnych jest wiele portfeli służących do przechowywania kryptowaluty Stellar. 

Istnieją również portfele sprzętowe, giełdowe czy papierowe. Te jednak nie spełniają czasem oczekiwań użytkowników ze względu na cenę.

Z tych powodów najlepszym wyborem jest portfel bitcoin online, który łączy ze sobą wygodę korzystania i bezpieczeństwo twoich kryptowalut. Jednak jego wybór nie jest bez znaczenia. Aby nie narazić się na oszustwa warto zaufać wyłącznie wiarygodnym portalom.

 

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze portfela Stellar?

 

Kompatybilność

Portfele kryptowalutowe mogą obsługiwać różne waluty. Zalecamy upewnienie się, czy portfel będzie kompatybilny z walutą, którą chcesz kupić. Istnieją bowiem portfele wyspecjalizowane w konkretnych walutach. Sprawdź więc czy portfel obsługuje XLM.

Łatwość obsługi

Aby kontrolować na bieżąco zmiany cen i na nie reagować, portfel powinien być jak najprostszy w obsłudze. Powinien też zapewniać intuicyjne dokonywanie transakcji kupna/sprzedaży. Wspomaganiem tego procesu może być np. oferowany przez iqOption handel społecznościowy.

Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Portfele kryptowalutowe bywają atakami hakerów. Dlatego bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Prawda jest taka, że uczciwie działające serwisy nie dopuszczają do oszustwa i kradzieży. Posługują się wiodącymi w branży protokołami bezpieczeństwa.

Obsługa klienta

Warto zapoznać się z tym, jak działa obsługa klienta poszczególnych serwisów. Mając wsparcie obsługi klienta nie tracisz czasu na samodzielne rozwiązywanie problemu. Możesz go wykorzystać na operowanie walutami.

 

portfel kryptowalut iq option na laptopie

Załóż Konto

 

Zalety portfeli Stellar online

Łatwa obsługa

Nie ma w nich nic skomplikowanego. Nawet osoby, które dopiero zaczynają przygodę z rynkiem kryptowalut, będą w stanie poradzić sobie z portfelami internetowymi.

Niskie lub zerowe koszty

Portfele online są darmowe, a ich użytkowanie nie przynosi nieoczekiwanych opłat. W przeciwieństwie do portfeli sprzętowych, każdy może sobie na nie pozwolić. Są bardziej opłacalne od innych form przechowywania Lumenów.

Wysokie bezpieczeństwo

Nowoczesność technologii blockchain zapewnia przechowywanym kryptowalutom najwyższe bezpieczeństwo. Nie musisz martwić się o swoje pieniądze. 

Dostęp do obsługi klienta

Dzięki portfelom Stellar online możesz w dowolnej chwili kontrolować swoje kryptowaluty. Masz też możliwość skontaktowania się w każdym momencie z obsługą klienta.

 

Załóż Konto

 

Jak założyć portfel Stellar?

Możesz to zrobić w 5 minut bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu. Bez obaw, wszystkie z opisanych portfeli korzystają z szyfrowania SSL, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla całego procesu.

jak założyć portfel xlm logowanie Załóż konto

Żeby założyć darmowy portfel online wystarczy podać swoje podstawowe dane osobowe i adres e-mail. Strona intuicyjnie przeprowadzi cię przez proces rejestracji. Możesz ją dodatkowo przyspieszyć, wybierając logowanie za pomocą Facebooka lub konta Google.

Zweryfikuj konto

W zależności od jakości zabezpieczeń proces weryfikacji będzie wyglądał inaczej. Czasem wystarczy potwierdzenie adresem e-mail. Jednak lepiej chronione platformy wymagają przesłania skanu dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. 

Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo swoich danych, jeśli zaufałeś odpowiedniemu portfelowi.

Taka weryfikacja nie jest jednak konieczna jeśli chcesz wyłącznie kupować Stellar, bez sprzedawania. Niektóre platformy natomiast bez względu na cel wymagają weryfikacji, przykładowo platforma IQ Option.

Wpłać środki

W zależności od portfela możesz go zasilić różnymi metodami płatności. Stawiaj więc na te, które oferują ich najwięcej. Najczęstsze metody wpłacania środków to karta kredytowa albo zwykły przelew. Innymi są Paypal, Skrill lub Neteller.

Zalecaną kwotą depozytu jest 250€. Nie myl tej kwoty z opłatami, ponieważ portfele online są darmowe. Depozyt to suma którą zasilasz swój portfel, a potem dowolnie nią operujesz.

Kup pierwsze XLM

Kupno kryptowaluty nie jest skomplikowane. Będziesz mógł to zrobić dopiero wtedy, kiedy twoje środki zostaną zaksięgowane.

Musisz wyszukać Stellar na górze strony poprzez wyszukiwarkę. Po znalezieniu kliknij przycisk “Kup”  żeby otworzyć zlecenie. Po zalogowaniu się do konta w twoim portfelu pojawią się zakupione środki w zakładce “Portfolio”.

Przechowuj Stellar

Pobierz aplikację na urządzenie, z którego chcesz korzystać. Może nim być komputer, smartfon czy tablet. Dzięki temu będziesz miał zawsze dostęp do posiadanych środków

Pamiętaj, aby nie wysyłać Stellar na inny adres. Transakcje odbywają się wyłącznie pomiędzy portfelami tej samej kryptowaluty. 

Załóż Konto

 

Jak używać portfela Stellar?

 

Portfeli Stellar możesz używać do:

  • Wysyłania kryptowalut (np. Lumenów)
  • Odbierania kryptowalut
  • Przechowywania
  • Handlu 
  • Wydawania kryptowalut
  • Wypłacania środków z bankomatów

Nigdy nie używaj portfeli kryptowalutowych do:

  • Wysyłania XLM na adres portfela, który nie jest dedykowy dla tej waluty 
  • Przekazywania informacji o użytkownikach osobom trzecim 
  • Wypłat lub dostępu do konta przez tradycyjne banki (dostęp wyłącznie przez bankomaty kryptowalutowe)

 

Co to jest trading?

Mówiąc ogólnie, trading to aktywność polegająca na spekulacji i szybkim działaniu. Trading opiera się na wyważaniu ryzyka inwestycji w odniesieniu do aktualnych kursów kryptowalut. Niezbędne są odpowiednio dobrane taktyki i metody działania, poparte obserwacją rynku.

Trading jest tymczasowy, w przeciwieństwe do długotrwałej inwestycji. Wiąże się z dużym ryzykiem. W przypadku mniej doświadczonych inwestorów wkład własny i poświęcony czas są nierównomierne do zysku. Trading jest wtedy nieopłacalny. 

Około 80% wszystkich traderów indywidualnych, w ciągu roku traci cały swój kapitał inwestycyjny. Powodem jest ich brak doświadczenia, przez które podejmują niewłaściwe decyzje. Podstawowy błąd to wybranie nieodpowiedniej platformy. Warto samemu sprawdzić co oferuje portfel, a co jest tylko hasłem reklamowym.

Trading daje ci możliwość zarobku tylko w przypadku dokonywania częstych transakcji kupna i sprzedaży. Inwestując w ten sposób, musisz każdego dnia szukać okazji. Potrzebne jest ci do tego sprawne oko, ponieważ kursy mogą zmieniać swoją wartość z minuty na minutę.

Możesz też używać specjalnych botów, które analizują rynek. W skrócie to komputery decydują kiedy otworzyć, a kiedy zamknąć pozycję. Z uwagi na wykorzystanie najnowszych i najszybszych technologii, jest to metoda stosowana głównie przez banki i profesjonalne instytucje bezpośrednio zajmujące się obrotem giełdowym.

 

 

Najlepszy portfel Stellar 2019 –
pierwsze miejsca w rankingu

Redakcja Kryptoportalu uważa IQ Option za najlepsze portfele Stellar tego roku. Wymienione portale oferują usługę funkcjonalnego portfela kryptowalutowego.

Portfele online, takie jak IQ Option, korzystają z nowych rozwiązań technologii blockchain. Dzięki temu skutecznie odpierają ataki hakerów i zapobiegają oszustwom. 

Portfele online mogą mieć dostęp bezpośrednio do giełdy. Aktywa inwestowane na giełdzie są szczególnie narażone na ataki. Wiele osób podchodzi do nich sceptycznie, ponieważ użytkownicy mogą trafić na oszusta. Dlatego ważne jest wybranie najbardziej zaufanej platformy.

Stellar można bezpiecznie kupić  w IQ Option. Platforma wykorzystuje zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, a także standardowe szyfrowanie branżowe, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy użytkownikom.

Oba portale działają w ramach Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, co stanowi dodatkową warstwę ochronną dla twoich kryptowalut.

Najlepszy portfel Stellar na smartfona –
aplikacja mobilna

Najlepszym portfelem, który oferuje niezawodną aplikację mobilną, jest wg. notowań Kryptoportalu IQ Option. Nie bez powodu wyróżniamy ten portal po raz kolejny. Firma działa na polskim rynku już długo, bo od 2006 roku. To czyni ją wiarygodnym portfelem i daje przewagę nad nowymi, szybko powstającymi i upadającymi portfelami.

IQ Option jest wyposażony w przyjazną dla użytkownika aplikację, która zapewni ci wygodę. Zwłaszcza jeśli handlujesz regularnie. 

Dodatkowo IQ Option daje możliwość handlu społecznościowego. Początkujący użytkownicy mogą doskonalić swoje umiejętności, podpatrując taktyki doświadczonych traderów. Jeśli twoja strategia inwestowania zyska na popularności, zyskasz 2% prowizji od zysków traderów, którzy z niej skorzystali.

 

 

FAQ

Co to jest XLM?
XLM oznacza Lumeny. Jest to skrót używany przez sieć Stellar w celu ułatwienia transakcji wielowalutowych.
Jakie są rodzaje portfeli Stellar?
Najbardziej popularne są portfele online. Są bezpieczne, a dodatkowo większość z nich gwarantuje zwrot przelanych środków w razie ataku hakera. Utrata kryptowalut z portfeli online zdarza się jednak bardzo rzadko.

Istnieją jeszcze portfele sprzętowe – portfele offline z oprogramowaniem na PC. Są one jednak są dużym wydatkiem, który wcale nie musi się zwrócić. Inne – portfele giełdowe i papierowe nie są z kolei w pełni bezpieczne. Giełdy często stają się łatwym celem dla hakerów.

Dla przeciętnego użytkownika najwygodniejszy i najbezpieczniejszy jest zatem portfel online, do którego mogą mieć wgląd w każdej chwili, z każdego urządzenia.

Czy mogę używać jednego portfela do przechowywania różnych kryptowalut?
Tak, jest to możliwe. Musisz jednak dokładnie sprawdzić czy dany portfel operuje różnymi kryptowalutami, jak np. IQ Option. Niektóre portfele operują wyłącznie jedną główną kryptowalutę.
Dlaczego muszę zweryfikować swoje konto?
Weryfikacja konta handlowego jest wymagana w celu zapewnienia najlepszej możliwej usługi i zgodności z przepisami dotyczącymi usług finansowych. Twoje dane są zawsze poufne i są wykorzystywane wyłącznie do celów weryfikacji.

Tak jak wspomnieliśmy, w celu dokończenia weryfikacji konta wymagane są: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport lub weryfikacja numerem telefonu. Wymagają tego rzetelnie działające serwery, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Jednymi z nich jest IQ Option.

Wszyscy klienci powinni zostać jak najszybciej zweryfikowani, aby uniknąć jakichkolwiek ograniczeń konta. Ograniczenia mogą dotyczyć handlowania, wycofywania środków z konta czy zamykania kont.

Jak zabezpieczyć środki przed ich utratą?
Sprawdź, czy portfele mają określone zasady zwrotu pieniędzy w przypadku ataków hakerskich lub skontaktuj się z obsługą.