logo portfela blockchain Blockchain.info to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych portfeli kryptowalutowych. Przez lata Blockchain.info ugruntował swoją pozycję na rynku, oferując niezawodny serwis użytkownikom z różnych zakątków świata. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się czy wallet Blockchain.info to coś dla ciebie.

W redakcji Kryptoportalu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się funkcjom portfela. Niestety okazało się, że Blockchain.info nie należy do najbezpieczniejszych opcji przechowywania kryptowalut.

W trosce o bezpieczeństwo środków naszych czytelników, poniżej prezentujemy krypto wallet, który najlepiej sprawdził się w naszych testach.

 

Szybki przewodnik:
Jak założyć wallet Blockchain.info?

 • Pobierz aplikację portfela z Google Playstore lub Apple AppStore.
 • Zarejestruj się klikając: “Utwórz Nowy Portfel”
 • Wypełnij swój adres email i hasło. Następnie zaakceptuj warunki korzystania z serwisu.
 • Zweryfikuj swój adres email. Twój portfel jest już gotowy.

 

Załóż Konto

 

Co to jest Blockchain.info Wallet?

 

Zacznijmy od kwestii: co to jest portfel Blockchain.info i do czego służy. Blockchain.info jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych portfeli na rynku. Portfel bitcoin posiada integrację ShapeShift, która pozwala użytkownikom na kupno, sprzedaż i przechowywanie cyfrowych aktywów.

Platforma powstała w sierpniu 2011 roku i obecnie znajduje się na niej ponad 38 milionów portfeli, należących do użytkowników ze 140 różnych krajów. Założyciele Blockchain.info to Peter Smith i Nicolas Cary. Siedziba firmy mieści się w Luksemburgu.

W przeciwieństwie do innych portfeli, Blockchain.info to również baza wiedzy, której użytkownicy mogą uczyć się na temat bitcoina i efektywności sieci blockchain.

W ciągu ostatnich 10 lat platforma otrzymała dwa razy finansowanie od kluczowych graczy z Doliny Krzemowej i dzięki temu rozszerzyła swoje międzynarodowe możliwości.

 

 

Opinie redakcji o Blockchain.info

Jako jeden z najpopularniejszych portfeli, Blockchain.info oferuje swoim użytkownikom wiele użytecznych funkcji. Pomimo to, podsumowując opinie o Blockchain nie możemy określić go najbezpieczniejszą z opcji na rynku. Jak większość krypto portfeli, portfel Blockchain nie posiada odpowiednich regulacji. Z drugiej strony, portfel OKX to jeden z niewielu wyjątków pod tym względem.

Portfel OKX posiada regulacje CySEC, FCA, ASIC, CFTC, MiFID, NFA, dzięki którym możesz być spokojny o swoje środki. Dlatego OKX to wybór redakcji Kryptoportalu w kategorii najlepszych portfeli kryptowalutowych.

 

 

Zalety i Wady Portfela

 

Łatwy interfejs platformy, przyjazny użytkownikom

Wyświetla stan konta zarówno w walucie FIAT, jak i kryptowalutach

Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać waluty bezpośrednio na platformie

Zawsze pod ręką, dzięki aplikacji mobilnej

Jako tzw. gorący wallet może być podatny na ataki hakerów.

Nie regulowany.

Wymaga weryfikacji tożsamości w przypadku niektórych transakcji.

Niewiele kryptowalut w ofercie.

Utrudniony kontakt z obsługą klienta

 

Załóż Konto

 

 

Kompatybilność Blockchain.info

Blockchain.info wallet jest kompatybilny z następującymi platformami:

 • Przeglądarki internetowe
 • Android
 • iOS

 

Jakiego rodzaju portfelem jest Blockchain.info?

 • Gorący portfel (z ang. “Hot wallet”)
 • Internetowy
 • Posiada aplikację mobilną
 • Wielowalutowy

 

Jakie kryptowaluty obsługuje Blockchain.info?

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Stellar (XLM)
 • USD PAX (PAX)

 

Dużo więcej dostępnych kryptowalut ma w swojej ofercie portfel giełdowy OKX Wallet jest również regulowany przez światowe organizacje, dlatego jest rekomendowany przez redakcję Kryptoportalu.

Załóż Konto

 

Jakie opłaty obowiązują na Blockchain.info?

Na Blockchain.info nie ma opłat za korzystanie z usługi. Trzeba jednak płacić odpowiednie opłaty z sieci, które trafiają do minerów za potwierdzenie transakcji.

 

 

Jak otworzyć konto na Blockchain.info?

Krok 1:

panel logowania portfela blockchain

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do portfela na przeglądarkach internetowych i mobilnych. Aby utworzyć własny portfel internetowy, przejdź do blockchain.com/wallet i kliknij przycisk “Utwórz swój portfel”. Jeśli preferujesz wersję mobilną, pobierz aplikację z Google Play lub Apple Playstore.

Krok 2:

Wypełnij swoje dane w formularzu. Potrzebny będzie twój adres e-mail i unikalne hasło do portfela. Po zaakceptowaniu warunków korzystania z usługi, kliknij przycisk “Kontynuuj”.

Krok 3:

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą i zapisz identyfikator swojego portfela. Będziesz potrzebował go do logowania.

Twój portfel Blockchain.info jest teraz gotowy do użycia.

 

Załóż Konto

 

Jak dodać kryptowaluty do portfela Blockchain.info?

Przyjrzyjmy się bliżej kwestii dodawania kryptowalut do portfela Blockchain.info. Czy wiesz, że możesz kupić bitcoiny bezpośrednio w aplikacji?

Poniżej dowiesz się, jak to zrobić:

Krok 1:

Uruchom portfel i kliknij “Kup Bitcoin”.

okno kupowania kryptowalut blockchain

Krok 2:

Połącz swoje konto bankowe. Następnie przeprowadź pełną weryfikację tożsamości i zamów kwotę, którą chcesz dodać do swojego portfela.

Po chwili bitcoiny znajdą się w twoim portfelu Blockchain.info.

 

Jak wysyłać płatności w portfelu Blockchain.info?

Teraz, gdy zasililiśmy już portfel kryptowalutami, nauczymy się wysyłać płatności:

Krok 1:

Otwórz ekran główny portfela i kliknij “Wyślij”.

Krok 2:

Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać i wpisz adres portfela odbiorcy.
Wprowadź kwotę, którą chcesz zapłacić w walucie FIAT lub w kryptowalucie. Automatyczny przelicznik portfela wyświetli sumę w obu walutach.

Możesz tu również wprowadzić opcjonalny opis i dostosować opłatę w zależności od czasu, jaki ma zająć transakcja.

okno transferu kryptowaluty Krok 3:

Kliknij “Kontynuuj” i zakończ transakcję.

 

Jak otrzymuje się płatności na portfelu Blockchain.info?

Aby otrzymać środki na Blockchain.info:

Krok 1:

Uruchom swój portfel i na ekranie głównym wybierz przycisk “Zlecenie”.

Krok 2:

Wybierz walutę, którą chcesz odebrać.
Tutaj pojawi się adres twojego portfela Blockchain.info i jego odpowiednik w postaci kodu QR. Skopiuj go i wyślij do swojego kontrahenta.

 

jak przyjąć bitcoiny blockchain

Na koniec, wpisz sumę którą chcesz odebrać oraz nadaj transakcji odpowiedni tytuł. Następnie kliknij “Dalej”.

Krok 3:

Na ekranie potwierdzenia transakcji, kliknij “Skopiuj Link” oraz wyślij go do swojego kontrahenta.

Załóż Konto

 

Czy Blockchain.info Wallet jest Bezpieczny?

 

Oto niektóre z funkcji zabezpieczających Blockchain.info:

? Powiadomienia Mailowe

Adres e-mail, który podajesz w celu weryfikacji  wykorzystywany jest do logowania i wysyłania potwierdzeń płatności.  Jeśli kiedykolwiek zalogujesz się na swoje konto za pomocą innego urządzenia lub innego adresu IP, konieczna będzie weryfikacja logowania za pomocą poczty elektronicznej. Funkcja chroni portfel przed podejrzanymi działaniami ze strony osób trzecich.

? Autoryzacja Dwuskładnikowa (2FA)

Logowanie do portfela wymaga hasła, stworzonego podczas rejestracji i hasła jednorazowego (OTP czyli one-time password), które jest generowane przez Google Authenticator lub inną wybraną metodę.

? Algorytm HD (Hierarchical Deterministic)

W 2016 roku Blockchain.info zaktualizował swój wallet, aby uczynić go hierarchicznym deterministycznym. Algorytm HD generuje nowy klucz dla każdej transakcji. Dzięki tej funkcji złośliwe oprogramowanie nie może śledzić transakcji wysyłanych do portfela indywidualnego użytkownika.

? Open Source

Kod w którym napisano portfel Blockchain.info to tzw. open source, co umożliwia każdemu z użytkowników jego weryfikację. Opcja open source pozwala użytkownikom na kreatywność. Każdy kto posiada wiedzę o programowaniu może zaproponować Blockchain.info nowe funkcjonalności.

? Podwójne hasło

Użytkownicy portfela mogą ustawić podstawowe hasło dostępu do konta i drugie, o które zostaniesz poproszony przed wydaniem środków.

? Ograniczenie IP

Portfel Blockchain.info pozwala ograniczyć dostęp do logowania tylko wybranym adresom IP. Logowanie możliwe jest wyłącznie z adresów, które znajdują się na białej liście, przypisanej do danego loginu.

? Przechowywanie Kluczy Prywatnych

Użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim kluczem prywatnym do portfela Blockchain.info. Klucz nie jest przechowywany na serwerach operatora i dlatego nie może być narażony na kradzież w przypadku ataku na główny serwer.

Firma Blockchain.info wdrożyła godne uwagi środki bezpieczeństwa, aby zapobiec potencjalnym stratom. Platforma nie jest jednak regulowana. W związku z tym nasza redakcja nie może polecić jej swoim czytelnikom.

Wymagane regulacje posiada natomiast inny polecany przez nas portfel, który dostępny jest pod tym linkiem.

 

Załóż Konto

 

 

Podsumowanie

Porównanie powyższych opcji pokazuje, że OKX jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku portfeli online. Oprócz rozlicznych funkcji, OKX oferuje też maksymalne bezpieczeństwo. Co najważniejsze OKX to portfel regulowany i jego użytkownicy mogą handlować spokojnie. Platforma przestrzega surowych środków bezpieczeństwa wymaganych przez organy regulacyjne. Dlatego OKX to wybór naszej redakcji. Z przysłowiową ręką na sercu możemy polecić go naszym czytelnikom i zapewnić że ich środki nie skończą na serwerach lichwiarzy.

 

 

FAQ

Gdzie mogę pobrać Blockchain.info wallet?
Możesz pobrać wersję mobilną portfela z Google Playstore lub Apple AppStore.
Mój Blockchain.info wallet został zamrożony. Co robić?
Jednym z rozwiązań jest usunięcie aplikacji i odtworzenie portfela na nowo przy użyciu opcji odzyskiwania konta. Zanim zaczniesz, upewnij się że ustawiłeś wcześniej tzw. frazę do odzyskania konta.
Jak zresetować hasło do Blockchain.info?
Obecnie nie można zmienić hasła Blockchain.info.
Czy weryfikacja adresu email jest konieczna?
Tak. Weryfikacja adresu e-mail wzmacnia zabezpieczenia portfela. Po zweryfikacji wiadomości e-mail zostanie ona wykorzystana do autoryzacji logowań, powiadomień o aktualizacjach i wysyłania potwierdzeń o płatności. Za każdym razem, gdy używasz innego adresu IP, aby logować się na swoje konto, musisz weryfikować logowanie za pomocą maila weryfikacyjnego wysłanego na twój adres e-mail.
Jak aktywować weryfikację dwuskładnikową (2FA)?
Do konfiguracji 2FA, uruchom portfel i kliknij “Security Center”>”Two-Step Verification”>”Enable”.
Jak zrobić kopię zapasową portfela?
Posiadanie kopii zapasowej portfela pozwoli ci odzyskać swoje środki, w razie utraty dostępu do portfela. Utwórz kopię zapasową, klikająć “Print Recovery Sheet”, a następnie wybierz “Backup Funds”. Gdy pojawi się hasło odzyskiwania – zapisz je w bezpiecznym miejscu. Następnie kliknij przycisk “Zakończ i sprawdź”. Potwierdź hasło (frazę odzyskiwania). Kopia zapasowa jest już gotowa.
Jak często powinienem tworzyć kopię zapasową portfela?
Kopię zapasową portfela wykonuje się tylko raz, gdy tworzysz swój portfel po raz pierwszy. Za pomocą frazy odzyskiwania możesz przywrócić środki w każdej chwili, gdy tylko utracisz do nich dostęp.
Co to jest identyfikator portfela?
Identyfikator jest równie ważny jak nazwa użytkownika, ponieważ potrzebujesz go do logowania na swoje konto. Dostaniesz go po weryfikacji adresu e-mail podczas początkowej konfiguracji.