Polski miliarder Zygmunt Solorz-Żak, twórca Telewizji Polsat, która należy do jego najważniejszych aktywów, jest

elegancki mężczyzna garnitur spinki do mankietów zegarek biznesman bitcoin trzymany dłoń

niesłusznie łączony z inwestycjami na rynku kryptowalut. Razem z innymi celebrytami, m.in. Robertem Lewandowskim czy Kubą Wojewódzkim postanowili bronić swojego wizerunku przed sądem.

Nazwisko Zygmunta Solorza-Żaka zostało bezprawnie wykorzystane do kampanii reklamowej usług finansowych związanych z kryptowalutami.

Taktyka scamerów, jak i sam scam nie zasługują na poklask. W sieci możesz znaleźć mnóstwo artykułów, w których wykorzystuje się zdjęcia celebrytów z programów telewizyjnych, po czym scamerzy tworzą historię o spotkaniu czy wywiadzie z wpływową osobą, natomiast w rzeczywistości do niczego podobnego nigdy nie doszło.

Oszuści internetowi chcą w ten sposób promować produkty finansowe z rynku kryptowalut, operując fikcją i niebezpieczną narracją. Co jest ich celem? To oczywiste – jak największa grupa odbiorców, która potencjalnie zainwestuje w konkretną kryptowalutę.

Celebryci są wyłącznie haczykiem na naiwnych ludzi, którzy wodzeni błędnym komunikatem, będą w stanie zaryzykować i włożyć kapitał w rynek krypto.

 

 

Zygmunt Solorz-Żak i Reklama Różnych Systemów Bitcoin

Ostatnie miesiące jasno wskazują na to, iż bardzo dużo użytkowników internetu pada ofiarą tzw. wielkiego bitcoinowego oszustwa, polegającego na reklamowaniu usług finansowych z bezprawnym wykorzystaniem wizerunku celebrytów. W konsekwencji inwestują na giełdach, wpłacają określony depozyt i tracą nierzadko astronomiczne sumy pieniędzy.

Jakie są mechanizmy scamerów? Jak ustrzec się przed utratą oszczędności i inwestować w wiarygodnych systemach bitcoin?

Marzec 2019 był miesiącem przełomowym w związku ze zjawiskiem scamu w branży kryptowalut. Scamerzy wykorzystali wizerunek nie tylko Zygmunta Solorza-Żaka, ale także Kingi Rusin, Piotra Kraśki, Marcina Prokopa, Krzysztofa Piątka czy Dominiki Kulczyk. Fikcyjne portale internetowe udawały realne platformy, reklamując bitcoiny i rekomendując inwestycje początkującym użytkownikom.

Zdjęcia gwiazd, kolaże z wyrwanych z kontekstu wypowiedzi, montaż video, nieprawdziwe recenzje i opinie oraz promocja w mediach społecznościowych, np. na Facebooku to elementy zorganizowanej akcji scamerskiej, co pomogło stworzyć pozornie rzetelne witryny, polecające spore inwestycje na pseudoplatformie, która de facto z giełdami i kantorami kryptowalut nie miała i nie ma nic wspólnego.

Kliknięcie w jakąkolwiek informację znajdującą się na tego rodzaju stronie, automatycznie przekierowywało użytkownika na pseudowitrynę, gdzie oszuści wyłudzali pieniądze od inwestorów. Wszyscy celebryci, których wciągnięto w aferę scamu, nigdy nie działali na żadnej giełdzie kryptowalut i nigdy nie rekomendowali takich aktywności.

Załóż Konto

kobieta robi zdjęcie trzymanemu bitcoin tło stanowią inne osoby sala wykładowa

 

Zygmunt Solorz-Żak i Afera Scamerska – jak rozpoznać Fałszywe Portale?

W sieci oszukuje się od zawsze. Niestety nie sposób jest skutecznie powstrzymać scamerów przed podobnymi działaniami, niemniej aby uniknąć ruiny finansowej, można spróbować zweryfikować projekty platform, które mogą mieć znamiona oszustwa.

  • jeżeli zauważysz, że na stronie internetowej znajduje się mnóstwo rekomendacji i opinii znanych marek, gazet, celebrytów czy stacji telewizyjnych, przeprowadź dobry research w sieci, czy rzeczywiście tak było. Wszystkie materiały scamerskie są klejone w taki sposób, aby przekonać potencjalnych inwestorów, iż gwiazdy zbiły potężną fortunę na pseudobitcoinowej platformie.
  • zwykle na samym dole strony internetowej znajduje się regulamin i warunki inwestowania w bitcoiny. Jeśli masz do czynienia z wersją anglojęzyczną, jest to dla Ciebie sygnał, iż coś jest nie tak. Na polskim portalu powinna być polska wersja dokumentu!
  • zwróć uwagę na powtarzalny schemat fikcyjnych portali scamerskich. Zazwyczaj wszystkie banery, linki czy reklamy video odsyłają wyłącznie do jednego projektu inwestycyjnego, dlatego bądź czujny i reaguj na tego rodzaju metody, zgłaszając stronę www.
  • aby upewnić się, że strona internetowa, którą podejrzewasz o scam, rzeczywiście stosuje takie praktyki, wpisz w wyszukiwarkę Google nazwę projektu + frazę „oszustwo”. Wyniki wyszukiwania pozwolą Ci zweryfikować słuszność podejrzeń.
  • zwracaj uwagę na zapis ważnych informacji małą czcionką. Jeśli zdecydujesz się na rejestrację i wpłacenie depozytu, małą czcionką przeczytasz, iż jest to wyłącznie symulacja. Bądź ostrożny!
  • szybki zarobek to fikcja. Jeśli masz do czynienia z komunikatami o bardzo szybkim zarobku w ciągu kilku godzin lub informacjami o tym, iż w ciągu dwóch dni zostaniesz multimilionerem, możesz być pewien, że to pseudoprojekt. Realne inwestycje w bitcoiny to projekt długoterminowy, wymagający właściwej wiedzy, doświadczenia i czasu oraz wiążą się z ryzykiem utraty pieniędzy.Ślepe inwestycje jak w przypadku pseudoplatform bitcoinowych to czysty przykład hazardu!
  • jeżeli strona internetowa, którą przeglądasz, jest niezabezpieczona, tj. nie posiada certyfikatu SSL (rozpoczęcie adresu od https), natychmiast opuść platformę i nie wracaj.
  • Weryfikuj tożsamość osób ze zdjęć na stronie www. Pobierz zdjęcie na swój dysk i przeciągnij fotografię do wyszukiwarki Google Images, aby sprawdzić, czy rzeczywiście konkretna osoba istnieje, czy jednak jest to tylko zdjęcie ze stocka, mające podbić nieprawdziwą rekomendację.

Przedstawiamy kilka robotów, które nie są przykładem scamu:

Bitcoin Revolution

zaloguj btc revolution

 

Bitcoin Revolution jest aplikacją, którą w 2018 roku stworzyli profesjonalni brokerzy, będący ekspertami w obszarze kryptowalut. Kryptobot analizuje rynek w konkretnej sytuacji w czasie rzeczywistym oraz decyduje o zakupie i sprzedaży zarówno bitcoinów, jak i altcoinów.

To spore odciążenie dla inwestora, który oszczędza czas i nie musi na bieżąco śledzić tego, co dzieje się w branży. Algorytmy Bitcoin Revolution robią to za niego! Platforma rzeczywiście generuje spore zyski, jednak aby zarobić realne sumy pieniędzy, należy uzbroić się w cierpliwość. Warto pamiętać również, iż każda inwestycja niesie ze sobą minimalne ryzyko.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż aplikacja Bitcoin Revolution działa bardzo szybko, wykazuje wysoką skuteczność inwestcyyjną, posiada relatywnie niski próg wejścia, tj. 225 EUR, a na jej przewagę konkurencyjną ma wpływ obsługa klienta. Nowy użytkownik może spróbować swoich sił na koncie demo, gdzie ma okazję poznać podstawy tradingu.

Czytaj więcej...

Czy Zygmunt Solorz-Żak inwestował w Bitcoin Revolution?

W sieci pojawiło się mnóstwo scamerskich artykułów w związku z tym, jednak sam miliarder zadeklarował, iż są to zwyczajne pomówienia, z którymi wystąpi do sądu. Tak czy inaczej, kryptobot Bitcoin Revolution to jeden z najpopularniejszych systemów, którego wartość rynkowa stale rośnie.

Jak wygląda Rejestracja w Bitcoin Revolution?

Wypełnij formularz, wpisz swoje dane osobowe, adres e-mail i potwierdź link aktywacyjny. Wpłać depozyt, przetestuj konto demo i inwestuj. Sprawdź, dlaczego warto!

Załóż Konto

Cryptosoft

Kryptobot Cryptosoft to świetna alternatywa, dzięki której inwestorzy mają szeroki dostęp do wielu kryptowalut. W pełni automatyzuje transakcje i zakup, a wszystko dzieje się w trybie natychmiastowym. Użytkownik sam określa preferencyjne ustawienia kryptobota. System użytkowania jest bardzo intuicyjny i prosty. Doskonały dla zarówno początkujących, jak i doświadczonych traderów.

Czytaj więcej...

Czy Zygmunt Solorz-Żak inwestował w Cryptosoft?

Odżegnując się od scamerskich publikacji, Solorz-Żak jednoznacznie podkreślił brak podejmowania jakichkolwiek działań w Cryptosoft, mimo rzetelności i wiarygodności tej platformy.

Jak wygląda Rejestracja w Cryptosoft?

Znajdź i wypełnij formularz, wpisując swoje dane osobowe, adres e-mail i potwierdź rejestrację. Sprawdź naszą opinię o robocie, wpłać depozyt w kwocie minimalnej 225 EUR i przetestuj konto osobiście!

Załóż Konto

Immediate Edge

Immediate Edge jest niezwykle intuicyjnym kryptobotem o bardzo łatwym w użyciu interfejsie użytkownika. Wypłaty odbywają się całodobowo, a inwestorzy są w stanie osiągnąć wysokie zwroty z inwestycji. Immediate Edge na bieżąco analizuje sytuację na rynku i skanuje kursy walut. Idealny dla zarówno początkujących traderów, jak i zaawansowanych inwestorów.

Czytaj więcej...

Czy Zygmunt Solorz-Żak inwestował w Immediate Edge?

Miliarder odcina się od scamerskich artykułów w sieci, jednoznacznie wskazując na brak inwestycji, co jednak nie ujmuje wiarygodności kryptobota Immediate Edge i jego możliwości inwestycyjnych.

Jak wygląda Rejestracja w Immediate Edge?

Wypełnij formularz danymi osobowymi, wpisz adres e-mail i wygeneruj silne hasło. Wpłać depozyt i zacznij przygodę z kryptobotem.

Załóż Konto

Bitcoin Evolution

Bitcoin Evolution jest systemem do automatycznego handlu kryptowalutami. W zdecydowanej większości przypadków decyzje, które podejmuje kryptobot są prawidłowe, a przewidywania sprawdzają się w 99%! Bitcoin Evolution jest bardzo prosty w obsłudze i nie sprawia problemów w poruszaniu się po platformie nawet początkującym traderom. Dba o bezpieczeństwo użytkowników i chroni dane osobowe inwestorów.

strona główna portalu

Czytaj więcej...

Czy Zygmunt Solorz-Żak inwestował w Bitcoin Evolution?

Jeden z najbogatszych Polaków stanowczo odrzucił pomówienia dotyczącego jego inwestycji w kryptowaluty, jednak nie wpływa to na wiarygodność i rzetelność Bitcoin Evolution. Spokojnie – ten kryptobot nie ma nic wspólnego ze scamem.

Jak wygląda Rejestracja w Bitcoin Evolution?

Wypełnij krótki formularz z danymi osobowymi, podaj adres e-mail i wygeneruj mocne hasło. Zaakceptuj regulamin i dodaj platformę do listy mailingowej. Sprawdź naszą recenzję, wpłać depozyt w wysokości 225 EUR i przetestuj konto!

Załóż Konto