Gry wideo są jedną z najpopularniejszych form rozrywek w dzisiejszych czasach. Niemal każdy z nas ma w domu komputer, smartfon i dostęp do internetu. Twórcy gier wymyślają coraz ciekawsze światy i coraz bardziej angażujące rozgrywki.

W ostatnich latach ogromną popularność zyskały gry NFT oparte na technologii blockchain. Zapewniają nie tylko rozrywkę. Dzięki wykorzystaniu niewymienialnych tokenów, umożliwiają graczom zarabianie pieniędzy.

Wirtualne przedmioty w grach NFT mają postać tokenów NFT na blockchainie. Gracze trzymają swoje zasoby w portfelu, wykorzystują je w grze lub handlują nimi z innymi użytkownikami.

Zastosowanie NFT zrewolucjonizowało świat gier. Technologia blockchain daje graczom mnóstwo możliwości. Niektórzy z nich traktują gry NFT jako dodatkowe źródło przychodów. Inni spełniają się w tworzeniu własnych zasobów cyfrowych.

Handel wirtualnymi przedmiotami kwitnie. W 2021 roku kapitalizacja rynkowa sektora NFT przekroczyła kwotę 22 miliardów USD. Dla porównania, w 2020 roku wynosiła 338 milionów USD.

Duża część rynku NFT koncentruje się na branży gier online, która rozwija się bardzo dynamicznie. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższej przyszłości.

Interesujesz się grami NFT? Chciałbyś na nich zarabiać, ale nie wiesz jak zacząć? Przeczytaj nasz artykuł. Wyjaśniamy w nim, jak działają gry NFT oraz gdzie kupić niewymienialne tokeny. Omawiamy też najpopularniejsze gry blockchain dostępne na rynku.

 

Sortuj według

3 Dostawcy pasujący do Twoich filtrów

Metody Płatności

Cechy

Użyteczność

Wsparcie

Stawki

1albo więcej

Bezpieczeństwo

1albo więcej

Wybór monet

1albo więcej

Klasyfikacja

1albo więcej

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Wide range of supported cryptos
 • Access to NFTs
 • Earn up to 14.5% p.a. rewards on your crypto holdings
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna Usługa portfela
Metody Płatności
Karta kredytowa Paypal Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Cryptoassets are a highly volatile unregulated investment product. No UK or EU investor protection.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Obsługa ponad 170 kryptowalut
 • Wysoki poziom zabezpieczeń
 • Wielojęzyczne wsparcie
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Karta kredytowa Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są bardzo niestabilnymi, nieregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z EU nie mogą liczyć na pełną ochronę inwestowanego kapitału.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Płatności kartami kredytowymi i debetowymi
 • Jedna z pierwszych giełd na rynku
 • Duży wybór kryptowalut
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Przeniesienie Sepa Sofort
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są wysoce zmiennymi, nieuregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z UE nie mogą liczyć na pełną ochronę.

 

Na czym polega fenomen gier NFT?

 

Fenomen gier NFT polega przede wszystkim na tym, że gracze są pełnoprawnymi właścicielami wirtualnych przedmiotów w grze. Swobodnie dysponują swoimi zasobami. W zależności od potrzeb, wykorzystują je w ramach rozgrywki, wymieniają się z innymi graczami lub sprzedają na rynkach NFT.

W porównaniu do scentralizowanych gier, podejście do własności cyfrowych zasobów w branży NFT jest rewolucyjne. W wielu popularnych grach, takich jak np. Fortnite, gracz nie posiada zakupionych przedmiotów na własność i nie może ich sprzedać. O ich przeznaczeniu i zakresie wykorzystania decyduje studio.

Zdarza się, że przedmioty są dezaktywowane i nie da się ich dłużej używać. Zainwestowane, często niemałe pieniądze przepadają bezpowrotnie.

Pomysłodawcy gier opartych na blockchainie przyjęli inną strategię. Tworzą rozbudowane wirtualne światy i zarabiają na sprzedaży zasobów, które mają w nim zastosowanie. W grach NFT kupisz cyfrowe nieruchomości, awatary, broń i mnóstwo innych przedmiotów.

Wiele popularnych gier NFT wykształciło swoją ekonomię z własnym, natywnym tokenem. Pełni funkcję środka płatniczego, który obsługuje transakcje kupna i sprzedaży wirtualnych zasobów. Służy także jako nagroda pieniężna dla wyjątkowo zaangażowanych użytkowników.

Każda transakcja w grze NFT jest rejestrowana na blockchainie. Rozliczenie odbywa się za pomocą inteligentnych kontraktów. Jeśli gra korzysta z publicznego łańcucha bloków, transakcje są jawne. Oznacza to, że mają do nich wgląd także osoby postronne.

 

Załóż Konto

 

 

Jak działają tokeny NFT w grach online?

 

NFT Działanie NFT w grach online jest bardzo proste. Każdy przedmiot w grze istnieje jako unikalny token NFT.

Jeśli kupisz cyfrowy zasób, stajesz się jego jedynym właścicielem. Przechowujesz go w swoim portfelu kryptowalutowym i swobodnie nim dysponujesz.

Twórca gry tworzy wirtualne przedmioty jednorazowo w procesie bicia monety NFT. Wykorzystasz je w trakcie rozgrywki.

W przypadku niektórych gier, zdobywasz lub odblokowujesz poszczególne zasoby wtedy, gdy osiągniesz konkretny poziom lub wykonasz misję. Przedmioty do gier kupisz lub sprzedasz na rynkach NFT.

Zanim zaczniesz grać, załóż portfel kryptowalutowy kompatybilny z NFT, np. MetaMask Wallet lub Crypto.com Wallet. Dzięki temu, będziesz miał łatwy dostęp do swoich wirtualnych zasobów.

Portfel jest niezbędny, jeśli chcesz kupować i sprzedawać wirtualne przedmioty na platformach do handlu niewymienialnymi tokenami.

Sektor gier NFT cały czas się rozwija. Prawdopodobnie już niedługo gracze będą mogli pożyczać lub wynajmować swoje zasoby cyfrowe w celu uzyskania dochodu pasywnego. Obecnie trwają prace nad platformami specjalizującymi się w udzielaniu pożyczek NFT dla graczy.

 

 

Czym są gry play-to-earn?

 

Gry typu play-to-earn (PtE) są grami online, które nagradzają użytkowników tokenami NFT za określone czynności w grze. Zagrasz w nie za pomocą przeglądarki lub aplikacji na urządzeniu mobilnym. Otrzymasz token, jeśli np. obejrzysz reklamę lub wykonasz wyznaczone zadanie w ramach rozgrywki.

Przyznawanie tokenów odbywa się za pomocą inteligentnych kontraktów w sposób całkowicie zautomatyzowany. Gry play-to-earn oferują możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy.

 

Załóż Konto

 

 

10 najbardziej znanych gier NFT

 

Chciałbyś spróbować swoich sił w grze NFT? Nie wiesz od czego zacząć? Poniżej znajdziesz omówienie dziesięciu najpopularniejszych gier NFT. Z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

 

 

Alien Worlds

 

Logo Alien Worlds Gra Alien Worlds jest darmową grą, która opiera się na wydobyciu natywnych tokenów TLM. Polega na rywalizacji i współpracy ekonomicznej pomiędzy graczami.

Na jej świat składa się system Zdecentralizowanych Organizacji Autonomicznych (DAO), rozmieszczonych na sześciu różnych planetach.

Natywny token Trilium (TLM) służy przede wszystkim jako waluta w grze. Użytkownicy używają TLM do wymiany i handlu wirtualnymi przedmiotami. Token jest też wykorzystywany do ulepszenia istniejących NFT.

Gracze otrzymują TLM za wykonywanie określonych zadań w ramach rozgrywki. TLM zdobędziesz także w procesie wydobycia lub poprzez staking. Moneta jest niezbędna do zarządzania planetami. Zapewnia prawo do udziału w jednej z sześciu DAO i decydowania o jej rozwoju.

W grze Alien Worlds wcielasz się w rolę badacza przestrzeni kosmicznej. Masz do dyspozycji zestaw trzech narzędzi górniczych, których używasz do wydobywania monet TLM. Wydobycie trwa od 2 sekund do 3 minut, w zależności od wybranego narzędzia. Liczba monet, którą otrzymasz, zależy od kilku czynników:

 • wybranego narzędzia górniczego,
 • planety, na której zdecydujesz się wydobywać TLM;
 • dostępnej ilości TLM na wybranej planecie.

Aby zdobyć monety TLM, możesz także wysyłać wirtualne statki kosmiczne na misje. W ten sposób dołączasz do rywalizacji o część puli nagród TLM. Po ukończeniu misji, otrzymasz do pięciu NFT w ramach nagrody.

W metawersum Alien Worlds kupisz broń, artefakty i inne wirtualne przedmioty w formie niewymienialnych tokenów. W niedalekiej przyszłości twórcy zamierzają wprowadzić do gry element PVP o nazwie Thunderdome.

 

 

Axie Infinity

 

Logo Axie Infinity W Axie Infinity hodujesz, zbierasz i trenujesz wirtualne stworzenia zwane Axies. Każdy Axie posiada unikalne cechy i określoną wartość. Stworki są przechowywane w blockchainie jako tokeny ERC-1155.

Aby rozpocząć grę w Axie Infinity, kup minimum trzy Axies. W ten sposób stworzysz swoją pierwszą drużynę i weźmiesz udział w rywalizacji z innymi użytkownikami.

Axies NFT kupisz na platformie Axie Marketplace za pośrednictwem połączonego z grą portfela Ronin.

W Axie Infinity zagrasz na komputerach PC i Mac oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Axie Infinity wykorzystuje dwa natywne tokeny:

 • Axie Infinity Shard (AXS) służy jako token zarządzający dla protokołu Axie Infinity oraz jako waluta gry. Za AXS kupisz wirtualne przedmioty w postaci NFT. AXS jest także tokenem użytkowym ERC-20, wykorzystywanym do hodowania nowych Axies. Token AXS znajdziesz na wielu popularnych giełdach, np. Binance.
 • Smooth Love Potion (SLP) jest tokenem ERC-20, wykorzystywanym do tworzenia nowych Axies i rozmnażania ich. Gracze otrzymują nagrody w postaci SLP za udział w trybie przygodowym i zwycięskie bitwy.

 

Załóż Konto

 

 

Cryptomines

 

Logo Cryptomines Cryptomines jest grą symulacyjną z gatunku science fiction. Gracze, za pomocą wirtualnej floty, odkrywają planety, wykopują skarby, zbierają zasoby i walczą z wrogami.

Aby zagrać, musisz najpierw kupić flotę. Jej wielkość jest oznaczona gwiazdkami. Im więcej gwiazdek, tym więcej postaci pomieści dana flota.

Gra Cryptomines działa na blockchainie Ethereum. Wykorzystuje inteligentne kontrakty do tworzenia wirtualnych przedmiotów w oparciu o Binance Smart Chain.

Cyfrowe zasoby możesz swobodnie kupować i sprzedawać na rynkach NFT. W grze użytkownicy wykorzystują tokeny ETERNAL.

 

 

Farmers World

 

Farmers World Farmers World jest grą rolniczą. Jej akcja rozgrywa się w Ameryce Południowej w opuszczonym miasteczku rolniczym, odkrytym przez grupę portugalskich poszukiwaczy złota.

Zadaniem gracza jest przekształcenie go w duże, tętniące życiem miasto.

Mechanika gry jest prosta. Użytkownicy zarządzają swoimi gospodarstwami, dbają o zwierzęta hodowlane i doglądają upraw.

Gra pozwala na wydobywanie zasobów w postaci tokenów, które możesz wykorzystać w rozgrywce lub sprzedać.

Aby rozpocząć grę, kup narzędzia na rynku NFT albo wyprodukuj je za pomocą wspomnianych tokenów.

W Farmers World istnieją trzy główne zasoby, którym odpowiadają trzy tokeny: FWW (drewno), FWF (żywność) i FWG (złoto). Do każdego z nich są przypisane trzy różne grupy narzędzi:

 • FWW: siekiera, piła, piła łańcuchowa;
 • FWF: wędka, sieć rybacka, łódź rybacka;
 • FWG: koparka górnicza.

Tokeny FWF, FWW, FWG kupisz i sprzedasz na zdecentralizowanych rynkach, takich jak np. Alcor. Możesz je także przekazać swoim znajomym w grze lub otrzymać od innych użytkowników.

 

Załóż Konto

 

 

Gods Unchained

 

Gods Unchained Gods Unchained jest grą karcianą online, opartą na blockchainie Ethereum. Powstała w 2018 roku i szybko zyskała popularność.

Gra stawia na bezpośrednią rywalizację pomiędzy użytkownikami. Gracze budują lub łączą potężne talie kart, aby pokonać przeciwników w bitwie.

Gra NFT na pierwszy rzut oka przypomina znane tytuły, takie jak Hearthstone czy Runeterra.

Jednak w przeciwieństwie do nich, w Gods Unchained wszystkie karty są wydawane w formie NFT. Oznacza to, że twórcy gry nie mogą zmienić wartości kart, unieważnić ich ani odebrać użytkownikom.

Gra posiada natywny token GODS w standardzie ERC-20. Służy jako token użytkowy oraz pełni rolę waluty.

Gods Unchained wykorzystuje inteligentne kontrakty Ethereum do wybijania NFT, które stanowią przedmioty kolekcjonerskie w grze.

Bicie NFT odbywa się w trakcie gry, zgodnie z zasadą play-to-earn. Podczas rozgrywki odblokowujesz pakiety kart Common Core. Następnie, za pomocą tokenów Flux zamieniasz karty w NFT.

Tokeny Flux otrzymasz w ramach nagrody za zwycięstwo w turniejach. Wybite NFT możesz sprzedać za prawdziwe pieniądze na wewnętrznym rynku gry.

 

 

Illuvium

 

Logo Illuvium Illuvium to darmowa gra MMORPG w klimacie fantasy. Gracze wędrują przez wirtualny świat. Biorą udział w misjach badawczych, polują na stworzenia zwane Illuvials i zdobywają nagrody.

Cyfrowe zasoby w grze istnieją jako NFT. Użytkownicy przechowują je w swoich portfelach. Mogą wykorzystać je w rozgrywce lub sprzedać innym graczom.

Podobnie jak inne popularne gry NFT, Illuvium posiada swój własny token ERC-20, ILV. Służy głównie do zarządzania i zapewnienia płynności w ramach platformy. Nie musisz posiadać monet ILV, aby zagrać w Illuvium.

Gra jest darmowa i w pełni zdecentralizowana. Struktura zarządzania opiera się na natywnych tokenach ILV.

Tokeny ILV kupisz na giełdach kryptowalut. Zdobędziesz je także w trakcie gry w konkursach, misjach i walkach lub poprzez sprzedaż wirtualnych przedmiotów na rynku IlluviDEX.

W grze Illuvium wcielasz się w rolę członka statku międzygalaktycznej floty kosmicznej, który rozbija się na jednej z planet. Jako jedyny ocalały, zajmujesz się badaniem otoczenia.

Twoim zadaniem jest schwytanie jednej z ponad stu istot zwanych Illuvials. Stwory dzielą się na pięć kategorii: Fighter, Rogue, Guardian, Psion i Empath. Każda z nich jest powiązana z żywiołem, który określa ich umiejętności. Gdy złapiesz Illuviala, powstaje token NFT, który zostaje zapisany w twoim portfelu.

 

Załóż Konto

 

 

MIR4

 

MIR4 MIR4 jest turową grą fabularną z własnym tokenem ERC-1155 i zintegrowanym rynkiem. Została wydana w 2020 roku.

W MIR4 gracze rywalizują ze sobą w bitwach. Zdobywają przedmioty, karty lub trofea dla swoich wirtualnych postaci.

Każdą postać dostosujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Im większą popularność zdobędzie w społeczności użytkowników, tym wyższa będzie jej cena.

Gra korzysta z tokenów o nazwie DRACO. Od poziomu 40. są przyznawane graczom jako nagroda za wygrane bitwy. Za pomocą DRACO kupisz nowe postacie lub wzmocnisz te, które już posiadasz.

Monety wymienisz także na wirtualny surowiec Darksteel. Tokeny DRACO umożliwiają wymianę, zapisywanie i handel zasobami z gry na zewnętrznych platformach.

 

 

Mobox

 

Logo Mobox Mobox jest ekosystemem dla różnorodnych gier NFT, w którym centralną rolę pełni token MOMO. Znajdziesz tu gry strategiczne, fabularne, fantasy i wiele innych.

W ramach metawersum Mobox gracze tworzą awatary, które wchodzą ze sobą w interakcje.

Mobox rozwija interoperacyjność NFT. Użytkownicy korzystają z zasobów ekosystemu w wielu grach jednocześnie.

Platforma pozwala graczom handlować swoimi MOMO, stakować je oraz wykorzystywać w rozgrywce. Możliwy jest także tzw. yield farming. W ten sposób łączy mechanikę free-to-play i play-to-earn.

W ramach metawersum działa także rynek, na którym co jakiś czas odbywają się specjalne wydarzenia. Na przykład, możesz stworzyć własną gildię, do której dołączą inni gracze.

 

Załóż Konto

 

 

Overlord

 

Logo Overlord Overlord jest grą NFT na urządzenia mobilne. W czasie rozgrywki, wcielasz się w rolę złego władcy, który ma swojego pomocnika w postaci zwierzęcia. Wspólnie walczycie z przeciwnikami w czasie rzeczywistym.

Każdy z władców ma inne umiejętności. Może być łucznikiem, wojownikiem lub magiem. Aby walczyć z innymi graczami, musisz posiadać jakieś zwierzę, np. wilka, niedźwiedzia, węża.

Zwierzęta znajdziesz w rozlokowanych w grze skrzyniach. Kupisz je także na rynku za monety LORD.

Gra Overlord umożliwia zdobywanie tokenów NFT z symbolem LORD i handel nimi np. na ForkDelta.

 

 

Splinterlands

 

Logo Splinterlands Splinterlands to darmowa, karciana gra NFT. Tworzysz w niej karty o unikalnych właściwościach i wykorzystujesz je w bitwach z innymi użytkownikami.

Podobnie jak w przypadku fizycznych kart kolekcjonerskich, kupisz i sprzedasz swoje wirtualne zasoby na blockchainie.

Gra Splinterlands opiera się na Hive Blockchain. Oferuje on szybkie i tanie transakcje na zdecentralizowanym, publicznym blockchainie.

Splinterlands korzysta z dwóch natywnych tokenów:

 • Dark Energy Crystals (DEC) jest tokenem użytkowym w grze. Monety DEC otrzymasz jako nagrodę za wykonane misje lub zadania. Wykorzystasz je do zakupu wirtualnych przedmiotów lub ulepszeń, dzięki którym poprawisz swoją pozycję w rankingu. Tokeny DEC są dostępne na niektórych giełdach kryptowalutowych;
 • Splintershards (SPS) jest tokenem zarządzania. Stanowi podstawę specjalnie utworzonej Zdecentralizowanej Organizacji Autonomicznej (DAO), opartej na Binance Smart Chain. Gracze podejmują decyzje dotyczące zarządzania poprzez głosowanie przy użyciu inteligentnych kontraktów. Kolejne tokeny SPS uzyskasz poprzez staking.

 

Załóż Konto

 

 

Gdzie kupić tokeny NFT?

 

Tokeny NFT kupisz na platformach do handlu niewymienialnymi tokenami. Poniżej prezentujemy listę sprawdzonych dostawców.

 

 

Nftlaunchpad.com

 

 

Logo NFT LaunchPad

 

NFT LaunchPad jest platformą dla twórców, inwestorów i kolekcjonerów niewymienialnych tokenów. Została uruchomiona na początku 2022 roku.

Na giełdzie NFT LaunchPad nie tylko kupisz i sprzedasz cyfrowe aktywa, ale także stworzysz własne wirtualne dzieła. Platforma jest zintegrowana z blockchainami Binance Smart Chain i Polygon. Zapewnia bezpieczne i szybkie transakcje.

Zalety:

 • Brak prowizji od transakcji;
 • Jedne z najniższych spreadów na rynku;
 • Blisko 140 par walutowych do handlu;
 • Oprócz tego w ofercie ok. 6000 innych aktywów;
 • PLN jako waluta bazowa rachunku;
 • Kilka platform inwestycyjnych do wyboru;
 • Bezpieczeństwo (broker posiada licencje CySEC, FCA, ASIC).

 

Załóż Konto

 

 

Crypto.com

 

 

Logo Crypto.com

 

Crypto.com jest popularną platformą do handlu kryptowalutami. Od niedawna umożliwia także kupno i sprzedaż NFT. Oferuje ekskluzywne kolekcje od światowej klasy twórców. Znajdziesz tu cyfrowe dzieła stworzone przez gwiazdy z różnorodnych branż, np. muzycznej i sportowej.

Zalety:

 • Unikalne kolekcje od znanych artystów;
 • Przejrzysty interfejs.

 

Załóż Konto

 

 

Binance NFT

 

 

Binance logo w kolorze

 

Platforma Binance NFT jest powiązana z giełdą kryptowalut Binance. Zapewnia wysoką jakość usług i płynność handlu. W Binance NFT kupisz cyfrowe dzieła sztuki od znanych twórców oraz wirtualne przedmioty kolekcjonerskie.

Zalety:

 • Dostęp do ekskluzywnych ofert i rzadkich dzieł sztuki;
 • Powiązanie z giełdą kryptowalut Binance.

 

Załóż Konto

 

 

Coinbase NFT

 

 

Logo Coinbase

 

Coinbase jest znaną na całym świecie giełdą kryptowalut. Wkrótce zostanie także uruchomiona zdecentralizowana platforma do handlu niewymienialnymi tokenami – Coinbase NFT. Zapisz się na listę oczekujących, aby otrzymać informację o starcie platformy oraz najnowsze aktualizacje.

Zalety:

 • Dostawca godny zaufania – rynek Coinbase NFT jest dziełem twórców popularnej giełdy kryptowalutowej Coinbase;
 • Możliwość handlu oraz tworzenia własnych NFT.

 

Załóż Konto

 

 

W jaki sposób gry NFT zarabiają pieniądze?

 

Istnieją różne sposoby na zarabianie pieniędzy w grach NFT. Każda gra ma swoje własne zasady i oferuje różne możliwości.

Wiele gier nagradza użytkowników za wykonywanie zadań w czasie rozgrywki. Im trudniejsza misja, tym bardziej atrakcyjna nagroda.

Gry NFT pozwalają graczom rywalizować w turniejach, aby zdobyć cenne cyfrowe zasoby. Konkursy zazwyczaj odbywają się na specjalnych stronach internetowych.

Innym sposobem na zarabianie jest sprzedaż przedmiotów z gry lub wirtualnych stworków bezpośrednio na giełdzie za ETH lub BTC. Im rzadsze przedmioty posiadasz, tym więcej na nich zarobisz.

 

 

Czy gra NFT może przynieść straty?

 

Ryzyko Ryzyko straty pieniędzy zależy od tego, jaką grę wybierzesz. W niektórych grach utrata zdobytych tokenów nie jest możliwa.

Wiele popularnych gier stawia na rywalizację pomiędzy graczami. Tutaj pojawia się element ryzyka. W przypadku przegranej, stracisz zgromadzone zasoby.

Ryzyko strat wiąże się także z handlem NFT. Jeśli posiadasz tokeny o niskiej wartości rynkowej, będzie ci trudno znaleźć nabywcę. Najłatwiej sprzedać zasoby, na które jest duży popyt.

Im więcej osób interesuje się danym NFT, tym większe masz szanse na sprzedaż w korzystnej cenie.

Gry NFT pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Inwestowanie w nowinki z branży cyfrowych aktywów jest dość ryzykowne. Graj rozważnie – inwestuj tylko taką kwotę, na której ewentualną stratę możesz sobie pozwolić.

 

Załóż Konto

 

 

Jak skutecznie grać w gry NFT, aby osiągnąć zyski?

 

Aby skutecznie grać w gry NFT, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Wybierz grę, która przyciąga duże grono użytkowników. Im więcej graczy, tym wyższa wartość wirtualnych przedmiotów i większa szansa na zarobek;
 • Pamiętaj o ryzyku. Nie inwestuj więcej pieniędzy, niż możesz stracić w razie niepowodzenia;
 • Upewnij się, że wszystkie transakcje odbywają się za pośrednictwem bezpiecznego portfela, np. Metamask;
 • Dokonuj przemyślanych zakupów. Zastanów się, jakie przedmioty przydadzą ci się w poszczególnych grach. Zwróć uwagę na ich wartość. Kupuj NFT, na które jest duży popyt wśród graczy. W ten sposób łatwiej znajdziesz nabywcę, gdy zdecydujesz się sprzedać swoje zasoby;
 • Korzystaj z usług sprawdzonych dostawców.

 

 

Przyszłość gier NFT

 

Gry NFT Entuzjaści gier NFT widzą przyszłość branży w jasnych barwach. Technologia blockchain dała twórcom gier oraz użytkownikom mnóstwo nowych możliwości.

Dla wielu osób spędzanie czasu w wirtualnym świecie jest ulubioną formą rozrywki. Gry stają się coraz bardziej wciągające. Wrażenia i emocje wywołuje nie tylko ciekawa fabuła, ale także dopracowana grafika.

Gry oparte na blockchainie są atrakcyjne zarówno dla zwykłych graczy, jak i kolekcjonerów NFT. Oferują prostą rozgrywkę oraz możliwość zarabiania prawdziwych pieniędzy. Wiele wskazuje na to, że ich popularność będzie rosła.

Z drugiej strony, konkurencja na rynku jest bardzo duża. Regularnie pojawiają się nowe gry. Użytkownicy skupiają się na projektach, które już zyskały popularność. Niewielu graczy sięga po nowości.

Ponadto, niektórzy krytycy sceptycznie podchodzą do idei grywalizacji. Gry play-to-earn przyciągają głównie graczy nastawionych na zarabianie prawdziwych pieniędzy. Aby zwiększyć zyski, często zmieniają gry i szukają nowych okazji do zarabiania.

Takie zachowanie jest niekorzystne dla ekosystemów gier NFT. Powoduje zmniejszenie popytu na natywne tokeny, a w konsekwencji spadek ich wartości.

 

 

Podsumowanie

 

Gry NFT zrewolucjonizowały branżę gier wideo. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain, gracze są pełnoprawnymi właścicielami przedmiotów zdobytych w grze. Przechowują je w portfelu kryptowalutowym i swobodnie nimi zarządzają.

To gracz decyduje, czy wykorzysta swoje zasoby w rozgrywce, wymieni je lub sprzeda innemu użytkownikowi. W przeciwieństwie do klasycznych gier, twórcy nie mają wpływu na wartość i zastosowanie poszczególnych przedmiotów.

Poprzez sprzedaż NFT na rynkach, gracze zarabiają prawdziwe pieniądze. Wielu z nich zapewnia sobie w ten sposób dodatkowy dochód pasywny.

Gry NFT pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Chociaż ich potencjał jest ogromny, wciąż nie dorównują klasycznym grom pod względem rozgrywki i oprawy graficznej.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

Czym jest NFT?
NFT (non-fungible token) jest niewymienialnym cyfrowym tokenem. Posiada unikalne cechy. Stanowi potwierdzenie własności i autentyczności wirtualnych aktywów, takich jak dzieła sztuki, muzyka i przedmioty kolekcjonerskie.
Czym jest gra NFT?
Gra NFT jest grą online opartą na technologii blockchain. Wszystkie wirtualne przedmioty, karty i postacie wykorzystywane w rozgrywce są emitowane jako NFT na blockchainie. Gracze kupują lub zdobywają swoje zasoby i dysponują nimi wedle uznania.
Czy na graniu w gry NFT można zarobić prawdziwe pieniądze?
Tak, gry NFT umożliwiają zarabianie prawdziwych pieniędzy w czasie rozgrywki. Wiele gier przyznaje nagrody za wykonywanie zadań i wygrane pojedynki. Za dobrze wykonaną misję otrzymasz NFT lub natywne tokeny danej gry. Możesz je sprzedać na giełdach kryptowalutowych i rynkach NFT.
Czy gry NFT są płatne?
Większość gier NFT jest darmowa. W niektórych przypadkach musisz jednak kupić kilka cyfrowych przedmiotów, aby dołączyć do rozgrywki.
Jakie wirtualne przedmioty znajdę w grze NFT?
W grze NFT znajdziesz wiele wirtualnych przedmiotów z różnorodnych kategorii. Są wśród nich m.in. postacie, fantastyczne stwory, narzędzia, broń, zwierzęta i nieruchomości. Typ dostępnych zasobów zależy od rodzaju gry. Wiele gier pozwala na dostosowywanie NFT do indywidualnych potrzeb gracza.