Kryptowaluty: jak zacząć? PORADNIK

 

Kupowanie kryptowaluty może być skomplikowane nie tylko dla nowych użytkowników, ale również os bardziej doświadczonych. Dlatego przetestowaliśmy dla Ciebie wiele platform, przy pomocy których możesz zarabiać pieniądze i wybraliśmy najlepsze rozwiązania.

W skrócie, niniejszy artykuł przeprowadzi Cię krok po kroku po tym, jak zacząć inwestować w kryptowaluty oraz dokonać pierwszej transakcji. Podpowiemy również, który portfel bitcoin wybrać i na co uważać oraz która giełda kryptowalut będzie najlepsza dla Ciebie? Jeżeli zastanawiasz się nad siecią blockchain: jak zarabiac, koniecznie zostań z nami.

 

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

10 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker
19 Nowi użytkownicy dzisiaj

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0364BTC
Zalety
 • Handel kryptowalutami i CFD na kryptowaluty
 • Licencjonowany broker z ochroną depozytu
 • Zintegrowany portfel
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
19 Nowi użytkownicy dzisiaj
za €1000 Dostaniesz
0.0364 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0363BTC
Zalety
 • W pełni regulowany broker
 • Liczne wyróżnienia i nagrody
 • Ponad 200 instrumentów finansowych
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Dla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0363 BTC

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.

Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0363BTC
Zalety
 • Nutzerfreundliche Plattform
 • 0% Provisionen
 • Einzahlung ab 20€
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0363 BTC

CFDs sind komplexe Instrumente, die aufgrund von Hebelwirkung ein hohes Risiko des schnellen Geldverlustes darstellen. 72.6% der Kleinanleger-Konten machen Verluste beim Handel von CFDs mit diesem Anbieter.

 

 

Kryptowaluta: Kupno vs Trading czyli Jak Zacząć Inwestować

Każdy typ inwestycji niesie ze sobą pewien poziom ryzyka, ale, oczywiście, również może stanowić gwarancję zysku. Sprawdź, co będzie dla Ciebie korzystniejsze – kupić kryptowaluty czy prowadzić handel. Cena Bitcoina dostępna jest tutaj.

Zakup kryptowalut

Jeżeli zdecydujesz się na zakup cyfrowej waluty, zyskasz aktywa, które pozwalają na dowolne dysponowanie zgodne z aktualnymi potrzebami. Sama inwestycja określana jest jako średnioterminowa i wiąże się ze stosunkowo niskim poziomem ryzyka.

Rynek kryptowalut charakteryzuje się jednak tym, że im mniejsza możliwość potencjalnej straty, tym niższy zysk. Rozwiązanie to polecamy przede wszystkim, jeżeli chcesz stosować kryptowaluty jako odpowiednik fiat, do bieżących wymian kryptowalutowych.

Trading

Cena, jaką trzeba niejednokrotnie zapłacić za wyższe nagrody to niepewność i nerwy, idące w parze z ryzykiem. Transakcje handlowe opierają się w większości na kontraktach różnicowych CFD, umożliwiających obstawianie zmian w notowaniach poszczególnych kryptowalut bez ich rzeczywistego zakupu. Transakcje te mają charakter krótkoterminowy.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

 

Najlepsze platformy do zakupu kryptowaluty

Wybór giełdy kryptowalut powinien być poprzedzony odpowiednim researchem. Platforma zapewniająca podstawowe warunki bezpieczeństwa, wyposażona w dokładny algorytm pomoże Ci bez większych trudności osiągać coraz wyższy zysk z obrotu bitcoinem.

Brak odpowiednich zabezpieczeń, wysoka cena oraz ograniczony dostęp do kryptowalut będą stanowić utrudnienie dla przeprowadzania efektywnych wymian kryptowalutowych. Poniżej przedstawiamy Ci cztery narzędzia, które możemy polecić z czystym sumieniem.

etoro białe litery

eToro

Na tle pozostałych giełd kryptowalut eToro wydaje się błyszczeć. Platforma umożliwia handel CFD wieloma rodzajami papierów wartościowych i aktywów. Opcja inwestowania w kryptowaluty pojawiła się w niej stosunkowo niedawno, jednak proces dopracowano do tego stopnia, aby był jak najbardziej intuicyjny dla użytkownika.

 eToro jest znane przede wszystkim z różnych funkcji handlu społecznościowego. Dzięki nim praktyka inwestowania jest bardziej różnorodna i przystępna dla klientów bez względu na ich poziom doświadczenia.

Użytkownicy mogą używać narzędzia CopyTrader do naśladowania decyzji handlowych innych inwestorów, popularnego programu tradingowego do śledzenia transakcji zlecanych przez ekspertów oraz CopyPortfolios służącego do bezpośredniej replikacji zwycięskiego planu handlowego.

Powyższe funkcje nie tylko zapewniają zysk od najniższych poziomów zaawansowania, ale również uczą podejmowania odpowiednich decyzji handlowych.

Poznaj opinie o eToro i dowiedz się więcej.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

 

Libertex logotyp

Libertex

Broker Libertex zalicza się do platform, które zajmują się handlem Forex oraz CFD. Funkcjonuje na rynku od 1997 roku i zebrał bazę ponad 2 milionów aktywnych klientów z blisko 30 krajów.

Na szczególną uwagę zasługuje mobilna aplikacja Libertex. W ciągu ostatnich dwóch lat dwukrotnie zdobyła nagrodę za najlepszy i najbardziej przystępny interfejs platformy tradingowej.

Jeśli zaś chodzi o ofertę, u Libertex znajdziesz ponad 200 aktywów, spośród których 41 to kryptowaluty. Taka ilość wirtualnych walut zadowoli nawet bardziej wymagających traderów. Poza Bitcoinem, Ethereum i innymi popularnymi coinami zainwestują również w mniej znane kryptowaluty.

Ciekawe jest to, że Libertex stosuje rzadką — jak na brokerów — formę opłat. Nie zarabia bowiem na spreadzie, ale pobiera skromną prowizję za każdą transakcję. Dla niektórych inwestorów może to być bardzo dobre rozwiązanie.

Pamiętaj jednak, że za pomocą Libertex nie nabędziesz kryptowalut na własność. Jedynie spekulujesz na temat ich cen.

 

247crypto logo bitcoin

24/7 Crypto Currencies

Swoją popularność giełda kryptowalut zawdzięcza skonfigurowanej z nią aplikacji, dzięki której handlować możesz o każdej porze, z praktycznie każdego miejsca na świecie. Apka monitoruje rynek i automatyzuje większość etapów kupna czy sprzedaży. Na podstawie zebranych informacji wysyła powiadomienia do ​​handlowców, aby informować o kolejnych ruchach.

Korzystając z aplikacji możesz mieć wrażenie, jakbyś był szkolony podstawowych zasad obrotu walutami przez eksperta, który spogląda Ci przez ramię na ekran komputera i nawiguje.  Mimo tego, że, oczywiście, jest to tylko program, należy wskazać na jego ogromną wydajność i dokładność, które pozwalają na zrealizowanie wielu wygranych transakcji.

W trakcie naszych testów aplikacja przeprowadziła 1342 sesje handlowe, a wśród nich tylko jedna była przegrana. Ten wynik sam w sobie jest świadectwem ogromnej skuteczności 24/7 Crypto.

 

Załóż Konto

 

 

logo giełdy binance czarno pomarańczowe napis nazwa giełdy

Binance

Binance to dobrze znana giełda kryptowalut, wykorzystywana przez wielu traderów i entuzjastów. Ze wszystkich sprawdzonych przez nas platform, Binance oferuje najwięcej par kryptowalut. Przy jej pomocy łatwo po altcoiny, chociaż podstawowymi walutami są BTC, ETH, BNB i USDT.

Witryna uniemożliwia dokonywanie wpłat, wypłat i inwestycji w oparciu o walutę fiducjarną. Oferuje tylko i wyłącznie pary kryptograficzne (np. ETH / BTC). Ze względu na to, warto zaopatrzyć się w dodatkowy bitcoin wallet. Funkcją portfela jest przechowywanie zakupionych na giełdzie kryptowalut.

Platforma dostosowana jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Jeżeli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami i zacząć inwestować, skorzystaj z widoku podstawowego. Układ rozwinięty lepiej sprawdzi się dla doświadczonych traderów (między innymi ze względu na dodatkowe narzędzia).

Cena za prowadzenie konta na giełdzie Binance jest porównywalna do cen innych serwisów dostępnych na rynku kryptowalut. Średnia opłata handlowa na Binance wynosi 0,1%, jeżeli to ty zlecasz operację. Stosowanie płatności BNB wiąże się natomiast z 50% zniżki na opłatę transakcyjną.

Założenie konta w Binance zajmie Ci dosłownie chwilę. Zarejestruj się i wpisz swoje dane, w tym adres e-mail i hasło, i gotowe.

Jeżeli planujesz inwestować większe kwoty, konieczne może być potwierdzenie Twojej tożsamości. Informacja o dokumentach, które powinieneś przesłać powinna zostać wygenerowana online. Poziom weryfikacji będzie uzależniony od wartości transferowanych kryptowalut.

Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy Twoja sytuacja finansowa pozwala Ci na utratę pieniędzy.

 

coinbase nazwa giełdy aplikacja mobilna dwa telefony niebiesko biała ilustracja

Coinbase

Coinbase to jeden z najprostszych sposobów, aby kupować kryptowaluty. Rejestracja przebiega bardzo szybko, a aby kupić monety wykorzystasz nawet kartę kredytową. Niekorzystna okazuje się natomiast cena . Za kupno lub sprzedaży zapłacisz 1,49%, podczas gdy płatność kartą kredytową wiąże się z opłatą w wysokości 3,99%.

Platforma umożliwia użytkownikom z 32 krajów kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty. Należy zauważyć, że Coinbase obsługuje tylko część najpopularniejszych monet, w tym Bitcoin (jak zacząć inwestować opisaliśmy w poradniku jak kupić bitcoin), Bitcoin Cash, Ethereum, Classic, Litecoin, ZRX, BAT i Zcash.

Przyjazny interface oraz funkcjonalności sprawiają, że narzędzie internetowe może poszczycić się wymianami o wartości ponad 150 miliardów dolarów oraz społecznością 20 milionów klientów.

Po zarejestrowaniu konta musisz zweryfikować tożsamość poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail i kod sms wygenerowany na podany numer telefonu. Następnie wybierz metodę płatności i ilość kryptowaluty, którą chcesz kupić.

Początkowy limit może wynosić 1500 EUR tygodniowo. Jest to kwota całkowicie wystarczająca, jeżeli chcesz dopiero zacząć inwestować. Kiedy zgłębisz temat i zrozumiesz jak działą kryptowaluty, możesz w każdej chwili zwiększysz wartość, przesyłając skan odpowiednich dokumentów tożsamości.

 

 

ForexTB kolorowy logotyp

 

ForexTB

Jednym z najbardziej znanych brokerów CFD w Europie jest bez dwóch zdań ForexTB. Firma w świecie inwestycji jest dobrze rozpoznawana. Czy to czyni ją godną polecenia?

ForexTB funkcjonuje w branży od 2012 roku, działa głównie na terenie Europy. Oferuje kilkaset aktywów, na których mogą spekulować klienci. „Spekulować” to słowo klucz, ponieważ broker działa głównie w oparciu o kontrakty CFD.

Znaczy to, że nigdy nie stajesz się właścicielem aktywów. Jedynie spekulujesz odnośnie ich kursu.

Poza tym masz do wyboru 7 kryptowalut, a opłaty wliczone w spread nie są wygórowane. Zaś kupno i sprzedaż za pomocą platformy odbywa się bardzo wygodnie.

Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że ForexTB oferuje konto demo i rozbudowaną sekcję z materiałami edukacyjnymi. Dzięki temu nawet początkujący moga szybko wdrożyć sie w tajniki handlu kryptowalutami.

Jeśli więc szukasz sprawdzonego brokera CFD, ForexTB na pewno jest dobrym wyborem.

 

Załóż Konto

 

 

Jak inwestować w kryptowaluty w 5 krokach

 

Krok 1: Wybierz właściwą giełdę

Wybierz platformę , która pomoże Ci osiągnąć zakładany zysk. Zalecamy wybranie giełdy, która pomoże Ci szybko wymienić pieniądze jak np. eToro oraz bitcoin wallet, w którym będą bezpieczne (warto skorzystać

formularz logowania giełda etoro zaloguj się konto facebook google dane do logowania login hasło

zwłaszcza ze sprzętowych jak Ledger Nano S).

Krok 2: Rejestracja

Na większości giełd kryptowalut proces rejestracji przebiega bardzo podobnie. Należy wejść na oficjalną stronę internetową exchange, a następnie wybrać opcję zarejestruj się.

Następnie zostaniesz poproszony o podanie kilku danych m.in.: imienia i nazwiska, adresu e-mail i numer telefonu (w większości przypadków). Będziesz mógł również utworzyć indywidualne hasło. Wiele giełd umożliwia też logowanie za pośrednictwem Google+ i Facebooka. Dzięki tej opcji nie trzeba tworzyć kolejnego konta.

Krok 3: Weryfikacja tożsamości

Po uzupełnieniu formularza zostaniesz poproszony o zweryfikowanie adresu e-mail. Sprawdź skrzynkę odbiorczą. Powinieneś otrzymać maila z linkiem do autoryzacji maila. W niektórych przypadkach zostaniesz również poproszony o zweryfikowanie numeru telefonu za pośrednictwem kodu sms.

Niektóre giełdy mogą poprosić również o przesłanie skanu aktualnego dokumentu tożsamości lub wprowadzenie adresu zamieszkania. Jest to praktyka związana z zapobieganiem praniu pieniędzy. Zazwyczaj niezbędna wyłącznie przy transakcjach zlecanych na wyższe kwoty.

Co ciekawe, wybrane narzędzia internetow dopuszczają również weryfikację na podstawie innych dokumentów. Nie zdziw się, jeżeli zostaniesz poproszony o przesłanie skanu rachunku za media, wyciągu z konta bankowego lub pisma urzędowego, w którym wyraźnie wskazano twój adres zamieszkania.

Krok 4: Depozyt

BTC moneta elektroniczna wygląd złoty okrągły pieniądz biurko

Po założeniu konta i potwierdzeniu Twojej tożsamości, nie pozostanie Ci nic innego niż po prostu zabrać się za zakupy. „Kopanie” pozostawimy jako temat do innego artykułu. Kolejnym etapem wymiany walut cyfrowych jest zapewnienie na koncie środków (lub kryptowalut, jeżeli płatności fiat nie są akceptowane), przy pomocy których wykonasz pierwszą wymianę bitcoin.

Jak zacząć? Na początku wybierz metodę płatności do zakupu bitcoina. Jeżeli dysponujesz walutą fiat, wykonasz np. przelew bankowy. Zwróć uwagę na wprowadzane dane odbiorcy (w przypadku jakiejkolwiek pomyłki transakcja może zostać odrzucona przez usługodawcę).

Niektóre giełdy akceptują operacje za pomocą kart kredytowych i debetowych. Aby użyć karty do zakupu kryptowaluty, wpisz jej numer, datę ważności oraz kod CVV/CVC w formularzu, a następnie wybierz kwotę, którą chcesz wpłacić. Minimalny wkład w przypadku wielu z nich to 250 EUR.

Uwaga! Na nie jednej giełdzie kryptowalutowej akceptowane są tylko depozyty w walucie cyfrowej. Aby nie zostać zaskoczonym, koniecznie zweryfikuj informacje zawarte na stronie platformy online do zakupu kryptowaluty „Jak zacząć” to standardowa nazwa sekcji z najważniejszymi wskazówkami dla początkujących.

Krok 5: Zakup / inwestycja

Proces ten przebiega bardzo podobnie w przypadku praktycznie wszystkich exchange.

interface zakup bitcoin interface etoro okno aplikacji

Jeżeli chcesz przeprowadzić operację handlową z wykorzystaniem bitcoina wybierz parę (np. altcoiny i bitcoiny lub jeszcze inne oferowane przez rynek wymiany, z którego korzystasz). Kliknij na odpowiednią opcję, aby kupić lub sprzedać wybraną kryptowalutę.

Chociaż funkcje mogą się różnić w zależności od usługodawcy, giełdy często prezentują informacje o aktualnych notowaniach. W dużej części z nich prezentowany jest rynek z uwzględnieniem sytuacji bieżącej oraz ewentualnych prognoz.

Uwaga! Niektóre giełdy pozwalają tylko i wyłącznie kupić bitcoina za pomocą fiat. Jeżeli chciałbyś je sprzedać (część lub w całości), należy przelać je do portfela innej exchange. Zwróć również uwagę na to jaka cena proponowana jest za tego typu transakcję.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najpopularniejsze metody płatności:

 

 • Paypal
 • Karta kredytowa/ debetowa
 • Przelew bankowy
 • Revolut
 • Skrill
 • Neteller
 • Bitcomaty

 

 

 

W jakie kryptowaluty najlepiej inwestować?

Coraz częściej nasi czytelnicy zadają pytanie: jaka kryptowaluta (+ co to oznacza dla pozostałych) będzie w najbliższym czasie najlepsza dla przedsiębiorców? Jaką kryptowalutę kupić? Z oczywistych względów nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał rynek. Aby zaspokoić Twoją ciekawość, redakcja Kryptoportal wybrała trzy kryptowaluty z potencjałem. Inwestycja w nie może okazać się bardzo trafiona.

Oprócz tego pragniemy wspomnieć o możliwości automatyzacji obrotu kryptowalutami. Staje się to możliwe dzięki kryptorobotom, które same wykonują transakcje na giełdach bitcoina. Przed wyborem takiego programu zalecamy zapoznanie się z opiniami, gdyż możemy trafić na portale które nie zapewniają żadnych zysków.

W trosce o czytelników podjęliśmy się testowania dostępnych aplikacji pod kątem skuteczności. Przykładem jest Bitcoin Rush, oszustwo co prawda okazało się jedynie nieuzasadnioną obawą, jednak przed wykonaniem testu wiele osób miało co do niego wątpliwości.

IOTA

Na przełomie lat 2017 i 2018 kryptowaluta była jedną z najkorzystniej prezentujących się monet. Następca bitcoina. Skrót odnosi się do nazwy Internet of Things Application, technologii ułatwiającej przeprowadzanie obrotu krypto zgodnie z ideą „internetu rzeczy”.

Eksperci, w tym również programiści zajmujący się kryptowalutami, określają sieć IOTA mianem smart. Stosuje najlepsze rozwiązania spośród dostępnych na rynku sieci kryptowalut – nie ma opłat transakcyjnych ani problemów ze skalowalnością monet.

Stellar Lumens (XLM)

Za walutę odpowiada sieć typu open source, rozproszona i będąca własnością wykorzystującej ją społeczności. Przestrzeń ta jest wykorzystywana do przekazywania wartości między różnymi aktywami. Ponieważ XLM ma bardzo niskie opłaty transakcyjne, jest świetną opcją dla mikropłatności i obrotów międzyplatformowych na kryptowalutach.

Ripple (XRP)

Firma stojąca za tą kryptowalutą współpracuje z wieloma organizacjami korporacyjnymi i rządowymi, które wygenerowały serię świetnych wiadomości dla kryptowaluty. W związku z bliskimi relacjami między nimi o XRP zrobiło się ostatnio stosunkowo głośno.

Ripple chwali się między innymi swoimi rozwiązaniami w zakresie płatności transgenicznych. Zobaczymy jaki wpływ będzie miało to dla rozwoju „standardowej” formy kryptowaluty.

Kursy kryptowalut — czy warto je śledzić?

Kryptowaluty, jak wszystkie inne aktywa, charakteryzują się zmiennym kursem. Wiedza o jego wysokości przyda ci się w codziennych inwestycjach. Tym bardziej, że wirtualne aktywa słyną z nagłych skoków wartości.

Jeśli nie trzymasz ręki na pulsie, kurs może cię zaskoczyć. W efekcie podejmiesz zły wybór i zamiast zysku, odnotujesz stratę.

Obawiasz się, że obserwacja notowań kryptowalut jest czasochłonnym lub męczącym zajęciem? Nic bardziej mylnego!

Na portalach giełdowych lub stronach, które zajmują się Bitcoinem i altcoinami, szybko sprawdzisz kurs wirtualnego aktywa. Jednym z takich miejsc w internecie jest Kryptoportal.

Znajdziesz u nas wszystkie popularne i średnio popularne kryptowaluty w różnych zestawieniach. Z łatwością odczytasz ich kurs w odniesieniu do PLN, USD, EUR czy nawet Bitcoina. Poza ceną, dowiesz się także o innych istotnych kwestiach, którymi cechują się wirtualne aktywa.

Udostępniamy informacje odnośnie:

 • miejsca zajmowanego w rankingu kryptowalut,
 • zmiany dobowej,
 • procentowej zmiany dobowej.

Jednak wciąż najważniejszy pozostaje kurs kryptowaluty. W tej kwestii wirtualne instrumenty finansowe są takie same, jak tradycyjne aktywa.

 

 

Wnioski

 

Przygotowany przewodnik 'Kryptowaluty – jak zacząć. Poradnik’ zawiera podstawowe informacje na temat wyboru najlepszej platformy do wymiany walut. Ostatecznie to Ty zdecydujesz, z której usługi chcesz skorzystać i jaką walutę kupić.

sprzętowy portfel bitcoin kryptowaluta bezpieczne przechowywanie walut monety banknoty

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem okazała się platforma eToro nie tylko ze względu na  dostosowanie do początkujących oraz przyjazny interface.

Ogromną zaletą platformy jest jej walor edukacyjny – możliwość kopiowania obrotów na kryptowalutach zlecanych wcześniej przez innych użytkowników, a tym samym nabywanie nowych kompetencji handlowych. Nauka jak działa blockchain od innych użytkowników. Aby korzystać z tej technologii, nie musisz znać szczegółów technicznych.

Zachęcamy, abyś zarejestrował się na platformie oraz sprawdził osobiście czy podzielisz naszą satysfakcję z użytkowania eToro (przed potwierdzeniem tożsamości możesz skorzystać z wersji demo). Informacje o funkcjonalności platformy znajdziesz na stronie głównej w sekcji „kryptowaluta: jak zaczac”.

Do produktów finansowych oferowanych przez eToro należą kontrakty na różnice kursowe (CFD), których instrumentami bazowymi są waluty, akcje, surowce, indeksy, fundusze notowane na giełdach (ETF) oraz kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy jesteś w stanie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki historyczne nie mają wpływu na przyszły zwrot z inwestycji.

Krypto-aktywa są instrumentami o wysoce zmiennych kursach, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie, a zatem nie są odpowiednie dla wszystkich inwestujących. Poza kontraktami CFD obrót kryptoaktywami nie jest regulowany, a zatem nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

 

Załóż Konto

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

FAQ – Kryptowaluty: jak zacząć inwestować i inne przydatne informacje

1. Bitcoin vs ethereum jaka jest różnica?
Bitcoin jest pierwszą i zdecydowanie najpopularniejszą ze wszystkich kryptowalut. . Podstawowa różnica pomiędzy nimi polega na tym, że BTC jest monetą, a Ethereum platformą do obsługi kryptowaluty ether, którą uznaje się za trzecią kryptowalutę co do wielkości (przy uwzględnieniu kapitalizacji rynkowej).

Bitcoin działa w sieci P2P, w której użytkownicy mogą bezpiecznie przenosić środki w obydwie strony. Aby sprzedać BTC innemu użytkownikowi nie są Ci potrzebne jego dane, numer rachunku ani nawet adres.  W Ethereum istnieje możliwość tworzenia własnych monet przy użyciu standardu Ethereum ERC-20.

Głównym celem platformy jest zachęcić jak największą ilość przedsiębiorców do tworzenia i opracowywania DApp na blockchainie Ethereum (zgodnie z koncepcją ICO).

2. Jaki jest najlepszy portfel do kryptowalut?
To, który portfel będzie dla Ciebie najlepszy zależy od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo. Zarówno giełdy, jak i portfele online stosunkowo często padają ofiarą hakerów blockchain, którzy próbują wzbogacić się na kryptowalucie za pomocą innych osób, próbujących kupna i sprzedaży kryptowalut.

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie przed atakiem. Najlepszym z nich jest wykorzystanie w tym celu urządzenia bez nieustannego dostępu do sieci.  Do przechowywania większej ilości środków najbardziej sprawdzi się portfel sprzętowy, którego uzupełnieniem może być inny – w formie aplikacji mobilnej (gromadzić na nim można monety do bieżących transakcji).

Jeśli interesują Cię portfele kryptograficzne, więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

3. Czym są kryptowaluty ETF?
Skrót EFT nawiązuje do nazwy Exchange Traded Fund, funduszu inwestycyjnego zajmującego się śledzeniem ceny zasadniczego kapitału. Fundusz kryptowalut EFT pozwala na monitorowanie ceny wybranej monety lub wielu kryptowalut. Jest uregulowanym przedmiotem obrotu na giełdzie, co wpływa na jego bezpieczeństwo.

Zamiast naprawdę zakupować kryptowaluty (Bitcoin, Ethereum, Ripple), inwestor zaopatruje się w regulowany kapitał, podczas gdy jak dotąd powstało niewiele przepisów prawnych precyzujących funkcjonowanie samych cyberwalut oraz odpowiedzialnych poszczególnych uczestników handlu nimi.

4. Jakie waluty najlepiej zacząć kopać?
Wraz ze wzrostem popularności wydobycia kryptowaluty, spada zapotrzebowanie na dostarczycieli mocy obliczeniowej. Coraz trudniej również  uzyskać w ten sposób satysfakcjonujący zysk (zwłaszcza jeżeli mówimy o BTC, których kopanie jest coraz mocniej ograniczane).

Jak zaczac z kryptowalutami? Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na monety, które nie cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Warto zastanowić się również nad rentownością samego przedsięwzięcia, ponieważ może okazać się, że zapłacisz rachunek za prąd o wiele większy od spodziewanego zysku.

Koszty pojawią się również w konsekwencji eksploatacji komputera lub specjalnej maszyny do wydobycia kryptowaluty [poradnik].

5. W jakie kryptowaluty najkorzystniej inwestować?
Inwestowanie w kryptowaluty takie jak Ripple ma sens, gdyż są one największe i najbardziej stabilne. Oczywiście, wszystko zależy od ryzyka jakie jesteś gotowy podjąć. Do bezpiecznego obrotu kryptowalutami polecane są waluty o wysokim poziomie kapitalizacji rynkowej (m.in. bitcoin i kryptowaluty mniej popularne, takiej jak ripple i ether).

Jeżeli jesteś gotowy podjąć większe ryzyko sięgnij po te o średnim i niskim poziomie kapitalizacji. Wykorzystaj również te tworzone w ramach ICO. Tę opcję polecamy jedynie doświadczonym inwestorom.

6. Czym są kryptoboty?
Roboty kryptograficzne, takie jak Bitcoin Rush, to narzędzia w wersji smart, służące do automatycznego handlu. Pozwalają na handel kryptowalutami [poradnik] bez konieczności osobistego monitorowania rynku. Niektóre z nich to scam, dlatego zanim zlecisz przy pomocy kryptobota jakąkolwiek dyspozycję, koniecznie sprawdź opinie innych użytkowników.