Bitcoin Cash (BCH) to szósta kryptowaluta pod względem popularności. Zainteresowanie monetą utrzymuje się pomimo podziału w ramach „hard fork” z listopada 2018 roku. Aktualizacja sieci umożliwia realizowanie przy jej pomocy tanich transakcji oraz rozbudowę skupionej wokół niej społeczności.

Twórcy Bitcoin Cash nieustannie podejmują działania, aby zwiększyć jej popularność. Opracowywane są nowe usprawnienia dla handlarzy. Administracja podpisuje natomiast umowy partnerskie z nowymi podmiotami, które będą akceptować BCH jako metodę płatności.

 

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

10 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker
19 Nowi użytkownicy dzisiaj

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0354BTC
Zalety
 • Handel kryptowalutami i CFD na kryptowaluty
 • Licencjonowany broker z ochroną depozytu
 • Zintegrowany portfel
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
19 Nowi użytkownicy dzisiaj
za €1000 Dostaniesz
0.0354 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0353BTC
Zalety
 • W pełni regulowany broker
 • Liczne wyróżnienia i nagrody
 • Ponad 200 instrumentów finansowych
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Dla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0353 BTC

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.

Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0353BTC
Zalety
 • Nutzerfreundliche Plattform
 • 0% Provisionen
 • Einzahlung ab 20€
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0353 BTC

CFDs sind komplexe Instrumente, die aufgrund von Hebelwirkung ein hohes Risiko des schnellen Geldverlustes darstellen. 72.6% der Kleinanleger-Konten machen Verluste beim Handel von CFDs mit diesem Anbieter.

 

Co to jest BTC Cash?

stos rozsypanych monet bitcoin zarobek inwestycja

Bitcoin Cash to kryptowaluta, która powstała w sierpniu 2017 roku. Dwa obradujące zespoły deweloperów debatowały nad dalszą przyszłością Bitcoina.

Pierwsza grupa, czyli zwolennicy oryginalnego Bitcoina, była za wdrożeniem rozwiązań off-chain w celu poprawienia skalowalności sieci. Z kolei zwolennicy Bitcoin Cash optowali za zaktualizowaniem sieci przy użyciu metody łańcuchowej (zwiększenie rozmiaru bloku).

Grupom nie udało się dojść do porozumienia. 1 sierpnia 2017 utworzono dwa łańcuchy bloków BTC: Bitcoin i Bitcoin Cash. W listopadzie 2018 roku zaproponowana aktualizacja sieci BCH podzieliła społeczność na kolejne dwie części: Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV (Wizja Satoshi). W związku z podziałem łańcucha, wybrane giełdy określają monetę jako „BCHABC” bądź „Bitcoin Cash ABC”.

Mimo tego, iż kryptowaluta podzieliła się na dwie, Bitcoin Cash utrzymał wysoką pozycję w rankingu 10. najlepszych walut cyfrowych. Wielu inwestorów, traderów oraz entuzjastów kryptowalut osiąga ogromne zyski dzięki handlowi BCH. Warto tu wspomnieć, że w 2017 roku Bitcoin Cash podniósł swoją wartość z 450 EUR do 3600 EUR w niecałe dwa miesiące.

Mimo wspomnianych nieporozumień wewnątrz sieci, popularność monety nie spada. Większość serwisów, w których można kupić obecnie bitcoiny, pozwala także na handel BCH.

Osoby zainteresowane zainwestowaniem pieniędzy w Bitcoin Cash zapytają prawdopodobnie, gdzie można kupić Bitcoin Cash.

W niniejszym przewodniku dokładnie instruujemy, w jaki sposób kupić Bitcoin Cash za pośrednictwem najpopularniejszych platform; Porównujemy dla Ciebie brokerów oraz oferowane przez nich metody płatności.

Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

Chyba, że interesuje cię gdzie kupić Bitcoin, wtedy zobacz nasz oddzielny artykuł.

Jak kupić Bitcoin Cash w Twoim Kraju?

Załóż konto na jednej z omawianych poniżej platform i inwestuj w BCH w kilku prostych krokach. W sposób szczególny polecamy rejestrację w eToro. Aby utworzyć konto w tym serwisie, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę internetową eToro. W formularzu rejestracyjnym zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail i hasła.
  Kliknij w link autoryzacyjny, który otrzymasz mailem i gotowe. zielone tło logo bitcoin cash środek symbol kryptowaluty czarno zielony napis nazwa dół obrazka
 2. Po skonfigurowaniu konta zaloguj się przy pomocy danych do logowania,
  które ustaliłeś przed chwilą.
 3. Weryfikacja może potrwać kilka dni. Aby potwierdzić tożsamość, uzupełnij dane osobowe wymagane przez witrynę.
 4.  Wykonaj pierwszą wpłatę. Jedną z głównych zalet eToro jest liczba dostępnych metod płatności. Wśród nich znajdują się m.in. PayPal, Neteller oraz karta kredytowa.
 5. Na tym etapie możesz już kupić Bitcoin Cash lub inną kryptowalutę. Jeżeli nie jesteś przekonany do BCH, sprawdź nasz poradnik na temat zakupu Ethereum lub BTC).
  Kliknij w zakładkę „rynki handlowe„, aby zobaczyć dostępne rynki kryptowalut. Po wybraniu opcji handlowej, oznacz odpowiedni rodzaj zlecenia – „rynek„, „limit” bądź „stop-loss„.
  Zlecenia rynkowe sprzedaje się za dowolną cenę. Transakcje z limitem pozwalają na zaczekać aż waluta osiągnie określony kurs. Zlecenia stop-loss są natomiast realizowane, gdy cena spadnie do określonego poziomu.
 6. Platforma umożliwia też sprzedaż kryptowalut w dowolnym momencie. Po wyborze opcji „kup”, będziesz zarabiać, gdy cena zasobu wzrośnie. Aby wypłacić zgromadzone środki, powinieneś posiadać na koncie eToro minimum 50 EUR.
Ostrzeżenie
Uwaga! Zautomatyzowane transakcje handlowe zazwyczaj wiążą się z podwyższonym ryzykiem. Równolegle do jego wzrostu, zwiększa się wartość potencjalnego zysku. Powinieneś się jednak zastanowić, czy będzie wart środków, które potencjalnie możesz stracić, a dopiero później jak kupić bitcoin cash, gdzie kupić oraz w jakiej ilości.

Najlepsze Platformy do Zakupu Bitcoin Cash

etoro białe litery

eToro

eToro utworzono w 2006 roku – firmę założyli David Ring oraz bracia Yoni i Ronnen Assia. Platforma jest obecnie jednym z najaktywniejszych dostawców usług inwestycyjnych w branży handu detalicznego. Największym atutem eToro jest duża ilość oferowanych kryptowalut.

Firma rozwija się bardzo szybko praktycznie od momentu jej założenia (ponad dziesięć lat temu). Teraz swoje usługi handlowe świadczy 6 milionom klientów w ponad 60 krajach, na całym świecie.

Przewaga eToro nad innymi platformami przejawia się w szerokim zakresie świadczonych usług. Z pewnością każdy znajdzie w eToro coś, co go zainteresuje. Witrynę zaprojektowano w sposób przemyślany, a korzystanie z niej nie sprawia najmniejszych trudności.

W eToro można handlować również papierami wartościowymi i innymi aktywami. Handel kryptowalutami wprowadzono stosunkowo niedawno. Dzięki tej opcji platforma stała się jeszcze bardziej popularna.

Zalety eToro:

 • nowoczesna strona internetowa, zgodna z aktualnie obowiązującymi standardami,
 • interfejs dopasowany do potrzeb użytkowników,
 • brak opłat depozytowych i prowizji,
 • rozmaite rodzaje typów inwestycyjnych na jednej platformie transakcyjnej,
 • funkcja handlu społecznościowego.

Wady eToro: 

 • duże koszty realizacji wypłat.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

24/7 Cryptocurrencies to jedna z najlepszych platform do handlu kryptowalutami. Można w niej kupić Bitcoin Cash oraz wiele innych wirtualnych monet. Nad jej stworzeniem pracował cały sztab profesjonalistów, którzy na specyfice działania rynku kryptowalutowego znają się jak nikt inny.

24/7 Crypto Currencies to platforma internetowa służąca do kupowania, sprzedawania i inwestowania w kryptowaluty. Z usług Cryptocurrencies można korzystać zarówno poprzez stronę internetową jak i aplikację mobilną 24/7 Crypto Currencies App. Oprogramowanie jest kompatybilne z urządzeniami opartymi zarówno na systemie Android, jak i iOS. Platforma jest dostępna na całym świecie bez żadnych ograniczeń.

Zalety 24/7 Cryptocurrencies:

 • platforma oparta na zaawansowanej technologii do handlu kryptowalutami,
 • wskaźnik zwycięskich transakcji na poziomie 89%,
 • sam decydujesz, czy wybierzesz częściowo czy w pełni zautomatyzowany handel,
 • platforma przeznaczona zarówno dla początkujących jak i doświadczonych handlarzy,
 • z usług Cryptocurrencies możesz korzystać poprzez stronę internetową oraz aplikację mobilną.

Wady 24/7 Cryptocurrencies:

 • obecna na rynku od stosunkowo niedawna,
 • oferuje zakup ograniczonej ilości kryptowalut.

Załóż Konto

logo-giełdy-binance-czarno-pomarańczowe-napis-nazwa-giełdy

Binance

Siedziba giełdy początkowo mieściła się w Chinach. Po wydaniu zakazu na handel kryptowalutami w tym kraju, Binance zdecydował się na jej przeniesienie do Japonii oraz na Maltę.

Firma oferuje użytkownikom wymianę wielu kryptowalut. Aby handlować Bitcoin Cash przy pomocy Binance, możesz korzystać z dwóch profili handlowych: podstawowego lub zaawansowanego.

Zalety Binance: 

 • duża liczba obsługiwanych kryptowalut,
 • przejrzysty i łatwy proces rejestracji (nie musisz podawać wrażliwych danych osobowych),
 • wysokie limity transakcyjne bez weryfikacji,
 • różne profile handlowe do wyboru.

Wady Binance: 

 • abyś mógł handlować, musisz posiadać portfel Bitcoin Cash,
 • wolny przebieg procesu weryfikacji.

Teraz wiesz już, jakie są najważniejsze zalety i wady korzystania z tej platformy. Binance z pewnością pozwoli Ci na osiągnięcie zadowalających zysków. Załóż konto już teraz i podziel się z nami osobistą opinią!

Załóż Konto

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

granatowe logo giełdy coinbase białe litery

Coinbase

Coinbase to jedna z najbardziej cenionych platform do handlu Bitcoin Cash. Spośród wszystkich najważniejszych giełd kryptowalutowych Coinbase wyróżnia się dzięki najniższym opłatom za transakcje kartami kredytowymi. Korzystanie z tej metody płatności przy zakupie kryptowalut jest bardzo wygodne.

Zalety Coinbase: 

 • stajesz się właścicielem BCH zakupionego na giełdzie kryptowalut,
 • bardzo niskie opłaty za płatności kartami kredytowymi w porównaniu z innymi platformami,
 • jeśli używasz karty kredytowej, nie musisz wpłacać depozytu, by móc kupić Bitcoin Cash,
 • platforma jest przeznaczona zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych handlarzy.

Wady Coinbase:

 • konieczność posiadania portfela Bitcoin Cash,
 • opłaty handlowe są wyższe, niż na pozostałych giełdach kryptowalutowych.

Załóż Konto

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

logo portalu do kupna i sprzedaży kryptowalut

Changelly

Changelly to platforma handlu kryptowalutami, która wyróżnia się bardzo szybką realizacją przelewów w rozsądnych cenach. Aby móc kupić Bitcoin Cash na tej giełdzie, powinieneś posiadać portfel Bitcoin Cash. Serwis akceptuje płatności kartą kredytową, jednak są one dość drogie, dlatego nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy platformy Changelly.

Zalety Changelly:

 • szybka realizacja transakcji (w 10-30 minut),
 • stosunkowo niskie opłaty handlowe,
 • platforma jest łatwa w użyciu, korzystać z niej mogą również początkujący inwestorzy,
 • duża ilość obsługiwanych kryptowalut.

Wady Changelly:

 • konieczność posiadania portfela kryptowalutowego,
 • wysokie opłaty za płatności kartami kredytowymi,
 • kurs wymiany Bitcoin Cash ulega ciągłym zmianom.

Załóż Konto

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

bitcoin moneta leżąca dolary portfel pieniądze nowy sposób zarabiania

 

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Czym różni się Bitcoin od Bitcoin Cash?
Warto wiedzieć, że istnieje duża liczba różnic między kryptowalutami Bitcoin oraz Bitcoin Cash. Najważniejszym czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć, jest limit wielkości bloków w obu monetach. Limit rozmiaru bloku ogranicza maksymalny rozmiar transakcji, które mogą przetwarzane przez sieć danej kryptowaluty w sekundzie.

Ten mechanizm został wprowadzony przez twórcę Bitcoina o imieniu Satoshi Nakamoto. Wprowadził on go po to, aby uniemożliwić atakowanie monety przez wirusy. Dzięki aktualizacji systemu kryptowalut problem ten został naprawiony, zatem nie było już konieczne utrzymywanie początkowego limitu bloku w wysokości 1MB.

Przez tak niski limit górnicy nie mogą wydobywać tyle kryptowalut, ile by chcieli. Na tym tle narodził się konflikt – niektórzy inwestorzy optowali za zwiększeniem limitu, inni zaś twierdzili, że wystarczy wprowadzić inne aktualizacje. Wskutek rozbicia łańcucha bloków powstał Bitcoin Cash, w którym znacząco zwiększono limit bloków.

Czy warto inwestować w Bitcoin Cash?
Każdy inwestor powinien samodzielnie podjąć decyzję odnośnie inwestycji w Bitcoin Cash. Każdy, kto uważa, iż jest to kryptowaluta godna zaufania, powinien spróbować. Należy jednak pamiętać o tym, że każda inwestycja w rynek kryptowalutowy wiąże się z dużym poziomem ryzyka. Na tym rynku wahania notowań mają miejsce najczęściej.
Czy Bitcoin Cash to oszustwo?
Z naszej aktualnej wiedzy wynika, iż Bitcoin Cash nie jest oszustwem. Dzięki tej nowej kryptowalucie wielu graczy mocno powiększyło swoje zyski. W związku z walką społeczności Bitcoin i Bitcoin Cash każdy z pewnością natknął się już w internecie na informacje, iż Bitcoin Cash to oszustwo. Nie warto wierzyć w takie publikacje.
Czy podczas rejestracji będzie weryfikowana moja tożsamość??
Nie. W trakcie procesu rejestracyjnego nie trzeba potwierdzać swojej tożsamości. Wstawianie skanu dowodu osobistego nigdy nie będzie wymagane.