O zakupie kryptowalut nigdy nie powinien decydować przypadek. Każdą decyzję inwestycyjną musisz dokładnie przeanalizować. W poradniku przeczytasz, które tokeny mają duży potencjał i cieszą się uznaniem ekspertów.

Ponadto dowiesz się, jak wybrać brokera, który zapewni szybki i bezpieczny trading.

Pamiętaj, że na rynku nie brakuje ryzykownych aktywów. Czasami pojawiają się tokeny o zerowym potencjale. W takich sytuacjach największym poszkodowanym jest początkujący inwestor.

Zakup kryptowalut bez niezbędnej wiedzy to prosta droga do utraty pieniędzy. Dlatego masz przed sobą lekturę obowiązkową. Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami i handluj z głową.

 

 

Jak kupić kryptowaluty – Przewodnik krok po kroku 2022

 

Kryptowaluty kupisz w bardzo prosty sposób. Skorzystaj z dostępu do kilku usług świadczonych drogą elektroniczną. Jak kupić tokeny na podstawie obowiązującego prawa?

  1. Otwórz konto u brokera i przeczytaj informacje o zasadach przetwarzania danych;
  2. Prześlij zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości;
  3. Złóż depozyt – wpłać środki za pomocą polskiej karty kredytowej lub debetowej;
  4. Kup waluty cyfrowe.

W poradniku przeczytasz, który broker bezpiecznie przetwarza informacje na zlecenie administratora danych, a tym samym cieszy się dużym zaufaniem. Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z legalnych giełd.

Pamiętaj, że polski fiskus wymaga rozliczenia w zeznaniu podatkowym. Ponadto planowany podatek od nadmiarowych zysków budzi wątpliwości inwestorów. Jednak odpowiedzialna analiza zmian prawnych pozwoli ci na prosty i uczciwy handel kryptowalutami.

 

Załóż Darmowe Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

Najlepsze kryptowaluty do kupienia w Polsce

 

Czy atmosfera w gospodarce zniechęca inwestorów? Otóż nie. Polacy nadal chętnie kupują wirtualne pieniądze. Ponadto często widzą w nich alternatywę dla złotówki i środek niezależny od banków centralnych. Sprawdź, jakie projekty zyskały przychylność inwestorów.

 

 

D2T- Dash2Trade

 

Logo Dash 2 Trade To platforma społeczna, która ułatwia inwestorom decyzje o obrocie kryptowalutami. Użytkownicy otrzymają zestaw narzędzi, które pomogą opracować strategię handlową. Celem twórców jest zmiana sposobu, w jaki traderzy poruszają się po rynku.

Natywną kryptowalutą projektu jest D2T, która zasila cały ekosystem. Posiadacze tokenów będą uczestniczyć w konkursach handlowych i odblokowywać kolejne funkcje platformy. Ponadto wezmą udział w eventach. D2T ma charakter deflacyjny, a maksymalna podaż wynosi 1 mld.

Według twórców to projekt powinien generować wartość, a nie osoby fizyczne. Dlatego traderzy nie zapłacą podatku. To prawdopodobnie najbardziej atrakcyjna cecha Dash2Trade.

Mapa drogowa mówi, że start projektu nastąpi 2023 roku. Wiele wskazuje na to, że wtedy cena D2T znacznie wzrośnie. Dlatego teraz jest idealmy czas na inwestycję. Dziś kupisz tokeny w ramach przedsprzedaży na stronie internetowej.

 

Kup Dash 2 Trade

 

 

IMPT – IMPT.io

 

Logo IMPT Twórcy projektu chcą uczynić rynek kryptowalut bardziej zrównoważonym. Tokeny IMPT są przyjazną dla środowiska alternatywą bitcoina.

System pomoże inwestorom w obniżeniu śladu węglowego. Użytkownicy platformy, którzy zmniejszą emisję dwutlenku węgla, otrzymają kolekcjonerskie NFT.

Token przyda się do obsługi płatności i odblokowywania nowych funkcji platformy. Ponadto pozwoli na udział w ekskluzywnym DAO i obniżkę opłat handlowych. Dziś IMPT jest w drugiej fazie przedsprzedaży.

Eksperci przewidują, że w tym czasie nastąpi wzrost wartości. Po zakończeniu ostatniej fazy ta deflacyjna kryptowaluta trafi na giełdy. Podaż wyniesie 3 mld.

Wiele wskazuje na to, że projekt będzie hitem wśród handlarzy. Już dziś chętnie inwestują w niego duże firmy. Duże wrażenie na inwestorach robią ekologiczne mechanizmy świadczenia usługi. Pozostałe cele dotyczą nagradzania posiadaczy tokenów i traderów.

Dziś ochrona środowiska ma bardzo duże znaczenie. To sprawia, że projekt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród największych firm. Zdaniem specjalistów tokeny IMPT mają wysoki potencjał inwestycyjny.

Obecnie kapitalizacja rynku kryptowalut IMPT wynosi ponad $10.000.000.

 

Kup IMPT

 

 

$RIA – Calvaria

 

Logo Calvaria Calvaria to gra kryptowalutowa typu Play to Earn. Uczestnicy rywalizacji układają talię kart NFT i biorą udział w walkach. Natywną kryptowalutą projektu jest RIA. Obecnie tokeny znajdują się w fazie przedsprzedaży.

Prawdopodobnie ich cena wzrośnie po notowaniach na scentralizowanych giełdach.

Właściciele tokenów RIA i eRIA otrzymają dostęp do DAO, ekosystemu Calvaria oraz stakingu tokenów. Ponadto waluty cyfrowe pozwolą na zakup przedmiotów w grze.

Na kartach bitewnych znajdziesz wizerunki bohaterów, a każdy z nich ma unikalne umiejętności. O sile postaci świadczy kilka parametrów zapisywanych na kartach.

W odróżnieniu od wielu innych produkcji tego gatunku, gra będzie za darmo. Wydanie testowe oferuje podstawową talię. To świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą dokładnie sprawdzić rozgrywkę przed zakupem mocnych kart.

Ze względu na ograniczoną podaż, przewidujemy, że wartość RIA znacznie wzrośnie. Jeżeli planujesz inwestycję, najlepiej zrobić to już teraz.

 

Kup Calvaria

 

 

TAMADOGE – Tamadoge

 

tamadoge logo Tamadoge jest nową grą Play to Earn w świecie Metaverse. Użytkownicy pielęgnują wirtualne zwierzęta w formie NFT. Ponadto zdobywają tokeny Tamadoge za prawidłowy rozwój pupili.

Liczba dostępnych tokenów jest ograniczona do 2 mld. Twórcy nie pobierają prowizji od ich sprzedaży i zakupu. To wyróżnia Tamadoge na tle wielu innych gier Play to Earn. Natomiast gracze płacą 1% podatku podczas transakcji na rynku w grze.

Pula nagród zawiera 65% wyemitowanych coinów. Na rozwój projektu i marketing przeznaczonych jest 30%. Natomiast 5% ulega spaleniu.

Pula nagród obejmuje 65% wyemitowanych tokenów. Na marketing i rozwój przeznaczone jest 30%, z kolei pozostałe 5% ulega spaleniu. Taki mechanizm sprawia, że podaż będzie spadać. To uczyni kryptowalutę rzadką i droższą.

Projekt jest młody, lecz twórcy nie mieli problemów z pozyskaniem finansowania. Zaczynają właśnie dystrybucję NFT po udanej przedsprzedaży tokenów.

Zajrzyj na stronę projektu i wybierz opcję „Buy NFT”, a Twoim oczom ukaże się lista. Informacje dodatkowe znajdziesz na oficjalnych kontach gry (Discord, Twitter, YouTube, Telegram, Reddit, Linktree).

 

Kup Tamadoge

 

 

IBAT – Battle Infinity

 

Logo Battle Infinity Chcesz zainwestować w projekt ze świata metaverse? Battle Infinity to nowa platforma gier oparta na NFT. Jej natywnym tokenem jest IBAT. Kryptowalutę kupisz za pośrednictwem USD, BTC czy BNB. Obecnie twórcy pracują nad funkcją stakowania coinów.

Filarem projektu jest dobrze rozwinięta liga sportów fantasy – IBAT Premier League. Gracze tworzą drużyny, a za dobre wyniki otrzymują tokeny. Obecnie kapitalizacja rynku kryptowalut IBAT wynosi ponad $10.000.000.

Przedsprzedaż tokenów zakończyła się już po 24 dniach od startu. Zainteresowanie projektem jest bardzo wysokie. Dlatego spodziewamy się znacznych wzrostów po notowaniach coinów na scentralizowanych giełdach.

Duże znaczenie ma użyteczność tokenów. Gracze wykorzystają je do zakupu gier NFT czy przedmiotów na wewnętrznym rynku. Ponadto posiadacze coinów wezmą udział w turniejach.

W dniu pisania poradnika cena IBAT wynosi $0.003215. Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją, zrób to, zanim tokeny trafią na duże giełdy.

 

Kup Battle Infinity

 

 

LBLOCK – Lucky Block

 

Logo Lucky Block NFT To rewolucyjny projekt loterii kryptowalutowej, która wykorzystuje Binance Smart Chain. Wszystkie transakcje w obrębie platformy są transparentne, co ogranicza ryzyko oszustw.

Inwestorzy nie mają więc wątpliwości co do uczciwości losowań. Dzięki temu LBLOCK cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tokenach dostrzegliśmy wysoki potencjał inwestycyjny. Przede wszystkim twórcy zapewniają możliwość gry użytkownikom z całego świata.

To dobra wiadomość dla obywateli krajów, w których obowiązuje restrykcyjne prawo. Nad loteriami nie czuwa Ministerstwo Finansów ani inny organ władzy. Ponadto niepotrzebna jest zmiana rezydencji podatkowej.

Przed notowaniem tokena na platformie PancakeSwap twórcy zorganizowali przedsprzedaż. Pomysł okazał się sukcesem. Inwestorzy wykupili tokeny dwa tygodnie przed planowanym zakończeniem oferty.

Natomiast po pierwszym notowaniu na zdecentralizowanej giełdzie nastąpił wzrost na rekordową skalę 3200% w stosunku do wartości przedsprzedażowej.

O sukcesie LBLOCK decyduje szybki rozwój projektu. Deweloperzy planują notowania na największych scentralizowanych giełdach. Mowa tu o Binance, Crypto.com czy FTX.

Ponadto twórcy wyemitowali tokeny LBLOCK V2, które charakteryzują się standardem ERC-20. Dzięki temu coin jest kompatybilny z blokcheinem Ethereum.

Szczegółowe informacje na temat działania tokenów znajdziesz w whitepaper. Niezbędność danych na temat projektu stanowi podstawę każdej odpowiedzialnej inwestycji.

 

Kup Lucky Block

 

 

Jak kupić kryptowaluty w Polsce?

 

Dziś z powodzeniem kupisz waluty cyfrowe. Od niedawna obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej, które stanowi część pakietu DLT. Zakłada on przyjazne i stabilne warunki dla rozwoju nowych technologii (w tym kryptowalut).

Wreszcie upada mit, że tokeny służą głównie złym zamiarom (np. finansowaniu terroryzmu czy handlu bronią). Coraz więcej głosów rozsądku płynie również z naszego kraju. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie zaglądają na giełdy.

Przeczytaj też: kryptowaluty – jak zacząć!

 

 

Skorzystaj z eToro

 

 

Logo png eToro broker kolor

 

eToro to jedna z najlepszych dostępnych w Polsce platform handlowych. Przede wszystkim pozwala na zakup różnych aktywów. Mowa tu o kryptowalutach, akcjach, obligacjach, towarach czy indeksach. Na liście dostępnych tokenów znajdziesz zarówno bitcoina, jak i wiele altcoinów (np. ether, ripple, dash czy cardano).

Ponadto podmioty uprawnione do audytów bezpieczeństwa udzieliły eToro licencji. To m.in. CySEC czy FCa. Dzięki temu inwestorzy mają pewność, że wybierają sprawdzoną giełdę.

Przed skorzystaniem z usługi zapoznaj się z regulaminem i sprawdź, jakie są podmioty przetwarzające dane o transakcjach.

Na platformie eToro wymienisz cyfrowe waluty na waluty FIAT (np. USD, GBP czy EUR). Jednocześnie dostępna jest wymiana pomiędzy kryptowalutami.

Co ważne, eToro nie pobiera opłat za korzystanie z giełdy, a jedynie prowizje za handel. To świetna alternatywa dla wymian w ramach stron internetowych innych brokerów.

 

Strona główna eToro

 

eToro to bardzo dobra giełda dla początkujących. Wielu użytkowników korzysta z funkcji CopyTrader. Dzięki niej skopiujesz ruchy doświadczonych inwestorów. Natomiast opcja Smart Portfolio umożliwia inwestycję w technologie przyszłości dzięki tematycznym strategiom.

Spółka jest zarejestrowana jako Cypryjskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne i podlega nadzorowi Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Ponadto nadzór finansowy świadczą organy m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Australii, w tym podmioty takie, jak Urząd Nadzoru nad Działalnością Sektora Finansowego (FCA).

Siedziby eToro znajdują się poza Polską. Spółki nie znajdziesz więc na stronach rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez sąd. Natomiast możesz legalnie korzystać z platformy. Ponadto broker oferuje polski interfejs, więc każdy bez problemu poradzi sobie z obsługą.

 

Załóż Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

 

Jak kupić tokeny na platformie eToro?

 

Do rejestracji na platformie niezbędne będą następujące dane: login, mail i hasło. W kolejnym kroku zweryfikuj konto i potwierdź tożsamości.

 

 

Krok 1: Otwórz rachunek

 

Otwórz stronę eToro i zarejestruj się. Wypełnij krótki formularz lub połącz konto z Facebookiem bądź Google.

 

Formularz rejestracyjny eToro

 

 

Krok 2: Potwierdź tożsamość

 

Kolejny krok to weryfikacja tożsamości. Prześlij kopię dokumentu (np. dowodu osobistego lub paszportu). Ponadto potrzebujesz potwierdzenia adresu.

 

eToro weryfikacja

 

W tym celu udostępnij np. skan rachunku. Platforma zazwyczaj weryfikuje dokumenty w ciągu kilku godzin.

 

 

Krok 3: Wpłata środków

 

Wpłać środki na konto. Zrobisz to na kilka sposobów. Platforma eToro akceptuje przelewy bankowe, karty kredytowe i debetowe, a także portfele PayPal czy Skrill.

 

 

Nie ma opłat za wpłatę środków na konto. Ponadto fundusze pojawią się na nim niemal natychmiast.

 

 

Krok 4: Kup tokeny

 

Rozpocznij handel kryptowalutami.

 

okno zakupu kryptowaluty eToro przykład BTC

 

Przejdź do paska wyszukiwania i znajdź interesujące Cię tokeny. Wprowadź żądaną kwotę i kup coiny.

 

Załóż Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

 

Istnieje kilka powodów, dla których wirtualne waluty cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

 

 

Wysoki potencjał wzrostu

 

Za inwestycją w wirtualne waluty przemawia możliwość bardzo wysokich zysków. To atrakcyjna forma zarobku dla spekulantów. Eksperci twierdzą, że handel tokenami stanowi znacznie lepszą opcję od zakupu akcji, obligacji czy nieruchomości.

Jeśli zależy ci na wysokich zwrotach z inwestycji, koniecznie rozważ takie rozwiązanie.

Szukasz innych ciekawych kryptowalut do inwestycji? Przeczytaj:

 

 

Ograniczona liczba tokenów

 

Monety w stosiku Wielu początkujących inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że liczba tokenów jest ograniczona. To oznacza, że np. bitocin za jakiś czas będzie niemożliwy do wykopania.

Podobne informacje dotyczą wielu innych kryptowalut. Wtedy prawdopodobnie cena tokenów wzrośnie. W przypadku technologii blokchain nie jest możliwe zwiększenie liczby dostępnych tokenów.

W teorii oznacza to, że wartość kryptowalut powinna rosnąć w nieskończoność. Chęć posiadania rzadkich dóbr przyciąga wielu inwestorów.

 

 

Z łatwością kupisz ułamek tokena

 

Tokeny to waluty cyfrowe, więc inwestorzy kupują nawet niewielkie części coinów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasilić portfel ilością 0,00000001 BTC. To bardzo dobra alternatywa np. dla inwestycji w sztabki złota.

 

Załóż Darmowe Konto

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie ma ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

Polscy inwestorzy przesyłają nam wiele pytań. Odpowiadamy na te, które padały najczęściej.

Kto stworzył pierwszą kryptowalutę?
Imię i nazwisko założyciela bitcoina nie jest znane. Natomiast jego pseudonim do Satoshi Nakamoto. W październiku 2008 roku twórca opublikował whitepaper. Ponadto brał udział w rozwoju BTC do grudnia 2010 roku. Następnie przekazał projekt innym osobom. Na przestrzeni lat wiele osób podawało się za Nakamoto.
Jaka jest całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut?
W chwili pisania tego artykułu, kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi $1 007 358 399 028,03. Aktualne informacje sprawdzisz np. na stronie Coinmarketcap.com.
Czy potrzebuję portfela kryptowalutowego, aby kupować kryptowaluty?
Jeśli chcesz kupić kryptowaluty za pomocą platformy eToro, nie potrzebujesz portfela. Jednak niektóre projekty wymagają tego narzędzia. Ponadto to bardzo wygodne rozwiązanie.
Czy w Polsce mogę kupić wirtualne waluty?
Tak. W Polsce handel kryptowalutami jest dozwolony. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z legalnych giełd (np. eToro). Ponadto musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.
Jaka jest minimalna kwota inwestycji?
Popularne giełdy wprowadzają wymagane kwoty inwestycji. Na eToro przelejesz minimum 50 dolarów (ok. 240 zł).