Elon Musk niejednokrotnie wpływał na kurs bitcoina oraz innych kryptowalut. Multimiliarder chętnie kupuje tokeny oraz wiele innych aktywów. W poradniku przeczytasz, które z nich mają wysoki potencjał inwestycyjny.

Pamiętaj, że zakup niepewnych coinów niesie ze sobą bardzo wysokie ryzyko. Ponadto na rynku kryptowalut nie brakuje oszustów.

Część z nich namawia na tokeny, które rzekomo poleca Musk. Naciągacze są anonimowi, a największym poszkodowanym zawsze jest nieświadomy inwestor

Dlatego masz przed sobą lekturę obowiązkową.

Podpowiadamy, jakimi projektami zainteresował się właściciel Twittera. Przedstawimy również te, które obecnie znajdują się w przedsprzedaży, lecz budzą gorące dyskusje inwestorów. Dowiesz się także, jak sugestie milionerów wpływają na rynek.

 

 

Popularne tokeny

 

Multimiliarder oficjalnie posiada trzy spośród wymienionych tokenów. Jednak pełny zakres informacji o swoim portfolio posiada tylko Musk.

Naszą listę uzupełniliśmy również o tokeny, które są w przedsprzedaży. Dlaczego? Nie jest wykluczone, że milioner w przyszłości się nimi zainteresuje.

  1. Bitcoin (BTC) – najważniejsza kryptowaluta na świecie;
  2. Ethereum (ETH) – druga największa kryptowaluta;
  3. Dogecoin (DOGE) – popularny memecoin;
  4. RIA – główny token gry kryptowalutowej Calvaria;
  5. Dash to Trade (D2T) – waluta platformy, która ułatwia decyzje inwestycyjne;
  6. IMPT – token platformy, która stawia na walkę z ociepleniem klimatu.

 

Załóż Konto

 

 

Bitcoin – najważniejsza kryptowaluta na świecie

 

Logo Bitcoin To największa kryptowaluta na rynku. Jej kapitalizacja wynosi ponad 437 miliardów dolarów.

Token powstał w 2009 roku i zapoczątkował kryptowalutową rewolucję.

Pomimo spadków w 2022 roku, kupno i sprzedaż bitcoinów nadal jest bardzo dobrą opcją dla daytraderów. Główną przyczyną popularności BTC jest możliwość płatniczego świadczenia usługi. Pozostałe cele nie mają już tak dużego znaczenia.

Dziś wielu sprzedawców dóbr i usług akceptuje bitcoina. Dotyczy to zarówno małych przedsiębiorców, jak i wielkich firm. Za pomocą BTC kupisz np. gadżety w sklepie Tesli.

 

Kup Bitcoin

 

 

Ethereum (ETH) – druga największa kryptowaluta

 

ethereum Ethereum to jeden z najważniejszych altcoinów na rynku.

Przeczytaj, jak kupić ethereum!

Projekt zbudowany na blockchainie stał się atrakcyjny z uwagi na funkcjonalność smart kontraktów.

Natomiast rodzimy token sieci charakteryzuje się wysokim potencjałem inwestycyjnym.

Coiny są bardzo użyteczne, a popyt utrzymuje się na wysokim poziomie.

Zauważ, że zapotrzebowanie na ETH w znaczny sposób wpływa na cenę tokena. Wysoka aktywność w sieci zazwyczaj oznacza duże wzrosty.

Zdaniem ekspertów jest to dobra inwestycja dla posiadaczy dużego kapitału.

 

Kup Ethereum

 

 

Dogecoin (DOGE) – popularny memecoin

 

Logo Dogecoin Dogecoin to jeden z najlepszych memecoinów na rynku. Zdaniem analityków najwięcej tokenów DOGE należy do Elona Muska.

Ponadto miliarder wielokrotnie wspominał o krypotwalucie w swoich postach.

Cena tokenów znacznie spadła w maju 2021 roku. Nie spodziewamy się, że w najbliższym czasie osiągnie rekordową skalę.

Pomimo tego nadal warto wspomnieć o kryptowalucie, która jest jednym z najlepszych memecoinów na rynku.

W dniu pisania artykułu DOGE kosztuje 0,09676 dolara. To znacznie mniej od szczytowej wartości. Mimo to wielu inwestorów widzi w nim duży potencjał.

Zainteresowanie memecoinem zauważysz w ramach stron internetowych czy wypowiedzi obserwatorów rynku. Dla wielu traderów niska cena DOGE stanowi impuls do krótkoterminowych inwestycji.

Niejednokrotnie zdarzały się już wzrosty na poziomie minimum 10% w ciągu dnia.

Osoby, które podejmują ryzyko, niekiedy trafiają na atrakcyjne okazje. Chociaż istnieją bezpieczniejsze rozwiązania inwestycyjne (np. spółki skarbu państwa), wirtualne monety zapewniają szansę na wyższe przychody.

Duża ilość nadmiarowych zysków budzi wątpliwości wśród organów państwowych.

Natomiast rozporządzenie Parlamentu Europejskiego wprowadziło regulacje, które chronią inwestorów przed niektórymi rodzajami ryzyka i pomagają unikać nieuczciwych praktyk.

Pamiętaj, że handel kryptowalutami jest możliwy na podstawie obowiązującego prawa.

 

Kup Dogecoin

 

 

RIA – główny token gry kryptowalutowej Calvaria

 

Logo Calvaria Calvaria to gra kryptowalutowa typu Play to Earn. Mechanika pozwoli ci na zarabianie tokenów RIA podczas rywalizacji z innymi użytkownikami.

Coiny dbają także o stabilność ekosystemu.

Kryptowalutę wykorzystasz do awansu w grze, a także zarabiania przez stakowanie.

Ponadto RIA jest tokenem zarządzającym i dają prawo głosu nad rozwojem projektu. Waga głosu zależy od liczby posiadanych tokenów.

Ponadto tokeny RIA wykorzystasz do zakupu kart, talii czy uzupełnienia energii twojej postaci. Pamiętaj, że 10% monet wydanych w sklepie platformy trafia do puli stakingowej. W ten sposób zapewnisz sobie dochód pasywny.

Platforma oferuje wypłatę rekompensat w postaci RIA za udział w rozgrywce. Jednak otrzymasz ich więcej za wygrane pojedynki i turnieje. Przy zakupie kart do wzmocnienia talii nie zapłacisz podatku od transakcji.

Obecnie tokeny RIA są w fazie przedsprzedaży. Aktualnie trwa jej piąty etap.

Projekt charakteryzuje się wysokim potencjałem. Zdaniem wielu traderów przedsprzedaż to bardzo dobra okazja na tanie zakupy.

Jeżeli RIA trafi na giełdę, jej cena prawdopodobnie wzrośnie.

Twórcy udostępnią za darmo wydanie testowe gry. Dzięki temu wypróbujesz zabawę i sprawdzisz, jak przebiega walka. Calvaria to jedna z niewielu gier Play to Earn, które oferują bezpłatne opcje.

 

Kup RIA

 

 

Dash 2 Trade (D2T) – waluta platformy, która ułatwia decyzje inwestycyjne

 

Logo Dash 2 Trade Dash 2 Trade jest platformą, która oferuje narzędzia i strategie inwestycyjne. W ten sposób ułatwia decyzje traderom.

Użytkownicy otrzymają analizy kryptograficzne, sygnały transakcyjne oraz dostęp do innych parametrów zapisywanych w whitepaper.

Dziś społeczność Dash 2 Trade obejmuje ok. 70.000 handlowców.

Natywny token projektu, D2T, znajduje się w przedsprzedaży. Coiny kupisz na oficjalnej stronie platformy. Znajdziesz tam również materiał promocyjny, a także inne podobne informacje.

Posiadacze tokenów mają prawo uczestnictwa w konkursach oraz innych eventach. Ponadto odblokują kolejne funkcje platformy na cele analityczne.

Zdaniem twórców to oni odpowiadają za wartość coina, a nie podmioty uprawnione do handlu. Dlatego inwestorzy nie płacą podatku od transakcji. Moneta D2T ma deflacyjny charakter, a jej podaż maksymalna wynosi 1 mld.

Według mapy drogowej projekt wystartuje w 2023 roku. Ponadto niedługo tokeny D2T trafią na giełdę.Jeśli liczysz na wysokie zyski, najlepszą opcją będzie zakup podczas przedsprzedaży. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu.

 

Kup Dash 2 Trade

 

 

IMPT – token platformy, która stawia na walkę z ociepleniem klimatu

 

Logo IMPT Celem projektu IMPT jest obniżenie śladu węglowego oraz uczynienie rynku kryptowalut bardziej zrównoważonym.

Twórcy współpracują z ponad 10.000 firm. Wśród nich nie brakuje najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Te dane dotyczą wczesnego etapu projektu.

Ocieplenie klimatu oraz wysokie ceny energii stanowią poważne problemy.

Dziś obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie rocznych redukcji emisji gazów cieplarnianych przez państwa UE.

Jednak spółki energetyczne często inwestują w elektrownie węglowe. Dlatego problemy z ochroną środowiska mogą objąć praktycznie wszystkie kraje wspólnoty.

Podmioty przetwarzające tokeny IMPT zaangażują się w walkę z ociepleniem klimatu. Założenia twórców są bardzo proste. Firmy oraz inwestorzy indywidualni kupują kredyty węglowe.

Następnie wykorzystują je do wsparcia projektów proekologicznych. Te inicjatywy są weryfikowane przez niezależny zespół, co pozwala na unikanie nadużyć.

Jeśli zdecydujesz się na wycofanie kredytów węglowych, ulegną one spaleniu. W zamian za zmniejszenie emisji CO2 otrzymasz wypłatę rekompensat w postaci unikalnych NFT.

Token IMPT jest bardzo użyteczny. Ma zastosowanie przy obsłudze płatności oraz odblokowywaniu nowych funkcji platformy.

Ponadto posiadacze coinów wezmą udział w ekskluzywnym DAO.

Dzisiaj kryptowaluta dostępna jest w przedsprzedaży. W dniu pisania artykułu koszt zakupu tokena wynosi 0.023 dolara. Po zakończeniu przedsięwzięcia IMPT trafi na giełdy, a podaż wyniesie 3 mld.

Wiele wskazuje na to, że zyski zadowolą traderów. Ich zdaniem to znacznie lepsze rozwiązanie niż inwestycja w spółki skarbu państwa (w tym podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych np. spółki energetyczne).

 

Kup IMPT

 

 

Jak kupić wirtualne monety?

 

Dziś z łatwością kupisz tokeny na giełdzie. Do rejestracji potrzebujesz następujące dane: nazwa użytkownika, e-mail, hasło, skan dowodu tożsamości. W przypadku zaufanych giełd cele przetwarzania danych dotyczą jedynie weryfikacji.

 

 

Binance

 

 

binance logo

 

Binance to największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlu. Charakteryzuje się także obszerną ofertą, w której znajdziesz ponad 500 kryptowalut i wiele dodatkowych funkcji, takich jak staking, mining, rynek NFT, portfel Web3 czy pożyczki kryptowalutowe.

Aktywnych inwestorów zadowolą także niskie prowizje od transakcji, które wynoszą maks. 0,1% (maker/taker). Co więcej, posiadacze kryptowaluty BNB mogą liczyć na zniżkę w wysokości 25%.

Giełda Binance dba również o bezpieczeństwo swoich klientów, co potwierdza długa lista zabezpieczeń (m.in. uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie SSL czy fundusz ochrony środków).

 

Załóż Konto

 

 

 

 

 

Czy Elon Musk sprzedaje tokeny?

 

Elon Musk Na początku tego roku Musk zapytał swoich followersów, jak według nich będzie wyglądała inflacja w najbliższych latach.

Odpowiedział mu dyrektor Microstrategy – Michael Saylor. Stwierdził, że wiele osób przeniesie kapitał z walut FIAT na wirtualne monety.

Musk zgodził się z tym stanowiskiem.

Wiele wskazuje na to, że największym poszkodowanym będzie osoba, która gromadzi wyłącznie kapitał w tradycyjnych walutach.

Eksperci polecają korzystanie z giełd kryptowalut i podobnych usług świadczonych drogą elektroniczną.

Przeczytaj też: nowe kryptowaluty i tanie kryptowaluty z potencjałem!

 

 

Podsumowanie

 

Miliarderzy, wielkie korporacje czy agencje marketingowe mają wpływ na rynek kryptowalut. Czasami jeden post na Twitterze czy dobry materiał promocyjny potrafi zmienić wykres cen.

Nie inaczej jest w przypadku wypowiedzi Elona Muska, który posiada najważniejsze coiny.

Wiele wskazuje na to, że przedsiębiorca zainteresuje się innymi coinami, które aktualnie są w przedsprzedaży. Jego majątek może objąć praktycznie wszystkie emitowane tokeny IMPT czy RIA.

Pamiętaj, że przedstawione w poradniku dane dotyczą wyłącznie bezpiecznych i polecanych przez ekspertów coinów.

Zakup tych tokenów zapewnia szansę na wyższe zyski niż klasyczne inwestycje (np. akcje czy spółki skarbu państwa). Dobrą praktykę stanowi dywersyfikacja portfela.

Początkujący inwestorzy często mają problemy z pozyskaniem finansowania. Zaczynają więc sięgać po perspektywiczne tokeny w przedsprzedaży.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

Jak bezpiecznie kupię tokeny?
Wybierz polecaną giełdę i rzuć okiem na regulamin. Reklama często zachęca do inwestycji, lecz nie wspomina o ważnych kwestiach. Sprawdź opłaty transakcyjne czy niezbędność danych osobowych pozostawionych na platformie. Giełdy przedstawione w poradniku cieszą się uznaniem wśród inwestorów i są przyjazne początkującym.
Gdy wybierzesz brokera, wpisz adres url żądania w przeglądarce, a następnie załóż konto. Po weryfikacji zapoznaj się z platformą. Po wyborze kryptowalut ukaże ci się długa lista. Informacje dodatkowe uzyskasz po kontakcie z supportem.
Jeśli chcesz sprawdzić ustawienia zaawansowane, przejdź do odpowiedniej zakładki w panelu platformy. Pamiętaj, że zawsze masz prawo żądania sprostowania danych osobowych i usunięcia ich z bazy.
Czy zakup kryptowalut w Polsce jest legalny?
Tak. Jednak nie zapomnij o rozliczeniu z urzędem skarbowym. Niekiedy ilość nadmiarowych zysków budzi wątpliwości instytucji finansowych. Dlatego terminowa spłata podatków jest tak ważna.
Ile bitcoinów należy do Muska?
Miliarder nigdy nie zdradził, ile tokenów BTC posiada. Na podstawie jego postów zakładamy, że to bitcoiny stanowią największą część portfela Muska. Ponadto nie mamy wątpliwości, co do innych coinów, które należą do portfolio (DOGE i ETH).