Kryptowaluty w krótkim czasie zrewolucjonizowały świat finansów i inwestycji. Od momentu pojawienia się bitcoina w 2009 roku liczba wirtualnych walut stale rośnie. Pomimo licznych zawirowań na rynku, ludzie chętnie inwestują w cyfrowe monety.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tokeny DeFi (ang. DeFi tokens). CaFły sektor zdecentralizowanych finansów przeżył w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit. Przyczynił się do tego m.in. ogólnoświatowy kryzys związany z pandemią. W ciągu dwóch lat wartość rynku DeFi wzrosła o ponad 800%.

W wielu krajach da się zaobserwować rosnącą nieufność w stosunku do tradycyjnych instytucji finansowych. Ludzie coraz chętniej zwracają się ku nieuregulowanym rynkom w poszukiwaniu anonimowości. W odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie, powstają nowe zdecentralizowane platformy handlowe.

Jedną z nich jest DeFi Swap – innowacyjna, zdecentralizowana giełda kryptowalutowa. Chociaż została uruchomiona stosunkowo niedawno, budzi ogromne zainteresowanie wśród traderów. Pozwala nie tylko na bezpośrednią wymianę wirtualnych walut, ale także na uzyskanie dochodu pasywnego.

W poniższym artykule przedstawiamy naszą opinię na temat giełdy DeFi Swap. Zachęcamy do lektury!

 

 

Zalety korzystania z DeFi Swap

 

 • Handel kryptowalutami (ang. crypto trading) bez udziału stron trzecich,
 • Duży wybór DeFi coins,
 • Nagrody za staking,
 • Możliwość zarabiania na odsetkach od tokenów umieszczonych w puli płynności (ang. liquidity pool),
 • Łatwy w obsłudze interfejs,
 • Treści edukacyjne dla początkujących,
 • Narzędzia analizy technicznej dla doświadczonych traderów.

 

Załóż Konto

 

 

Co to jest DeFi Swap?

 

Logo DeFi Swap DeFi Swap jest zdecentralizowaną giełdą kryptowalut. Została uruchomiona w 2020 roku w sieci Ethereum. Powstała jako rozwidlenie (ang. fork of) kodu Uniswap V2.

DeFi Swap umożliwia wymianę i farming monet DeFi (ang. farm DeFi coins). Użytkownicy dokonują transakcji bezpośrednio między sobą.

Zamiast zewnętrznego podmiotu trzeciego, handel na giełdzie jest obsługiwany za pomocą automatycznych pul płynności.

Giełda wykorzystuje protokoły sprawdzone przez najlepszych ekspertów z branży. Przed uruchomieniem, model operacyjny DeFi (ang. the DeFi operating model) oraz smart kontrakty przeszły szczegółową kontrolę. Zostały zbadane przez specjalistów do spraw bezpieczeństwa Crypto.com i badaczy blockchain z firmy SlowMist.

Dodatkową ochronę zapewnia program HackerOne Bug Bounty, którym zostały objęte wszystkie części składowe protokołu DeFi Swap oraz komponenty wsparcia (ang. and support components). Program zachęca użytkowników do wykrywania i zgłaszania nieprawidłowości. W zamian przyznaje atrakcyjne nagrody.

Platforma DeFi Swap (ang. the platform) oferuje korzystne ceny oraz liczne benefity dla użytkowników. Zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo transakcji w łańcuchu bloków. Ambicją jej twórców było stworzenie najlepszego miejsca do handlu kryptowalutami.

 

 

Korzyści dla użytkowników DeFi Swap

 

Giełda DeFi Swap oferuje użytkownikom różnego rodzaju benefity, takie jak nagrody za staking i farming monet CRO (Crypto.com Coin). Dzięki temu, traderzy zarabiają nie tylko na handlu cyfrowymi monetami. Otrzymują także dochód pasywny w postaci odsetek od tokenów zablokowanych na blockchainie.

Aby zachęcić inwestorów do dostarczania płynności, powstał program motywacyjny „Tripple Yield” oparty na kryptowalucie CRO.

Strona główna DeFi Swap

DeFi Swap dzieli się częścią zysków z opłat handlowych z dostawcami płynności (ang. liquidity providers – LP). Przeznacza 0,25% wpływów z opłat na nagrody dla LP, proporcjonalnie do ich udziału w puli. Dostawcy, którzy stakują CRO korzystają z CRO DeFi Yield. Istnieje także bonusowy yield dla dostawców płynności w wybranych pulach.

Użytkownicy mogą zablokować swoje tokeny na blockchainie na określoną liczbę dni. Otrzymają odsetki za każdy dzień, kiedy monety pozostaną zablokowane. Wysokość nagród za staking zależy od liczby postawionych tokenów oraz czasu stakowania. Na stronie internetowej DeFi Swap znajdziesz dokładny przelicznik oraz kalkulator zysków.

 

Załóż Konto

 

 

Jak zacząć handel na DeFi Swap?

 

Aby korzystać z usług DeFi Swap, nie musisz się rejestrować. Wszystko czego potrzebujesz, to portfel kryptowalutowy i tokeny ethereum. Wymiana cyfrowych monet jest bardzo prosta (ang. coin swap is easy). Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.

 

 

Krok 1: Połącz portfel kryptowalutowy z DeFi Swap

 

DeFi Swap połącz portfel Do handlu na giełdzie DeFi Swap niezbędny jest portfel kryptowalutowy (ang. crypto wallet). Przejdź na stronę główną DeFi Swap i kliknij przycisk „Connect to a wallet”.

Masz do wyboru portfel MetaMask oraz protokół WalletConnect. Dzięki niemu połączysz dowolny portfel ze zdecentralizowaną giełdą.

 

 

Krok 2: Wybierz kryptowaluty

 

W kolejnym kroku przejdź do zakładki „Swap” i wybierz z listy kryptowaluty, które chcesz wymienić. Gdy klikniesz przycisk „Swap”, zobaczysz szczegóły transakcji z wyszczególnioną kwotą prowizji. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij „Confirm Swap” i potwierdź zlecenie w podłączonym do giełdy portfelu. Gotowe! Właśnie dokonałeś swojej pierwszej transakcji.

 

 

Krok 3: Zostań dostawcą płynności

 

Jeśli chcesz zostać dostawcą płynności (ang. if you want), przejdź do zakładki „Pool” i kliknij przycisk „Add Liquidity”. Wybierz z listy tokeny, które chcesz zablokować. Kliknij „Supply” aby podejrzeć szczegóły transakcji, a następnie „Confirm Supply”. Potwierdź transakcję w swoim portfelu kryptowalutowym.

 

 

Krok 4: Uzyskaj wyższe odsetki

 

Jako dostawca płynności, możesz uzyskać wyższe odsetki poprzez staking tokenów CRO. W tym celu przejdź do zakładki „Boost” i kliknij przycisk „Stake and earn now”.

Wpisz liczbę monet CRO, które chcesz stakować oraz wybierz czas, na jaki zamierzasz zablokować tokeny. Kliknij „Review Stake”, a potem „Approve CRO”. Potwierdź operację w swoim portfelu kryptowalutowym, a następnie kliknij „Confirm Stake” na stronie giełdy.

 

Załóż Konto

 

 

Alternatywa dla DeFi Swap – najlepszy broker online

 

Kryptowaluty kupisz nie tylko na zdecentralizowanych giełdach. W sieci funkcjonuje wiele platform, które umożliwiają handel cyfrowymi monetami. Jednym z nich jest Binance – najpopularniejszy broker kryptowalutowy.

 

Binance

binance logo Binance to wiodąca giełda kryptowalut, która posiada w swojej ofercie ponad 500 cyfrowych monet. Ponadto umożliwia handel nimi na takich rynkach, jak spot, margin, futures oraz opcji.

Tak obszerny wybór daje ci dostęp zarówno do popularnych kryptowalut, jak i tych mniej znanych. Wśród nich znajdziesz też wiele aktywów z sektora DeFi.

A jeśli interesują cię dodatkowe funkcje i usługi związane z technologią blockchain i Web3, powinieneś wiedzieć, że pod tym względem Binance również nie zawodzi. Na platformie uzyskasz dostęp do zdecentralizowanych aplikacji, portfela Web3, stakingu i miningu, pożyczek kryptowalutowych, rynku NFT oraz wielu innych możliwości.

Załóż Konto

 

 

Libertex

 

 

Libertex logotyp

 

Platforma Libertex ma w swojej ofercie ponad 2 000 różnorodnych instrumentów finansowych. Oprócz kryptowalut, kupisz tu m.in. akcje, ETF-y i kontrakty CFD.

Broker oferuje duży wybór mniej i bardziej popularnych wirtualnych walut, także z sektora DeFi. Użytkownicy mają do dyspozycji wbudowany portfel kryptowalutowy.

Początkujący traderzy skorzystają z darmowego konta demo, które umożliwia przetestowanie platformy bez ryzyka utraty środków. Ciekawą funkcją jest też Copy Trading. Pozwala na kopiowanie transakcji bardziej doświadczonych inwestorów.

Platforma jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla użytkownika. Broker posiada licencję FCA i CySEC.

 

Załóż Konto

 

 

Czy warto korzystać z DeFi Swap? Poznaj opinie ekspertów

 

Naszym zdaniem, DeFi Swap jest jedną z najciekawszych platform do handlu wirtualnymi walutami. Jej twórcy uważają, że w przyszłości (ang. future) stanie się poważną konkurencją dla największych giełd kryptowalutowych. Już teraz zdecentralizowane usługi budzą ogromne zainteresowanie wśród użytkowników.

Poniżej omawiamy poszczególne cechy giełdy, które sprawiają, że warto dać jej szansę.

 

 

Zarobki

 

Monety ułożone w słupki Jak już wspomnieliśmy, giełda oferuje nagrody za dostarczanie płynności oraz staking. Użytkownicy otrzymują odsetki za tokeny zablokowane na blockchainie.

Możesz wybrać (ang. you can choose) ile monet chcesz stakować i na jak długo. Im wyższe wartości wybierzesz, tym więcej zarobisz.

Staking jest świetnym sposobem na wygenerowanie dochodu pasywnego. Nie wymaga wiele zaangażowania, dzięki czemu sprawdza się przy długoterminowych inwestycjach.

Chcesz sprawdzić wysokość potencjalnych zarobków? Zajrzyj na stronę internetową Crypto.com i skorzystaj z kalkulatora zysków.

 

 

Weryfikacja

 

Ponieważ giełda DeFi Swap jest zdecentralizowana, nie musisz weryfikować swojej tożsamości. Transakcji dokonujesz bezpośrednio z innym użytkownikiem, bez udziału stron trzecich. Dzięki temu, masz zagwarantowaną anonimowość.

Aby skorzystać z platformy, podłącz do niej portfel kryptowalutowy, np. MetaMask.

 

 

Opłaty

 

Każda transakcja na giełdzie jest obciążona prowizją w wysokości 0,3%. Naszym zdaniem, kwota mieści się w standardzie rynku kryptowalut.

 

 

Obsługiwane kryptowaluty

 

Na giełdzie DeFi Swap kupisz zarówno znane kryptowaluty, jak i mniej popularne altcoiny. W miarę rozwoju platformy, katalog dostępnych monet będzie rozszerzany.

Kryptowaluty na DeFi Swap

Twórcy zadeklarowali, że wezmą pod uwagę sugestie użytkowników.

Obecnie, giełda ma w swojej ofercie następujące tokeny:

 • ethereum/wrapped ether (ETH/WETH),
 • tether (USDT),
 • USD Coin (USDC),
 • dai (DAI),
 • chainlink (LINK),
 • compound (COMP),
 • Crypto.com Coin (CRO),
 • yearn.finance (YFI),
 • (wrapped) BTC (WBTC),
 • uniswap (UNI),
 • harvest finance (FARM),
 • swerve (SWRV),
 • UMA (UMA),
 • ren (REN),
 • nest protocol (NEST),
 • aave token (AAVE),
 • curve (CRV),
 • TrueFi (TRU),
 • huobi BTC (HBTC),
 • renBTC (RENBTC),
 • DeFi Pulse Index (DPI).

 

Załóż Konto

 

 

Podsumowanie

 

Giełda DeFi Swap została uruchomiona w szczycie popularności zdecentralizowanych finansów. Oferuje użytkownikom handel kryptowalutami bez pośredników oraz ciekawe możliwości zarobkowe.

Farming i staking pozwalają na uzyskanie dodatkowego dochodu pasywnego. Platforma zachęca traderów do dostarczania płynności poprzez liczne bonusy i nagrody. W ten sposób przyciąga także długoterminowych inwestorów.

Twórcy DeFi Swap mają ambitne plany na przyszłość. CEO firmy, Scott Ryder twierdzi, że platforma ma szansę stać się poważną konkurencją dla największych giełd kryptowalutowych.

Już teraz ma w swojej ofercie 21 kryptowalut. Lista będzie stopniowo uzupełniana o kolejne altcoiny. Niedługo na platformie pojawią się także materiały edukacyjne dla początkujących oraz narzędzia analityczne dla zaawansowanych inwestorów.

Giełda DeFi Swap odpowiada na potrzebę anonimowości i bezpieczeństwa transakcji. Jest ciekawym projektem, który daje użytkownikom wiele możliwości. Naszym zdaniem, zdecydowanie warto wypróbować giełdę DeFi Swap. Jeśli jednak wolisz skorzystać z usług regulowanego dostawcy, polecamy Binance.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Czym jest DeFi Swap (ang. what is DeFi Swap)?
DeFi Swap jest innowacyjną zdecentralizowaną giełdą kryptowalut. Została zaprojektowana przez twórców platformy Crypto.com. Działa od 2020 roku. DeFi Swap umożliwia handel wirtualnymi walutami bez pośrednictwa stron trzecich. Wykorzystuje zautomatyzowane pule płynności.
Ile mogę zarobić na giełdzie DeFi Swap?
Wysokość twoich zarobków na giełdzie DeFi Swap zależy od kilku czynników. Nagrody za staking są tym wyższe, im więcej monet postawisz. Ważny jest także czas, na jaki zdecydujesz się zablokować swoje tokeny. Tak jak na każdej giełdzie, zarabiasz również na transakcjach kryptowalutowych. W tym przypadku wysokość zysków jest uzależniona od aktualnej sytuacji na rynku i kursu poszczególnych monet. Nie zapominaj o ryzyku związanym z nagłymi spadkami cen.
Jakie kryptowaluty są dostępne na platformie DeFi Swap?
Na platformie DeFi Swap kupisz 21 kryptowalut, w tym m.in. ethereum, tether, Crypto.com Coin (CRO), uniswap. Pełną listę dostępnych (ang. available) monet znajdziesz w powyższym artykule. Wraz z rozwojem giełdy będą do niej dodawane nowe tokeny.