Większość osób może tylko pomarzyć o inwestycji w najpopularniejsze tokeny NFT. Ich wartość rynkowa osiąga tak zawrotne ceny, że przeciętny człowiek nigdy nie uzbiera kwoty niezbędnej do transakcji.

Zresztą nawet gdyby ją posiadał, czy chciałby zamrozić ogromne pieniądze w — bądź co bądź — bardzo ryzykownych aktywach?

Z drugiej strony faktem jest, że niektórzy zarabiają miliony na handlu NFT. Czy przeciętny inwestor ma szansę do tej grupy dołączyć?

Tak, jeśli wybierze obiecujące tokeny, które jeszcze nie zyskały masowej popularności i nie osiągnęły zawrotnych cen. Właśnie dlatego dzisiaj przyglądamy się, w które najtańsze NFT warto zainwestować.

Przeczytaj artykuł, a poznasz najlepsze cyfrowe dzieła sztuki w przystępnych cenach i dowiesz się, gdzie najlepiej je kupować.

 

 

Najtańsze NFT — Ranking TOP 10

 

Poniżej zebraliśmy 10 projektów, które nie nadwyrężą twojego portfela, a mają duży potencjał, by z czasem zyskać na wartości. Zapoznaj się z nimi, a może znajdziesz ten, który odpowiada twoim oczekiwaniom.

 

 

1. Lucky Block NFT

 

Logo Lucky Block NFT Na pierwszym miejscu plasują się oficjalne tokeny NFT kryptowaluty lucky block.

Spośród reszty projektów wyróżniają się tym, że każdy posiadacz takowego tokena otrzymuje dożywotni dostęp do loterii, która odbywa się w blockchainie LBlock.

Bilet NFT na loterię kupisz za cenę 1500 USD, bo właśnie tyle będzie kosztował po pierwszym wejściu na rynek.

Istnieje też duża szansa, że Lucky Block NFT zyska na wartości wraz z rozwojem kryptowaluty projektu.

Jakby nie było, dla pierwszych inwestorów coiny okazały się bardzo szczęśliwe. W ciągu kilku dni i tygodni odnotowali trzycyfrowe zwroty z inwestycji.

Taki sam skok cenowy może wystąpić przy tokenach NFT projektu. Zresztą nawet jeśli ich wartość drastycznie nie wzrośnie, wciąż możesz skorzystać z loterii i liczyć na zysk w tego źródła.

Dożywotni dostęp odnosi się do codziennych losowań zwycięzców z całego świata — w końcu loteria odbywa się w blockchainie.

Pula wygranych wynosi 10 tys. USD.

Co więcej, 25 szczęśliwych inwestorów otrzyma szczególnie rzadki token NFT, który upoważnia do podwójnych nagród z loterii. Z oczywistych względów możemy domyślać się, że osiągnie on również większą wartość na rynkach NFT.

W Lucky Block NFT zaopatrzysz się na platformie NFT Launchpad.

 

Załóż Konto

 

 

2. Silks

 

Logo Silks W przypadku Silks masz do czynienia z ambitnym nowym projektem, który posiada bardzo interesujący cel — połączenie świata wyścigów konnych i gier w jedno wciągające doświadczenie.

Platforma projektu umożliwi użytkownikom kolekcjonowanie i handel cyfrowymi końmi wyścigowymi. W efekcie stworzy coś na wzór świata metaverse tego sportu.

Co więcej, Silks zadbało już o partnerstwo z kilkoma największymi nazwiskami ze świata wyścigów konnych.

Zaś deweloperzy projektu są przekonani, że ich platforma zrewolucjonizuje sport.

Dla pierwszych inwestorów istnieje nagroda w postaci wczesnego dostępu do świata Silks. Dlatego jest to interesująca okazja, aby stać się częścią tak obiecującego projektu.

 

Załóż Konto

 

 

3. Yubo

 

Logo Yubo Kolejna propozycja pochodzi od aplikacji społecznościowej Yubo, która zawiera w swojej ofercie bogaty i funkcjonalny projekt NFT.

Yubo samo w sobie jest platformą wideo i streamingu na żywo. Użytkownicy kreaują na niej swoje codzienne wirtualne życie, rozmawiają ze sobą, grają w gry i streamują na żywo (tutaj przeczytasz o najlepszych grach NFT).

Gdzie tutaj jest miejsce na NFT?

Otóż Yubo stworzyło opartą na sieci Ethereum kolekcję o nazwie „Randos”. Składa się z 10 tys. tokenów NFT, które przedstawiają przeróżne postacie. Te ostatnie wyglądają dziwnie i czasami niezręcznie, ale w oczach użytkowników są urocze i sympatyczne.

Randos nie są tylko do ozdoby. Jak już wspomnieliśmy, mają wiele funkcji, np.:

 • umożliwiają korzystanie z NFT na Yubo,
 • ich właściciele otrzymują ekskluzywne zaproszenia na spotkania z VIP-ami,
 • dają szansę na wygraną w quizach i konkursach.
 • Jeżeli interesują cię projekty NFT, które są jednocześnie zabawne i funkcjonalne, Randos jak najbardziej przypadnie ci do gustu.

 

Załóż Konto

 

 

4. Lazy Goats Club

 

Logo Lazy Goats Club Kozy poszły w ślady popularnych małp. Lazy Goats składa się z kolekcji 1234 unikalnych NFT, które przedstawiają kozy.

Każda z nich jest wyjątkowa — część była rysowana ręcznie, część została wygenerowana losowo spośród 145 różnych elementów.

Chodzi tutaj o ekspresje twarzy, czapki, ubrania, włosy i wiele więcej. Niektóre kozy są o wiele rzadsze od innych, a w całym projekcie widać potężną inspirację małpami BAYC, które odniosły ogromny sukces.

Na ten moment największą zaletą Lazy Goats jest to, że umożliwiają wejście w świat NFT bez konieczności posiadania ogromnego kapitału.

Ponadto projekt posiada swoją platformę, na której umożliwia użytkownikom eksperymentowanie z różnymi sposobami tworzenia tokenów, dzięki czemu stworzą własne NFT. W przyszłości ma pojawić się tam więcej opcji.

 

Załóż Konto

 

 

5. Punk Dogs

 

Punk Dogs Kolejna kolekcja grafit ze zwierzętami, którymi tym razem są bull teriery.

Punk Dogs składa się z 10 tys. unikalnych tokenów NFT, wybitych w Binance Smart Chain. Każdy jest generowany losowo z elementów składających się na 4 kategorie: ciało, włosy, ubranie i tło.

Kolekcja ma dużą szansę, aby pójść w ślady popularnych małp.

Jako że bull teriery mają limitowaną podaż, obecny jest element rzadkości, który zwykle podbija cenę. Ponadto projekt jest świeży, a jego cena wciąż bardzo przystępna. Jeden token kosztuje aktualnie 1 BSC.

Znajdziesz je na platformie NFT Launchpad.

 

Załóż Konto

 

 

6. Archaic Art

 

Archaic Art Twórca projektu Archaic Art opisuje go w bardzo prosty sposób: „połączenie najnowszej technologii tworzenia maszynowego za pomocą sztucznej inteligencji oraz 50-cio miliardowego przemysłu współczesnej sztuki”.

W efekcie otrzymujemy do dyspozycji 2500 losowo generowanych dzieł sztuki, które przestawiają abstrakcyjne geometryczne wzory.

Limitowany nakład tokenów NFT sprzyja wzrostowi ich ceny, zaś wyjątkowe geometryczne twory sztucznej inteligencji są jedyne w swoim rodzaju i bardzo odporne na zmieniające się mody.

Dlatego masz przed sobą projekt z potencjałem. Tym bardziej, że jego wartość aktualnie jest niewielka. Pojedynczy token kupisz już za ok. 200 USD.

Archaic Art znajdziesz na platformie NFT Launchpad.

 

Załóż Konto

 

 

7. Space Apes

 

Space Apes Tym razem propozycja dotyczy bardzo prostego projektu opartego na blockchainie Ethereum.

Space Apes jest kolekcją 7777 grafik, które przedstawiają małpy w kosmosie.

Każda jest losowo generowana i unikalna.

Projekt nie idzie dużo dalej.

Twórcy podają tylko podstawowe informacje na temat swoich dzieł, które z czasem mają zyskiwać na wartości.

Podobnie, jak wcześniej zrobiły to popularne małpy BAYC.

 

Załóż Konto

 

 

8. Great Ape Society

 

Great Ape Society Kolejny projekt z małpami, który tym razem tworzy dla nich cyfrowy świat za pomocą tokenów NFT. Great Ape Society ma ogromny potencjał i oferuje wiele funkcji, których wcześniej nie widzieliśmy.

Ponadto projekt udostępnia również 10 tys. przedmiotów kolekcjonerskich (małp) o różnej rzadkości, które powstały z ponad 45 rodzajów ubrań, 25 rodzajów fryzur, a także wielu nakryć głowy, tworzy i innych cech.

Tokeny NFT istnieją w sieci Ethereum jako tokeny ERC-721.

Wszystko to sprawia, że Great Ape Society ma ogromny potencjał i jest jednym z najbardziej wyjątkowych projektów na rynku. Jednak tylko czas pokaże, czy małpy po raz kolejny odniosą sukces.

Podobnie jak reszta projektów z tej rodziny, również ten trafi na giełdę Opensea.

 

Załóż Konto

 

 

9. Flyfish Club

 

Logo Flyfish Club Propozycja Flyfish Club jest czym wyjątkowym na tle innych projektów. Tokeny NFT stanowią bilet wstępu do prywatnej restauracji, która będzie ekskluzywnym lokalem gastronomicznym położonym w Nowym Jorku.

Na powierzchni 100 metrów kwadratowych znajdą się trzy sale: restauracyjna, bar koktajlowy oraz kameralna sala Omakase.

Możliwość wstępu do ostatniej zapewniają specjalne tokeny Omakase, których liczba wynosi tylko 385. Pozostałych, zwykłych biletów wstępu jest 2650.

Cenę minimalną twórcy projektu ustanowili na 2,5 ETH za token Flyfish oraz 4,25 ETH za Flyfish Omakase.

Oczywiście po zakupie możesz je odsprzedać, co niektórzy inwestorzy już robią. Potencjał zysku na ekskluzywnych biletach wstępu do prywatnej restauracji jest ogromny.

 

Załóż Konto

 

 

10. World of Walrus

 

World of Walrus - mors na różowym tle Dla kolekcjonerów NFT interesujący będzie również projekt World of Walrus, czyli różnorodne grafiki morsów, które również czerpią inspirację z popularnych małp.

Jednak w przypadku WoW inwestorzy wybiją wyłącznie 6565 unikalnych morsów, co czyni projekt bardziej elitarnym.

Grafiki są generowane losowo z tak dużej liczby elementów, że wedle twórców każda ma szansę powstania wielkości 1 na 18 milionów.

Tak jak w przypadku innych projektów tego typu, niektóre morsy będą rzadsze, czyli również więcej warte.

Ponadto warto dodać, że grafiki są dopiero początkiem.

Twórcy obiecują dalszy rozwój projektu.

 

Załóż Konto

 

 

Gdzie kupować NFT? Ranking platform

 

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej powiększyć kolekcję swoich aktywów cyfrowych? Dobrze się składa, ponieważ poniżej znajdziesz ranking najlepszych platform do kupna tokenów NFT.

 

 

1. NFT Launchpad

 

 

Logo NFT LaunchPad

 

Platforma NFT Launchpad jest wciąż nowym, ale coraz popularniejszym miejscem dla artystów i inwestorów NFT. Przyciąga uwagę łatwością handlu i możliwością produkcji własnych tokenów.

Ponadto tworzy ekosystem multi-blockchain, który aktualnie składa się z Binance Smart Chain i Polygon. Jednak z czasem dołączą do nich kolejne sieci.

Plusy:

 • Łatwość handlu NFT;
 • Możliwość tworzenia własnych tokenów;
 • Platforma multi-blockchain.

Minusy:

 • Póki co niewielka ilość projektów.

Załóż Konto

 

 

2. Crypto.com NFT Marketplace

 

 

Logo Crypto.com

 

Popularna giełda kryptowalut Crypto.com niedawno uzupełniła swoją ofertę o rynek NFT. Platforma do handlu cyfrową sztuką jest bardzo przystępna, ale działa wyłącznie w sieci Crypto.org. Ponadto brakuje informacji na temat produkcji własnych NFT.

Za to dużym plusem jest brak prowizji od transakcji.

 

Plusy:

 • Prostota obsługi;
 • Brak prowizji od transakcji;
 • Duży wybór projektów.

Minusy:

 • Tworzenie NFT na platformie wciąż pod znakiem zapytania;
 • Rynek opiera się wyłącznie na sieci Crypto.org.

 

Załóż Konto

 

 

3. Binance

 

 

Binance logo w kolorze

 

Największa giełda kryptowalut również zaoferowała użytkownikom platformę do handlu tokenami NFT. Znajdziesz na niej cyfrowe aktywa wybijane w sieciach Binance Smart Chain oraz Ethereum. Ponadto daje możliwość tworzenia własnych dzieł, jednak tylko za pozwoleniem giełdy.

Warto wspomnieć, że na platformie istnieje prowizja od transakcji w wysokości 1%.

Poznaj opinie o Binance!

Plusy:

 • Duża oferta;
 • Oprócz sieci Binance jest również Ethereum;
 • Przyjazna platforma.

Minusy:

 • Prowizja od transakcji (1%);
 • Giełda wybiera NFT, które znajdą się na platformie.

 

Załóż Konto

 

 

4. Coinbase

 

 

Logo Coinbase

 

Kolejna giełda kryptowalut, czyli Coinbase, już niedługo dołączy do rynku NFT. Platforma jeszcze nie jest dostępna, ale trwają zapisy na listę oczekujących. Wiemy natomiast, że giełda planuje sprzedaż NFT również za walutę tradycyjną i bez prowizji.

Plusy:

 • Handel bez prowizji;
 • Możliwość kupna NFT za walutę tradycyjną;
 • Już teraz ponad 3 miliony użytkowników zainteresowanych platformą.

Minusy:

 • Platforma jeszcze niedostępna;
 • Rynek wstępnie przeznaczony wyłącznie dla obywateli USA.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

 

Ile kosztuje najtańsze NFT?
Najtańsze NFT kosztuje niewiele więcej, niż kilka dolarów. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się, czy dany projekt ma szansę zyskać na wartości. Dlatego czasem warto wydać nieco więcej (np. na kolekcje z naszej listy), aby prawdopodobieństwo zysku było większe.
Czy warto tworzyć NFT?
Warto tworzyć NFT, jeżeli uważasz, że twój projekt ma szansę na osiągnięcie sukcesu. Jako twórca zarabiasz nie tylko na pierwotnej sprzedaży aktywów, ale również otrzymujesz tantiemy z każdej kolejnej transakcji.
Od czego zależy cena NFT?
Cena NFT zależy przede wszystkim od zasady podaży i popytu. Jeżeli wielu inwestorów interesuje się danym projektem, automatycznie zyska on na wartości. Ponadto na cenę wpływa również rzadkość tokenów. Im mniej jest ich na rynku, tym bardziej wartościowe będą w oczach społeczności.