Tokeny NFT szybko stały się przebojem na rynku cyfrowych aktywów. Na samym początku wielu inwestorów było nastawionych sceptycznie. Uważali, że niewymienialne tokeny to chwilowa moda, która szybko przeminie. Stało się jednak inaczej.

Branża NFT wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie. Unikalne tokeny, oparte na technologii blockchain, przyciągnęły zarówno inwestorów, jak i kreatywnych twórców. Jedni i drudzy zarabiają na nich duże pieniądze. Najdroższy jak dotąd NFT, cyfrowy obraz autorstwa Mike’a „Beeple” Winkelmanna, został sprzedany w 2021 roku za 69,3 mln USD.

Nic dziwnego, że wielu osobom marzy się stworzenie własnego NFT. Kto wie, może twoje dzieło również okaże się warte miliony dolarów?

Jeśli wizja tworzenia NFT wydaje ci się pociągająca, przeczytaj nasz przewodnik. Polecamy w nim sprawdzone platformy do handlu niewymienialnymi tokenami. Wyjaśniamy, jak stworzyć własne NFT i jak je później sprzedać. Brzmi ciekawie? Zachęcamy do lektury.

 

Sortuj według

3 Dostawcy pasujący do Twoich filtrów

Metody Płatności

Cechy

Użyteczność

Wsparcie

Stawki

1albo więcej

Bezpieczeństwo

1albo więcej

Wybór monet

1albo więcej

Klasyfikacja

1albo więcej

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Wide range of supported cryptos
 • Access to NFTs
 • Earn up to 14.5% p.a. rewards on your crypto holdings
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna Usługa portfela
Metody Płatności
Karta kredytowa Paypal Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Cryptoassets are a highly volatile unregulated investment product. No UK or EU investor protection.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Obsługa ponad 170 kryptowalut
 • Wysoki poziom zabezpieczeń
 • Wielojęzyczne wsparcie
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Karta kredytowa Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są bardzo niestabilnymi, nieregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z EU nie mogą liczyć na pełną ochronę inwestowanego kapitału.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Płatności kartami kredytowymi i debetowymi
 • Jedna z pierwszych giełd na rynku
 • Duży wybór kryptowalut
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Przeniesienie Sepa Sofort
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są wysoce zmiennymi, nieuregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z UE nie mogą liczyć na pełną ochronę.

 

Jak stworzyć własne NFT?

 

Stworzenie NFT jest bardzo proste. Niewymienialne tokeny reprezentują różnorodne cyfrowe przedmioty, np. dzieła sztuki. Stanowią coś w rodzaju certyfikatu autentyczności i potwierdzenia własności danej rzeczy.

Przed utworzeniem NFT, przygotuj unikalny wirtualny obiekt, dla którego chcesz stworzyć niewymienialny token. Następnie, załóż portfel kryptowalutowy kompatybilny z NFT, np. MetaMask. Koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo portfela zawierającego NFT. Przechowuj klucze prywatne w sobie tylko znanym miejscu.

W kolejnym kroku wybierz łańcuch bloków, na którym stworzysz swój token. Obecnie większość NFT istnieje na blockchainie Ethereum lub Binance Smart Chain.

Następnie, zarejestruj się na platformie do handlu NFT i podłącz do niej swój portfel. Przejdź do strony tworzenia NFT i postępuj według instrukcji. Na większości platform proces stworzenia NFT sprowadza się do kilku prostych kroków.

 

 

Najlepsze platformy do tworzenia i sprzedaży NFT

 

Jesteś zainteresowany tworzeniem własnych NFT? Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego dostawcy? Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych platformach handlowych NFT.

 

 

NFT Launchpad

 

 

Logo NFT LaunchPad

 

Serwis NFT LaunchPad został uruchomiony na początku 2022 roku. Powstał z myślą o inwestorach, twórcach i kolekcjonerach niewymienialnych tokenów.

Na platformie kupisz ciekawy przedmiot kolekcjonerski NFT i zainwestujesz w dzieła popularnych artystów. Giełda umożliwi ci także stworzenie i sprzedaż swoich NFT.

NFT Launchpad jest zintegrowany z blockchainami Binance Smart Chain i Polygon. Obsługuje niewymienialne tokeny w wielu różnych formatach. Platforma pobiera prowizję od sprzedaży tokenów w wysokości 2,5%.

 

 

Jak sprzedać NFT na nftlaunchpad.com?

 1. Wybierz NFT, które chcesz wystawić na sprzedaż.
 2. Wybierz rodzaj oferty. W NFT Launchpad sprzedasz swoje tokeny na dwa sposoby:
  • aukcja – sprzedajesz token nabywcy, który zaproponuje najwyższą cenę;
  • stała cena – z góry ustalasz kwotę, za którą nabywca kupi NFT natychmiast po jego utworzeniu.
 3. Ustal cenę i wystaw swój token na sprzedaż.

 

Załóż Konto

 

 

Crypto.com

 

 

Logo Crypto.com

 

Platforma Crypto.com rozpoczęła działalność jako giełda kryptowalutowa i szybko odniosła sukces. Niedawno stała się częścią rynku NFT. Oprócz wirtualnych walut, oferuje także handel niewymienialnymi tokenami.

W Crypto.com znajdziesz ekskluzywne kolekcje od wielu znanych twórców z różnorodnych branż. Zakupy zrobisz za pomocą karty kredytowej w euro lub dolarach amerykańskich. Dzięki temu, aby kupić NFT nie musisz inwestować w kryptowaluty (przeczytaj, gdzie i jak kupić NFT).

 

Załóż Konto

 

 

Binance NFT

 

 

Binance logo w kolorze

 

Binance jest rozpoznawalną marką w świecie cyfrowych aktywów. Cieszy się zaufaniem wśród inwestorów. Specjalizuje się w handlu kryptowalutami oraz posiada własny rynek NFT. Platforma dba o wysoką jakość usług i płynność transakcji.

W Binance kupisz cyfrowe dzieła sztuki od znanych artystów oraz wirtualne przedmioty kolekcjonerskie z różnorodnych kategorii. Możesz wystawić na sprzedaż swoje własne NFT.

Dowiedz się więcej o Binance!

 

Załóż Konto

 

 

Coinbase NFT

 

 

Logo Coinbase

 

Coinbase jest znaną i cenioną giełdą kryptowalut. Obsługuje 35 milionów użytkowników na całym świecie. Twórcy Coinbase ogłosili, że wkrótce zostanie uruchomiona platforma do handlu NFT.

Na listę oczekujących zapisało się już około 600 tys. osób. Dołącz do nich, jeśli chcesz otrzymać informację o starcie serwisu.

Poznaj opinie o Coinbase!

 

Załóż Konto

 

 

Czy warto tworzyć i sprzedawać NFT? Podsumowanie

 

NFT Odpowiedź na pytanie, czy warto tworzyć i sprzedawać niewymienialne tokeny nie jest jednoznaczna.

Zarabianie na własnej twórczości w formie NFT na pierwszy rzut oka wydaje się proste. W rzeczywistości jednak nie jest to takie oczywiste.

Aby zarobić duże pieniądze, nie wystarczy stworzyć NFT.

Za sukcesem najpopularniejszych cyfrowych dzieł stoją zazwyczaj znani artyści i sztab specjalistów od marketingu. Nie tak łatwo się przebić z własną twórczością.

Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Jeśli masz ciekawy pomysł i zaangażowaną społeczność, masz szansę znaleźć nabywców.

Większość platform nie pobiera opłat za tworzenie NFT. Zostaniesz jedynie obciążony prowizją od sprzedaży. Jej wysokość różni się w zależności od dostawcy. Wynosi zazwyczaj 2-20%. Ponieważ NFT są umieszczane na blockchainach, weź pod uwagę opłaty za gaz.

Chcesz stworzyć NFT? Nie zrażają cię potencjalne trudności? Zacznij od wyboru rynku NFT, który oferuje możliwość tworzenia niewymienialnych tokenów. Powyżej omówiliśmy sprawdzone serwisy, które warto wziąć pod uwagę.

Znajdź portfel kryptowalutowy kompatybilny z NFT i podłącz go do swojego konta na wybranej platformie handlowej. Sprawdź, czy portfel obsługuje blockchain, na którym znajdują się twoje tokeny.

Gotowe? Wybierz dzieło, które chcesz umieścić na blockchainie i stwórz swój pierwszy niewymienialny token.

Szukasz alternatywnego rozwiązania? Sprawdź nasz ranking najtańszych NFT i zacznij zarabiać!

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Co to jest NFT?
NFT (Non-Fungible Token) jest unikalnym tokenem cyfrowym. Stanowi potwierdzenie autentyczności i własności danego zasobu cyfrowego. Najczęściej za pomocą NFT są reprezentowane dzieła sztuki i wirtualne przedmioty kolekcjonerskie.
Czy do kupowania i tworzenia NFT potrzebuję określonego portfela?
Tak, aby kupić lub stworzyć NFT potrzebujesz portfela kompatybilnego z NFT. Upewnij się, że wybrany portfel obsługuje standard tokena NFT, który chcesz na nim przechowywać. W przypadku najpopularniejszych typów NFT najczęściej mamy do czynienia z tokenami ERC721, ERC1155, BEP721, BEP1155.
Ile kosztuje stworzenie nowego NFT?
Zazwyczaj stworzenie NFT jest bezpłatne. Obowiązują jedynie tzw. opłaty za gaz dla poszczególnych blockchainów. Przy sprzedaży NFT zostaniesz obciążony prowizją. Jej wysokość wynosi od 2% do 20% w zależności od platformy.
Czy na tworzeniu NFT można zarobić?
Tak, na stworzeniu swojego NFT można zarobić, jednak nie jest to łatwe. Najwyższe ceny osiągają cyfrowe dzieła znanych artystów. Duże znaczenie ma rozpoznawalność, marketing i budowanie społeczności.
Jak wybrać platformę do tworzenia projektów NFT?
Zacznij od wyboru sieci blockchain, na której chcesz tworzyć własne NFT. Najbardziej popularne typy NFT powstają w łańcuchach bloków Ethereum i Binance Smart Chain. Następnie porównaj oferty kilku platform i wybierz tę, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Czy mogę przenieść NFT z jednej platformy na inną?
Tak, możesz przenieść NFT na inną platformę. Upewnij się jedynie, że dany serwis obsługuje natywnie NFT na blockchainie, na którym znajdują się twoje tokeny. Chociaż istnieje techniczna możliwość przeniesienia NFT na inny blockchain, zalecamy bezpieczne przechowywanie NFT na ich oryginalnym łańcuchu bloków.