Szukasz sprawdzonej giełdy kryptowalut? Recenzujemy największą platformę w Europie Wschodniej – Exmo. Ma 2 miliony użytkowników, obsługuje 8 walut fiducjarnych i pozwala handlować ponad 60 kryptowalutami.

Na Exmo zarobisz na ponad 160 parach krypto.

W połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa, prostym interfejsem i portfelem, to atrakcyjne miejsce do handlu. Co powinieneś wiedzieć, zanim wpłacisz tam swoje pieniądze?

Wybór giełdy kryptowalut to kluczowa kwestia. Niestety, wielokrotnie na rynku pojawiały się podejrzane firmy, które celowo wykorzystywały niewiedzę początkujących inwestorów. Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swój kapitał i ponosisz ryzyko jego utraty. Weryfikacja pośrednika, u którego kupisz aktywa jest w Twoim interesie.

Przygotowaliśmy recenzję, w której przedstawiamy najważniejsze aspekty związane z handlem na Exmo. Przeczytaj opinie użytkowników i ekspertów o platformie i zdecyduj, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

 

 

Zalety i wady korzystania z Exmo

 

Zalety:

 • Obsługuje główne waluty fiat w tym PLN;
 • Szeroki wybór kryptowalut i par krypto-fiat;
 • Odpowiednia dla początkujących i zaawansowanych inwestorów;
 • Wykresy i narzędzia analityczne dostarcza Tradingview.com;
 • Polska wersja językowa;
 • Własny token Exmo Coin (EXM);
 • Sprawnie działający support;
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs.

Wady:

 • Brak konta demo.
 • Niedokładne tłumaczenie w niektórych wersjach językowych.

 

Załóż Konto

 

 

Co to jest Exmo?

 

Exmo logo Exmo to globalna giełda, która powstała w 2014 roku, w Londynie. Jest platformą do wymiany kryptowalut, z biurami w kilku europejskich stolicach. Szczyci się tytułem największej giełdy krypto w Europie Wschodniej.

Korzysta z niej już niemal 2 miliony użytkowników z kilkunastu krajów, którzy każdego dnia generują wolumen obrotu rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów.

Firma zatrudnia 200 osobowy zespół, który obsługuje platformę i odpowiada na pytania klientów.

Użytkownicy cenią obsługę klienta, która szybko odpowiada na zgłoszenia i sprawnie rozwiązuje problemy. Dla aktywnych traderów to duży atut.

Exmo - strona główna

Na giełdzie Exmo kupisz, sprzedasz i wymienisz ponad 60 kryptowalut. Zapłacisz za nie głównymi walutami fiducjarnymi, takimi jak euro, dolar amerykański czy funt, a na nawet polską złotówką.

W zależności od wybranej waluty, masz do wyboru kilka możliwości wpłaty pieniędzy. Dla głównych walut, jak euro i dolar, dostępne są niemal wszystkie metody płatności. W przypadku złotówki skorzystasz tylko z karty VISA i MasterCard.

Giełda pozwala tradować na ponad 160 parach kryptowalutowych i wielu parach krypto-fiat. Exmo exchange, czyli tryb handlu, dostępny jest na poziomie prostym i zaawansowanym.

Przeczytaj też: Najlepsza giełda kryptowalut.

 

Załóż Konto

 

 

Czy Exmo to oszustwo? NIE!

 

Zielony haczyk Nasz research jednoznacznie wykazał, że Exmo Exchange nie jest oszustwem.

To legalna giełda, oparta na spółkach zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii i na Litwie. Na platformie zarejestrowały się ponad 2 miliony użytkowników, a kilkadziesiąt tysięcy aktywnie handluje każdego dnia.

Otwartość na rynki w Europie Wschodniej jest widoczna w strukturze klientów i komunikacji marketingowej.

Duża część użytkowników pochodzi z Rosji, Ukrainy i Turcji, a posty w social mediach często publikowane są w języku rosyjskim.

Co ciekawe, Exmo nie podlega regulacji zewnętrznych instytucji nadzoru finansowego, jednak przeprowadza procedurę KYC (Know Your Customer).

Jej celem jest zapobieganie finansowaniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy. Dlatego Exmo pobiera od klinetów dane osobowe i weryfikuje je na podstawie skanu dokumentu.

O tym, że Exmo to legalny i godny zaufania broker świadczy również restrykcyjne podejście do kwestii bezpieczeństwa.

Od rozpoczęcia działalności, przez 6 lat nie miał miejsca żaden wyciek danych. Atak hakerski w 2020 r. sprawił, że z giełdy zniknęło 6% kryptowalut, jednak nie zepsuło to reputacji pośrednika.

 

 

Werdykt

 

 • Giełda kryptowalut z szeroką ofertą coinów i par;
 • Kupisz na niej najważniejsze kryptowaluty: BTC, ETH, ethereum classic, bitcoin cash i wiele innych;
 • Obsługuje waluty fiat, takie jak: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) rubel rosyjski (RUB), hrywna ukraińska (UAH) czy polski złoty (PLN);
 • Bezpieczny i sprawdzony pośrednik;
 • Platforma Exmo jest intuicyjna i łatwa w obsłudze;
 • Wykresy i narzędzia z Tradingview.com ułatwią decyzje inwestycyjne;
 • Możliwość handlu podstawowego i zaawansowanego;
 • Możliwość minimalizacji kosztów transakcyjnych dzięki tokenowi EXM;
 • Działa na polskim rynku;
 • Język polski do wyboru w interfejsie;
 • Możliwość głosowania nad włączeniem nowych coinów do oferty.

 

Załóż Konto

 

 

Jak założyć konto na Exmo?

 

Giełda Exmo pozwala użytkownikom z całego świata na handel kryptowalutami. Proces zakładania konta jest prosty i intuicyjny. Przygotowaliśmy poradnik, który przeprowadzi Cię przez niego krok po kroku.

 

 

Krok 1: Rejestracja

 

Exmo formularz rejestracyjny Rozpocznij proces rejestracji na stronie głównej giełdy Exmo. W prawym górnym rogu znajdź przycisk „Rejestracja” i kliknij w niego. Podaj dane:

 • nazwę użytkownika,
 • adres e-mail,
 • hasło.

Potwierdź warunki korzystania z usług i zakończ zakładanie konta. Na podany adres otrzymasz wiadomość z linkiem do jego aktywacji.

 

 

Krok 2: Weryfikacja konta

 

Aby zacząć hamdel, przejdź weryfikację tożsamości. Podaj swoje dane osobowe. Przygotuj skany dokumentów potwierdzających tożsamość i miejsce zamieszkania. W pierwszym przypadku użyj dowodu osobistego lub paszportu, w drugim – rachunku za media lub wyciągu bankowego.

Exmo weryfikacja danych

Proces weryfikacji zajmie do kilku godzin. Po jego zakończeniu, otrzymasz dostęp do rachunku i portfela.

 

 

Krok 3: Wpłata pieniędzy

 

Wpłat i wypłat dokonasz za pośrednictwem kilku metod płatności. W zależności od wybranej waluty fiducjarnej, wykorzystaj przelew bankowy, kartę Visa/MasterCard lub przelew z portfela elektronicznego.

Exmo portfel

Chcesz wpłacić na swoje konto kryptowaluty? Zrobisz to równie łatwo i bez opłat.

 

 

Krok 4: Trading

 

Kiedy Twoje pieniądze znajdą się na koncie (jeśli wykonałeś przelew bankowy, zajmie to ok. 3 dni), rozpocznij handel i ciesz się największą giełdą krypto w regionie.

Exmo kup bitcoin

Do wyboru masz prosty i zaawansowany tryb handlu. Wyszukaj interesującą Cię kryptowalutę. Wpisz kwotę, którą chcesz zapłacić, i zatwierdź transakcję. Skorzystaj z zaawansowanych funkcji, aby składać zlecenia, przeglądać księgę i historię transakcji.

 

Załóż Konto

 

 

Czy warto otworzyć konto na Exmo? Opinie

 

Istnieje szereg powodów, dla których warto otworzyć konto na giełdzie kryptowalut Exmo. Sprawdziliśmy opinie użytkowników i ekspertów na temat platformy. Sprawdźmy, co mówią o poszczególnych aspektach jej działania.

 

 

Zarobki

 

Banknoty studolarowe w dłoniach Exmo pozwala zarabiać na handlu kryptowalutami oraz na inwestowaniu w natywny token exmo coin, o którym więcej piszemy w dalszej części tekstu.

Czy na Exmo da się dobrze zarobić? To zależy od Twojej strategii.

Nastawiasz się na inwestycję długoterminową? Wówczas Exmo to dobry wybór. Prowizje są względnie niskie, a wybór aktywów duży. Ponadto giełda oferuje portfel kryptowalutowy, na który przeniesiesz swoje tokeny.

Chcesz zarabiać na day-tradingu? Niestety, ale na giełdzie Exmo ciężko będzie o krótkoterminowe zwroty, zwykle generowane w wyniku handlu kontraktami CFD.

Z powodu dźwigni finansowej, pozwalają one na bardziej agresywną grę, a tym samym szybsze, wyższe zyski. Na Exmo są jednak niedostępne.

Pamiętaj, że zanim zaczniesz trading, powinieneś dokładnie wiedzieć, jak działają kontrakty CFD. Są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem.

Stosując dźwignię finansową zwiększasz nie tylko potencjalne zyski. Ponosisz też wysokie ryzyko utraty większości lub całego kapitału.

Szukasz brokera do handlu CFD? Przeczytaj naszą recenzję Alvexo!

 

 

Obsługa klienta

 

Klienci w większości chwalą obsługę klienta na Exmo. Konsultanci szybko odpowiadają na zgłoszenia użytkowników, a problemy są sprawnie rozwiązywane.

To ważne zwłaszcza w sytuacjach, kiedy w związku z procedurami bezpieczeństwa blokowane są wypłaty z rachunku.

Wielu użytkowników wspomina, że wartościowym kanałem komunikacji z obsługą klienta byłby chat online.

 

Załóż Konto

 

 

Wersja Demo

 

Niestety Exmo nie posiada konta demo. Jest to wada, na którą wskazuje część użytkowników. Wersja demonstracyjna to ważne narzędzie zwłaszcza dla początkujących. Ponadto, większość konkurencyjnych giełd je posiada.

 

 

Weryfikacja

 

Pomimo, że Exmo nie podlega bezpośrednio pod żadną instytucję nadzoru finansowego, przeprowadza procedurę KYC. Oznacza to, że każdy użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość, przesyłając skan dokumentu.

Procedura weryfikacji jest krótka, nie powinna zająć więcej, niż kilka godzin.

 

 

Wpłaty/wypłaty

 

Karty płatnicze Wpłaty na Exmo są względnie łatwe. Użytkownicy doceniają możliwość skorzystania z regionalnych walut fiducjarnych, jak złotówka, rubel, hrywna czy lira. W połączeniu z euro, dolarem i funtem, dają szeroki wybór.

W przypadku głównych walut, wpłaty dokonasz niemal każdą metodą płatności. Niestety złotówką zapłacisz tylko przy użyciu karty płatniczej.

Prowizja od transakcji wynosi wówczas ok. 4%. Zapoznaj się z dokładnym cennikiem na stronie głównej giełdy.

Wadą, na którą wskazują użytkownicy z Polski, jest brak możliwości wypłaty środków w polskim złotym. Ponadto, wypłata kapitału podlega opłacie, wysokości od 1 do 20€.

 

 

Opłaty

 

Prowizje na Exmo są bardzo konkurencyjne, co ściąga wielu inwestorów. Wynoszą, w zależności od miesięcznego obrotu, od 0,05% do 0,40%. Użytkownicy w komentarzach często wskazują, że zdecydowali się na giełdę ze względu na dobre warunki handlowe.

 

Załóż Konto

 

 

Opinie o giełdzie Exmo – podsumowanie

 

Giełda Exmo to platforma, na której wymienisz wiele kryptowalut. Pozwala na handel dziesiątkami par krypto-krypto i krypto-fiat. W połączeniu z szerokim wyborem metdo płatności, czyni to z niej atrakcyjny wybór zwłaszcza dla klientów z Europy Wschodniej.

Wraz z rozwojem giełdy, jej natywny token EXM również zyska na wartości. To obiecująca perspektywa, gdyż liczba klientów giełdy stale rośnie. Wygląda na to, że exmo coin szczyt swojej wartości ma dopiero przed sobą.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Czy Exmo obsługuje język polski?
Tak, giełda Exmo jest dostępna w 12 wersjach językowych w tym, w polskiej.
Czy mogę wpłacić i wypłacić środki w polskim złotym?
Możesz wpłacić środki w polskim złotym za pośrednictwem karty Visa lub Master Card. Niestety, nie możesz wypłacać środków w złotówkach.