Dziś pojedyncza moneta z TOP5 najdroższych kryptowalut kosztuje od d 275€ do 19300€. Natomiast cena bitcoina (BTC) spadła niemal o 50 000€ od szczytu z listopada 2021.

Obecnie rynek kryptowalut spada, a wśród inwestorów panuje panika. Czy kurs bitcoina osiągnął już dno? A może to dobry moment, aby rozważyć zakup najdroższych kryptowalut? Eksperci podkreślają, że odbicie może nastąpić bardzo szybko. W takiej sytuacji łatwo przegapić okazję do zakupów.

W poradniku przeczytasz, dlaczego warto kupić najdroższe waluty cyfrowe podczas spadków. Ponadto rzucimy okiem na tanie altcoiny w postaci TAMA, IBAT i LBLOCK. Nie zabraknie również informacji na temat dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Dowiedz się więcej i inwestuj z głową.

 

 

Najdroższe kryptowaluty 2022

 

 1. Bitcoin – najdroższa kryptowaluta na rynku;
 2. PAXG – kryptowaluta o wartości 1 uncji złota;
 3. Ethereum – najpopularniejsza platforma z obsługą smart kontraktów;
 4. Maker – token do zarządzania organizacją MakerDAO;
 5. BNB – główna waluta giełdy Binance.

 

Kup Bitcoin

 

 

Jakie najdroższe kryptowaluty warto kupić?

 

Sprawdziliśmy, jakie są najdroższe waluty cyfrowe w 2022 roku. Przekonaj się, które z nich warte są zakupu. Poznaj szczegóły, a z łatwością podejmiesz rozsądną decyzję.

Jesteś początkującym inwestorem/ Przeczytaj nasz poradnik: kryptowaluty – jak zacząć!

 

 

Bitcoin – najdroższa kryptowaluta na rynku

 

Logo Bitcoin Bitcoin (BTC) to kryptowaluta, która powstała w 2009 roku i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Celem Satoshi Nakamoto (twórcy bitcoina) była decentralizacja transakcji.

Nie istnieje więc żadna instytucja, która kontrolowałaby podaż tokenów. Jest to możliwe dzięki systemowi blockchain.

Ta cyfrowa waluta zapewnia użytkownikom anonimowość. To oznacza, że osoby trzecie nie mogą śledzić operacji finansowych. Tylko strony wymiany znają szczegółowe informacje.

Bitcoin jest prekursorem kryptowalut. Stanowił odpowiedź na kontrolę pieniędzy obywateli przez władze centralne.

Ważną cechą bitcoina jest ograniczenie podaży. Obecnie w obrocie jest 19,1 z 21 mln monet. Wzrost bazy użytkowników i rzadkość tokenów wpłynie na ich ceny. Chociaż wydaje się, że najlepszy boom na BTC mamy już za sobą, zakup nadal stanowi dobrą opcję.

Ponadto Bitcoin ma najwyższą wartość kapitalizacji rynkowej spośród wszystkich aktywów cyfrowych. Według ekspertów to jedyna kryptowaluta, która ma szansę stać się oficjalnym środkiem płatniczym.

Wrzesień 2022 to środek cyklu spadkowego BTC. Mówi o tym 4-letni cykl koniunkturalny bitcoina. Duże znaczenie mają również niekorzystne warunki ekonomiczne i geopolityczne.

Kurs BTC 30 września wynosił ok. 19 500€. To niemal 50 000€ poniżej ATH. To bardzo dobry moment na zakup dla inwestorów długoterminowych. Według naszych analiz najpopularniejsze krypto osiągnie przebije ATH w 2024 roku.

 

Kup Bitcoin

 

 

PAXG – kryptowaluta o wartości 1 uncji złota

 

Logo PAXG Wirtualne pieniądze często postrzegane są jako aktywa spekulacyjne. Natomiast nie wszystkie mają taki charakter.

Chociaż Bitcoin (BTC) miał być odporny na inflację, jego cena wiąże się ze zmianą trendów na giełdach technologicznych.

Na rynku znajdziesz kryptowalutę, której cena nie zależy od mocy pieniądza. To PAXG. Jej wartość odpowiada wartości jednej uncji złota.

Inwestycja w złoto jest dosyć trudna. Tymczasem waluty cyfrowe kupisz bez żadnych problemów.

W momencie pisania tekstu uncja złota kosztuje $1662. Próg wejścia jest dość wysoki, gdyż kruszec jest niepodzielny.

PAXG umożliwia niewielkie inwestycje, a to oznacza doskonałą opcję dla początkujących. Teraz z łatwością kupisz tokeny, które odpowiadają ułamkowi wartości uncji.

Te wirtualne waluty mają zabezpieczenie w formie fizycznego złota, które znajduje się w sejfach.

 

Kup PAXG

 

 

Ethereum – najpopularniejsza platforma z obsługą smart kontraktów

 

ethereum Ethereum (ETH) łączy atuty technologii blockchain i smart kontrakty. Dziś to najpopularniejsza platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.

Eksperci wskazują na duży potencjał rozwoju kryptowaluty.

Początkowo minusem środowiska ETH była niska liczba transakcji przeprowadzanych w ciągu sekundy (ok. 17). Rozwiązaniem problemu jest Ethereum 2.0.

Osoby odpowiedzialne za projekt zwiększyli wydajność blokchaina. Pomimo zmian sieć nadal jest bezpieczna i funkcjonalna.

 

Kup Ethereum

 

 

Maker – token do zarządzania organizacją MakerDAO

 

Logo Maker To jedna z najdroższych kryptowalut na świecie. Tokeny pozwalają na zarządzanie MakerDAO i Maker Protocol.

Twórcy oferują inwestorom realny wpływ na rozwój projektu. Mowa tu np. o uczestnictwie w procesie decyzyjnym, związanym ze stablecoinem DAI.

Wirtualne waluty, które utrzymują wartość w okolicach $1 mają duże znaczenie dla wprowadzenia tokenów do codziennego użytku.

Nic dziwnego, że Maker znalazł się na liście rekomendacji inwestycyjnych.

Projekt funkcjonuje już od 2017 roku. Decyzyjność w rękach społeczności sprawia, że to jedna z najbardziej atrakcyjnych form inwestycji. Jeśli chcesz mieć wpływ na rozwój rynku kryptowalut, zastanów się nad zakupem tokenów.

 

Kup Maker

 

 

BNB – główna waluta giełdy Binance

 

binance opinie BNB to główny token jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Funkcjonuje on już od połowy 2017 roku. Wartość BNB przez długi czas zbliżona była do 30€.

Jednak w pierwszym kwartale 2021 znacznie się zmieniła.

W ciągu ok. 3 miesięcy cena tokena wzrosła do ponad 680€. Od tego czasu nie spadła poniżej 200€. Dziś za 1 token zapłacisz ok 288€.

Wartość waluty związana jest z wynikami giełdy Binance. Ta rozwija się w bardzo szybkim tempie i wprowadza wiele nowych funkcji.

Binance pozwala na handel setkami kryptowalut, stakowanie oraz sprzedaż innych aktywów. We wrześniu 2022 kapitalizacja natywnego tokena giełdy wyniosła ponad 43,5 mld €. Natomiast wolumen dzienny to ok. 750 mln €.

Posiadacze BNB mogą liczyć na wiele korzyści. To np. wcześniejszy dostęp do nowych tokenów czy zmniejszone opłaty za handel.

 

Kup BNB

 

 

Czy warto inwestować w najdroższe kryptowaluty?

 

Najdroższe kryptowaluty to bardzo dobra forma inwestycji. Dużą zaletą jest możliwość dywersyfikacji ryzyka, wysoki wskaźnik kapitalizacji oraz wielka społeczność. Ponadto są dostępne na każdej znanej giełdzie.

Pamiętaj, że na najdroższych aktywach trudno zarobić w krótkim czasie. Wtedy lepiej postawić na alternatywne coiny. Te przy aktywnym handlu sprawdzą się znacznie lepiej.

Zwracamy uwagę, że największe wzrosty dotyczą kryptowalut szybko rozwijających się. Mowa tu np. o projektach gamingowych czy zdecentralizowanych loteriach. To rozwiązania, które przyciągają tysiące inwestorów.

W kolejnej części poradnika dowiesz się, które altcoiny pozwolą Ci na wysokie zyski przy niskim nakładzie finansowym. Nie inwestuj pieniędzy bez szczegółowej analizy. Rzuć okiem na wykres i skorzystaj z naszych wskazówek.

 

 

Alternatywy dla drogich kryptowalut

 

Na podstawie szczegółowych obserwacji przygotowaliśmy listę trzech najlepszych altcoinów. Wybraliśmy wyłącznie te tokeny, które mają szansę na duże wzrostu. Sprawdź, które kryptowaluty są warte uwagi.

Poznaj także inne ciekawe nowe kryptowaluty!

 

 

Tama – natywny token projektu Tamadoge

 

tamadoge logo Tamadoge to gra w świecie Metaverse. Użytkownicy hodują wirtualne zwierzaki, a te mają formę niewymienialnych tokenów NFT.

Tama Pets rywalizują między sobą, a ich opiekunowie otrzymują punkty za zwycięstwa w walkach. Pod koniec miesiąca najlepsze wyniki trafiają na rankingi. Na tej podstawie gracze wygrywają nagrody.

Zespół Tamadoge planuje rozwój aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. To może zrewolucjonizować świat gier Play to Earn. Jeśli to się uda, cena krypto wzrośnie.

 

Kup Tamadoge

 

 

IBAT – natywny token Battle Infinity

 

Logo Battle Infinity Battle Infinity to nowa platforma, która powstała z myślą o miłośnikach wirtualnej rozrywki. Projekt obejmuje 6 głównych produktów. Wśród nich znajdziesz:

 • Battle Arena – Metaverse, który odkryjesz przy pomocy cyfrowego awatara;
 • Battle Market – rynek NFT, na którym sprzedasz przedmioty zdobyte w grach;
 • Battle Games – sklep z grami P2E i PvP;
 • Battle Swap – giełda krypto, która pozwala wymienić IBAT na inne coiny;
 • Battle Staking – projekt stakingowy, który pozwala zarabiać pasywnie;
 • IBAT Premier League – zdecentralizowana liga fantasy.

 

Kup Battle Infinity

 

 

LBLOCK – token zdecentralizowanej loterii

 

Lucky Block Twórcy umożliwiają udział w wirtualnych grach pieniężnych.

Może to zrobić każdy, bez względu na prawo obowiązujące w danym kraju. Jeśli masz portfel kryptowalutowy, możesz wziąć udział w zabawie.

Unikalne tokeny NFT pozwolą Ci uczestniczyć w losowaniu give-awaya o wartości od 10 000€ do nawet 1 000 000 €.

 

Kup Lucky Block

 

 

 

Jak kupić drogie kryptowaluty?

 

Chcesz kupić najdroższe krypto? Skorzystaj z kilku prostych wskazówek, a poradzisz sobie z tym w kilka chwil.

Binance

binance logo

Binance to niekwestionowany lider rynku giełd kryptowalut. Oferuje użytkownikom dostęp do handlu ponad 500 monetami cyfrowymi, co umożliwia łatwą dywersyfikację portfolio.

Co więcej, Binance wyróżnia się konkurencyjnymi opłatami transakcyjnymi. Prowizje wynoszą maksymalnie 0,1% za transakcję, co jest niezwykle atrakcyjne w porównaniu do standardów rynkowych. Co więcej, giełda oferuje dodatkowe zniżki dla użytkowników posiadających BNB (natywną kryptowalutę Binance).

To jeszcze nie wszystko.

Jeśli chodzi o narzędzia handlowe, Binance udostępnia zaawansowaną platformę do analizy technicznej, dzięki której doświadczeni inwestorzy przeprowadzą dogłębne badania rynkowe. Jest też coś dla początkujących, bowiem mają oni do dyspozycji prosty interfejs zakupowy.

Ci, którzy szukają bezpiecznego miejsca do przechowywania kryptowalut, mogą skorzystać ze zdecentralizowanego portfela o nazwie Trust Wallet. Jest to portfel niepowierniczy należący do Binance, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności.

Alternatywą jest portfel giełdowy, chroniony przez dwuskładnikową autoryzację (2FA) oraz białą listę IP.

Binance daje również dostęp do wielu aplikacji zdecentralizowanych (dApps) i dodatkowych funkcji, takich jak staking, mining, rynek NFT, pożyczki kryptowalutowe i wiele więcej.

 

 

Krok 1: Zarejestruj się na platformie Binance

 

Wejdź na oficjalną stronę brokera, kliknij „Zarejestruj się” i wypełnij prosty formularz.

 

binance formularz kontaktowy

 

Następnie wyślij skan dowodu osobistego bądź paszportu i potwierdź tożsamość.

 

 

Krok 2: Wpłać pieniądze

 

Wybierz jedną z metod płatność i wykonaj depozyt na koncie handlowym.

 

Wpłata USD (dolara amerykańskiego) jest darmowa.

 

 

Krok 3: skorzystaj z konta demo

 

Konto demo pozwoli Ci zapoznać się z interfejsem i najważniejszymi funkcjami. Aby najlepiej przetestować platformę, skorzystaj z fikcyjnego salda. Gdy dobrze przeanalizujesz szczegóły, włącz właściwy rachunek.

 

 

Krok 4: Kup kryptowaluty

 

Skorzystaj z paska wyszukiwania, aby znaleźć interesujące Cię krypto lub inne aktywa.

 

Następnie wpisz odpowiednią kwotę i potwierdź transakcję.

 

Załóż Konto

 

 

Podsumowanie

 

Przedstawiliśmy listę najdroższych krypto, które spotkały się z zainteresowaniem inwestorów. To Bitcoin, PAXG, Ethereum, Maker i BNB. Pamiętaj, aby rozsądnie dywersyfikować portfel. Dlatego warto stawiać również na perspektywiczne altcoiny.

Do najbardziej obiecujących tanich kryptowalut zaliczamy TAMA, IBAT oraz LBLOCK. Zwróć uwagę, że ich wartość zmienia się dużo szybciej niż ceny największych kryptowalut. To dobry sposób na szybkie zyski w krótkim czasie.

Najlepszym brokerem jest Binance. Świetnie sprawdza się podczas handlu kryptowalutami oraz innymi aktywami. Ponadto założenie konta przebiega szybko i sprawnie.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

Interesuje Cię rynek kryptowalut? Dowiedz się więcej i inwestuj z głową.

 

Czy polecacie inne platformy oprócz Binance?
Tak. Oprócz Binance istnieje kilka platform, które również oferują bezpieczny i wygodny trading.

Czy warto inwestować w najdroższe cyfrowe waluty?
Tak. Przedstawione w poradniku cyfrowe waluty warto mieć w portfelu. Jednak ostrzegamy przed inwestowaniem krótkoterminowym.
W jakie altcoiny zainwestować?
Na rynku nie brakuje altcoinów z dużym potencjałem wzrostu w perspektywie krótkoterminowej. Z naszych analiz wynika, że należą do nich TAMA, IBAT oraz LBLOCK.