Każdego dnia setki inwestorów szuka nowych projektów NFT, które mają potencjał na odniesienie sukcesu takiego jak słynne „znudzone małpy”. Nic dziwnego, ponieważ te ostatnie są już tyle warte, że przeciętny kupiec może tylko pomarzyć o wejściu w ich posiadanie.

Ten sam problem dotyczy innych bardzo popularnych kolekcji.

Jednak z drugiej strony inwestycja w nowe tokeny NFT wiąże się z ryzykiem. Nawet jeśli któreś z nich rzeczywiście mają potencjał, nikt nie przewidzi, czy w przyszłości go zrealizują. Dlatego zanim zdecydujesz się na jakieś cyfrowe dzieła sztuki, dobrze przemyśl swój wybór.

Cenne wskazówki znajdziesz w artykule.

Zebraliśmy w nim listę 10 obiecujących projektów, które mają szansę podbić rynek (niektóre już to robią). Zapoznaj się z nimi, a może któraś kolekcja przypadnie ci do gustu.

 

=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

3 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0538BTC
Zalety
 • Wide range of supported cryptos
 • Access to NFTs
 • Earn up to 14.5% p.a. rewards on your crypto holdings
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPA
za €1000 Dostaniesz
0.0538 BTC

Cryptoassets are a highly volatile unregulated investment product. No UK or EU investor protection.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0273BTC
Zalety
 • Obsługa ponad 170 kryptowalut
 • Wysoki poziom zabezpieczeń
 • Wielojęzyczne wsparcie
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPrzelew SEPA
za €1000 Dostaniesz
0.0273 BTC

Aktywa kryptowalutowe są bardzo niestabilnymi, nieregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z EU nie mogą liczyć na pełną ochronę inwestowanego kapitału.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0273BTC
Zalety
 • Płatności kartami kredytowymi i debetowymi
 • Jedna z pierwszych giełd na rynku
 • Duży wybór kryptowalut
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Dla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Przelew SEPANatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0273 BTC

Aktywa kryptowalutowe są wysoce zmiennymi, nieuregulowanymi produktami inwestycyjnymi. Inwestorzy z UE nie mogą liczyć na pełną ochronę.

 

Jakie NFT kupić? Ranking

 

Tokeny NFT, które znajdziesz w naszym rankingu, nie są jedynie cyfrowymi dziełami sztuki. Niektóre z nich mają wartość funkcjonalną, ponieważ jako właściciel uzyskasz dostęp do związanych z nimi unikalnych możliwości.

Jednak tradycjonaliści również znajdą tutaj coś dla siebie, czyli klasyczne kolekcje obrazkowe w stylu Crypto Punks czy BAYC.

W takim razie w jakie niewymienialne tokeny warto inwestować? Oto kilka propozycji:

 

 

1. Lucky Block Platinum Rollers Club NFT

 

Lucky Block NFT Pierwsze miejsce zajmuje kolekcja, która ma wszystko, czego NFT potrzebuje do odniesienia sukcesu.

Po pierwsze — liczba tokenów jest limitowana i wynosi 10 tysięcy, co wpływa na ich rzadkość, czyli przyczynia się również do wartości.

Po drugie — właściciele tokenów otrzymują dożywotny wstęp na codzienną loterię, w której zwycięzca zgarnia 10 tys. USD. W efekcie projekt jest nie tylko rzadki, ale również ma praktyczne zastosowanie.

Po trzecie — z 10 tys. tokenów kolekcji wydzielona jest grupa 25 unikalnych NFT, które dają podwójne nagrody z loterii. Te wyjątkowe egzemplarze są losowo wybijane podczas pierwszej sprzedaży.

Po czwarte — kolekcja jest częścią bardzo udanego projektu kryptowalutowego, którym jest Lucky Block. Dodatkowo przyczynia się to do jej szansy na sukces.

Finalnie wisienką na torcie całości jest fakt, że wśród pierwszych właścicieli odbędzie się specjalna jednorazowa loteria. Jej zwycięzca otrzyma samochód Lamborghini.

Lucky Block Platinum Rollers Club NFT znajdziesz na platformie NFT LaunchPad.

 

Kup Platinum Rollers Club NFT

 

 

2. Silks

 

Logo Silks Kolejny projekt na naszej liście ma wyjątkowy cel. Mianowice: planuje połączenie świata wyścigów konnych i gier w jedno wciągające doświadczenie w metaverse.

Co równie ciekawe, każdy koń obecny w grze jako token NFT jest przypisany do prawdziwego rasowego konia i wygrywa nagrody dla swojego właściciela, gdy jego odpowiednik zwycięża w prawdziwych wyścigach.

Świat Silks będzie składał się z wielu niewymienialnych tokenów, takich jak ziemia, stajnie, konie i dżokeje.

Właśnie ci ostatni stanowią pierwszą ofertę projektu. Składa się na nią kolekcja 10 tys. unikalnych avatarów dżokejów, które będą reprezentowały graczy w grze.

Właściciele tych NFT uzyskają również dodatkowe przywileje, takie jak airdropy, ekskluzywne nagrody i gwarantowany dostęp do przyszłego wybijania tokenów koni.

Kolekcję znajdziesz na platformie OpenSea.

 

Załóż Konto

 

 

3. Yubo

 

Logo Yubo Platforma Yubo sama w sobie zalicza się do mediów społecznościowych.

Umożliwia streamowanie na żywo i jest miejscem, w którym członkowie społeczności prowadzą swoje codzienne internetowe życie — czatują, grają w gry i prowadzą transmisje na żywo.

Co to ma wspólnego z niewymienialnymi tokenami?

Otóż tak się składa, że Yubo pozwala kupić tokeny NFT własnego autorstwa. Kolekcja nosi nazwę „Randos” i składa się z 10 tys. unikatowych, pikselowych obrazków fantastycznych postaci, stworzonych na blockchainie Ethereum.

Tokeny mają również zastosowanie praktyczne. Ich właściciele zyskają możliwość wykorzystania ich na platformie Yubo, a także otrzymają zaproszenia na ekskluzywne spotkania z VIP-ami oraz szansę wygrania nagród w zawodach i quizach.

To połączenie funkcjonalności z unikatowością czyni z Randos kolekcję z dużym potencjałem.

 

Kup Randos by Yubo

 

 

4. Lazy Goats

 

Logo Lazy Goats Club Na czwartym miejscu znalazł się projekt, który wyraźnie czerpie inspirację z popularnych „Znudzonych Małp”.

Lazy Goats jest kolekcją 1234 unikalnych tokenów NFT, które są obrazkami przedstawiającymi kozy. Część była rysowana ręcznie, inne wygenerował algorytm komputerowy.

Niektóre Non Fungible Tokeny z kolekcji są rzadsze od innych, co z automatu czyni je bardziej wartościowymi.

Główną zaletą „Leniwych Kóz” jest możliwość wejścia do świata NFT bez konieczności wydania ogromnej ilości pieniędzy. Co więcej, projekt udostępnia specjalną platformę dla tych, którzy chcą poeksperymentować z różnymi metodami tworzenia tokenów.

Ponadto wiele wskazuje na to, że w przyszłości na platformie pojawi się więcej funkcji.

Kolekcję Lazy Goat znajdziesz na NFT LaunchPad.

 

Kup Lazy Goats

 

 

5. Punk Dogs

 

Punk Dogs Kolejny projekt, który wzoruje się na popularnych małpach, ale tym razem w roli głównej występują psy. Mówiąc dokładniej: bull teriery.

Kolekcja składa się z 10 tys. unikatowych obrazków, wygenerowanych losowo z charakterystyk, które twórcy podzielili na 4 kategorie: ciało, włosy, ubrania i tło.

Tokeny powstały w sieci Binance Smart Chain.

Nawet jeśli projekt osiągnie tylko 1/10 sukcesu znudzonych małp, wciąż daje ogromny potencjał zysku inwestorom.

„Punkowe Psy” znajdziesz na platformie NFT LaunchPad.

 

Kup Punk Dogs

 

 

6. Archaic Art

 

Archaic Art Twórca kolekcji w krótkich żołnierskich słowach podsumował, z czym mamy do czynienia. Mianowice: „Połączenie najnowszej technologii maszynowego budowania za pomocą sztucznej inteligencji z wartą 50 miliardów dolarów branżą współczesnej sztuki.”

Właśnie tym jest Archaic Art — zbiorem unikalnych i niezwykle rzadkich (kolekcja składa się tylko z 2500 tokenów) losowo generowanych dzieł sztuki.

W efekcie inwestorzy otrzymują do dyspozycji oryginalny pomysł, który jednocześnie jest trudno dostępny.

Co więcej, współczesna sztuka ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o wzrost wartości.

Kolekcja powstała w sieci BSC i jest dostępna na platformie NFT LaunchPad.

 

Kup Archaic Art

 

 

7. Apes in Space

 

Apes In Space Projekt Apes in Space jest kolejną wariacją na temat małp, które tym razem znajdują się w kosmosie. W kolekcji znajduje się 10 tys. unikalnych grafik futurystycznie wyglądających naczelnych, ale na tym możliwości się nie kończą.

Właściciele NFT będą mogli stakować swoje tokeny, za co w zamian otrzymają natywne coiny NFT. Ich użyteczność będzie wzrastała wraz z rozwojem projektu.

A jest na co czekać, ponieważ twórcy Apes in Space planują wykreowanie całego świata metaverse dla swojej społeczności.

Z wirtualnymi kawałkami ziemi, które będą należały do właścicieli tokenów, a także imprezami oraz unikalnymi avatarami i przedmiotami.

To wszystko sprawia, że kolekcja ma bardzo duży potencjał inwestycyjny. Możesz kupić NFT Apes in Space na OpenSea.

 

Kup Apes in Space

 

 

8. Great Ape Society

 

Great Ape Society W przypadku Great Ape Society mamy do czynienia z projektem, który bardzo blisko naśladuje „Znudzone Małpy”.

Podobieństwo jest tak duże, że niektórzy nawet nie rozróżnią tych kolekcji od siebie.

Jednak różnice oczywiście są, ponieważ Great Ape Society korzysta z własnych, unikatowych charakterystyk, którymi cechują się małpy.

Kolekcja składa się z 10 tys. unikalnych tokenów stworzonych w sieci Ethereum.

Ponadto projekt ma również dalsze plany rozwoju, takie jak np. tworzenie komiksów z małpami czy mobilnej aplikacji społecznościowej dla właścicieli NFT.

Great Ape Society znajdziesz na OpenSea.

 

Kup Great Ape Society

 

 

9. Flyfish Club

 

Logo Flyfish Club Projekt Flyfish Club reklamuje się jako pierwsza restauracja NFT na świecie. I rzeczywiście tak jest, gdyż zakup NFT z tej kolekcji daje właścicielowi prawo wstępu do lokalu.

Jednak nie tylko, ponieważ dla członków klubu twórcy przewidzieli również dodatkowe, ekskluzywne eventy.

Kolekcja składa się z dwóch rodzajów NFT. Pierwsze, standardowe tokeny Flyfish dostępne są w ilości 2650 sztuk i mają jeden wspólny design.

Natomiast drugie, czyli tokeny Flyfish Omakase, dostępne są w liczbie 385 sztuk i mogą cechować się jedną z 7 unikalnych grafik.

Ponadto stanowią bilet wstępu do specjalnej sali Omakase, gdzie członkowie klubu spróbują sushi, które na żywo przygotowuje profesjonalny kucharz.

Restauracja jeszcze nie funkcjonuje, ale już wiadomo, że będzie zlokalizowana w Nowym Jorku. Aktualnie członkowie klubu mogą korzystać z różnych przygotowywanych dla nich eventów.

Oczywiście same tokeny mają również ogromny potencjał inwestycyjny, gdyż stanowią jedyny bilet wstępu do ekskluzywnej restauracji.

Kolekcję Flyfish Club znajdziesz na OpenSea.

 

Załóż Konto

 

 

10. World of Walrus

 

World of Walrus Listę zamyka kolejna kolekcja grafik, które tym razem przedstawiają morsy. Składa się z 6565 tokenów, a każdy (jak piszą twórcy) ma szansę powstania wielkości 1 do 18 milionów.

Wynika to z faktu, że dla losowo generowanych morsów twórcy przygotowali ogromną liczbę charakterystyk.

Jak to zwykle bywa w takich kolekcjach, niektóre z grafik będą rzadsze od innych.

Wraz z rozwojem społeczności projekt ma się rozrastać.

Twórcy przewidują różne konkursy, sklep z gadżetami dotyczącymi morsów, dołączenie do Rarity Tools i inne kolaboracje, etc. Później decyzje dotyczące dalszego rozwoju projektu będzie podejmowała sama społeczność.

World of Walrus znajdziesz na OpenSea.

 

Kup World of Walrus

 

 

Gdzie kupić NFT? Ranking giełd

 

Zanim zaczniesz handel tokenami NFT, wybierz platformę, która to umożliwia. Na rynku znajdziesz ich bardzo dużo i wciąż pojawiają się nowe, co wynika z ogromnej mody na cyfrowe aktywa.

Z jednej strony jest to plus, ale z drugiej tak ogromny wachlarz opcji bywa onieśmielający dla początkujących inwestorów.

Dlatego poniżej przygotowaliśmy krótki ranking giełd, które naszym zdaniem oferują najlepsze warunki handlu. Ponadto posiadają unikalne kolekcje NFT.

 

 

1. NFT Launchpad

 

 

Logo NFT LaunchPad

 

Platforma NFT LaunchPad jest jednym z największych odkryć 2022 roku. Dlaczego? Ponieważ oferuje entuzjastom niewymienialnych tokenów wszystko, czego mogliby potrzebować.

Pierwszą i najważniejszą zaletą platformy jest przystępny interfejs. Nie sprawi problemu nawet całkowicie zielonym inwestorom.

Kolejna rzecz, która zadowoli wszystkich fanów blockchaina, to brak konieczności rejestracji i weryfikacji tożsamości. Zakupu NFT dokonasz poprzez połączenie portfela kryptowalut z platformą, co zrobisz kilkoma kliknięciami myszy.

Finalnie warto dodać, że w ofercie NFT LaunchPad znajdziesz wiele unikatowych i obiecujących projektów, takich jak Lucky Block Platinum Rollers Club NFT, który opisaliśmy wyżej.

 

Załóż Konto

 

 

2. Crypto.com NFT Marketplace

 

 

Logo Crypto.com

 

Markę Crypto.com prawdopodobnie znasz jako giełdę cyfrowych walut. Jednak wbrew pozorom rynek kryptowalut nie jest jedynym, który znajduje się w ofercie platformy.

Crypto.com bardzo wcześnie dołączyło do branży NFT, dzięki czemu posiada bardzo rozbudowany katalog cyfrowej sztuki. Świadczy o tym chociażby fakt, że w ofercie znajdziesz NFT wielu znanych artystów, takich jak Snoop Dogg, Boss Logic czy Boy George.

Kolejną zaletą giełdy są regularne NFT dropy. Stanowią one świetną okazję, aby kupić Non Fungible Token za przystępną cenę.

Finalnie, jako że masz do czynienia z kompletną giełdą, zyskujesz dzięki temu pewne wygody. M.in. taką, że możesz kupić Ethereum lub inną kryptowalutę, a później token NFT w jednym miejscu.

 

Załóż Konto

 

 

3. Binance

 

 

Binance logo w kolorze

 

Giełda Binance jest największym graczem na rynku kryptowalut. Ponadto od pewnego czasu prowadzi własną platformę NFT, na której znajdziesz wiele znanych i lubianych, a także mnóstwo nowych kolekcji.

Binance prowadzi również IGO (czyli Initial Game Offering), dzięki któremu twórcy gier mogą przygotować NFT dropy związane z przedmiotami w ich grach.

Ogromną zaletą korzystania z usług tak znanej giełdy jest wysoka płynność transakcji oraz zwiększone bezpieczeństwo. Nie zapominaj również o wygodzie, która wiąże się z obecnością wszystkich usług kryptowalutowych w jednym miejscu.

Na koniec warto wspomnieć o ciekawostce, którą są „tajemnicze skrzynie NFT” w ofercie Binance. Gdy takową kupisz, wejdziesz w posiadanie losowego tokena. Przy odrobinie szczęścia można na tym zarobić.

 

Załóż Konto

 

 

4. Coinbase

 

 

Logo Coinbase

 

Ostatnie miejsce na naszej liście jest bardziej zapowiedzią, niż pełnoprawną propozycją. Wynika to z faktu, że giełda Coinbase jeszcze nie umożliwia handlu NFT, ale właśnie pracuje nad autorską platformą.

Wstępnie będzie dostępna tylko dla użytkowników z USA, ale w przyszłości prawdopodobnie się to zmieni.

Najciekawszymi funkcjami, które zaoferuje Coinbase, będą:

 • możliwość tworzenia własnych NFT na platformie,
 • kupno NFT za prawdziwe pieniądze,
 • handel NFT z dużą płynnością.

Druga z wymienionych opcji jest szczególnie interesująca, ponieważ do tej pory żadna platforma nie zaoferowała takiej możliwości. Otwarcie NFT na walutę fiducjarną utoruje drogę do rynku osobom, które niezbyt pewnie posługują się technologią blockchain i związanymi z nią nowinkami.

 

Załóż Konto

 

 

Podsumowanie

 

Większość projektów NFT zaczyna jako forma cyfrowej kolekcji dzieł sztuki. Premiera zwykle odbywa się w dwóch fazach: przedsprzedaży dla wybranych oraz głównej oferty.

Jeśli chcesz znaleźć interesujące i jeszcze mało popularne projekty, bądź aktywny na Twitterze i Discordzie w wątkach dotyczących kryptowalut.

Pamiętaj jednak, że przed zakupem powinieneś dobrze ocenić jakość NFT, a także reputację ludzi, którzy stoją za projektem. Bardzo dużą rolę gra również wielkość i aktywność społeczności wokół danej kolekcji.

Jak zapewne wiesz, tokeny NFT potrafią generować ogromny przychód. Jednak dotyczy to niewielkiego grona projektów, które się wybiją.

Szansa na sukces będzie większa, jeśli twórcy kolekcji przygotują plan dalszych prac i zaoferują właścicielom NFT jakieś benefity. Dobrym przykładem jest tutaj Lucky Block Platinum Rollers Club NFT, które znajdziesz na platformie NFT LaunchPad.

 

Załóż Konto

 

 

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

 

Jak wybrać NFT do kupna?
Przy wyborze NFT do kupna zwracaj uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim liczy się estetyka danego projektu i jakość wykonania. Na równi z nią plasuje się wielkość i aktywność społeczności, która towarzyszy danej kolekcji. Finalnie wartość tokenów podbija ich rzadkość oraz dodatkowe benefity dla ich posiadaczy.
Jaki jest najpopularniejszy rodzaj NFT?
Najpopularniejszy rodzaj NFT to sztuka, a przede wszystkim obrazy, grafiki i wszystko, co z tym związane. Z tego powodu to właśnie cyfrowa sztuka sprzedaje się najlepiej, czyli przynosi również największe zyski inwestorom.
Czy warto inwestować w NFT?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mimo że zakup NFT czasem przynosi ogromne zyski, nie oznacza to, że warto inwestować w jakiekolwiek tokeny. Większość projektów prawdopodobnie nigdy nie osiągnie sukcesu, więc zanim zdecydujesz się na kupno, oceń potencjał danej kolekcji.
Gdzie bezpiecznie przechowywać kupione NFT?
Kupione NFT przechowasz bezpiecznie w portfelu kryptowalut, tak samo jak tradycyjne kryptowaluty. Jednak zanim prześlesz Non Fungible Token na swój prywatny adres, upewnij się, że portfel posiada taką opcję. Zwykle nie powinno być z tym problemów, gdyż coraz więcej dostawców uwzględnia taką funkcję w swoim oprogramowaniu.