Jak kupić bitcoin?

W 2009 roku, kiedy powstał bitcoin, tylko garstka osób wiedziała czym właściwie są kryptowaluty. Od tamtego czasu cyberpłatności zyskały popularność wśród inwestorów, traderów oraz entuzjastów kryptografii.

Zauważalne jest przede wszystkim zainteresowanie samym bitcoinem i związaną z nim technologią blockchain.

 

Co to jest BTC?

kupno btc

Bitcoin to kryptograficzny numer jeden, przy uwzględnieniu zarówno kapitalizacji rynkowej kryptowaluty, jak i faktu, że jest pierwszą utworzoną kryptomonetą. Nic więc dziwnego, że od lat cieszy się szczególnym zainteresowaniem inwestorów.

Transakcje realizowane przy pomocy tej kryptowaluty są autoryzowane poprzez prywatne klucze kryptograficzne. Klucze są przechowywane w specjalnie zaprogramowanym systemie – tzw. portfel bitcoin. A następnie – kiedy chcesz kupić bitcoiny albo je sprzedać – mogą zostać przesłane na adres dowolnego użytkownika giełdy, z której korzystasz; Bez względu na jego lokalizację!

Dzięki temu, kryptowaluta coraz częściej stanowi środek płatniczy wykorzystywany przy rozmaitych transakcjach online. Nie jest regulowana przepisami prawa krajowego (np. Polski). Nie istnieją jak dotąd również organy, które podobnie do banków rejestrowałyby realizowane w bitcoin dyspozycje.

Jeżeli chciałbyś poznać tajniki związane z zakupem kryptowaluty, koniecznie przeczytaj nasz przewodnik. Wytłumaczymy krok po kroku, jak kupić bitcoin oraz z których platform korzystać. Sprawdź, jak inwestować w bitcoin i nie dać się oszukać!

 

Jak handlować bitcoinami?


Bitcoin jest jeszcze prostszy
. W Twoim imieniu inwestycji dokonują kryptoroboty napędzane specjalnym algorytmem do wymiany walut. Rozwiązanie to przede wszystkim wpływa na komfort inwestorów, ale też pozwala zwiększyć wydajność transakcji.

zamiana pieniędzy i bitcoin

Jeżeli decydujesz się prowadzić handel bitcoin „ręcznie”, musisz opracować różne strategie, przeliczyć parametry, które chociażby w przybliżeniu pozwolą Ci ustalić zbliżoną wartość monety oraz zmiany notowań kryptowalut na najbliższy czas. Do tego wszystkiego dochodzą emocje, które często popychają do podejmowania nieodpowiednich decyzji oraz bezpieczeństwo (każda z giełd jest szczególnie narażona na ataki hakerów).

Skuteczne wdrożenie systemu własnych analiz wymaga od tradera odpowiedniej praktyki i wiedzy teoretycznej na temat giełd, czy handlu z wykorzystaniem kryptowalut (nie wystarczą tu podstawowe informacje np. co to jest bitcoin, jak kupić itp.). Dokładne wyliczenia wymagają poświęcenia ogromnej ilości czasu spędzonego przed komputerem.

Wystarczy chwila zawahania, aby nacisnąć przycisk „kup bitcoin” o kilka sekund za późno, które z perspektywy rynku mogą oznaczać całkowitą zmianę notowań.

Dlatego o wiele wygodniejszą formą są roboty takie jak Bitcoin Rush, czy Bitcoin Profit, które wykonają za Ciebie praktycznie wszystkie kroki wymagane do obsługi giełdy. Korzystając z nich nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy na temat rynku, umiejętności, ani nawet zbyt wiele wolnego czasu.

Wystarczy, że odpowiednio ustawisz boty, a one przeprowadzą transakcję od początku do końca.

 

Ostrzeżenie
Uwaga! Zautomatyzowane transakcje handlowe zazwyczaj wiążą się z podwyższonym ryzykiem. Równolegle do jego wzrostu, zwiększa się wartość potencjalnego zysku. Powinieneś się jednak zastanowić, czy będzie wart środków, które potencjalnie możesz stracić, a dopiero później jak kupić bitcoin, gdzie kupować kryptowaluty oraz w jakiej ilości.

 

 

Bitcoin: Kupno a Handel – różnice

 

Pojęcia bardzo często wykorzystywane są zamiennie, choć często wiążą się z zupełnie innymi działaniami. Zanim naciśniesz przycisk „kup bitcoin”, sprawdź jaką masz alternatywę.

Zakup

 

 1. Jesteś właścicielem zakupionych bitcoin. Masz prawo do ich przelewania, wydawania czy sprzedawania, według Twoich potrzeb;
 2. Z monet możesz korzystać tak jak z walut fiducjarnych – do zakupów, czy płatności;
 3. Zazwyczaj są to transakcje długoterminowe;
 4. Forma nieco bezpieczniejsza, niż handel opierający się o depozyt, który stanowi zabezpieczenie albo pożyczone środki.

 

Trading

 

 1. W rzeczywistości nie jesteś właścicielem bitcoin. Transakcje odbywają się na zasadzie reprezentacji;
 2. Handel bitcoinów opiera się na kontraktach różnic kursowych (CFD);
 3. Działania krótkoterminowe, czasem o charakterze ideowym. Trading na marży prowadzi do szybkiego naliczania opłat;
 4. Transakcje o wyższym poziomie ryzyka, ponieważ dochodzi do zakupu kontraktów z tzw. depozytem zabezpieczającym (pożyczonymi od brokera pieniędzmi).

 

Załóż Konto

 

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

3 Najlepsze Platformy, aby Kupić bitcoiny

binance logo

24/7 Crypto Currencies

Binance to lider globalnego rynku giełd kryptowalut pod względem wolumenu handlu. Na dzień dzisiejszy obsługuje ponad 600 różnych monet, ale regularnie rozszerza swoją ofertę.

Poza tym platforma wyróżnia się mnogością usług, którymi adresuje potrzeby zarówno zaawansowanych, jak i mniej doświadczonych użytkowników. Pierwsi znajdą tutaj idealne warunki do handlu na rynku spot, margin czy futures. Natomiast drudzy mogą skorzystać z platformy Binance Earn, która oferuje możliwość generowania pasywnego zarobku z posiadanych aktywów cyfrowych.

Wśród dodatkowych usług Binance warto wymienić pożyczki kryptowalutowe, portfel Web3, mining, rynek NFT, aplikacje do tworzenia DeFi czy szkolenia z nagrodami. Jednak wciąż nie wyczerpują one wszystkich możliwości platformy.

Jedną z kluczowych zalet giełdy są także niskie opłaty handlowe, wynoszące tylko 0,1% za transakcję. Co więcej, posiadacze natywnej kryptowaluty Binance, Binance Coin (BNB), zapewnią sobie dodatkową zniżkę w wysokości 25%.

Użytkownicy mają do dyspozycji szereg metod płatności, w tym przelewy bankowe, karty kredytowe/debetowe, transfery krypto, system P2P oraz usługi pośredników.

Co równie ważne, bezpieczeństwo środków klientów jest dla Binance priorytetem. Platforma zapewnia ochronę m.in. poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), szyfrowanie SSL czy białą listę adresów. Ponadto przechowuje środki w trybie offline i oferuje wewnętrzny mechanizm ubezpieczeniowy o nazwie Secure Assets Fund for Users (SAFU).

Załóż Konto

 

 

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

Przy pomocy platformy możesz z łatwością kupić, sprzedać i inwestować w kryptowaluty. Powiązana z nią aplikacja 24/7 Crypto Currencies App pozwala użytkownikom dokonywać transakcji z każdego miejsca na świecie (jeżeli zastanawiasz się: jak kupic bitcoin w Polsce, to giełda właśnie dla Ciebie). Co ważne, obsługuje zarówno urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Giełda monitoruje rynek i automatyzuje większość czynności powiązanych z inwestycjami (m.in. kupno bitcoin). Na podstawie zebranych informacji, wykonuje ruchy, o których na bieżąco informuje traderów. Według wyliczeń aż 89% transakcji przeprowadzonych na tej stronie w ciągu tygodnia to wygrane .

Ze względu na możliwość modyfikowania ustawień – system może działać w pełni lub w połowie automatycznie – idealnie sprawdzi się dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania.

Jedynym elementem do, którego tak naprawdę mamy zastrzeżenia jest bezpieczeństwo. Giełda powstała stosunkowo niedawno, dlatego też nie została jeszcze odpowiednio uregulowana.

Aby skorzystać z zalet prowadzonego na niej konta bez narażania swoich środków, zaopatrz się w dobry portfel (jeżeli planujesz wymiany na większe kwoty, najlepiej sprawdzi się portfel sprzętowy).

Sama rejestracja na stronie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Następnie będziesz mógł skoncentrować się na tym, jak kupić bitcoiny przy jej pomocy (oraz oczywiście inne kryptowaluty dostępne na stronie).

Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób szybko kupić bitcoiny, podpowiadamy: wybierz jedną z dwóch powyższych platform, a z pewnością będziesz zadowolony!

 

Załóż Konto

 

 

crypto rocket logo

CryptoRocket

CryptoRocket oferuje swoje dwie główne platformy handlowe: MetaTrader4 i WebTrader. Podczas gdy pierwsza z nich musi zostać pobrana, abyś mógł z niej skorzystać, do drugiej giełdy należy po prostu uzyskać dostęp online, aby zacząć inwestować. Obydwie są bardzo intuicyjne i łatwe w codziennym użytku.

Witryna oferuje materiały edukacyjne, aby chronić użytkowników i pomagać im, aby w jak najlepszy sposób wykorzystali swoje doświadczenia handlowe. Mówiąc o nich mamy na myśli różnego rodzaju instrukcje, poradniki (np. jak kupić bitcoin) ale również publikacje branżowe.

CryptoRocket jest uważany za ważną giełdę, częściowo ze względu na dużą różnorodność oferowanych aktywów. Platforma ma 30 par kryptograficznych, takich jak LTC / USD i BCH / USD, 55 par walutowych, takich jak GBP / USD i USD / JPY oraz 104 akcje, w tym gigantów, takich jak Apple i Coca Cola.

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

Kupowanie kryptowalut krok po kroku

Kryptowaluty: jak zacząć? Skoro odpowiedzieliśmy już na pytanie: Bitcoin gdzie kupić, przejdźmy do krótkiego instruktażu o wymianie walut.

Przedstawione informacje na temat trzech giełd online, które naszym zdaniem najbardziej zasługują na zaufanie, mogą stanowić gotowe rozwiązanie lub wskazówkę do wyboru najllepszej dla Ciebie.

Aby przekonać cię, jak intuicyjny jest interface wspomnianych platform, przejdźmy od początku proces zakupu bitcoin przy pomocy Binance.

Krok 1: Założenie konta

Rejestracja na Binance przebiega całkowicie bezboleśnie. W formularzu należy podać adres e-mail i utworzyć nowe hasło do systemu Binance.

binance formularz kontaktowy

Następnie kliknij w link wysłany mailem przez Binance i gotowe!

Po wstępnej konfiguracji konta zaloguj się, podając dane wskazane w formularzu.

Krok 2: Weryfikacja

Potwierdź swoje konto, uzupełniając okienko, które wyświetli się po zalogowaniu do systemu. W celu potwierdzenia Twojej tożsamości zostaniesz poproszony o wprowadzenie adresu. Sama weryfikacja może potrwać kilka dni roboczych.

Pełna weryfikacja to przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość lub karty stałego pobytu. W każdej z tych procedur chodzi o bezpieczeństwo – giełda sprawdzi Cię w zakresie ewentualnego prania pieniędzy (w odniesieniu do transkaji zleconych przy pomocy bitcoin – sprzedaż, kupno).

Krok 3: Pierwsza wpłata

W następnym etapie należy dokonać pierwszej wpłaty, aby przy pomocy środków zakupić bitcoinów. Giełda Binance oferuje wiele metod płatności m.in. transakcje kartą debetową/ kredytową i przelew. Platforma odpowiednio dba o bezpieczeństwo użytkowników, dlatego mogła pozwolić sobie na wdrożenie sposobu płatności wymienionego jako drugi w kolejności.

Jeżeli zastanawiasz się, którego typu płatności dokonać, sprawdź nasze poradniki, w których dokładnie opisaliśmy jak kupić kryptowalutę z pomocą karty kredytowej. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo oraz koszt transakcji pozostajemy zwolennikami standardowych przelewów.

Krok 4: Zakup

Jeżeli zastanawiasz się jak kupić bitcoiny na Binance, dokładnie przeczytaj informacje zawarte w tym fragmencie.

Po zapewnieniu na rachunku depozytu w wartości minimum 10 USD , nie pozostaje Ci nic innego jak przejść do zakupu kryptowalut. W tym celu wybierz opcję „rynki handlowe” – uzyskasz informacje o dostępnych rynkach papierów wartościowych, rynku Forex i kryptowalut.

jak kupić bitcoina
Najczęściej odwiedzane przez Ciebie rynki pojawią się w sekcji „lista obserwowanych” przypisanej do twojego konta. Jeżeli robiłeś to już wcześniej, zakup bitcoin będzie możliwy właśnie przez tę akcję.

Po wybraniu rynku do handlu kliknij na rodzaj transakcji i oznacz odpowiednio „rynek”, „limit” lub „stop-loss”. Pierwszy z nich umożliwia kupowanie bitcoin za dowolną dostępną cenę. Drugi typ zleceń pozwala zaczekać na określoną cenę bitcoin, natomiast trzeci jest realizowany kiedy kurs spadnie do określonego poziomu.

Swoje bitcoin możesz wypłacić w dowolnym momencie. Jeżeli wybierzesz pozycję „kup”, będziesz zarabiać na wzroście ceny aktywów (powinna przekroczyć górną granicę spreadu). Zajęcie pozycji „krótkiej” pozwoli Ci na zysk przy spadku ceny aktywów (poniżej dolnej granicy spreadu).

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

 

Jak sprzedać bitcoiny?

 

Mimo, że artykuł wiąże się przede wszystkim z zakupem bitcoin, warto wiedzieć co zrobić z kryptowalutą, kiedy załamie się rynek lub z powodu nieudanej transakcji musisz zminimalizować straty. Czasem sprzedaż na giełdzie wiąże się z okazją do zysku, zwłaszcza kiedy notowania zaczynają bardzo szybko rosnąć. Dlatego warto uważnie śledzić, na jakim poziomie stoi cena bitcoina.

Jeżeli chciałbyś sprzedać monety choćby w części anonimowo, najlepszym wyborem będzie lokalna giełda, który skieruje Cię do osób chcących zakupić BTC. Dobrym rozwiązaniem jest np. portal Localbitcoins – zaufały mu już miliony użytkowników (również pochodzący z Polski).

portfel gotówka moneta bitcoin

Serwis umożliwia odnalezienie użytkownika z twojej okolicy zainteresowanego wymianą, z którym możesz spotkać się osobiście, aby sfinalizować transakcję. Inną opcją jest sprzedaż online – aby z niej skorzystać, nie musisz nawet wychodzić z domu.

Przy pomocy platform możesz dokonać również zakupu. W takim przypadku dobrze zaopatrzyć się w odpowiedni portfel bitcoin, w którym będziesz mógł przechowywać swoje bitcoiny.

Jeżeli nie interesuje Cię wymiana bitcoin na fiat, zachęcamy do skorzystania z giełdy Binance. Exchange obsługuje ogromną liczbę kryptowalut, gdzie można kupić bitcoiny i wymieniać na inne krypto. Platforma oferuje rozsądne warunki cenowe oraz stosunkowo wysoki limit konta – wystarczający, aby handlować BTC bez dodatkowej weryfikacji.

Jeżeli chcesz kupić bitcoiny (jak kupic je za pożyczone środki podpowiemy w kolejnych artykułach) w większej ilości platforma może wymagać dodatkowego potwierdzenia tożsamości ze względu na bezpieczeństwo – giełdy kryptowalut są szczególnie wyczulone na pranie pieniędzy.

W artykule zebraliśmy najpopularniejsze metody zakupu oraz informację co to jest bitcoins. Plusy i minusy dokonywania zakupów na giełdzie. Kolejny krok należy do Ciebie – możesz dokonać wyboru.

Zastanów się gdzie kupic kryptowaluty i jaka giełda kryptowalut oraz który portfel najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku. Kolejnym etapem będzie rejestracja (w chwili obecnej nie ma jeszcze giełdy zarejestrowanej w Polsce, natomiast wiele zagranicznych witryn do obsługi bitcoin funkcjonuje w niemalże wszystkich krajach UE).

 

Jak kupić BTC za pomocą Paypal?

paypal kup bitcoin przez paypal

W przeciwieństwie do innych platform, zakup bitcoinów przy użyciu Paypala na Binance to bułka z masłem.

Z tego powodu polecamy Binance szczególnie początkującym inwestorom.

 1. Udajemy się na Binance.
 2. Wypełniamy potrzebne dane
 3. Ładujemy wymagane dokumenty
 4. Przechodzimy do zakładki „Wpłata/Depozyt”. Na Binance, oprócz Paypal możesz zasilić swoje konto używając także karty kredytowej lub tradycyjnego przelewu bankowego.
 5. Wybieramy drugą w kolejności  metodę płatności, czyli PayPal

 

Załóż Konto

 

Do produktów finansowych oferowanych przez Binance należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

 

Kryptoaktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

 

FAQ

1. Co to jest bitcoin oraz jaka jest różnica pomiędzy nim, a ethereum?

Bitcoin jest numerem jeden spośród wszystkich kryptowalut (zarówno ze względu na to, że powstał jako pierwsza z tego typu monet, jak i na kapitalizację rynkową). Ethereum to z kolei trzecia tego typu waluta, pod względem wartości na giełdzie.

Bitcoin:

 • pierwsza cyfrowa waluta, utworzona w 2009 roku,
 • zdecentralizowana,
 • opiera się na algorytmie Proof of Work;
 • realizuje się nim niemalże tyle transakcji, co kartami Master Card.

Ethereum:

 • powstał jako druga kryptowaluta,
 • platforma typu open source,
 • 90% metod pozyskiwania kapitału w postaci kryptowalut wykorzystuje blockchain i infrastrukturę ethereum,
 • opiera się na algorytmie Proof of Stake.
2. Jakie są główne różnice między bitcoinem i bitcoin cash?

Podstawowa różnica pomiędzy bitcoin a bitcoin cash jest związana z limitami rozmiarów i metodami skalowania obydwóch monet. Powód pierwszego podziału był związany z limitem wielkości bloku (ograniczeniem maksymalnego rozmiaru transakcji, który sieć jest w stanie przetworzyć w ciągu sekundy.

Ze względu na problem z ustaleniem wspólnego stanowiska przez dwa obozy, BCH podzielił się w sierpniu 2017 roku. Powstał wówczas nowy blockchain i kryptowaluta.

Początkowo limit bitcoin cash zaktualizowano do 8, a następnie 32 MB, aby maksymalnie poprawić skalowanie sieci. Natomiast wielkości bloku bitcoin przez długi czas utrzymywał się na poziomie 1 MB, aż do wdrożenia funkcji o nazwie Segregated Witness, która zmniejszyła rozmiar transakcji oraz wdrożyć bardziej wydajną metodę skalowania.

Jest to implementacja Lightning Network, która umożliwia potwierdzanie transakcji poza łańcuchem. Podczas gdy płatności „poza łańcuchem” wiążą się z ryzykiem bardziej scentralizowanej sieci, umożliwiają również lepsze skalowanie sieci dzięki potencjalnie szybszym i tańszym transakcjom.

Najważniejsza różnica pomiędzy kryptowalutami polega na tym, że bitcoin cash zdecydowało się podnieść wielkość limitu bloku, a bitcoin wdrożyło SegWit i transakcje pozałańcuchowe przy pomocy Lightning Network.

3. Który portfel bitcoin jest najbezpieczniejszy?

Istnieje kilka różnych rodzajów portfeli do wyboru.

Do najbezpieczniejszych należą portfele sprzętowe, ponieważ nie mają stałego połączenia z siecią. Idealnie nadają się do przechowywania większej ilości bitcoinów.

Z kolei do wykonywania bieżących transakcji polecamy Coinbase. Platforma jest prosta i przyjazna dla użytkownika – z jej pomocą szybko dokonasz nawet pierwszego zakupu na giełdzie. Informacje o giełdzie oraz jak kupić bitcoin przy jej pomocy odnajdziesz bezpośrednio na naszej stronie.

4. Jaka jest prognoza ceny bitcoin na najbliższy rok?

Nie jesteśmy w stanie podać Ci krótko- ani średnioterminowej prognozy cenowej bitcoin na najbliższy rok. Szczerze mówiąc, nikt nie będzie – ani eksperci, ani entuzjaści. Jedyne, czego możemy być pewni, to że kryptowaluty pozostaną z nami na dłużej.

W miarę wzrostu liczby inwestycji i coraz większej grupy inwestorów / użytkowników bitcoinów, cena waluty na giełdzie również wzrośnie. To wszystko, co możemy przewidzieć, zastanawiając się nad najbliższym czasem.

5. Jak mogę kupić bitcoin anonimowo?

Aby zakupić zapas bitcoinów anonimowo, powinieneś skorzystać z platformy, która nie sprawdza swoich klientów pod następującymi względami: weryfikacja danych osobowych, w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, autoryzacja dokumentu tożsamości lub adresu korespondencyjnego / zamieszkania.

Na giełdzie m.in. Binance i Changelly możesz kupić niewielki limit kryptowaluty anonimowo. Istnieje również wymiana bitcoinów na gotówkę.

6. Czy bitcoin to oszustwo?

Nie, bitcoin (zakup innych kryptowalut również) nie jest oszustwem. My – podobnie jak miliony entuzjastów giełd kryptowalut oraz liczni traderzy i inwestorzy z Polski – możemy to potwierdzić. Naprawdę wielu ludzi na świecie zaopatruje się w tę monetę, aby płacić nią w życiu codziennym, inwestować, handlować lub po prostu gromadzić.

7. Czy powinienem inwestować w bitcoin?

Nad odpowiedzią na to pytanie powinieneś zastanowić się sam. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się czy w obecnej sytuacji finansowej możesz pozwolić sobie na ryzyko utraty zainwestowanych środków; Czy będziesz czuł się komfortowo inwestując w kryptowaluty, których wartość może równie szybko wzrastać, jak i spadać.

Jeżeli postanowisz zaryzykować, koniecznie dobierz najlepsze narzędzie do codziennych inwestycji bitcoin. Kup pierwsze monety, zaopatrz się w dobry portfel i zarabiaj razem z innymi inwestorami kryptowalut.