Na rynku kryptowalut ceny zmieniają się bardzo szybko. Transakcja, która jeszcze niedawno była zyskowna, po godzinie czy dwóch może zakończyć się stratą. Dlatego jeżeli interesuje cię inwestycja w bitcoin, aplikacja mobilna znacznie ułatwi ci zadanie.

Jako że smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, dzięki platformie handlowej na urządzeniu mobilnym uzyskasz dostęp do giełdy w każdym miejscu i o każdej porze. W efekcie natychmiast zareagujesz, jeśli na rynku wydarzy się coś ważnego.

Jednak tutaj pojawia się istotne pytanie: jak rozpoznać najlepsze aplikacje do handlu kryptowalutami?

Odpowiedź znajdziesz w artykule.

 

 

Najlepsze aplikacje do bitcoina — ranking brokerów

 

Dzisiaj w branży aplikacji mobilnych do handlu kryptowalutami działa tak wiele firm, że wybór tej najlepszej niejednemu inwestorowi nastręczył wielu trudności. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z giełdą.

Dlatego poniżej przygotowaliśmy krótki ranking brokerów, którzy cieszą się bardzo dobrymi ocenami recenzentów i użytkowników.

 

 

1. eToro

 

 

 

Logo png eToro broker kolor

 

 

Aplikacja mobilna eToro jest nowoczesna i intuicyjna. Zawiera w sobie wszystkie funkcje, które znajdziesz na podstawowej platformie handlowej brokera, w tym sławną i wyjątkową dla eToro opcję social i copy tradingu.

Ta ostatnia jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala ci naśladować transakcje innych użytkowników. W ten sposób zarabiasz na ich doświadczeniu.

Ponadto uzyskasz dostęp do pełnej oferty brokera, czyli 19 kryptowalut do kupna na własność i ponad 100 par kryptowalutowych do handlu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w eToro spready są konkurencyjne.

Jak przystało na nowoczesną firmę, aplikacja działa zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Poznaj opinie o eToro!

Plusy:

 • Niskie spready;
 • 19 kryptowalut do kupna i mnóstwo par do handlu;
 • Poza powyższym ponad 2000 innych aktywów w ofercie;
 • Łatwa w obsłudze i nowoczesna aplikacja;
 • Wyjątkowe funkcje social i copy tradingu;
 • Bezpieczeństwo (broker posiada licencje CySEC, FCA, ASIC).

Minusy:

 • Stała prowizja od wypłat (5 USD).

 

Załóż Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

2. Libertex

 

 

Libertex logotyp

 

Ponad 20 lat doświadczenia na rynku stanowi jedną z największych zalet brokera Libertex. Tuż za nią plasują się liczne nagrody, które otrzymał. Wśród nich znajdują się dwa tytuły najlepszej aplikacji mobilnej dla traderów.

Jest ona bardzo przejrzysta i nowoczesna, dzięki czemu nawet początkujący bez problemu się w niej odnajdą. Ponadto aplikacja posiada wszystkie funkcje podstawowej platformy Libertex, więc znajdziesz tu wykresy, narzędzia analityczne oraz bardzo przydatne alarmy oraz notyfikacje.

W ofercie znajdziesz ponad 50 par kryptowalut do handlu. Co ciekawe, nie uświadczysz spreadów, ale obowiązują prowizje od transakcji (jednak nie na wszystkie aktywa).

Podobnie jak u poprzednika, oprogramowanie działa zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Plusy:

 • Ponad 20 lat doświadczenia i liczne nagrody branżowe;
 • Zerowe spready;
 • Niskie prowizje od transakcji;
 • 50+ par kryptowalut do handlu;
 • Nowoczesna i przejrzysta aplikacja;
 • Bezpieczeństwo (broker posiada licencję CySEC).

Minusy:

 • Handel bitcoinami wyłącznie poprzez kontrakty CFD;
 • Tylko nieco ponad 200 aktywów w ofercie.

 

Załóż Konto

 

 

3. Capital.com

Logo Capital.com

 

Podium zamyka aplikacja brokera Capital.com. Jest on najmłodszy z całej trójki, ale za to oferuje kilka nowoczesnych rozwiązań. Widać to w aplikacji, która jest innowacyjna i przystępnie zaprojektowana, dzięki czemu posłuży zarówno początkującym, jak i doświadczonym traderom.

Jest dostępna zarówno na androidzie, jak i iOS.

W ofercie znajdziesz ponad 80 par kryptowalut do handlu i blisko 6000 innych aktywów (!), zaś za transakcje nie zapłacisz prowizji. Wciąż obowiązują spready, które w porównaniu do konkurencji są bardzo niskie.

Na koniec warto dodać, że Capital.com dla klientów z Polski przygotował możliwość handlu w polskich złotówkach.

Zainteresowany? Przeczytaj, jak kupić bitcoin!

Plusy:

 • Brak prowizji od transakcji;
 • Wyjątkowo niskie spready;
 • Ponad 80 par kryptowalut do handlu;
 • Poza powyższym ok. 6000 innych aktywów w ofercie;
 • Innowacyjna i łatwa w obsłudze aplikacja;
 • Bezpieczeństwo (broker posiada licencje CySEC, FCA, ASIC).

Minusy:

 • Handel bitcoinami tylko poprzez kontrakty CFD;
 • W aplikacji na Androida brakuje niektórych funkcji.

 

Załóż Konto

 

 

Jak handlować za pośrednictwem aplikacji? Poradnik

 

Jeśli wybierzesz dobrego pośrednika, szybko i bezproblemowo rozpoczniesz handel kryptowalutami na swoim smartfonie. Aby jeszcze bardziej ci to ułatwić, poniżej przygotowaliśmy poradnik, który przeprowadzi cię od rejestracji do pierwszej transakcji na platformie eToro.

Tutaj przeczytasz więcej o aplikacjach tradingowych.

 

Krok 1: Załóż konto

załóż konto formularz rejestracyjny wymiana eToro Rejestracja jest możliwa zarówno w aplikacji, jak i na oficjalnej stronie brokera.

Polecamy tę drugą opcję, bo jest nieco wygodniejsza.

 

Wejdź na stronę i kliknij przycisk „Dołącz teraz”.

Przejdziesz do formularza rejestracyjnego, w którym wybierzesz swoją nazwę użytkownika i hasło, a także podasz adres e-mail.

Na koniec wyraź zgodę na regulamin oraz politykę prywatności i potwierdź swoją decyzję.

Drugą opcją jest rejestracja za pomocą konta Google lub Facebook, która wypada jeszcze szybciej i prościej.

 

Krok 2: Zweryfikuj dane

 

Jako że eToro działa na licencji kilku instytucji nadzoru finansowego, musi przestrzegać pewnych zasad. Jedną z nich jest weryfikacja tożsamości klientów. Dlatego po rejestracji prześlij brokerowi skany dokumentu tożsamości (np. dowodu tożsamości) i dokumentu, który potwierdzi twoje miejsce zamieszkania (np. aktualny wyciąg z banku).

Dzięki temu odblokujesz pełne możliwości rachunku inwestycyjnego. Teoretycznie możesz zacząć handel bez tego kroku, ale wtedy nie wypłacisz zarobionych pieniędzy.  Ponadto możliwość depozytu będzie bardzo ograniczona.

 

Krok 3: Wpłać depozyt

zasil konto etoro Zanim przejdziesz do handlu kryptowalutami, zasil rachunek inwestycyjny. Zrobisz to, gdy klikniesz przycisk „Wpłać środki” w aplikacji lub na platformie online.

Pojawi się okno, w którym wybierzesz kwotę oraz metodę przelewu. Jeśli chodzi o tę ostatnią, masz do wyboru:

 • przelew bankowy,
 • przelew za pomocą karty kredytowej/debetowej,
 • transfer z e-portfela (np. PayPala).

 

Jednak nie zapominaj, że w eToro (jak u większości brokerów) obowiązuje minimalny depozyt. Wynosi on 50 USD. Twoja pierwsza wpłata na rachunek nie może być niższa, niż ta kwota.

 

Krok 4: Handluj

Pieniądze pojawiły się na rachunku? W takim razie zacznij handel na rynkach finansowych. Po prosty odnajdź w ofercie brokera kryptowalutę bitcoin lub inną (możesz w tym celu skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki), a następnie kliknij w nią.

Przejdziesz do zakładki, w której sprawdzisz ceny kryptowalut w czasie rzeczywistym, a także historię kursu oraz najnowsze informacje. Zapoznaj się z nimi, a następnie kliknij przycisk „Działaj”.

W nowym oknie ustalisz szczegóły transakcji, czyli:

 • kwotę,
 • rodzaj pozycji i zlecenia,
 • wysokość dźwigni finansowej,
 • poziomy stop loss i take profit.

Gdy to zrobisz, ostatni krok polega na zainicjowaniu transakcji jednym kliknięciem. Proste, prawda?

Pamiętaj, że jeśli kupujesz bitcoin lub inne coiny na własność, eToro udostępnia ci autorski portfel bitcoin do przechowywania kryptowalut. Pobierzesz go w formie aplikacji lub zalogujesz się do niego przez internet.

 

Załóż Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD.

 

 

Jak wybrać najlepszą aplikację do handlu kryptowalutami?

 

Jeżeli interesuje cię inwestycja w bitcoina i inne kryptowaluty za pomocą aplikacji mobilnej, sprawdź, czy ta ostatnia spełnia twoje oczekiwania.

Dopiero zaczynasz i nie wiesz, na co zwracać uwagę? Bez obaw — poniżej zebraliśmy listę kryteriów, które powinno spełniać dobre oprogramowanie do handlu mobilnego. Sprawdź również, jaka jest najlepsza giełda kryptowalut!

 

 

Obsługa klienta

 

Wsparcie klienta Kryptowaluty są dość skomplikowanymi aktywami giełdowymi. Dlatego jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące handlu lub samej aplikacji, nie obejdzie się bez pomocy obsługi klienta.

Najlepiej żeby pracownicy brokera byli dostępni przez całą dobę i kilkoma drogami kontaktu, w tym przynajmniej jedną na żywo (np. telefonicznie lub poprzez live chat).

Dzięki temu masz pewność, że uzyskasz szybkie wsparcie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

 

Łatwość użytkowania

 

Najlepsza aplikacja mobilna cechuje się również przystępnym interfejsem. Handel sam w sobie jest wystarczająco trudny, więc nie potrzebujesz dodatkowych problemów, które wynikają z nieprzemyślanego designu platformy inwestycyjnej.

Jest to szczególnie ważne podczas korzystania z telefonu. Ze względu za swoją specyfikę nie daje tylu możliwości, co komputer, więc twórcy aplikacji powinni brać to pod uwagę.

Przecież nie chcesz tracić czasu na poszukiwania jakiejś funkcji. Wszystko ma być wygodne i na wyciągnięcie palca.

 

 

Oferta

 

Jeżeli oprócz bitcoina interesuje cię handel innymi kryptowalutami, sprawdź, czy dany broker posiada je w ofercie. Oczywiście nie trzeba tłumaczyć, że im większą ekspozycję na rynek zapewnia pośrednik, tym większe są twoje możliwości.

Dla przykładu: brokerzy z naszego rankingu posiadają w ofercie nie tylko kryptowaluty. Na ich platformach zainwestujesz również w akcje, waluty tradycyjne, surowce, etc.

 

 

Bezpieczeństwo

 

Cyberbezpieczeństwo

Traderów interesują przede wszystkim dwie rzeczy: niskie koszty handlu i pewność, że inwestują w bezpiecznym miejscu.

W drugim przypadku na pierwszy plan wysuwa się legalna działalność pośrednika, potwierdzona licencjami odpowiednich instytucji nadzoru finansowego.

Dzięki temu masz pewność, że broker jest wiarygodny.

Ponadto szansa na odzyskanie pieniędzy w razie jakichkolwiek problemów jest o wiele większa.

Oprócz tego liczą się również zabezpieczenia samej aplikacji, takie jak dwustopniowe logowanie (2FA) czy chociażby zabezpieczenie konta za pomocą czytnika linii papilarnych.

 

 

Konto demo

 

To jeszcze nie wszystko.

Jako że na koncie demo nie inwestujesz prawdziwych pieniędzy, wypróbujesz różne strategie inwestycyjne bez ryzyka utraty kapitału.

W wielu aplikacjach wersja demo jest nielimitowana. Oznacza to, że możesz ćwiczyć do woli. Do prawdziwego handlu przejdź dopiero wtedy, gdy nabierzesz doświadczenia i poczujesz się na siłach. Dzięki temu unikniesz błędów, które popełniają początkujący traderzy.

 

 

Koszty handlu

 

Korzystanie z laptopa Opłaty, jakie pobiera giełda kryptowalut, w dużej mierze wpływają na potencjał zarobków. Dlatego jeśli chcesz zmaksymalizować zyski, wybierz pośrednika, u którego koszty handlu są niewielkie.

Chodzi tutaj przede wszystkim o prowizję od transakcji i spread, czyli różnicę między kursem kupna i sprzedaży.

Ponadto platformy inwestycyjne czasem pobierają opłaty za przelewy na i z konta, za brak aktywności i inne, które nie są związane z handlem. Zwróć na to uwagę, zanim zdecydujesz się na jakiegoś pośrednika.

Oczywiście najlepszą aplikacją będzie taka, w której koszty są jak najmniejsze.

 

 

Metody przelewu

 

Ostatnią, ale równie ważną kwestią są metody, którymi zasilisz rachunek inwestycyjny i wypłacisz z niego środki. Dobra giełda kryptowalut lub broker oferują ich co najmniej kilka.

Nie jest to tylko kwestia wygody. Dostawcy płatności mogą pobierać różne prowizje za swoje usługi. Ponadto czas przelewu także będzie różny w zależności od tego, jaką metodę wybierzesz.

Dlatego warto mieć wybór w tej kwestii.

 

 

Bitcoin: aplikacja mobilna — podsumowanie

 

Chcesz handlować za pośrednictwem aplikacji z dowolnego miejsca na świecie? Z naszych testów wynika, że pod tym względem najlepiej sprawdza się eToro. Bardzo przystępny design oraz funkcje social i copy tradingu sprawiają, że wersja mobilna platformy brokera jest idealna zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych traderów.

Kryptowaluty kupisz na własność, a także przeprowadzisz spekulacje cenowe kontraktami CFD. Poza tym uzyskasz dostęp do szerokiej gamy innych aktywów (akcje, waluty tradycyjne, surowce, etc.).

Przed tobą pierwsza inwestycja? Przeczytaj nasz poradnik „Kryptowaluty: Jak zacząć?

Koszty handlu są niskie, dzięki czemu więcej zysku trafia do twojej kieszeni.

Nie zapominajmy też o autorskim portfelu eToro do przechowywania kryptowalut. Go również pobierzesz w formie aplikacji i użyjesz na swoim smartfonie z systemem Android lub iOS.

To wszystko sprawia, że eToro plasuje się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o najlepsze aplikacje bitcoin.

 

Załóż Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

 

Jakie są aplikacje bitcoin?
Aplikacje bitcoin dzielą się na kilka rodzajów. Najpopularniejsze są te, które służą do handlu bitcoinem oraz portfele mobilne. Jednak na rynku znajdziesz również mobilne wersje koparek kryptowalut. Za ich pomocą możesz wydobywać coiny na swoim telefonie, ale zazwyczaj nie jest to opłacalne.
Czy aplikacja bitcoin jest darmowa?
Tak, aplikacje bitcoin przestawione w artykule są zupełnie darmowe. Możesz nawet przetestować ich funkcje na koncie demo bez jakichkolwiek zobowiązań. Jednak jeśli zechcesz kupić bitcoin na żywo, nie obejdzie się bez zasilenia konta.
Czy warto korzystać z aplikacji bitcoin?
Warto, jeśli interesuje cię handel w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Mimo że aplikacja mobilna jest nieco uproszczona względem platformy online, daje możliwość inwestowania bez konieczności przesiadywania przed komputerem. Dlatego jeśli nie masz możliwości, aby spędzać wiele godzin za biurkiem, dzięki aplikacji zachowasz dostęp do rynku kryptowalut.