Wybór brokera finansowego to strategiczna decyzja. Zależy od niej nie tylko bezpieczeństwo Twojego kapitału, ale także wyniki finansowe. Dowiedz się kilku rzeczy na temat pośrednika, z którym rozpoczynasz współpracę.

Zweryfikuj, czy jest regulowany, jakie instrumenty finansowe oferuje oraz jak na tle konkurencji prezentują się warunki handlowe. Nie bez znaczenia są też platformy transakcyjne – zależy od nich komfort podczas handlu.

Niestety na rynku działa wiele firm, które wykorzystują niewiedzę i naiwność początkujących inwestorów. Oszustwa wciąż się zdarzają, dlatego weryfikacja brokera jest niezbędna. Poświęć czas i przeczytaj recenzję, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka..

Przedstawiamy brokera finansowego Alvexo, którego specjalizacją jest CFD trading. Przeczytaj i sprawdź, jakie instrumenty znajdziesz w jego ofercie. Dowiedz się również, czym wyróżnia się na tle konkurencji i co mówią o nim opinie użytkowników.

 

 

Zalety i wady korzystania z Alvexo

 

Zalety:

 • Bezpieczny i regulowany broker;
 • 4 rodzaje konta do wyboru: Classic, Gold, Prime oraz Elite;
 • Niskie spready (zależne od poziomu konta);
 • Brak prowizji;
 • Ponad 450 aktywów zbywalnych w ofercie;
 • Dostęp do rynku forex;
 • 2 platformy transakcyjne do wyboru;
 • Autorska platforma Alvexo Web Trader (ang. the trading platform);
 • CFD trading możliwy za pomocą aplikacji mobilnej.

Wady:

 • Handel możliwy tylko poprzez CFD;
 • Najniższa minimalna wpłata (ang. minimum deposit): 500€;
 • Brak CFD na akcje w ramach konta Classic.

 

Załóż Konto

 

 

Co to jest Alvexo?

 

Alvexo to broker CFD, który działa w ramach spółki VPR Safe Financial Group Limited od 2014 roku.

Ma siedzibę na Cyprze i jest regulowany przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz FSA (ang. Financial Services Authority of Seychelles).

Pośrednik oferuje ponad 450 zbywalnych instrumentów finansowych, głównie w klasach aktywów takich jak: akcje, kryptowaluty, towary i indeksy.

Zapewnienia dostęp do wiodących technologii, umożliwiających szybki i bezpieczny handel. Brokerowi zaufało już ponad 1,1 miliona klientów.

Alvexo obsługuje 2 platformy handlowe (ang. trading platform). Skorzystaj z MetaTrader 4, jednego z najbardziej popularnych programów tradingowych lub WebTrader (wersja desktopowa), który zapewnia wszystkie funkcje niezbędne do handlu.

Dostępna jest również wygodna i łatwa w użyciu aplikacja mobilna. Handluj szybko i bezpiecznie z dowolnego miejsca.

Strona główna Alvexo

Alvexo oferuje cztery typy kont: Classic, Gold, Prime oraz Elite. Różnią się one między sobą wysokością depozytu minimalnego (ang. minimum deposit), spreadu, dźwigni finansowej, poziomu Stop Out i czasem dostępu do ekskluzywnej funkcji Alvexo Plus.

Podstawowe konto Classic wymaga minimalnego depozytu 500€ i daje możliwość handlu z dźwignią 30:1, przy spreadzie 2,9 pipsa. Nie pozwala zawierać kontraktów CFD, na akcje. Natomiast dostęp do Alvexo Plus otrzymasz jedynie na 30 dni.

Dla porównania, depozyt minimalny (ang. minimum deposit) za konto Prime wynosi 50 000€, a dla Elite cena ustalana jest indywidualnie. Użytkownicy na najwyższym poziomie korzystają ze spreadu 0,1 pipsa, dźwigni 300:1, szerokiej oferty instrumentów i dożywotniego dostępu do Alvexo+.

Powiedzmy nieco więcej o powyższej funkcji. Zapewnia dostęp do sygnałów handlowych od traderów odnoszących sukcesy. Ponadto, otrzymasz najświeższe wiadomości, zaproszenia do webinarów i wysokiej jakości materiały edukacyjne.

Alvexo oferuje konto demo, na którym początkujący użytkownicy przetestują funkcje handlowe oraz interfejs platformy. To również dobry sposób na sprawdzenie algorytmu i strategii handlowych, bez narażania kapitału.

Środki na konto wpłacisz jedną z kilku akceptowanych metod płatności. Broker honoruje karty debetowe, przelewy bankowe, PayPal, Apple Pay, Google Pay i Skrill.

Sprawdż też: giełdy!

 

Załóż Konto

 

 

Oferta Alvexo

 

Broker online Alvexo przekonuje szeroką gamą zbywalnych instrumentów finansowych. Wybieraj spośród (ang. choose from) ponad 450 aktywów. Oferta jest stale powiększana!

 

 

Akcje

 

Alvexo oddaje do dyspozycji inwestora ponad 300 kontraktów CFD na akcje. Znajdziesz wiele znanych firm, zwłaszcza z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Alvexo akcje

W Alvexo handel akcjami jest możliwy tylko z kont Prime oraz Elite – wymaga jednak minimalnego depozytu w wysokości 50 000€, co nie będzie opłacalne dla wszystkich inwestorów.

 

 

Kryptowaluty

 

Alvexo oferuje (ang. Alvexo offers) 15 kontraktów CFD na kryptowaluty. Większość inwestorów z pewnością znajdzie tu to, czego szuka. Dostępne są najbardziej znane monety, takie jak bitcoin, ethereum i stellar.

Alvexo kryptowaluty

Zależy ci na różnorodności? Chcesz handlować mniej znanymi tokenami? Wybór może okazać się niewystarczający. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie warto inwestować w kryptowaluty:giełda kryptowalut!

 

Załóż Konto

 

 

Towary

 

W ofercie Alvexo znajdziesz też CFD na towary. Planujesz inwestycje w sektor spożywczy? Czerp zyski z handlu kontraktami CFD na pszenicę, kukurydzę lub kawę.

Alvexo towary

Nie zawiodą się również Ci, którzy zarabiają na metalach szlachetnych. Platforma oferuje instrumenty pochodne na złoto, srebro i platynę.

 

 

Indeksy

 

Alvexo posiada bogaty wybór indeksów, w tym najbardziej znanych, jak DAX, S&P 500, NASDAQ, DOW czy NIKKEI.

Alvexo indeksy

Konkurencyjne platformy oferują zbliżony zakres aktywów z tej klasy.

 

 

Wymiana walut

 

Alvexo daje wiele możliwości obrotu walutami.

Alvexo waluty

Do wyboru jest 59 par, w tym zarówno znane, jak i bardziej egzotyczne waluty.

 

Załóż Konto

 

 

Czy Alvexo to oszustwo? NIE!

 

kciuk do góry Sprawdziliśmy, czy Alvexo nie jest oszustwem (ang. Alvexo is not a scam). Duża liczba nowych pośredników pojawiających się na rynku i oszustwa sprawiają, że klienci obawiają się o ich rzetelność i bezpieczeństwo.

Dlatego poniżej odpowiadamy, czy mogą zaufać Alvexo.

Spółka VPR Safe Financial Group, do której należy Alvexo, ma siedzibę na Cyprze i jest regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Numer licencji CIF 236/14 jest opublikowany na stronie głównej brokera. Alvexo dba o bezpieczeństwo danych osobowych oraz kapitału inwestorów.

Klientom przysługuje gwarancja ochrony depozytu w wysokości 20 000€. Na stronie głównej znajdziesz informacje na temat opłat i prowizji.

W razie problemów z platformą, uzyskasz wsparcie za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonicznie.

 

Załóż Konto

 

 

Logowanie do Alvexo: Jak zacząć?

 

Konto handlowe (ang. trading account) założysz bezpośrednio na stronie internetowej Alvexo. Przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, dzięki któremu szybko i bez problemów przejdziesz przez rejestrację. Sprawdź, jak zacząć handel z Alvexo (ang. Learn how to start trading with Alvexo).

 

 

Krok 1: Rejestracja u brokera

 

Alvexo logowanie Wejdź na stronę główną (ang. the website) brokera i załóż konto. W tym celu kliknij przycisk „otwórz rachunek”.

Następnie wypełnij formularz rejestracyjny. Po wprowadzeniu danych osobowych i nadaniu hasła, zostanie przekazany do Alvexo.

W kolejnym kroku potwierdź swoją tożsamość. Użyj w tym celu skanu dokumentu, np. dowodu osobistego.

 

 

 

Krok 2: Wpłata na konto

 

Po zakończeniu rejestracji, wpłać środki na konto w Alvexo za pomocą przycisku „Depozyt”. Do dyspozycji masz kilka metod płatności, takich jak:

 • karta debetowa,
 • przelew bankowy,
 • PayPal,
 • Apple Pay,
 • Google Pay,
 • Skrill.

Wpisz odpowiednią kwotę i wybierz rodzaj rachunku. Zrealizuj transakcję, klikając przycisk „wpłata”.

 

 

Krok 3: Kup CFD

 

Po zaksięgowaniu depozytu na koncie, zacznij handel na platformie Alvexo (ang. Alvexo platform) . W zależności od rodzaju rachunku, otrzymasz dostęp do wybranego zakresu instrumentów.

Za pomocą paska wyszukiwania znajdź interesujące Cię aktywa. Aby zrealizować transakcję (ang. order execution), wpisz wybraną kwotę i naciśnij „kup”.

 

Załóż Konto

 

 

Czy warto otworzyć konto Alvexo? Poznaj opinie ekspertów

 

Konto Alvexo warto otworzyć z kilku względów. Sprawdziliśmy, na co zwracają uwagę użytkownicy i komentujący w sieci. Przedstawiamy opinie o najistotniejszych cechach Alvexo.

 

 

Kilka rodzajów kont do wyboru

 

Alvexo chce trafić ze swoją ofertą do jak największej liczby inwestorów i umożliwić wszystkim przyjazny i prosty handel. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy profesjonalnym traderem – broker ma dla Ciebie odpowiednie konto.

Rodzaje kont Avexo

Początkujący skorzystają z opcji Classic lub Gold, które pozwolą im wejść do świata handlu na dobrych warunkach. Jednak depozyty minimalne (na poziomie odpowiednio 500€ i 10 000€) są określilibyśmy jako względnie wysokie.

Dla profesjonalnych inwestorów przeznaczone są kontra Prime oraz Elite. Umożliwiają handel kontraktami CFD na akcje, co nie jest możliwe na niższych poziomach. W tym przypadku depozyt minimalny wynosi 50 000 euro i więcej. Niskie spready rekompensują wysoki próg wejścia.

 

 

Zarobki

 

Traderzy w swoich opiniach podkreślają, że Alvexo jest (ang. Alvexo is) dobrym miejscem do handlu dla osób z dużym kapitałem. Spready na poziomie 0,1 pipsa na koncie Elite pozwalają osiągnąć bardzo satysfakcjonujące zyski, przy wysokim wolumenie handlu.

 

 

Dostęp do rozmów coachingowych

 

Alvexo zapewnia użytkownikom comiesięczne rozmowy coachingowe (prowadzone przez account managerów).

Akademia Alvexo

Konto Classic pozwala na jedno połączenie miesięcznie, a użytkownicy konta Prime skorzystają nawet z 5 rozmów w miesiącu.

 

Załóż Konto

 

 

Obsługa klienta

 

Jedną z najczęściej wymienianych zalet Alvexo jest fakt, że dział obsługi klienta sprawnie rozwiązuje problemy użytkowników. Użytkownicy zgłaszają jednak, że wypłaty trwają zbyt długo.

 

 

Ryzyko podczas handlu kontraktami CFD

 

Inwestorzy powinni mieć świadomość, że na Alvexo handlują kontraktami CFD, a nie aktywami bazowymi. CFD to instrumenty pochodne, więc inwestor nie nabywa udziału w spółce, a jedynie spekuluje, czy cena aktywów spadnie, czy wzrośnie.

CFD to wysoce spekulacyjne instrumenty finansowe, na których większość prywatnych inwestorów traci pieniądze. Planujesz inwestycję w CFD? Upewnij się, że rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę kursową. Przed zleceniem transakcji oceń, czy jesteś w stanie podjąć ryzyko utraty kapitału.

 

Załóż Konto

 

 

Nasze doświadczenia z Alvexo – podsumowanie

 

Z naszego testu Alvexo wynika, że inwestorzy mogą polegać na platformie. Broker jest bezpieczny, regulowany i oferuje inwestorom gwarancję ochrony depozytu do wysokości 20.000€.

Szeroki wybór CFD na akcje, towary i waluty nie pozostawia wiele do życzenia dla większości inwestorów. Jedynie w obszarze kryptowalut można oczekiwać nieco szerszej oferty.

Niskie spready są szczególnie atrakcyjne w porównaniu do konkurencyjnych platform.

Z platformy skorzystasz za pośrednictwem przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz MetaTrader 4 – ta integracja jest dużą zaletą dla wielu traderów.

Niemniej jednak broker ma pewne wady. Inwestorzy mogą handlować tylko za pośrednictwem CFD. Ponadto minimalny depozyt jest naszym zdaniem zbyt wysoki (broker wymaga wpłaty 500 euro).

Negatywnie oceniamy również ograniczenia w zakresie dostępności aktywów (akcje i obligacje są dostępne wyłącznie na płatnych kontach).

 

Załóż Konto

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Czy Alvexo oferuje ochronę przed ujemnym saldem (ang. Does Alvexo offers balance protection)?
Aby uzyskać aktualne informacje odnośnie ochrony przed ujemnym saldem, skontaktuj się z działem obsługi klienta.
Czy Alvexo jest regulowanym brokerem (ang. Is Alvexo regulated)?
Alvexo ma siedzibę na Cyprze i jest regulowany przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Cyprus Securities and Exchange Commission). Platforma oferuje inwestorom gwarancję depozytu do wysokości 20 000€.
Czy Alvexo akceptuje płatności za pośrednictwem portfeli elektronicznych?
Tak, Alvexo akceptuje płatności z niektórych portfeli elektronicznych. Sprawdź, czy Twój portfel znajduje się wśród dostępnych metod płatności..