Revolut nowe logo Na pewno kojarzysz nazwę Revolut. Szturmem zdobył popularność dzięki usłudze umożliwiającej robienie zakupów w przeróżnych obcych walutach, ponieważ całkowicie pozbył się kosztów przewalutowania.

Jako uniwersalna bankowość bez granic rozwiązał również problem wysokich opłat bankowych, które tradycyjnie są naliczane przy tego typu transakcjach.

Nie tak dawno temu Revolut otworzył się także na kryptowaluty i oferuje możliwość handlu pięcioma najpopularniejszymi coinami. Poniższa recenzja pomoże ci skutecznie operować usługą, bo poznasz wszystkie jej mocne i słabe strony.

 

 

Zalety korzystania z Revoluta

 

 • Możliwość łatwego inwestowania w kryptowaluty

 

Dla zainteresowanych rynkiem kryptowalut Revolut będzie idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody. Zasilenia konta na platformie jest możliwe na różne wygodne sposoby (o tym dalej) i odbywa się bardzo szybko, co pozwoli ci od razu przejść do gry na giełdzie. Co prawda Revolut ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość dostępnych coinów, ale dla początkującego inwestora w zupełności wystarczą.

Nie znaczy to, że zaawansowani nie znajdą praktycznego użycia dla aplikacji. Kupno oraz sprzedaż dostępnych kryptowalut odbywa się płynnie. Pieniądze są pobierane bezpośrednio z konta i tak samo je zasilają, co czyni Revolut świetną platformą do krótkoterminowego handlu.

Wpływ ma na to także fakt, że aplikacja pobiera jedne z najniższych prowizji na rynku.

 

 • Łatwość użytkowania

 

Aplikacja Revolut jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Zarówno możliwości bankowe, jak i inwestycyjne, są przystępnie zaprojektowane. Można z nich bez problemu korzystać z poziomu telefonu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Jeśli dodasz do tego bezproblemowe przelewy i możliwość korzystania z karty oraz konta Revolut praktycznie na całym świecie, otrzymujesz uniwersalną aplikację bankową.

 

 • Brak opłat bankowych (jeśli nie przekraczamy limitów)

 

Revolut słynie z tego, że nie pobiera od swoich użytkowników żadnych prowizji za dokonywanie wymiany walut, przelewy międzynarodowe lub płacenie za granicą. Nie jest to do końca prawda.

Osoby korzystające z darmowego konta Revolut faktycznie nic nie płacą, ale do pewnego momentu. Aktualne limity wynoszą:

 

 • przy wypłacie z bankomatu jest to równowartość 800 zł/miesiąc (potem prowizja 2%),
 • przy wymianie walut do 20.000 zł (potem prowizja 0,5%).

 

Jednak mimo ograniczeń darmowe konto powinno Ci w zupełności wystarczyć do codziennego użytku.

 

 • Najlepsze kursy i niska prowizja inwestycyjna

 

Kolejną zaletą Revolut jest wymiana walut. W aplikacji znajdziesz najlepsze kursy, ponieważ są to kursy międzybankowe. To oznacza, że nie ma do nich doliczonych dodatkowych spreadów, tak jak dzieje się w przypadku kantorów czy innych instytucji oferujących tę usługę.

To wszystko sprawia, że aplikacja Revolut jest jednym z najlepszych miejsc wymiany.

Jeśli chodzi o prowizję w przypadku handlu krytpowalutami, jest ona śladowa. Wynosi 1,5% na wejściu i na wyjściu, co w porównaniu do innych platform jest bardzo dobrą stawką. Niestety minusem jest wspomniane już ograniczenie rynku do podstawowych coinów.

 

 

Czym jest Revolut?

 

Revolut to aplikacja z gatunku FinTech, która powstała za sprawą brytyjskiego start-upu. Oferuje usługi bardzo zbliżone do bankowości internetowej. Zakładając konto, na dzień dobry otrzymujesz dostęp do dwóch rachunków bankowych: w funtach brytyjskich i w euro.

To dopiero początek możliwości Revoluta, ale już tyle wystarcza, by skutecznie dokonywać płatności międzynarodowych. Zrobisz to za pomocą jednego kliknięcia.

 

Karta revolut w ręku kryptowaluty

 

Do aplikacji mobilnej i internetowej dochodzi również karta debetowa, za którą płacisz z góry (ale możesz ją otrzymać również za darmo, np. z polecenia). Karta Revolut wspiera zarówno rozwiązanie Visa, jak i Mastercard.

Plusem bankowości sprowadzonej do aplikacji jest to, że wszystko załatwisz z jej poziomu.

Mimo, że Revolut działa jak bank, nie ma swojej siedziby, więc wszystkie jego funkcje znajdują się w wersji internetowej. Daje to ogromną wygodę w codziennym życiu, ale prawdziwy komfort tego rozwiązania poczujesz dopiero w podróży. Trudno w niej o równie szybką i intuicyjną bankowość.

 

Revolut a kryptowaluty

 

Jak już wspomnieliśmy, Revolut od pewnego czasu oferuje możliwość inwestowania w coiny. W momencie pisania tego tekstu usługa wspiera pięć najpopularniejszych kryptowalut, tj.: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin oraz Ripple. Jednak zanim zechcesz skorzystać z tej opcji, musisz wiedzieć na czym polega.

Inwestując w kryptowaluty poprzez Revoluta, nie stajesz się ich właścicielem. Cały proces opiera się o spekulację na temat cen coinów. „Fizycznie” ich nie posiadasz, dlatego nie możesz ich wypłacić ani przenieść na prywatny portfel.

Jest to bardzo zbliżone do CFD trading, który już szczegółowo opisywaliśmy na portalu.

 

 

Ostrzeżenie

Pamiętaj, że Revoul jest jedynie asystentem w inwestowaniu. Rynek kryptowalutowy wciąż jest bardzo zmienny. Nie zapominaj o tym, że zdecydowana większość inwestorów traci na rynkach Forex i CFD. Inwestuj ostrożnie!

 

 

Czy Revolut to oszustwo? Nie!

 

Sprawdziliśmy pełnię możliwości platformy Revolut i wszystko wskazuje na to, że jest godną zaufania usługą. Musisz tylko pamiętać o jej ograniczonych możliwościach dotyczących kryptowalut.

 

Werdykt — co sprawia, że Revolut nadaje się do handlu kryptowalutami?

 

 • Jeśli nie zależy Ci na byciu właścicielem coina, a chcesz tylko na nim zarabiać, to Revolut daje ku temu wygodną sposobność;
 • bardzo proste i szybkie kupowanie oraz sprzedawanie coinów z poziomu aplikacji;
 • świetne narzędzie do handlu dziennego dzięki bezpośredniemu połączeniu z kontem, co pozwala inwestować i zarabiać w przeciągu minut;
 • bardzo niskie opłaty w porównaniu do innych platform wymiany;
 • duża baza zadowolonych użytkowników na całym świecie.

 

 

Logowanie do Revoluta: Jak założyć konto?

 

Z powodu swojej przystępności, wyjątkowo niskich lub żadnych opłat oraz szybkości transakcji, możemy bez wyrzutów sumienia polecić Ci tę platformę. Mały rynek kryptowalut daje jeszcze ten plus, że jest świetnym startem dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z inwestowaniem w coiny. Jednak zanim rozpoczniesz, musisz założyć konto.

Poniżej podpowiadamy jak to zrobić — od A do Z.

 

Krok 1: Rejestracja

 

Najpierw pobierz aplikację na swoje urządzenie mobilne wspierane przez Androida lub iOS. Nie da się skorzystać z Revoluta poprzez komputer stacjonarny lub laptop, więc telefon jest tutaj obowiązkowy.

 

Revolut ekran rejestracji

 

Po pobraniu aplikacji i jej włączeniu automatycznie znajdziesz się na etapie zakładania konta. Sytuacja wygląda tutaj podobnie do rejestracji w jakimkolwiek banku, więc nie obejdzie się bez podania szczegółowych danych osobowych. W kolejnych polach musisz wpisać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, narodowość, miejsce pobytu oraz numer telefonu i email.

Jeśli do tej pory wszystko poszło bez problemu, następnym krokiem będzie zrobienie sobie zdjęcia i przesłanie do aplikacji skanu dowodu tożsamości wydanego przez Twoje państwo. Do sprawdzenia twojej wiarygodności Revolut używa najnowocześniejszej technologii, więc cały proces nie potrwa dłużej jak kilka minut.

 

Krok 2: Zasilenie konta

 

Revolut potwierdzenie płatności Gdy twoja tożsamość wreszcie zostanie potwierdzona, możesz przejść do zasilenia swojego nowego konta. Nikt nie zmusza Cię do korzystania z rachunku w euro lub funtach brytyjskich — możesz w prosty sposób stworzyć subkonto w jakiejkolwiek z 24 (na ten czas) walut wspieranych przez Revoluta.

Przelew wykonasz w prosty sposób albo poprzez tradycyjny transfer bankowy, albo za pomocą karty debetowej/kredytowej. Drugi sposób jest dużo szybszy, więc jeśli chcesz od razu przejść do inwestowania w kryptowaluty, skorzystaj z niego.

 

Krok 3: Kupno i sprzedaż kryptowalut

 

Na tym etapie Twoje dane powinny być potwierdzone, a konto zasilone odpowiednią ilością środków. Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć inwestycję. Aplikacja Revoluta daje dostęp do coinów po wejściu w „Więcej”, a dalej w „Kryptowaluty”.

 

Revolut statystyki kupno walut

 

Na początek platforma poprosi cię o wybór państwowej waluty, w której chcesz dokonywać płatności, a później krypotwaluty, w którą chcesz zainwestować. Od tej pory otwierają się przed tobą możliwości tradera.

Wpisujesz ilość pieniędzy, które chcesz zainwestować i zatwierdzasz transakcję. Podobnie sprawa ma się ze sprzedażą kupionych coinów. Wszystko jest proste i intuicyjne. Jeśli jesteś początkujący w tym temacie, możesz skorzystać z naszego poradnika.

 

 

Handel walutami w OKX, czyli dobra alternatywa dla Revolut

 

Mimo że w przypadku bankowości Revolut wiedzie dziś prym na rynku, to jego dodatkowe funkcje związane z inwestowaniem i handlem nadal są ograniczone.

Dlatego jeśli zależy ci na zaawansowanej platformie tradingowej, wybierz OKX. Jest to broker ściśle przeznaczony do handlu akcjami i walutami, a jego dodatkowe funkcje pozwalają dobrze zabezpieczyć się przed potencjalną stratą.

 

 

Rejestracja w OKX

 

Jeśli znowu chodzi o rejestrację i późniejszą obsługę platformy, OKX jest równie proste i intuicyjne, co Revolut. Zakładanie konta przebiega w kilku prostych etapach.

 

Krok 1: Rejestracja

 

Tradycyjnie pierwszym krokiem jest wejście na stronę OKX, gdzie za pomocą przycisku „rejestracja” przejdziesz do okienka rejestracji. Tutaj witryna poprosi Cię o podanie adresu email i wybranie hasła do swojego konta.

Gdy to zrobisz, na wybrany adres otrzymasz wiadomość z linkiem aktywującym. Kliknij go, a od razu przeniesiesz się na stronę, na której się zalogujesz.

 

okx rejestracja konta

 

Po zalogowaniu się do OKX musisz podać wszelkie niezbędne dane osobowe, o które poprosi Cię strona. Nie wymaga tak dokładnych informacji jak Revolut, ale musi posiadać ich wystarczająco, żeby móc zweryfikować Twoje konto.

 

Zweryfikowanie konta zajmuje platformie zwykle kilka dni, ale w tym czasie możesz już z niej korzystać.

 

Krok 2: Wpłata/Depozyt

Jeśli chodzi o samą wpłatę, jest ona wyjątkowo prosta.

OKX słynie ze swojej elastyczności względem dostępnych metod przelewu pieniędzy na rachunek. Możesz to zrobić za pomocą karty kredytowej lub debetowej, poprzez transfer bankowy. W tym segmencie OKX daje szerokie możliwości.

 

Krok 3: Trading

 

Po zweryfikowaniu danych otrzymasz możliwość wejścia na giełdę. Tutaj broker rozkwita względem możliwości Revoluta, bowiem nie tylko daje dostęp do handlu większością kryptowalut, ale także akcjami, surowcami, tradycyjnymi walutami, etc. Revolut nie umywa się do możliwości, które w tym aspekcie oferuje OKX.

 

Aby zacząć, wejdź w zakładkę „rynki finansowe”. Zostaną Ci wyświetlone wszystkie aktualnie otwarte rynki z wymienionych powyżej.

Rynki, z których najczęściej korzystasz, automatycznie są dodawane do listy obserwowanych. Dzięki temu masz do nich dużo łatwiejszy dostęp.

Jeśli chcesz inwestować w waluty, przechodzisz na odpowiedni rynek i wybierasz interesujące cię aktywa. W okienku ze szczegółami otwarcia pozycji możesz wybrać taki rodzaj pozycji, który najbardziej Ci odpowiada.

 

 

Możliwości OKX

 

W ofercie brokera znajdziesz 59 kryptowalut, 185 par walutowych i 7 walut fiducjarnych (USD, EUR, GBP, RUB, PLN, UAH, KZT). Minimalistyczny interfejs pozwala na swobodne użytkowanie przez początkujących jak i zaawansowanych traderów. Obsługa klienta działa przez całą dobę i udziela odpowiedzi w ciągu 15 minut.

Broker wprowadził możliwość skorzystania z programu poleceń. Dzięki temu zarobisz dodatkowe pieniądze za rejestrację znajomych.

 

 

Czy warto otworzyć konto w Revolut? Poznaj opinie ekspertów

 

Jeśli chodzi o platformę Revolut, pozytywnych opinii nie trzeba szukać daleko. Użytkownicy aplikacji i karty niejednokrotnie potwierdzają, że usługa jest bardzo wygodna i wyjątkowo intuicyjna w użytkowaniu. Znowu skarg dotyczących tej platformy w internecie jest niewiele i odnoszą się głównie do drobnych błędów w funkcjach, a nie do samej aplikacji.

 

Revolut otwórz konto w ciągu kilku minut

 

Specjalnie dla ciebie przejrzeliśmy dane z różnych portali oraz opinie użytkowników na forach. Zebrane informacje porównaliśmy z indywidualnymi doświadczeniami naszej załogi i w ten sposób otrzymaliśmy potwierdzenie, że Revolut jest rozwiązaniem wartym nie tylko przetestowania, ale również wykorzystywania w codziennym życiu.

 

Revolut opinie: Zarobki

 

Możliwość zarabiania na tej platformie skupia się tylko i wyłącznie na funkcjonalności dotyczącej kupowania i sprzedawania kryptowalut. Dlatego zyski również są uzależnione od ruchów rynkowych, a to ile może zarobić użytkownik zależy tylko i wyłącznie od jego zaangażowania i wiedzy.

Zyski może się są najwyższe, ale wielu użytkowników potrafiło odnotować dzienny zarobek rzędu 100-200 EUR. Im większą wiedzę zdobędziesz w temacie kryptowalutowym, tym większa szansa zysku.

Niektórych co prawda uwierała okrojona ilość kryptowalut, w które można inwestować, ale początkującym graczom nie powinno to przeszkadzać. Jak już mówiliśmy — jest to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z rynkiem coinów.

 

Obsługa klienta

 

Opinie dotyczące kontaktu z obsługą aplikacji są jak najbardziej pozytywne. Ze swojej strony możemy potwierdzić, że live chat dostępny w Revolucie działa prawidłowo, a kontakt jest nawiązywany bardzo szybko.

Sami czekaliśmy niespełna godzinę na odzew, ale w internecie można znaleźć głosy, że ten niekiedy wydłuża się nawet do 2 godzin. To i tak bardzo dobry wynik biorąc po uwagę, że mamy do czynienia z aplikacją, z której korzystają dziesiątki milionów użytkowników.

Obsługa jest profesjonalna i bardzo uprzejma, więc w tym temacie nie mieliśmy na co narzekać. Dobrze świadczy o niej również to, że kontakt można nawiązać też poprzez email lub pisząc do Revoluta na Twitterze.

 

Weryfikacja

 

W Revolut ekran mobilny opcje yżej opisaliśmy dokładnie, na czym ona polega w Revolucie. Jako aplikacja okołobankowa, musi wymagać od Ciebie pełnych danych osobowych oraz potwierdzenia twojej wiarygodności, ale nie ma potrzeby obawiać się o wyciek tych informacji. Revolut opinie ma nieskażone, jeśli chodzi o zabezpieczenie swoich użytkowników.

Pomijając zestaw specjalistów, który czuwa nad bezpieczeństwem aplikacji, możesz liczyć także na liczne tarcze ochronne. Będą one trzymały z dala wszystkich oszustów i włamywaczy. Z najważniejszych możemy wymienić:

 

 • każdorazową kontrolę PIN-em przy logowaniu,
 • powiadomienia o transakcjach pocztą elektroniczną,
 • wymóg podania unikatowego kody podczas transakcji (jest on wysyłany SMS-em na numer telefonu),
 • pełną identyfikację każdego użytkownika platformy.

 

Wpłaty i wypłaty

 

W tym segmencie Revolut wyróżnia się jak mało która aplikacja, ponieważ właśnie do tego został stworzony. Jako mobilna bankowość pozwala on w przeciągu sekund zasilić konto przelewem lub kartą płatniczą, dzięki czemu zawsze masz łatwy dostęp do środków pieniężnych, co ułatwia inwestycję.

Ponadto, z racji sprzężenia konta z kupowaniem kryptowalut, każda transakcja przebiega w czasie rzeczywistym. Możesz w jednym momencie kupić coiny, a w drugim je sprzedać, co od razu zostanie odnotowane na rachunku. Jest to chyba jeden z najprostszych formatów inwestowania, o czym wspomina większość użytkowników.

 

Opłaty

 

Na ten element eksperci zwracają szczególną uwagę, ponieważ Revolut ma jedne z najniższych opłat w porównaniu do innych metod handlu coinami.

Kupując je i sprzedając na pomocą aplikacji, stajesz przed koniecznością zapłacenia prowizji. Wynosi ona 1.5% na obydwu końcach transakcji, co jest naprawdę bardzo niskim wynikiem.

 

Revolut podgląd cennika

 

Możliwość zarobku na Revolucie podnosi również fakt, że handel w aplikacji jest dużo bardziej płynny niż na innych platformach. Unikasz dzięki temu sytuacji, w których omija cię dobra szansa na inwestycję z winy opóźnień brokera.

 

 

Ostrzeżenie

Jak w przypadku każdego rodzaju inwestycji na giełdzie, tak też Revolut stanowi pewne ryzyko. Zanim podejmiesz próbę zarobienia na nim pierwszych pieniędzy, zdobądź najpierw odpowiednią wiedzę odnośnie spekulacji giełdowych i tego, jak działa rynek kryptowalut. Poznanie rynku pozwoli Ci ustrzec się przed prostymi błędami i związaną z nimi utratą pieniędzy.

 

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

 

Jak dużo kryptowalut wspiera Revolut?
W momencie pisania tego tekstu jest ich pięć, ale uwzględniając zapowiedzi właścicieli platformy dotyczące rozwoju jej funkcjonalności, liczba ta może w przyszłości się powiększyć.
Czy Revolut jest bezpieczny?
Revolut jest zarejestrowany w agencji finansowej FCA. Ponadto — mimo że sam bankiem nie jest — trzyma pieniądze użytkowników w bankach Barclays i Lloyd's. Dzięki temu możesz ubiegać się o zwrot swoich środków nawet w przypadku nagłego zamknięcia aplikacji.
Czy jestem właścicielem kryptowaluty kupionej na Revolucie?
Nie. Inwestowanie na Revolucie opiera się na spekulacjach dotyczących zmienności cen kryptowalut, nie na kupnie „fizycznych” coinów. Dlatego też nie masz możliwości wypłacenia ich na prywatny portfel.
Ile kosztuje karta Revolut?
Karta Revolut może być darmowa, jeśli korzystasz z czyjegoś polecenia. W innym wypadku kosztuje 9,99 zł. Jeśli nie przekraczasz limitów, będzie to jedyna opłata, jaką poniesiesz w bankowości Revoluta.
Jak inwestować z Revolut?
Oprócz możliwości spekulowania na temat cen kryptowalut, Revolut pozwala także inwestować w akcje. Tym co go wyróżnia jest fakt, że daje Ci możliwość kupienia tylko części danych akcji, np. 1/4, i nie pobiera za to żadnych prowizji.