O dłuższego czasu marzy ci się wejście na giełdę kryptowalut i handel bitcoinem? A może już to robisz i chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie? W obydwu przypadkach ten artykuł ci pomoże.

Poruszamy w nim bowiem najważniejsze zagadnienia dotyczące bitcoin trading — począwszy od wybrania brokera, przez niezbędną terminologię, po informacje pomocne w późniejszym inwestowaniu. Jeśli więc szukasz kompendium wiedzy w tym temacie, to jesteś we właściwym miejscu.

 

Jak zacząć handlować w trzech szybkich krokach?

Dla tych, którzy od razu chcą wejść w buty inwestora, przygotowaliśmy ekspresowy poradnik dotyczący tego, jak to zrobić. Na potrzeby przykładu wybraliśmy brokera zyskującego coraz większe zaufanie, czyli eToro. Jego dodatkowym atutem jest bardzo intuicyjny i szybki proces rejestracji.

 

1. Załóż konto

 

aplikacja do zakupu bitcoinów na apple i android

 

Aby założyć konto w eToro, musisz wejść na oficjalną stronę firmy i kliknąć przycisk rejestracji. Broker przeprowadzi cię przez wszystkie etapy zakładania konta. Zaczniesz od podania adresu email, potem wypełnisz formularz z danymi osobowymi. W celu potwierdzenia twojej rejestracji witryna może poprosić cię o przesłanie skanu dokumentu tożsamości. To normalna procedura i nie musisz się jej obawiać.

2. Zasil swój rachunek

 

zasil konto etoro

 

Każdy broker wymaga od swoich użytkowników zasilenia konta minimalnym depozytem. W przypadku eToro jest to 200 EUR, czym wyróżnia się spośród konkurencji zwykle wymagającej więcej. Kiedy już przelejesz pieniądze, świat inwestowania na giełdzie stanie przed tobą otworem.

 

Załóż Konto

3. Trading: konto demo i rzeczywiste

 

btc zakup

 

Zanim przejdziesz do inwestowania prawdziwych pieniędzy, skorzystaj z konta demonstracyjnego i naucz się, jak działa broker i rynek. Podczas próbnych inwestycji poznasz wszystkie narzędzia, które masz do dyspozycji. Zrozumiesz także, jak działa platforma. Do handlu rzeczywistego przejdź dopiero wtedy, kiedy poczujesz się na siłach.

 

Bitcoin trading – chłodna kalkulacja: Czy warto?

 

Cena bitcoina jest wyjątkowo zmienna w porównaniu do innych wykresów giełdowych. Może to czynić go bardzo grząskim terenem dla inwestorów i rzeczywiście tak jest.

Większość handlujących bitcoinem traci, a nie zyskuje (niektóre statystyki pokazują, że aż 95% osób przegrywa). Dlatego wchodząc na ten rynek, zachowaj szczególną ostrożność.

Ale czy to znaczy, że na bitcoinie nie da się zarobić?

Oczywiście, że się da. Tak wysoki odsetek przegranych świadczy przede wszystkim o tym, że bitcoin trading jest jednym z najtrudniejszych rynków. Wielu inwestorów mylnie uważa go za proste źródło dochodu i właśnie dlatego traci.

 

Bitcoin handel na świecie telefon

 

Nie biorą pod uwagę, że cena bitcoina uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Każdy z nich może wpłynąć na nagłe skoki wartości, które uczynią garstkę ludzi bogatszymi. Większość jednak straci.

Opisywana niestabilność rynku ma też swoje plusy. To właśnie w niej inwestorzy upatrują szansy wzbogacenia się, na wzór skoków cenowych kryptowaluty z 2017 roku (kiedy to osiągnęła zawrotną wartość 20.000 USD). Jednak aby na te skoki kursów się przygotować, nie możesz opierać się tylko i wyłącznie na łucie szczęścia.

Doświadczonych inwestorów od nowicjuszy odróżnia to, że ci pierwsi odrabiają swoją pracę domową. Śledzą wydarzenia ze świata —nie tylko kryptowalut — i w oparciu o nie dokonują swoich prognoz.

Jeśli więc chcesz na bitcoin trading zarabiać, musisz wziąć sobie do serca te kilka faktów:

 

 • wbrew pozorom to bardzo wymagający rynek, na którym większość traci;
 • aby móc przewidzieć skoki cenowe, musisz śledzić wydarzenia nie tylko ze świata kryptowalut;
 • wzbogacenie się jest w istocie możliwe, ale wymaga przemyślanych inwestycji.

 

 

Bitcoin trading – Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?

 

Przed postawieniem pierwszych kroków na giełdzie warto, abyś zrozumiał podstawową terminologię. Będzie ci ona towarzyszyć przez całą przygodę związaną z handlem bitcoinem, więc przyswojenie jej sobie dziś oszczędzi ci wielu kłopotów. Może też uchroni przed niepotrzebnym ryzykiem i stratą środków na koncie.

 

 • Spready i prowizje

 

Zarówno spread, jak i prowizja są terminami, z którymi spotkasz się na każdej giełdzie. Spread to w najprostszym tłumaczeniu różnica pomiędzy ofertą kupna a ofertą sprzedaży waluty.Pieniądze w kieszeni 100 zł i karta kredytowa

Jest to też źródło dochodu większości brokerów. Dlatego przed wybraniem swojego pośrednika w dokonywaniu akcji na giełdzie sprawdź, jakie spready oferuje dom maklerski. Im są niższe, tym więcej pieniędzy będzie szło do twojej kieszeni.

Prowizja to znowu opłata, jaką broker może zażyczyć sobie za przeprowadzenie transakcji. Może ona dotyczyć wpłaty i wypłaty środków z konta, ale także realizowania zleceń na giełdzie.

Duża rywalizacja pomiędzy brokerami internetowymi sprawiła, że większość z nich zmniejszyło ilość prowizji niemal do zera. Ale nie wszystkie, więc to również sprawdź, zanim zdecydujesz się na korzystanie z pomocy jednej konkretnej firmy.

Prowizje zwykle nie są wysokie, ale jednak stanowią dodatkową opłatę. Możesz jej uniknąć, wybierając dobrego brokera.

 

 • Lewarowanie

 

Lewarowanie jest funkcją, na którą możesz zdecydować się w kontraktach CFD (na różnicę kursową). To właśnie na nich opiera się bitcoin trading.Wykresy na ekranie gra na giełdzie

Lewarowanie pozwala ci za tę samą cenę kupić większą ilość aktywów. Skutkuje to większymi zarobkami, kiedy kurs układa się po twojej myśli, ale również większymi stratami w przeciwnym wypadku.

Z tego powodu granie na dźwigni wiąże się z dużo wyższym ryzykiem niż tradycyjne kupowanie akcji.

Wyjaśnijmy to sobie na przykładzie. Kupujesz bitcoiny za 100 EUR i używasz przy tym dźwigni 1:10. To znaczy, że za 100 EUR nabyłeś aktywa warte 1000 EUR.

Jak pewnie się domyślasz, wiąże się to z 10x większym zyskiem w optymistycznym scenariuszu. Tak jest w istocie. Jednak nie zapominaj o tym, że w grę wchodzi również 10x większa strata.

Na lewarowaniu można stracić dużo więcej niż się zainwestowało, więc miej to na uwadze.

 

 • Zmienność rynku

 

O zmienności rynku wspominaliśmy już wcześniej, ale tutaj możemy nieco rozwinąć temat. Rynek bitcoina zmienia się tak często z dwóch głównych powodów: jest wciąż bardzo młody i inwestorzy nie są go pewni oraz wpływa na niego bardzo wiele czynników.

Wartość bitcoina jest w pełni oparta na spekulacjach. Może nią ruszyć nawet zwykła plotka, jeśli nabierze odpowiedniego rozpędu i wystarczająco dużo ludzi w nią uwierzy.Giełda papierów wartościowych

Podobnie do tradycyjnej giełdy, na bitcoina mogą mieć wpływ wydarzenia geopolityczne oraz to, jak odnoszą się do niego rządy poszczególnych państw. Jeśli opinie polityków i ważniejszych organizacji będą negatywne, może to odstraszyć inwestorów. Zaczną sprzedawać kryptowalutę — a im więcej zleceń sprzedaży, tym bardziej cena będzie spadała.

Oprócz tego szokujące wieści na temat kryptowalut (np. upadek jakiejś ważniejszej giełdy) mogą wywołać podobną reakcję. Tak samo jak wiadomości, jakoby anonimowe transakcje bitcoina pomagały handlarzom narkotyków lub właścicielom stron z dziecięcą pornografią.

Wszystko to plus wciąż niepewna przyszłość kryptowaluty może odstraszyć inwestorów. A jeśli tak się stanie, uderzy to w wartość coina.

Jednak informacje nie zawsze muszą być złe.

Coraz więcej wiadomości mówi o tym, że bitcoin jest akceptowany przez kolejne i kolejne organizacje oraz banki. Rośnie też liczba kantorów wymiany kryptowaluty. Doniesienia tego typu wpływają pozytywnie na kurs bitcoina.

 

 • Dodatkowe ryzyko

 

Istnieje kilka dodatkowych spraw, które wpływają na większe ryzyko bitcoin trading.

Rzucanie kostek los ryzykoPierwszą z nich jest bardzo niewielka liczba danych historycznych, jeśli chodzi o rynek kryptowaluty. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że bitcoin jest jeszcze dosyć młody i tak naprawdę pojawił się na giełdzie dopiero w 2010 roku. Niestety nie zmienia to faktu, że masz bardzo mało danych z przeszłości.

Jeśli więc chcesz oprzeć swoje inwestycje na nich, możesz nie dać rady tego zrobić.

Ponadto bitcoin trading, jako że opiera się na kontraktach CFD, nie czyni cię właścicielem bitcoina. Ty jedynie spekulujesz na temat jego ceny, a sama kryptowaluta nie trafia do twojego portfela.

Może to rodzić ryzyko w sytuacji, w której interesy brokera i twoje skrzyżują się. Utracisz wtedy swoje transakcje i zostaniesz z niczym, ponieważ nie byłeś właścicielem coina.

Może nie zdarza się to często, ale jednak warto o tym pamiętać. Możesz ograniczyć szansę wystąpienia takiej sytuacji, wybierając zaufanego i regulowanego brokera.

 

 

Ostrzeżenie

Pamiętaj, że rynek kryptowalutowy wciąż jest bardzo zmienny. Nie zapominaj o tym, że zdecydowana większość inwestorów traci na inwestycjach i handlu na giełdach, w tym kryptowalutowych. Inwestuj ostrożnie!

 

 

Ile można zarobić na handlu bitcoinem? Opinie

 

Jak już wspominaliśmy, skoki cen najpopularniejszej kryptowaluty świata mogą być wspaniałą okazją do wzbogacenia się. Jeśli uda ci się dobrze zainwestować w aktualny trend, możesz wynieść z tego bardzo duży zysk. Dodaj do tego możliwość zastosowania dźwigni, a zarobek pomnożysz kilkakrotnie.

Nie są nam obce sytuacje, w których ktoś 10 EUR zamienił na 1000 EUR jedną dobrą decyzją.

Jakby nie było, w ciągu niecałego 2017 roku cena bitcoina podniosła się o niemal 2000%. Inwestorzy, którzy zainwestowali w kryptowalutę na początku tego trendu, mogli zarobić nawet dwudziestokrotność swojej inwestycji. Chociaż był to najwyższy skok kursu bitcoina i nastąpił po nim gwałtowny spadek, to nie była to jedyna szansa zarobku.

Na początku 2019 roku mogliśmy obserwować kolejny skok cen, który nastąpił w przeciągu niecałych sześciu miesięcy. Kurs bitcoina podniósł się wtedy o 400%.

Jak widzisz, możliwości zarobku na kryptowalucie jak najbardziej istnieją. Ponadto w przypadku bitcoin trading masz większą elastyczność inwestycyjną.

Wszystko dzięki kontraktom CFD, dzięki którym możesz grać zarówno na wzrosty cen, jak i ich spadki. Dlatego jeśli dobrze inwestujesz, możesz liczyć zyski niezależnie od tego, czy kurs rośnie, czy spada. Pamiętaj jednak o wysokim ryzyku grania na giełdzie — szczególnie w przypadku dźwigni finansowej.

 

 

Bitcoin trading a giełdy kryptowalutowe

 

Od przejścia do handlu kryptowalutami dzieli cię jedynie wybór giełdy, na której możesz to robić. Tych jest w internecie mnóstwo i regularnie pojawiają się nowe. Aby wybrać odpowiednią musisz wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę.

Przede wszystkim powinna cię interesować kwestia bezpieczeństwa. W tym celu sprawdź, czy dana giełda oferuje uwierzytelnienie wielopoziomowe. Dobrym sposobem na upewnienie się o wiarygodności giełdy jest również wyszukanie, jaki podmiot za nią stoi.

 

 

Jeśli masz do czynienia ze spółką sprawdź, gdzie jest zarejestrowana i czy osoby zarządzające giełdą są jawne. To wiele mówi o danej platformie.

Warto sprawdzić również wysokość prowizji, jakie giełda życzy sobie za przeprowadzanie transakcji. Ważny jest także wolumen tych ostatnich, czyli ich liczba. Informuje cię ona jak popularna jest dana giełda, a co za tym idzie — świadczy o jej wiarygodności.

Jeśli szukasz bardziej dokładnej pomocy w wyborze odpowiedniej giełdy do handlu kryptowalutami, sprawdź nasz poradnik.

 

 

Jak zacząć bitcoin trading?

 

Początkujący inwestorzy powinni znać podstawy bezpiecznego inwestowania. Powinni też orientować się w tym, co należy robić, a czego się wystrzegać. Jeśli więc należysz do nowicjuszy, poniższa lista porad jest dla ciebie.

 

 • Ogranicz swoje straty

 

Często korzystaj ze zlecenia z „zapobieganiem straty” (stop loss). Uchroni cię ono przed utratą większości środków, jeśli trend cenowy odwróci się w stronę niekorzystną dla ciebie.

Stop loss działa w bardzo prosty sposób: sprzedaje twoje aktywa w momencie, kiedy strata przekroczy ustaloną przez ciebie granicę. W ten sposób zapobiega dalszej utracie pieniędzy.

 

 • Odpowiedzialnie korzystaj z lewarowania

 

Dźwignia finansowa stanowi ogromną pokusę — szczególnie dla mniej doświadczonych inwestorów. Pamiętaj jednak, że opiera się ona na inwestowaniu na kredyt. Daje szansę dużo wyższego zarobku, ale też może spowodować utratę większej ilości środków niż faktycznie masz na koncie.

Dlatego grając w oparciu o lewarowanie, nie ryzykuj dużych kwot. Przynajmniej do czasu, kiedy lepiej zrozumiesz działanie giełdy.

 

 • Ucz się różnych metod inwestowania

 

Poszerzaj swoją wiedzę dotyczącą bitcoin trading, ale także innych kryptowalut i aktywów.

Dzięki poznawaniu nowych metod, strategii i narzędzi inwestycyjnych możesz zmaksymalizować swoje zyski. Co równie ważne — ograniczysz też ryzyko generowania strat.

 

 • Nie pozostawaj w tyle za nowościami technologicznymi

 

Zarówno bitcoin, jak i bitcoin trading może zmieniać się z czasem. Narzędzia i technologie dotyczące obrotu kryptowalutą są na bieżąco aktualizowane, aby jak najlepiej służyły ich użytkownikom.

Jeśli więc chcesz osiągać sukcesy jako inwestor, musisz być na bieżąco ze zmianami i nowymi rozwiązaniami pojawiającymi się na rynku. Mogą one mieć znaczący wpływ na cenę bitcoina.

 

 

Jak zacząć handel bitcoinem na platformie

 

Oczywiście, aby zacząć handlować kryptowalutami, należy założyć konto na wybranej platformie tradingowej. Poniżej przedstawiamy przykład rejestracji na najlepszej polskiej platformie wspierającej bitcoin trading oraz wiele innych możliwości.

 

Krok 1: Rejestracja

 

Najpierw musimy wejść na stronę internetową eToro i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Następnie witryna poprosi nas o podanie adresu e-mail i wybranie hasła.

Teraz czekamy na wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Klikamy go, aby przenieść się na stronę logowania.

 

Formularz rejestracyjny eToro

 

Możesz również skorzystać z możliwości połączenia konta z Facebookiem lub kontem Google, dzięki czemu pominiesz większość kroków rejestracji.

Po zalogowaniu się do eToro podajemy wszelkie niezbędne dane osobowe, o które poprosi nas strona. Jest to niezbędne do prawidłowej weryfikacji, dzięki czemu uzyskamy dostęp do wszystkich funkcji platformy.

Jeżeli pominiemy ten krok, maksymalny depozyt będzie wynosił 200 EUR. Nie będziemy mogli też wypłacić z konta eToro potencjalnej wygranej.

Zweryfikowanie konta zajmuje platformie zwykle kilka dni, ale w tym czasie możesz już z niej korzystać.

 

Krok 2: Wpłata/Depozyt

 

zasil konto etoroJak wspominaliśmy, wpłata powyżej 200 EUR wymaga weryfikacji konta. Po niej limit zostanie podniesiony do 2000 EUR. To ograniczenie również możemy zdjąć, wypełniając kolejny formularz z jeszcze bardziej szczegółowymi danymi.

Jeśli chodzi o samą wpłatę, jest ona wyjątkowo prosta.

eToro jest bardzo elastyczne pod względem dostępnych metod przelewu pieniędzy na rachunek. Możemy wpłacić depozyt za pomocą karty kredytowej lub debetowej, poprzez transfer bankowy czy Paypal.

To tylko kilka z dostępnych opcji.

 

Krok 3 : Konto demonstracyjne

 

Konto demo w eToro nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Możemy handlować wirtualnie tak długo, jak mamy na to ochotę.

Dostajemy do wykorzystania fikcyjne 100 EUR, za pomocą których możemy przetestować wszelkie funkcjonalności platformy. Mamy też szansę sprawdzenia swojej wiedzy o różnych rynkach przed właściwymi inwestycjami.

 

Krok 4: Trading

 

Po zweryfikowaniu danych możemy już korzystać z pełni możliwości platformy.

 

eToro wykresy kryptowaluty rynki finansowe

 

Aby zacząć, wchodzimy w zakładkę „rynki finansowe”. Z tego miejsca możemy wybrać, rozmaite instrumenty inwestycyjne, w tym kryptowaluty.

Mamy tu również dostęp do innych możliwości eToro, np. kopiowania zachowań inwestorów odnoszących sukcesy.

 

 

Najlepsze strategie w tradingu bitcoin

 

Poniżej przedstawiamy trzy najpopularniejsze, bo sprawdzające się strategie dotyczące handlu bitcoinem.

 

Day trading

 

Strategia day trading będzie wymagała od ciebie większej aktywności. Jak sugeruje angielska nazwa, metoda polega na kupowaniu i sprzedawaniu bitcoina w przeciągu jednego dnia. Możesz kupić aktywa rano i sprzedać je wieczorem.

Możesz też przeprowadzić w ciągu dnia kilka cyklów kupna i sprzedaży, niekoniecznie na jednej walucie.

 

Swing trading

 

Swing trading to metoda stosowana w momencie, w którym załamuje się pewien trend cenowy. Chodzi w niej o wykorzystanie krótkoterminowych ruchów cen.

Dla przykładu: kiedy po okresie wzrostowym kurs zaczyna spadać, inwestor obstawia spadek cen. Następnie wycofuje się ze swojej pozycji, zanim trend znowu się odwróci. Ta strategia będzie wymagała od ciebie więcej umiejętności i analizy rynku.

 

Scalping

 

Scalping jest strategią bardzo rzadko używaną przez początkujących inwestorów. Przede wszystkim dlatego, że wymaga dużej dyscypliny i stalowych nerwów.

Scalperzy wykorzystują bowiem drobne fluktuacje cenowe wywołane transakcjami kupna/sprzedaży albo spreadami. Wiąże się to z otwieraniem bardzo wielu pozycji i zamykaniem ich w przeciągu minut, a czasem nawet sekund.

Do scalpingu warto wybrać brokera, który bardzo szybko realizuje zlecenia.

 

 

Najlepsza platforma do handlu kryptowalutami — eToro?

 

etoro wallet logo zielone białe tło

 

eToro bardzo szybko zdobyło popularność wśród inwestorów dzięki swoim dodatkowym funkcjonalnościom. Jest to bowiem nie tylko przystępna i intuicyjna platforma transakcyjna, ale również miejsce zrzeszające społeczność traderów. Za pomocą eToro możesz się z nimi porozumieć, naśladować ich ruchy giełdowe albo po prostu czegoś od nich nauczyć. To wszystko plus rozbudowane możliwości tradingu stanowią o jakości tego brokera.

Plusy eToro:

 • bardzo wiele rynków inwestycyjnych do wyboru,
 • przystępna i intuicyjna platforma,
 • możliwość social tradingu i copy tradingu,
 • duży wybór kryptowalut i portfel sprawiają, że jest to jedna z najlepszych platfor do handlu coinami.

Minusy eToro:

 • prowizje przy wypłacie środków.

Załóż Konto

 

Plus500

 

plus500 logo granatowe białe tło

 

Plus500 jest brokerem równie znanym co eToro. Wyróżnia go fakt, że oprócz bycia regulowanym przez odpowiednie instytucje, znajduje się także na giełdzie. Niestety jest to broker przeznaczony głównie do handlu CFD i Forex. Nie oferuje innych rynków inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tej platformie, sprawdź naszą szczegółową recenzję.

Plusy Plus500:

 • łatwy w obsłudze,
 • niskie prowizje i brak prowizji od wypłaty,
 • bardzo dobrze regulowany.

Minusy Plus500:

 • ograniczona ilość rynków,
 • mała liczba narzędzi inwestycyjnych,
 • mierny system edukacyjny dla początkujących inwestorów.

 

Załóż Konto

 

 

IQ Option

 

iq option platforma wymiany logo czarno biało pomarańczowe

 

IQ Option jest najmłodszym brokerem w tym zestawieniu, ale nie znaczy to, że mniej popularnym. Platforma bardzo szybko zdobyła wielu fanów dzięki swoim rozbudowanym możliwościom, łatwej obsłudze i szerokiej ofercie rynków handlowych.

IQ Option jest też regulowany, ale nie w tak dużym stopniu jak dwie wcześniejsze opcje. Znowu do minusów na pewno trzeba zaliczyć brak obsługi botów tradingowych.

Przeczytaj naszą recenzję brokera IQ Options.

Plusy IQ Option:

 • przyjazny i intuicyjny interfejs,
 • duży wybór opcji,
 • rozbudowane konto demo.

Minusy IQ Option:

 • powolna obsługa klienta,
 • ograniczenia w niektórych krajach,
 • mieszane opinie użytkowników na temat brokera.

 

Załóż Konto

 

 

 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

 

Czy bitcoin trading jest bezpieczny?
Kryptowaluty są jednymi z najbardziej zmiennych aktywów, jakie możesz znaleźć na giełdzie. Znaczy to tyle, że inwestowanie w nie wiąże się ze sporym ryzykiem. Czasem jest ono dużo większe niż w przypadku tradycyjnych giełd, ale może też przynieść pokaźniejsze zyski. Płynność oraz nieraz znaczące wzrosty i spadki cen przyciągają wielu inwestorów, którzy chcą się szybko wzbogacić.
Jak dużo pieniędzy potrzebuję, żeby zacząć handlować?
Kontrakty CFD nie wymagają od ciebie dużych nakładów pieniężnych, żeby przeprowadzić pierwsze inwestycje. Minimalną kwotę depozytu narzucają jednak brokerzy, z których będziesz korzystał. W zależności od wybranego domu maklerskiego minimalna wpłata może się różnić, ale najczęściej wynosi około 250 EUR. Dla przykładu: korzystając z eToro musisz zasilić swoje konto tylko 200 EUR, co jest dużo przystępniejszą ofertą.
Czy można się wzbogacić dzięki bitcoin trading?
Istnieje wielu ludzi, którzy zbili majątek na handlu bitcoinem. Nazywa się ich „bitcoin millionaires”. Jednak na pewno nie jest to najbezpieczniejszy sposób wzbogacania się, ponieważ rynek kryptowalut wciąż jest bardzo młody i niestabilny. W efekcie możesz na nim wiele zyskać, ale jednocześnie równie dużo stracić. Dlatego inwestuj ostrożnie.
Jaka jest najlepsza strona do handlu kryptowalutami?
Na rynku istnieją dziesiątki (jeśli nie setki) stron oraz giełd, które możesz wykorzystać do handlu bitcoinem i innymi kryptowalutami. Wszystko sprowadza się do dokonania odpowiedniego wyboru, który pomoże ci zmaksymalizować potencjalne zyski. Wybierz brokera oferującego przystępną platformę oraz multum narzędzi i możliwości, a zwróci ci się to w przyszłości. Do najpopularniejszych i pozytywnie ocenianych brokerów tego typu należy m. in. eToro.

Ola