Dotarła do ciebie wiadomość o kolejnym inwestorze, który zbił majątek na handlu tokenami NFT, więc w głowie pojawiła się myśl: „skoro on może, to ja też”? Jeśli tak, prawdopodobnie masz już za sobą pierwsze odwiedziny na giełdzie cyfrowej sztuki.

Zgadujemy, że w oczy rzucił ci się przede wszystkim wszechogarniający zamęt. Zarówno pod względem ogromnego wyboru tokenów NFT do kupna, jak i skomplikowania samego procesu inwestycyjnego (w niektórych przypadkach).

Nie każdy entuzjasta technologii blockchain potrafi się w tym odnaleźć, dlatego wiele platform dąży do maksymalnego uproszczenia relacji na linii sprzedawca-kupujący. W artykule przyglądamy się najlepszym z nich.

Poświęć czas na lekturę, a poznasz godne uwagi miejsca do inwestycji w tokeny NFT. Ponadto sprawdzisz, jak krok po kroku przebiega ten proces.

Sortuj według

3 Dostawcy pasujący do Twoich filtrów

Metody Płatności

Cechy

Użyteczność

Wsparcie

Stawki

1albo więcej

Bezpieczeństwo

1albo więcej

Wybór monet

1albo więcej

Klasyfikacja

1albo więcej

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Wide range of supported cryptos
 • Access to NFTs
 • Earn up to 14.5% p.a. rewards on your crypto holdings
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna Usługa portfela
Metody Płatności
Karta kredytowa Paypal Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Cryptoassets are a highly volatile unregulated investment product. No UK or EU investor protection.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Obsługa ponad 170 kryptowalut
 • Wysoki poziom zabezpieczeń
 • Wielojęzyczne wsparcie
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Natychmiastowa weryfikacja Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Karta kredytowa Przeniesienie Sepa
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są bardzo niestabilnymi, nieregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z EU nie mogą liczyć na pełną ochronę inwestowanego kapitału.

Ocena

z €1000 otrzymujesz
BTC
Co lubimy
 • Płatności kartami kredytowymi i debetowymi
 • Jedna z pierwszych giełd na rynku
 • Duży wybór kryptowalut
Stawki
Bezpieczeństwo
Wybór monet
Cechy
Dla początkujących Aplikacja mobilna
Metody Płatności
Przeniesienie Sepa Sofort
z €1000 otrzymujesz
BTC

Aktywa kryptowalutowe są wysoce zmiennymi, nieuregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z UE nie mogą liczyć na pełną ochronę.

 

NFT — gdzie kupić? Ranking giełd

 

Ogromne ożywienie wokół tokenów NFT (skrót od Non Fungible Token) sprawiło, że platformy do handlu nimi mnożą się jak grzyby po deszczu. Niestety większość z nich wygląda bardzo podobnie, przez co inwestorzy (szczególnie początkujący) mają ogromny problem z wyborem tej najlepszej.

Dlatego wyręczyliśmy cię w tym zadaniu. Poświęciliśmy czas na analizę rynku i wybraliśmy 7 najlepszych platform, na których możesz kupić NFT.

 

 

1. NFT Launchpad

 

 

Logo NFT LaunchPad

 

Platforma NFT Launchpad prawdopodobnie jest jednym z najważniejszych nowych graczy w branży handlu cyfrowymi aktywami, jeśli chodzi o 2022 rok. Twierdzimy tak dlatego, że jej twórcy osiągnęli niezwykły sukces na wielu polach.

Przede wszystkim stworzyli platformę, która cechuje się bardzo intuicyjnym interfejsem użytkownika, co czyni inwestycje w tokeny NFT bardzo prostymi.

Kolejną zaletą NFT Launchpad jest fakt, że tylko tutaj kupisz nową kolekcję „Lucky Block NFT”. Spośród innych wyróżnia się tym, że posiadacze tokenów zyskują wieczne prawo do udziału w loterii z nagrodami.

Poza tym znajdziesz na platformie wiele innych unikalnych kolekcji.

Warto dodać, że oprócz zakupu NFT, nowa giełda umożliwia również tworzenie własnych tokenów, a nawet całych kolekcji.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą NFT Launchpad jest brak konieczności rejestracji. Nie potrzebujesz konta na platformie, nie ma też weryfikacji tożsamości. Zakupów dokonujesz poprzez połączenie portfela kryptowalut z giełdą (najlepiej w tej roli sprawdza się Metamask).

 

Załóż Konto

 

 

2. Crypto.com

 

 

Logo Crypto.com

 

Giełda Crypto.com jest jednym z najpopularniejszych miejsc do handlu kryptowalutami. Ponadto dostawca usług wszedł na rynek NFT bardzo wcześnie, dzięki czemu dziś oferuje mnóstwo cyfrowych aktywów z różnych sektorów.

O sile Crypto.com świadczy fakt, że z platformy korzysta wielu znanych artystów, muzyków i entuzjastów NFT. Przykładami są tutaj Boy George, Boss Logic czy chociażby Snoop Dogg.

Ponadto na giełdzie regularnie pojawiają się NFT dropy, czyli opcje wybijania świeżych tokenów z nowych kolekcji. To nieraz świetne okazje, żeby kupić Non Fungible Token za przystępną cenę.

Finalnie warto dodać, że Crypto.com udostępnia bardzo szeroki wachlarz metod wpłat i wypłat. Poza ponad 20 rodzajami kryptowalut, do dyspozycji masz również kartę debetową/kredytową.

 

Załóż Konto

 

 

3. Binance

 

 

Binance logo w kolorze

 

Giełdę Binance zna każdy, kto chociaż trochę interesuje się rynkiem kryptowalut. W końcu jest ona największym miejscem wymiany cyfrowych aktywów na świecie. Nic dziwnego, że Binance postanowiło również dołączyć do sektora NFT.

Znajdziesz tutaj wiele różnych tokenów, zaczynając od słynnych „znudzonych małp” po wiele ekscytujących prac mało znanych artystów. Ponadto jest również oferta IGO (Initial Game Offering), która umożliwia młodym projektom tworzenie NFT dropów, które dotyczą przedmiotów obecnych w grach.

Ciekawą opcją są również tajemnicze skrzynie NFT (z ang. Mystery Boxes). Każda z nich zawiera losowy token NFT, który staje się twoją własnością.

Dowiedz się więcej o giełdzie Binance!

 

Załóż Konto

 

 

4. Coinbase

 

 

Logo Coinbase

 

Kolejne miejsce i kolejna bardzo popularna giełda kryptowalut. Coinbase co prawda jeszcze nie umożliwia handlu NFT, ale ogłosiło, że pracuje nad otwarciem własnego rynku cyfrowej sztuki.

Niestety wstępnie oferta jest skierowana wyłącznie do obywateli Stanów Zjednoczonych, ale uwzględnienie w niej innych krajów prawdopodobnie będzie tylko kwestią czasu.

A jest na co czekać, ponieważ platforma NFT Coinbase udostępni możliwość kupna, handlu i tworzenia niewymienialnych tokenów. Co więcej, pojawi się także opcja nabycia ich za prawdziwe pieniądze, czyli waluty tradycyjne.

Dowiedz się więcej o Coinbase!

 

Załóż Konto

 

 

5. OpenSea

 

 

Logo OpenSea

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć OpenSea. W końcu jest to jeden z pierwszych rynków NFT i wciąż piastuje koronę największego miejsca do handlu tymi aktywami.

Znajdziesz tu ponad 4 miliony produktów, a wśród nich tak popularne kolekcje, jak CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club oraz niezliczoną ilość przedmiotów i krajów z Decentraland.

OpenSea daje możliwość kupna i sprzedaży tokenów, jak również wgrywania na platformę i sprzedaż swoich własnych dzieł. Oferta rozciąga się od cyfrowej sztuki, przez przedmioty w grach, po fizycznie istniejące rzeczy i domeny internetowe.

Ponadto platforma OpenSea współpracuje z mnóstwem firm i projektów z branży blockchain, co podbija jej popularność.

 

Załóż Konto

 

 

6. SuperRare

 

 

Logo SuperRare

 

Platforma SuperRare wyróżnia się spośród konkurencji tym, że stawia wyłącznie na cyfrową sztukę. Co więcej, samodzielnie wybiera artystów, którzy mogą sprzedawać swoje prace.

Niewymienialne tokeny obecne tutaj bez dwóch zdań wyróżniają się wysoką jakością wykonania.

Ponadto platforma współpracuje z istniejącymi w prawdziwym świecie galeriami sztuki, dzięki czemu stanowi pomost między nowoczesnością i tradycją. Nie bez znaczenia jest również fakt, że artyści publikujący na SuperRare otrzymują procentowy udział z zysków za każdą sprzedaż dzieła.

Jako że platforma celuje ze swoją ofertą w bardziej zaawansowanych znawców sztuki cyfrowej, może nie być najlepszym wyborem, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Non Fungible Tokenami.

 

Załóż Konto

 

 

7. PancakeSwap

 

 

Logo PancakeSwap

 

Listę zamyka jeszcze jedna giełda kryptowalut, ale tym razem zdecentralizowana (inaczej DEX). PancakeSwap jest jedną z największych platform tego typu na rynku, dzięki czemu gwarantuje dużą płynność transakcji.

Od niedawna giełda rozszerzyła swoją ofertę o segment NFT. W jej katalogu znajduje się już kilkanaście oryginalnych kolekcji, których wartość rozciąga się od kilku do nawet kilku tysięcy dolarów.

Największymi zaletami PancakeSwap są wspomniana wysoka płynność, bardzo przystępny interfejs (z którym wielu entuzjastów kryptowalut już się zapoznało) oraz brak konieczności rejestracji (wystarczy połączenie się z giełdą za pomocą portfela).

 

Załóż Konto

 

 

 

NFT — jak kupić tokeny?

 

Aby kupić tokeny NFT, najpierw potrzebujesz odpowiedniej kryptowaluty (np. ether lub solana). Jeśli już takową masz, bez problemu przejdziesz do inwestycji w cyfrowe aktywa.

Poniżej tłumaczymy krok po kroku, jak to zrobisz.

Przeczytaj również, jak stworzyć NFT za darmo!

 

 

Krok 1: Zarejestruj konto Metamask

 

Logo MetaMask Jako pomost pomiędzy giełdą kryptowalut a platformą do handlu NFT najlepiej sprawdza się portfel Metamask i właśnie go rekomendujemy.

Zaopatrzysz się w niego w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wejdziesz na Google Play Store lub App Store i pobierzesz aplikację bezpośrednio stamtąd.

W przypadku handlu tokenami NFT na komputerze, Metamask znajdziesz jako rozszerzenie w wielu przeglądarkach (Chrome, Firefox, Edge, Brave, etc.)

Sama rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy, że wymyślisz swoją nazwę użytkownika i hasło. Później zapisz w bezpiecznym miejscu prywatny klucz do portfela Metamask, który składa się z 12 losowych słów. Pilnuj go, ponieważ tylko on pomoże ci odzyskać portfel w razie utraty hasła, a także zalogować się do niego z innego urządzenia.

 

 

Krok 2: Przejdź do NFT Launchpad

 

NFT Launchpad Masz już konto w Metamask? W takim razie wejdź na stronę NFT Launchpad, czyli jednej z najlepszych platform, na których możesz kupować i sprzedawać NFT.

Nie ma tu dodatkowej rejestracji ani weryfikacji tożsamości, więc nic już cię nie spowolni.

Wystarczy, że połączysz się z giełdą NFT za pomocą portfela.

 

 

Krok 3: Połącz Metamask z NFT Launchpad

 

NFT Launchpad - połączenie z MetaMask Jesteś już na stronie giełdy NFT? W takim razie w prawym górnym rogu widzisz przycisk „Connect Wallet”. Kliknij go, a na ekranie wyświetli się okno, które umożliwi ci połączenie się z portfelem.

Najpierw wybierz Metamask, a następnie potwierdź chęć powiązana go z NFT Launchpad.

 

 

Krok 4: Prześlij kryptowaluty do portfela

 

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest najlepsza pora, aby zasilić konto Metamask. Bez tego zakup NFT nie będzie możliwy.

Jednak weź pod uwagę, że niewymienialne tokeny operują w różnych sieciach, więc do ich kupna nieraz potrzebujesz innej kryptowaluty.

Dla przykładu: jeżeli NFT działa w blockchainie Ethereum, najpierw kup ETH na dowolnej giełdzie, a następnie przelej kryptowalutę na prywatne konto. Zrobisz to, gdy skopiujesz adres portfela i wkleisz go w pole odbiorcy na giełdzie.

Ile kryptowaluty warto wysłać? Tyle, żeby wystarczyło na kupno interesującego cię NFT plus dodatkowe 10-20%, czyli zapas na prowizje sieciowe oraz ewentualną zmianę ceny tokenów.

 

 

Krok 5: Kup NFT

 

Kiedy kryptowaluty zasilą twoje konto Metamask, możesz kupić NFT. Wybierz któryś z tokenów (za pomocą wyszukiwarki lub samodzielnie przeglądając ofertę giełdy), a następnie kliknij go.

W zależności od wybranych cyfrowych dzieł sztuki, transakcje odbywają się na zasadzie aukcji lub są dostępne do kupna natychmiastowego.

Gdy znajdziesz Non Fungible Token, który cię interesuje, kliknij przycisk „Buy now” lub „Place a bid” (w przypadku aukcji). W ten sposób staniesz się właścicielem cyfrowego aktywa.

 

Załóż Konto

 

 

Jakie zalety mają tokeny NFT? Jakie wady?

 

Zanim zainwestujesz w jakikolwiek token NFT, sprawdź, jaki potencjał i zagrożenie kryje się za tym rynkiem. Dzięki temu podejmiesz bardziej świadomą decyzję.

Aby ci to ułatwić, poniżej zebraliśmy najważniejsze zalety i wady rynku NFT.

Przeczytaj też, jakie są najtańsze NFT.

 

 

Zalety

 

Zalety Z punktu widzenia sceny kryptowalutowej i technologii łańcucha bloków, silny popyt na NFT jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem. Dlaczego?

Bo przyciąga więcej uwagi na rynek i prowokuje do konstruktywnej debaty na temat potencjału blockchaina oraz samych niewymienialnych tokenów.

Przede wszystkim społeczność Ethereum ma się z czego cieszyć pod tym względem, ponieważ to właśnie ta sieć po dziś dzień dominuje w sektorze NFT.

Jednak ogromny trend związany z niewymienialnymi tokenami prowadzi do zwiększenia adaptacji oraz przyspieszenia rozwoju całej branży.

Nawet jeśli po drodze zdarzą się jakieś nieprzemyślane decyzje i defekty, ogólny postęp technologiczny nabiera rozpędu.

Branże takie jak sport czy sztuka szczególnie zyskają dzięki NFT, ponieważ artyści i sportowcy mają więcej możliwości i kontroli nad własną marką czy reputacją, a w efekcie lepsze opcje zarobku na nich. Wynika to z faktu, że wreszcie ominą pośredników, którzy zwykle „pożerają” większość zysków.

Droga między artystą/sportowcem a konsumentem staje się o wiele krótsza i prostsza.

Na koniec warto wspomnieć o branży gier komputerowych, która dzięki NFT zyskała zupełnie nowe i ekscytujące narzędzie do kontaktu z graczem.

W końcu niewymienialne tokeny mogą być przedmiotami lub nawet konkretnym kawałkiem ziemi w grze, co pozwala tworzyć wirtualne światy, których fragmenty należą do konkretnych osób.

Jakby nie było NFT ma wbudowany niepodważalny dowód własności, którego praktycznie nie da się podrobić.

 

 

Wady

 

Wady Pierwszą i najważniejszą wadą rynku NFT jest ryzyko, że wszystko, co obserwowaliśmy do tej pory, stanowi jedną wielką bańkę giełdową.

Ceny wielu kolekcji (nawet tych obiecujących) eksplodowały ponad wszelkie oczekiwania, więc prędzej czy później może nas czekać twarde lądowanie.

Mimo że wspomniana bańka nie powinna przesłaniać nam potencjału NFT, miliony rozczarowanych inwestorów prawdopodobnie będą obwiniały rynek kryptowalut za swoje straty, mimo że większość winy będzie leżała po stronie ich chciwości i FOMO.

To jeszcze nie wszystko.

Z komercyjnego punktu widzenia NFT ma jeszcze przynajmniej dwie wady. Pierwszą z nich jest fakt, że tokeny są podzielne tylko częściowo — i to jedynie wtedy, gdy taka opcja istnieje w blockchainie.

Natomiast druga wada dotyczy potencjalnego braku płynności. Mimo że niewymienialne tokeny znacznie ułatwiły handel przedmiotami kolekcjonerskimi, wciąż istnieje ryzyko, że kupisz trudny w upłynnieniu token.

Wtedy albo utkniesz z nim na bardzo długo, albo będziesz zmuszony znacznie obniżyć cenę, aby się go pozbyć.

Na koniec warto dodać, że rynek NFT wciąż jest bardzo młody i — mimo imponującego rozwoju — jego członkom brakuje niezbędnego doświadczenia.

W efekcie powinniśmy przygotować się na problemy związane z powolnym normowaniem się sytuacji w branży.

 

 

Jakie kryptowaluty kupić, aby osiągnąć zysk w 2022?

 

Chcesz wejść w świat zdecentralizowanych finansów i zainwestować w tokeny DeFi? Przemyśl najpierw kilka kwestii. Gdzie kupić monety? W jakim portfelu je trzymać? W końcu – które wybrać, aby zmaksymalizować zysk?

Tokeny DeFi to ciekawe aktywa, które pozwalają zarabiać nie tylko na handlu, ale także na przetrzymywaniu ich w portfelach. Chcesz zarabiać pasywnie na kryptowalutach? Zobacz, które tokeny będą odpowiednie do Twojego portfolio.

 

 

Battle Infinity

 

Logo Battle Infinity Battle Infinity to nowa platforma gamingowa, oparta na blockchainie Binance Smart Chain. Zagrasz na niej w kilka rodzajów gier, zdobędziesz przedmioty w formie tokenów NFT i zbudujesz drużynę w fantasy Premier League.

Battle Games to miejsce, w którym uzyskasz dostęp do kilku typów gier.

Opierają się one na mechanice play-to-earn, więc za rozgrywkę zostaniesz nagrodzony natywnymi tokenami IBAT. Zagrasz w trybie multi player z innymi graczami i zdobędziesz cyfrowe przedmioty, które sprzedasz na rynku NFT.

W IBAT Premier League zbudujesz swoją własną drużynę sportową. Kompletuj zawodników, których profile zakodowano w formie niewymienialnych tokenów.

Kiedy Twoich gracze będą się wyróżniali na boisku, ich wartość wzrośnie, a Ty zarobisz sprzedając ich.

Metaverse Battle Infinity to Battle Arena. Eksploruj go swoim cyfrowym awatarem. Wchodź w interakcje z innymi, konkuruj, współpracuj i zdobywaj wartościowe przedmioty.

Za wykonywanie zadań i nowe osiągnięcia będziesz nagradzany tokenami i skrzyniami. Wygląd swojego awatara spersonalizujesz kupując nowe itemy na Battle Market bądź zdobywając je w grze.

Tokeny i NFT wymienisz na rynku Battle Market. Jest on zintegrowany z wszystkimi innymi funkcjami Battle Infinity, więc dostęp do niego jest łatwy, a obsługa intuicyjna.

Ciekawą opcją reinwestowania zdobytych tokenów IBAT jest staking. Zamroź je na wybrany okres: 30, 180 lub 365 dni, a po jego upływie otrzymasz odsetki. Dodatkową korzyścią są bonusy i przywileje w grach, z których skorzystasz w okresie stakingu.

 

Kup Battle Infinity

 

Tamadoge

tamadoge logo Projekt Tamadoge posiada kilka cech, które sprawiają, że ma potencjał wielokrotnego pomnożenia swojej wartości.

Pierwszą z nich jest nazwa i design, który od razu przywodzi na myśl memecoiny z serii doge. W ten sposób twórcy Tamadoge sprytnie zwiększają popularność projektu, która jest bardzo ważna na rynku kryptowalut.

Jednak oprócz tego oferują użytkownikom rzeczywiste zastosowanie dla tokena TAMA.

Jest on natywną kryptowalutą całego ekosystemu, w którym znajdziesz m.in.:

 • Tamaverse, czyli wirtualny świat projektu,
 • Tamadoge Pets, czyli wirtualne pupile w postaci tokenów NFT,
 • Gry w systemie play-to-earn (graj i zarabiaj).

Rozgrywka polega na tym, że gracze najpierw kupują, hodują i rozmnażają swoje zwierzaki, a następnie wystawiają je do rywalizacji. W ten sposób mogą zdobyć różne nagrody denominowane w TAMA.

Jest to sposób na przyjemny zarobek, który na pewno przyciągnie wielu użytkowników.

Tym bardziej, że TAMA służy również jako waluta do handlu przedmiotami i zwierzakami w świecie Tamaverse.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą projektu jest jego polityka tokenowa. Deweloperzy ograniczyli podaż TAMA do 2 miliardów sztuk. Co więcej, każda transakcja będzie spalała 5% przesyłanych monet.

W efekcie TAMA z biegiem czasu stanie się towarem deficytowym. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy liczą na wzrost jego kursu.

Kup TamaDoge

Lucky Block

 

Logo Lucky Block NFT Szukasz projektu, który ma przed sobą duże perspektywy? Lucky Block to jeden z nich. Ta nowa kryptowaluta zrewolucjonizuje branżę zakładów online.

Pierwszym krokiem jest w pełni zdecentralizowana loteria wirtualna.

Dlaczego ten token da zarobić? Jest najszybciej rozwijającą się monetą wg CoinMarketCap.

Posiadacze tokenów mogą wydawać je na codzienne loterie jackpot, z szansą wygrania 2% puli. Ponadto, Lucky Block pozwala zarabiać na dywidendzie, jeśli zdecydujesz się trzymać tokeny w swoim portfelu.

Lucky Block kupisz na giełdzie Pancake Swap.

To tam została ona wprowadzona do sprzedaży w połowie stycznia 2022 r. Tokeny nabędziesz też na stronie projektu, gdzie zapłacisz walutą fiat. W przyszłości ma powstać więcej miejsc, gdzie będziesz handlował tą obiecującą kryptowalutą.

Mocnym argumentem jest fakt, że przedsprzedaż Lucky Block zakończyła się przed planowanym terminem. Inwestorzy, którzy wcześnie zaangażowali swój kapitał, osiągali stopę zwrotu nawet 6000% w krótkim okresie.

 

Kup Lucky Block

 

 

DeFi Coin

 

Logo DeFi Coins Za monetą DeFi Coin oraz związaną z nią giełdą DeFi Swap stoi strona Deficoins.io. To projekt, którym kieruje społeczność, wykorzystując do tego tokeny. System nagradzania inwestorów długoterminowych sprawia, że ta moneta jest świetnym aktywem do zarabiania pasywnego.

Mechanizm stakingowy przysporzył DeFi Coin sporej popularności. Odsetki w zamian za płynność to ciekawa propozycja dla inwestorów. W założeniu twórców, token nie ma pełnić przede wszystkim funkcji waluty i narzędzia inwestycyjnego. Jego zadaniem jest generowanie zainteresowania i przyciągnie kolejnych użytkowników do giełdy.

Trzeba podkreślić, że wartość DeFi Coin jest powiązana z wewnętrznymi wynikami DeFi Swap. Biorąc pod uwagę, że ta giełda ciągle się rozwija (podobnie jak cały sektor zdecentralizowanych finansów), można liczyć na wzrost wartości monety.

Chcesz poszerzyć swój portfel o tokeny projektów rozwijających zdecentralizowane finanse? DeFi Coin to świetny wybór. Korzyści ze wzrostu wartości monety, odsetek za staking oraz perspektywa rozwoju DeFi Swap są bardzo atrakcyjne.

 

Kup DeFi Coin

 

 

Podsumowanie

 

Wiele osób tkwi w przekonaniu, że niewymienialne tokeny są prostymi obrazkami, za które inwestorzy płacą mnóstwo pieniędzy. Jednak prawda jest taka, że praktycznie wszystko może zostać zapisane w blockchainie.

Bilety na koncerty, albumy muzyczne, nazwy domen internetowych, prawo własności fizycznie istniejącego obiektu — to tylko kilka przykładów z niezliczonej listy możliwości.

Bardzo interesującym sektorem rozwoju są aktualnie cyfrowe światy i gry komputerowe. Ponadto coraz więcej muzyków i sportowców korzysta z NFT, aby oferować swoim fanom dodatkową wartość do nabycia.

Jednak mimo wszystko nie zapominajmy, że niewymienialne tokeny wciąż muszą udowodnić, że potrafią utrzymać się na rynku w perspektywie długoterminowej. Dlatego jeżeli interesuje cię inwestycja w NFT, podejmuj ją ze świadomością, że wiąże się z wysokim ryzykiem.

Z drugiej strony nie da się odmówić rynkowi potencjału. W końcu przeszłość pokazuje, że wiele cyfrowych dzieł osiągnęło zawrotną wartość, a inwestorzy znacznie się na nich wzbogacili.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

 

Ile kosztuje 1 NFT?
Koszt NFT w dużej mierze zależy od jego rodzaju. Mało znane tokeny kupisz już za kilka lub kilkanaście dolarów, ale cena tych najpopularniejszych sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy i więcej. Ponadto do wartości NFT dochodzą jeszcze opłaty dotyczące korzystania z sieci oraz ewentualne prowizje dla platformy.
Gdzie tanio kupić NFT?
NFT kupisz tanio chociażby na NFT Launchpad. Jest to stosunkowo nowa giełda niewymienialnych tokenów, która oferuje wiele wyjątkowych kolekcji w przystępnych cenach. Jako że posiada ogromny potencjał, istnieje duża szansa, że przynajmniej część NFT w ofercie osiągnie sukces.
Gdzie przechowywać NFT?
NFT przechowasz w portfelu kryptowalut, podobnie jak same kryptowaluty. Upewnij się jednak, że oprogramowanie oferuje taką opcję, zanim prześlesz token na swój adres. Coraz więcej portfeli uwzględnia taką możliwość, więc bez problemu znajdziesz odpowiedni dla siebie.
Czy tworzenie NFT jest darmowe?
Nie, tworzenie NFT nie jest darmowe. Wybicie własnego tokena wymaga przeprowadzenia transakcji w blockchainie, więc w grę wchodzą opłaty za gaz. Mogą znacznie się od siebie różnić w zależności od wybranej sieci i aktualnego ruchu, który w niej panuje. Co więcej, niektóre platformy pobierają dodatkową opłatę za stworzenie i opublikowanie własnego NFT w ich ofercie.